Televizioni i njohur gjerman, dokumentar special për promovimin e turizmit në Shqipëri

21 Maj 2022, 23:00Turizëm TEMA

Televizioni i njohur gjerman, dokumentar special për promovimin e turizmit

Firma e prodhimit televiziv SOUTH&BROWSE GmbH, me seli në Mynih, ishte me ekipin e Albania Rafting Group për të prodhuar një dokumentar prime-time për transmetuesin shumë të famshëm gjerman SAT1, me një audiencë prej më shumë se një milion njerëz çdo ditë, për të bërë pushime në Shqipëri.

Qellimi i ketij emisioni eshte qe te promovojne Shqiperine per turistet Gjerman dhe tu tregojne atyre qe pervec vendeve te njohura turistike si Spanja, italia, Croacia, Greqia etj, ekziston nje vend i mrekullueshem vetem 25 min larg nga Korfuzi, me cmime shume here me te lira.

Ky vend i vogel, Shqiperia ofron bregdet te mrekullueshem, turizem ne natyre ,aventure ,male te thepisura dhe mikpritje e ushqim fantastik.

Ata zgjodhen te lundrojne ne adrenaline ne Lumin e fundit te eger te Europes, Vjosen per raftiing ne qytetin e Permetit.

Të habitur nga Vjosa Albania Rafting Group vendosi qe dreken ta shijonin ne fshatin e bukur te Peshtanit, ku cifti Valentina dhe Viktor Kume mikpriten gazetaret me ushqimin fantastik me gatime tradicionsle vendase . Emisioni do jepet Sad 1.

 

Lini një Përgjigje