VIDEO/ Rama nxjerr pamjet e hotelit më të madh në vend: Hapet në pranverë

12 Janar 2023, 11:58Turizëm TEMA

VIDEO/ Rama nxjerr pamjet e hotelit më të madh në vend: Hapet

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga hotelin më të ri e më të madh në vend të brandit prestigjioz ndërkombëtar Meliá, me 520 dhoma dhe 470 të punësuar që do hapet këtë pranverë në Shqipëri.

"Me hotelin më të ri e më të madh në vend të brandit prestigjioz ndërkombëtar Meliá, me 520 dhoma dhe 470 të punësuar, i cili hap dyert në pranverë buzë bregdetit Adriatik si një shembëlltyrë e Shqipërisë Turistike që përparon çdo ditë, ju uroj një ditë të bukur“, shkruan kryeministri Edi Rama.

95 Komente

 1. V
  Vazhdon demagogjia e Shmangjes se Realitetit

  Nuk mendojn se kjo e para duhet te jet deytra e KM ti bej Rreklam Hoteleve e Reasorseve qe ndertohen bregdetit Shqiptare .Problemet e vet Shtetit Shqiptare jane aq te Medha ,sa Video te tilla s'e shperqendrojne dot Realitetin Shqiptare . Pastaj ; Kush i financon kto Hotele etj Rezorse ne ate vend ? Ka nji Transparence ky Shtet mbi kto Ndertime ? Nqs jo atehere ,kjo nuk perben asnji Drejtesi e akoma me pak Pergjegjesi te ksaj Qeverrie e cila mendon se ky popull jeton per Pordhet e Klanit Politike ,qe per 32-vjet , ben jeten e vet ,pasurohet ,dhjamoset ,bredh boten , e shkerdhehet me ke te doje , duke injoruar e len ne bodrumin e jetes ,popullin shqiptare . _Po Lalzin dhe Vilat e bandes Famekeqe qe shkaterroj degradoj vrau e dogji e vodhi Shqiperine ,perse nuk e Filmon dhe ta nxjerri ne Video zoti KM sot ? Mir atehere kur te gjithe e dinin se po ndertohej dhe si u fallsifikua pronat ,mbasi hoqen qafe Pronarin , PS-istat nuk denoncuan kte Muze Korrupsioni qe ndertonin berisha metaj , por sot perse jo z.KM ? _ Nga financohen Vilat e Politikaneve kur me rrogat e tyre s'e hjustifokojne dot dhe perse ju si qeverri nuk kerkoni te behet Transparence mbi financimin e Rezorseve Hoteleve Vilave qe Posedoni ne Shqiperi ? _ Kjo s'eshte Demokraci ,ky s'eshte Shteti qe deshironin shqiptaret , nuk eshte shoqeria qe deshironin , nuk eshte drejtesia qe prisnin ,por nji Diktature e padeklaruar ku Demokracia eksziston vetem ne Librin e Kushtetutes nderkohe qe ne realitet qytetari shqiptare s'gezon asnji te drejte . MASKARENJ TE NDYRE mburreni me pushtetin tuaj Diktatorial ,ne nji vend ku lulezon vjedhja e krimi financiar ekonomik institucional e s'eskziston asnji lloj Drejtesie vec e Krimineleve .__________ Nuk do votojme me asnji bir kurve e asnji Fake Parti Politike kto Banda Interesi

  1. S
   Sic transit

   Kryeqeveritari trapi shkruan kaq gjate por nuk thote as ku ndodhet hoteli. Tregues i nivelit te qartesise dhe saktesise se qeverise, propaganda e llogje plot

   1. N
    Nul Moka

    Zoti Rama, mos harro të na shkruash kur ta shëmbësh.....

    1. R
     Rama Hajduti

     Kete nuk e shemb se jam pjese e kesaj kompanie qe eshte pronare e ketij Hoteli

     1. A
      Askushi

      Hahaha mir ja bone..

     2. S
      Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

      Rama: dua te shtoj ketu se derdimeneve bujq/pronareve qe u grabit toka/truall jane te mirepritur te shesin fiq apo misra te pjekur,madje edhe plloska me qumesht prane(nga jashte) ambjenteve te ketij gjigadi hotel ala Dubai..... gezuar ramazonin.

     3. T
      Tom

      Bravo Realiteti! Koment që nuk i luaj, asnjë pikë dhe presje.

      1. y
       yzberish

       Gjithashtu dhe nga une Bravo Realiteti...

       1. S
        Sykja

        Do jete falas ky hotel

        1. *
         *

         Nuk ben lajm per tu krenuar,por tregon qe qeveria e rames apo ajo e PD shiten dhe vazhdojne te shesin bregdetin shqiptare tek te huajt! hibritet kolonet grek,e sllave me bekimin e rames dhe berishes vazhdojne te kantanizojne shqiperine,shum shpejt do te kemi komunitete sllave ne shqiperi.shqiptaret do te bejne pushimet verore ne rivjeren shqiptare ne pronsi te hoteleve sllave, apo kolone grek.pronar hotelesh duhet te jene shqipetaret dhe jo te huajt.vija bregdetare e cila po bie ne duart e te huajve po izolon dhe copton pjesen kodrinore malore te teritorit shqiptare.NE AS NJEVEND TE BOTES NUK TE LEJOJNE, APO TE BLESHE PRONSI NE BREGDET.E vetmja burim biznesi turizmi qe i perket shqiptareve" Shal Gjati po ja dhuron te huajve.Perparaaaa global shqiperia eshte e jotja dhe e sorresit-

        2. V
         Vlora.Vlora

         Kush jane investitoret , dhe leri reklamat zotrote se s je as minister turizmi ,se mos zgjohesh permbys dhe na i ve tritolin te nesermen ,se nga ty dhe qeveria jote gjithshka pret

         1. g
          gjergji

          Vlora:po cfar te duhet or zog gomari kush eshte investitori:E rendesishme se hap vende pune.Vetem ne Shqiperi e vetem aty luftohet kush eshte i pasur e kush investon.Duhet ta kuptosh o Vlora e tu thuash faleminderit shume investitoreve. Ato investojne ne nje vend injorant,te pashkolluar,mungese te theksuar e super te ulet te fuqis puntore,tashma te pamesuar te punoj.Bile eshte shume e rezikeshme te investosh ne Shqiperi(nxjerr parat e investuara mbas 20-25 viteve),kur me interesat bankare te shumes se investuar fiton me shume e je larg "pordhave" te shqiptareve qe kerkojne pagesen maksimale(qe akoma nuk ja kan iden se si punohet).Inshalla investitori sjell puntor te huaj nga azija juglindore qe shqiptaret te mesojne si duhet punuar ne investimet private kaq te medha. Vlora: as nje investues i huaj nuk investon nese kushtet ligjore te investimit nuk jane konform iigjeve bashkohore te investimeve ne perputhje te plote me ligjishmerin e investimeve te BE.

         2. k
          k

          I donkishot, ato njerëz që shikon në fushat e mançës , nuk janë ushtria mizore e Tamerlanit, por janë gratë e fshatit që korrin grurin.

          1. F
           Flm Gjatosh qe na sqarove kaq shpejt.

           Ja pse u prish hoteli i Irfanit.

           1. s
            saliu duhet te shpallet terrorist

            Ja sa te vijne cecenet e saliut do prishin cdo gje te bukur,ashtu sic bete me cdo gje pas 91shit.

            1. S
             Saliu qe te qiu

             Nuk zhgenjeve edhe kesaj rradhe ti qe lepin karin e kryeministrit

             1. s
              sypeshkaqeni po shijon jeten si bllokmen

              a doni me per saliun,vetem gjuha dhe llogjika qe perdorin,duken se jane shpellar dhe nuk gdhenden,as me qysqi e as me shkopin e fshatar salianjit qe do te mar frenat e partise derrave

             2. X
              Xyz

              Kush e shkateroi me dinami resortin Prestige?

             3. S
              Skenderbeu

              Te lumte!

             4. K
              Kasapi

              Melia Merr parate,Shqiptaret marrin 400 mije leke per 10 ore pune Pa asnje dite pushim,keto nuk i thote krymutnistri

              1. K
               Kiki

               Le te vin ne kosove o trap -kasapi asht rroga 700eur e po ashtu ne kroaci 1500 dhe ma tutje kalon 2000-shin.

              2. T
               Taulant

               Kryeministri i popullit ne eksod eshte bere bajat...

               1. R
                Refugjati

                Rrofte alibaba

                1. F
                 FCB

                 He se i fut tritolin mas naj viti.

                 1. q
                  qeveria Rama plotesisht e deshtuar ne ekonomi

                  Aq sa fshihet Minarja ne thes, aq fshihet dhe pas Fasadave te hoteleve Varferia e shtuar anembane Shqiperise nga ky 'Arkitekti' i hotelerive.

                  1. K
                   Kumbaro-miliardere me pllaken e Sulltanit

                   Sna the o udheheqes I PPSHse muti dhe shurra e ketyre 1000 "turisteve" qe shkarkohen ne det, eshte per te rritur treguesit "bio" te detit dhe peshkut qe ushqehet ne te. Hajt pra shoku Edver dhjerje dhe pshurje te mbare. Dhe pini uje nga rrjeti. Uji eshte "bio".

                   1. A
                    Alban

                    Nga keto lloj strukturash te medha nuk fiton asgje shqiptari. Ne Greqi qe mban rekord turizmi, vendet pritese jane te vogla, familjare ku fiton qytetari dhe jo disa biznese pa origjine.

                    1. D
                     David

                     Po qytekari ndërton vetëm beton, ku do shkojë turisti?

                    2. H
                     Himarioti

                     Nëse do të ishte ndërtuar një fabrikë, ku të mund të punësoheshin 3-4000 punëtorë, me rrogë mbi 1000 € në muaj, do të ishte e vlefshme reklama. Këtë hotelion mbaje për vete, z. Kryeministër!

                     1. K
                      Korrekt ...

                      Himarioti .Eshte shume e vertete kjo qe thoni ju . Europa ka shumllojshemri Fabrikash te cdo lloji Ushqimor Farmaceotik Industrial , por kjo Qeverri e cila ishte e vetmka shpres e Shqiptareve se do kishte nji far rrepsekti per kte popull dhe do bente dicka e kerkonte Investime ne Europen mbare ose financonte ne blerjen e disa Fabrikave qe jane ne Tako nepre Europe do ishin PLotesuar jovetem Vendet e punes per gjithe shqiptaret ,por ne pak vite arrihej nji Standart i kenaqshem i popullit qe askujt mos t'i shkonte ndermend me u largu jashte Shqiperise dhe te shndrohej ne skllav i te huajit large te afermeve e shtepise tij . Shqiperia do ishte parajse sepe i ka te gjitha . Imagjino kan 10 -vjet ne Pushtet ,sikur jo me shume por cdo vit ,te kishin brel ose terhequr 1 Fabrike _1 Investitore ne Shqiperi cfar permiresimi te jhetes do kishte ne kte vend . Nji Fabbrike ne cdo qytet e keshtu me radhe .Nqs do kemi shperndarje Racionale te Industrise ,Fabrikabe investimeve ,do kemi sigurishte nji Boom Ekonomike e zhvillimi te shoqerise . Mirpo ktu ,nuk ka asnji Interese per kte Popull por per maskaralleqe e Kurveri .

                      1. o
                       one

                       qeverria nuk ble fabrika.....lol

                       1. K
                        Korrekt...

                        one , sepse s'ka kohe te mendoje per ate gje ,dhe tjetra s'in intereson . Po ku dini ju c'do thote shtet mer . Qeverria blen dhe jep me Jredi ndihmon me ngrit ekonomine dhe puneson popullin nqs ja do bytha ,Nqs s'ja do harxhon Miljarda ne X institucione me kot ,sepse s'di te zgjedhe te mendoje dhe kuptoje Pririoritet qe duhet te ket ,qe i pari duhet te jet PUNESIMI Popullit .Paguhen Miljrada nga byxheti er disa Ministri Formale , per Spak - me rroga Mujore si ne Europe 8-10Mij Euro ne Muaj nderkohe qe nuk kan Rezultatet as te Prokuroreve te Afganistanit .Dhe Spak eshte gjetja me idiote dhe qe thelloj Vrymen e zeze te Borxhot te Shtetit e Vraferoj shqiptaret qe ata te marrin arratine .Kjo eshte Politika qe luajn me shqiptaret ,sepse Bota pret Skllevrit shqiptare e ti thot Qeverrise .Ktu do invenstohet jo atje ._Ti do jesh mesigur noj rrogetar i Qeverrise . Shpresoj ti kesh marre noj Autogram Lartesise se tij

                        1. K
                         Korrekt...

                         one , sepse s'ka kohe te mendoje per ate gje ,dhe tjetra s'in intereson . Po ku dini ju c'do thote shtet mer . Qeverria blen dhe jep me Jredi ndihmon me ngrit ekonomine dhe puneson popullin nqs ja do bytha ,Nqs s'ja do harxhon Miljarda ne X institucione me kot ,sepse s'di te zgjedhe te mendoje dhe kuptoje Pririoritet qe duhet te ket ,qe i pari duhet te jet PUNESIMI Popullit .Paguhen Miljrada nga byxheti er disa Ministri Formale , per Spak - me rroga Mujore si ne Europe 8-10Mij Euro ne Muaj nderkohe qe nuk kan Rezultatet as te Prokuroreve te Afganistanit .Dhe Spak eshte gjetja me idiote dhe qe thelloj Vrymen e zeze te Borxhot te Shtetit e Vraferoj shqiptaret qe ata te marrin arratine .Kjo eshte Politika qe luajn me shqiptaret ,sepse Bota pret Skllevrit shqiptare e ti thot Qeverrise .Ktu do invenstohet jo atje ._Ti do jesh mesigur noj rrogetar i Qeverrise . Shpresoj ti kesh marre noj Autogram Lartesise se tij

                        2. b
                         bora

                         Per Himariotin Korrekt, lavderim duhet vetem kur te ndertoje fabrika qe te punesohen njerezit dhe kualifikohen në vite me te ardhura te larta. Keta 450 punetoret qe permenden kane pune vetem 4 muaj.

                         1. F
                          Fatimja

                          Cfare fabrikash o enderrimtare? Edwin Vllahu e shkriu Ministrine e Industrise se Lehte e Ushqimore dhe ngriti Ministrine e Rinise ku punesoi mantenuten e tij te radhes

                       2. P
                        Pensionisti

                        Lum ata qe do ta shijojne,ne brezi i sakrifices te perlotur kemi lindur te perlotur do te ikim nga kjo bote

                         1. S
                          Suksese te metejshme

                          Zoti Kryeminister Ç'punë ke ti me hotelet apo bizneset që hapin njëri apo tjetri?

                          1. F
                           Fatmira

                           Eshte i detyruar se ka marre zarfin...

                          2. N
                           Nertan Liçaj

                           Hani or cecene m.. e ju befte gjak e dhjame ,se cdo gje te bukur ju po njesoj ,po si nuk u ngopet me m…

                           1. C
                            Ceni

                            Ndertime me shije, funksionale dhe jo te larta. Mirupafshin ndertimet e se shkuares. Go Albania!

                            1. b
                             bajate

                             Sa patriote jane keta komentuesa dhe te shqetesuar per jeten dhe zhvillimin shqiptar! Te ishin te gjithe keshtu, do ti kishin futur kembet ne nje kepuce Edi Rames dhe Saliut do ti kishin qire nenen si ja beri karaxhiçi qe beri Saliun me shelqeren. Veshtroni, ore te nxirrni kotheren, ju kothernxhij, ndersa ata rrypat apo vipat si i quani ju, do tu pertypin dhe kocken se eshte kapitalizem ky dhe nuk luftohet per drejtesi e barazi, por per parà : Njeriu ja hypen njeriut...

                             1. F
                              FCB

                              Mijera familje te prekura nga Termeti i para tre vjeteve enden rrugeve si cifutet ne shkretetire, leket e vjedhura te termetit nga Tigri e keshilltare Tigrash po gjenden neper tuba aspirimi , Tigri Ahmetaj me leket e vjedhura te Termetit bredh neper hotelet me te shtrenjta te Alpeve te Austrise apo Zvicres , ndersa ti mor plak na nxjerr nje hotel qe po e nderton nje privat qe une spo e kuptoj lidhjen tende me ket pune, qofsh ti qe je , edhe ciliminjte po qeshin me ty, te te rrofshin patronazhistet se ty pike yndyre ste ka ngel.

                              1. L
                               Latif Dreqi.

                               Paska dale "FCB" -ja nga vryma e anusit te Sahalese. Ka munguar per nje kohe te gjate. Doli prap.Me siguri e kane kapur per veshi dhe e kane detyru me shkru. Per nje shkrim, dy komente. Me siguri do te mare dy panine dhe nje salçiçe per te hor ne darke. Ja vlen barra qerane.

                              2. T
                               Toni

                               Aty afër sapo e ka ndërtu një hotel edhe Mazniku i bashkisë. “Investitor strategjik„ edhe ai!

                               1. N
                                Niku

                                E inagurone ne pranvere dhe i ve tritoline ne dimer

                                1. X
                                 Xha Braho

                                 IK O EDO ,BASHKE ME ATA RRANGALLET E TJERE, SALIUN DHE LIKEN… Ç’DO DITE QE KALON, BEHESH ME QESHARAK…

                                 1. K
                                  Kiki

                                  Po mos o dushman se i mbyte antaret e opozites …..kjo asht aq e rand per antaret e PD-LSI sesa (mos dhasht zoti) okupimi Serbo-Rus . Ik o shejtan ik????????????????

                                   1. D
                                    Detari

                                    ate token kush ja dha? apo nga ata investitoret strategjik me 1000$ ne bank

                                    1. M
                                     Motel 6

                                     Men per her tjeter te dy ju Ooo Krye-Arkitekti, ne boten e turizmit bregdetar penxheret bohen me pa nga deti e jo nga njoni tjetri?

                                     1. P
                                      Populli

                                      Ashtu eshte Shqiperia ka nvoje per fabrika uzina kombinate nje organizim i mire per fshatin qe eshte boshatisur,ta bejme fshatin si qytet qe te behet jeta e jetushme per kedo do ishte gje e madhe por edhe hotele madheshtore risin ekonomine duke e kthyer shqiperine ne vend Turistike kusheadi sec plane ka Kryeministri duhet te ecin gjerat paralel. Populli i shikon me ate sy atje kuwi dhemb permiresimi i jeteses dhe terheqja e atyre qe kane ikur

                                      1. S
                                       Shkodra Loce

                                       Rama,u bere bajat. Boll se po ja kalove edhe vet Berishes..!

                                       1. A
                                        Adria

                                        Aspak arqitekture e bukur si kapanonet e ushtrise. Gjithesesi LEKA do te thithi shume.

                                        1. L
                                         Luli

                                         Meruni me hallet tuja, o njerez te "ditur". Shkoni punoni dhe mos harxhoni kohen me llogje qe si degjon kush se qeveria nuk merret me hallet e tua, po me politikat e zhvillimit. Kur qeveria mbeshtet zhvillimin e turizmit, biznesmeni dhe arkitekti ndertojne hotelet. Ndersa qytetari te shikoje si te punesohet ne hotelin e ndertuar, qe te mbaje familjen. Lerini politikat e zhvillimit, formen e nderteses dhe nga bien dritaret.

                                         1. P
                                          Populli qe s'ka pun ,s'ka para te mbijetoje !

                                          Luli , nuk me duket se Komentuesit kan pasur per intensione te tregojne se jane te "Ditur" sepse nuk mendojne si ty ndoshta ,por thjesjte shprehin shqetesimet e tyre mbi kte lloj Menaxhimi bajate te Psotit te KM . Sa i takom pastaj Politikave te zhvillimit ,ti me vjenkeq por s'ja dien asaj pune fare dhe kjo duket qarte nga ajo cfar shkruan . Biznesi Partneri i Qeverriut le te ndertoje Hotele e Turizmin ,jo nuk shqetson asnji shqiptare ,por nga ana tjeter ,te punoje edhe per zhvillimin e industrise e mekanizmat qe ndryshojne raportet ne shoqeri qe do te thote ,punesojne popullin ,bejne dicka per popullin qe ai ta preki nga afer Punen e Qeverrise perndryshe cfar vlere ka ? Jemi nji popullsi aq e vogel dhe nqs do kishte nji Impenjim e Seriozitet nga Qeverria ne kto 10 vjet Pushtet ishte bere shume per kte popull ne shume drejtime . Pesre ka Qeverria gjithe ato Ministri ? Gjithe ato Institucione e dikastere ? Apo me Zhvillu Korrupsionin nderkohe qe Shqiperia boshatiset nga shqiptaret dhe te Hujat blejne Shqiperine .

                                          1. E
                                           Elisa Spirokari

                                           O Luli, u zgjove nga gjumi?

                                          2. O
                                           O Marrezi o maskarenje ku shkoni !

                                           Nji Shtet e Qeverri qe do vertet te ndryshoje jeten e Stop-oj largimin e popullit nga vendi , punon e nderton Stradegji ,ngre sikur vetem 1 Institucion i cili te punoje per terheqjen e Industrise Europiane qe eshte ne funksion por nuk punojne sepse i kan nxjer jashte Produksioni sepse kane Supoerprodhime dhe sjellin ne Shqiperi si Fabrika ,Makineri ,te cdo lloji ,te te gjitha atyre profesioneve qe i duhen shoqerise shqiptare , qe nga fshati deri ne qytete te cilat i gjen Pafund neper Europe . Imagjino nji vend e popullsi kaq e vogel do ishte dendur me Fabrika e Makineri Prodhimi te gjithckaje qe i duhet tregut shqiptae por edhe punesimit e popullsise dhe nqs do i donte bytha Qeverrise e kishte fare te thjeshte qe brenda pak viteve te mbushte shqiperine me gjithcka ,duke i afruar nji shanc per te punuar ,per te pasur ate qe ka Bota . _Ne vend te nji institucioni te tille qe do kerkonte te industrializonte shqiperine me te tilla Fabrika e Makineri etj etj , nuk kan lej pa Shpikur Institucione _Dikastere , Ministri -Informale qe nuk justifikojne por as i sjellin asgje ktij Shteti e ktij populli .vetem se e varferojne duke i shndruar kto institucione , si nji Industri Korrupsioni , qe jovetem vjedhin shtetin me Miratimin e tij ,por kan mbjell nji Mentalitet Vjedhje ne Institucione nji lloj Degjenerimi institucional e papergjegjesie . te frikeshme e cila po shperben Shqiperine sepse shoqerine kan 32 vjet qe e traumatizojne me te gjithe metodat kriminele .

                                           1. x
                                            xhoxhi

                                            O Edi!Tani që të "zbukurohet" vëndi atje tek hoteli duhet dhe një bordello se turistët e duan dhe atë dhe do punësohen shumë vajza shqiptare që i shohim lakuriq kudo në rrugë,në televizor nëpër qëndra masazhes etj etj.

                                            1. A
                                             Amar Ide

                                             Kur do ti veme rruspen?

                                             1. R
                                              Rilindioti

                                              Shoku Fuga! Cfare po ndodh keshtu? Mbi 40 komente dhe asnje pro liderit suprem?!!! Mire shoku Mero qe e paska humbur vigjilencen, po ku eshte detashmenti i kuq i patronazhisteve suflaqexhinj? Qe ju zente syte sufllaqja inshallah!

                                              1. L
                                               Leo

                                               ceceneve te sali Berishes ju errsohen syte nga sukseset e Edi Rames Varju karet .Pune malokesh dhe katunaresh injorante

                                               1. R
                                                Rilindioti

                                                That’s my boy!

                                               2. Z
                                                Zyko

                                                Fshatrat pa rruge, pa uje, pa qendra shendetesore, qe permbyten ne dimer e thahen ne vere, pa kanale kulluese, fshatra qe braktisen perdite??? Pune e madhe; k/ministrat e "medhenj" mendojne per gjera te "medha": porte, aeroporte, hotele te medhenj qe sot ndertohen e neser prishen, hidrocentrale qe mbeten ne 3D, rruge qe prishen mbas vetem 3 muajve. Etj, etj..... t'ju vije turp!

                                                1. u
                                                 uskania

                                                 ????????????

                                                 1. P
                                                  Pensionisti

                                                  O Edi Rama :Mos u mrezit nga kritikat e komentusve, ashtu si rregullove Tiranen kur more Bashkin Tiranen e kjoskave qe ta la peshqesh Saliu te bije bara te rregullosh gjithe Shqiperine fshat e qytet edhe boshatisjen e fshatrave ai e krijoi ishte plani. Mere shtruar te besh gjera te bukura

                                                  1. D
                                                   Denisa

                                                   Tirana e Edi Rames eshte mbushur me gratacela te ngritura buze rugicave we kerkojne diell. Nuk ka me gjelberim prandaj shkoni e banonin te vila e tij ne Surrel.

                                                  2. P
                                                   Preshi I lushnjes

                                                   Se shpejti hapet edhe nje fabrike muti prane ketij resorti,

                                                   1. J
                                                    Juliano

                                                    Më shum gëzohesh ti se ne të tjerët, as afër nuk i ofrohemi hotelit. Prishe një dhe mijëra ngrihen. Ke të drejtë, në tetë vjet qelbet ç’do gjë. Më vjen keq, sepse jam votues i majtë, por kur shoh se gëzon se u ngritka një hotel po apo jo madhështor, kur nëpër këmbë tërheqim brekët që na kan rënë nga mos përballimi i jetës me të ardhurat që kemi, na duket çudi me gëzimin tuaj. Nëse të kemi mbajtur tetë vjet, ka qënë se mir po të heqim, po kujt t’ja japim, kjo është dilema që e ke shtyrë kaq vite. Vërtet ke bërë rrugë e tunele, por që ti kilometrosh ato, duhet që nafta të ketë çmim të përballueshën, edhe hoteli për ta shijuar, duhen mani mani, ku ne nuk nxjerrim dot muajin për taksat dhe detyrimet ushqimet. Gjithësesi, mjafton të gëzohesh ti për hotelin, se ne të tjerët gëzojmë dhe kur zemë ndonjë breg me rërë nëse nuk na përzën njeri si pron private ku nuk është zaptuar.

                                                    1. E
                                                     Edi

                                                     KY FSHATARI THOTE FSHATRAT JANE PA UJE PA RRUGE QE ESHTE JO E VERTETE PER GJITHE FSHATRAT. NE KOHEN E ENVERIT NUK ISHTE E LEHTE TE IKJE NGA FSHATI PER NE QYTET TANI PO TI SHOHESH FSHATRAT KAN NGA 100 VETA .PER 100 VETA DO SHPENZOSH MILIONA KUR PRITET HYRJA NE KOMUNITETIN EVROPIAN QE SDO MBETET NJERI NE QYTET PA IKUR NGA SHQIPERIA DHE TI ME FLET PER FSHATIN . GJITHE KETA BUKESHKELUR WE KOMENTOJNE.

                                                     1. F
                                                      Fshatari Europian me banim në BE

                                                      Ore qytetar europian, ke qënë ndonjëherë në Lalëz ku është bërë hoteli? Atje qëndra shëndetësore Manzë mbulon zonën dhe të futesh brenda është si në Kandahar (e di si eshtë se kam qënë edhe atje). Krevate me ndryshk e banjo të bllokuara, nuk kanë as një shiringa.për të bërë gjilpërë duhet të shkosh to blesh te farmacia ngjitur. E ti më flet për Europe, I ke parë atje si janë edhe në fshatin më të humbur. Po kur kanë dalë tërë gomerët e komentojnë këtu te Tema more.

                                                     2. L
                                                      Linda Rama

                                                      Pronari Zaho/surrogate Rahhma: mesuesi I vizatimit/ djali I Picasso’s na tregon gjera te vjedhura dhe mbi te gjith e poshtersin tregon se eshte Valera e tij apo e qeveris suma , degjeneruar, privatizuar, imoralizuar, nga njerez me funderina te kombit Shqiptar.

                                                      1. D
                                                       DEA

                                                       Nuk jam kunder te majtes shqiptare, mendoj qe ka bere pune shume me teper se e djathta ne shume drejtime ,(sigurisht edhe kane vjedhur ndonje cike, ose shume njesoj si paraardhesit dhe kane bere pazare me paraardhesit (te djathten) jam e bindur per kete) ama po na e shpifin me keto reklama koti, hoteli nuk eshte i shtetit dhe i popullit, toka ku eshte ndertuar po, do te te nderonte me shume te tregoje se si e ndohmon ekonomine lokale, (jo vetem me punesimet qe do kete hoteli per te cilin dyshoj qe do i paguaj mire shqiptaret por qofsha e gabuar) Ndoshta do ta nderonte me shume te na thoshte se si do e ndikoje ekonomine vendase, bujqesine, kontrata me fermeret e zones, e ku di une Gjithsesi ashtu si komentuesit me lart mendoj qe shqiptaret do gezoheshin me shume, nese ka zhvillim te teknologjise, madje edhe industrial apo me shume perkrahje per fermereve. Qe mos kemi vetem fasone qe i paguajne me paga qesharake dhe pastaj thone nuk rrine ketu por ikin prandaj po marrim punetore nga Bangladeshi a ku di une (asgje kunder bangladeshasve qe punojne ketu, se njerez jane edhe ata dhe nevoja i ben te emigrojne por) duhet te heqim dore nga mburrjet pa kuptim dhe te shohm pune reale. Ja iniciativa e mbeshtetjes se energjise diellore eshte nje iniciative e mire per shembull. Duhen nxitur dhe mbeshtetur financiarisht me shume. Duhet te mbeshtetet drejtesia qe ti coje kriminelet dhe hajdutet me tesera politike ne burg dhe tiu konfiskohet pasuria dhe jo te mbeshteten hajdutet, se deri tani ashtu duket sikur askush nuk guxon te coje drejt drejtesise se i ka krahet e ngrohta edhe nga ju. Ka plot te tjera por po e le me kaq

                                                       1. D
                                                        Duhet Reagim nga te gjithe Ne

                                                        DEA rrespekt . Nuk kemi ngjyrime Politike, s'kemi asnji lloj interesi Politike , por eshte e pamundur te largosh syt nga ajo gjendje Skandaloze ne vend , kur sheh Xerro interes nga Shteti i Fudulleve dhe i Shoqnis ,_( qe kan krijuar nji Familjaritet te Frikshem )__per jovetem indrustrializimin e vendit por ne cdo drejtim ,mbasi Kryeshkedhata e Kombit me banden e tij e Cmontoj dhe shiti Tregjeve te Botes gjithe Industrine e cmundi, me ndíhmen e seksereve __te Fosiles se Injorances [ s.b]_ ,Gringot _Padronet e Demokratise , qe mbanin Chekun e Bardhe pas per Leter Higjenike , ose Letrat Higjenike qe kishin marre me vehte kur erdhen ne Shqiperi _ja shisnin Shpellarit dhe Qorrave FakeDemokrat si " Chek i Bradhe "_______________________- por eshte e njohur ne Bote tashme qe Fasoneria eshte nji Skllaveri e Deklaruar ,________________eshte nji injorim i Te Drejtes Punetorit sot , qe punon 8 -ore ,nderkohe qe ne Konventa Nderkombetare kjo ndalohet me Ligje ! Dhe faji i asaj pagese prej Skllavi eshte bere me Miratimit e ishKafshes ne Pushtet PD . Prandaj e ben Presidenta Bota (tipa te tille ,qe i plotesojne cdo deshire Padronit ) - se kishte Planet e saja me Shqiperine ,lere se cfar deklaronin Medieve .Ja dime pasojat si e degraduan kte vend e kte popull ne cdo aspekt te jetes, sa morem te gjitha arratine se Atdheu u be papritur i pajetueshem ! ________________Sot, na irriton po ajo ,sepse po vazhdohet po e njejta Politike vs ktij populli dhe qe 32-vjet mos te investoshe asgje , ne kte drejtim , por Politika investoje ne Medie - per t'u perjetesuar ne Politike dhe cojn ne rruhe te aditur Opinionin ,ku te degjoshe nga mengjesi deri ne darke -se si i Kercasin dhembet Njeri-tjetrit per Pushtet kto Banda ,eshte e pasuportueshme ,, nderkohe qe populli jeton ne kushte aspak te favoreshme per nji jete normale , qe do plotesonte Miminimumin Jetik ,, sikur kemi te bejme me nji shtet ,jo Shqiptare , qe nuk perfaqson shqiptaret ne asnji drejtim , per mos te then qe TV- po cmendin shqiptaret ,bashke me te ashtuquajtur Analiste cdo Nate duke filluar me Kryekermen e medies Fevziun ke Opinion .____ E di , e perhapa pak Tematiken ne kte koment , por ktu s'jemi me Konkuru per KM ,as per me marr noj Flet Lavderimi alla "Non Gratta" qe perdoren shpesh si Valiume per Opinion ,,,por jane gjera qe duhen thene ,sepse na djegin gjoksin , gjithcka , te gjitha__vs ktij Klani _ Politike Medie Institucioni FakeDrejtesise qe jane ne vetvehte nji Institucion , te cilet kane 32-vjet Pasurohen si Sheike !!!!!!!! _____ Kane Vila ,Hotele, Prona, Firma , Resorse madje , mbasi e ropen kte popull _ kte Shqiperi dhe nuk i japin e afrojne asnjigje ,ne asnji drejtim mbrapsh ,vec "Kaposhin e Vititt te ri" kte Vit perher te pare ne kto 32 -vjet ! Ky eshte Apokalpsi Derrokracise qe vazhdon ala sot te Marrshoje e qe Dreqi e di se per ku ? ,qe nuk vret bulevardit si Pinoncheti vicidolit , por i le te zgjedhin ; Te ikin nga Shqiperia ose te vdesin rrugeve .

                                                       2. B
                                                        Beni

                                                        Si pamje burgu ne filmat amerikane !

                                                        1. o
                                                         one

                                                         Për ata që nuk e dinë... Origjina e kompanisë arrin në vitin 1956, kur atëherë 21-vjeçari Gabriel Escarrer Juliá mori me qira hotelin Altair në Palma, Majorca. Gjatë viteve të mëvonshme Escarrer përfitoi nga popullariteti në rritje i ishullit si një destinacion turistik për pushuesit e paketave, duke shtuar prona të tjera në portofolin e kompanisë së tij, Hoteles Mallorquines. Kompania u zgjerua gjeografikisht në vitet 1960 dhe 70, duke blerë hotele në Kanarie, si dhe në ishujt e tjerë Balearik. Pas tranzicionit drejt demokracisë në Spanjë, turizmi në Spanjë u zhvillua më shpejt dhe Hoteles Mallorquines u zhvendos në mënyrë agresive në kontinentin spanjoll, duke krijuar një prani në pjesën më të madhe të vendit nga fillimi i viteve 1980. Kompania më vonë u përpoq të krijonte partneritete me kompani të tjera në industrinë e kohës së lirë, duke hapur hotele bazuar në konceptin Hard Rock Cafe në lidhje me atë mëmë The Rank Group (ndërmarrje e përbashkët u shpërbë në 2007), dhe Flintstones- hotele me temë me Warner Bros. Megjithëse tregtohet publikisht që nga viti 1996, familja Escarrer vazhdon të kontrollojë Hotelet Meliá, duke mbajtur një aksion të kombinuar prej mbi 63% në fund të 2010 Kompania punëson marka të ndryshme komerciale për të ofruar produktin e tyre, duke përfshirë Gran Meliá, Meliá Hotels

                                                         1. o
                                                          one

                                                          lexo më shumë.... https://edilal.com/portfolio-item/hotel-melia/

                                                          1. f
                                                           fredi guri

                                                           kur do ti veje qeveria e hajduteve minat dhe kesaj bukurie betoni

                                                           1. I
                                                            I larguar por gjithmone tironc

                                                            Idiot, ke dhene 10 mije metra katror per nje magazine 2 kateshe. Ato 520 dhoma mund te beheshin edhe me 1/10 e kesaj siperfaqe. Apo jo Mero ?

                                                            1. N
                                                             Nashti fillon nje jete e re.

                                                             E po shyqyr, se mezi po e presim kte hotelin, Mbetem rrugeve, nuk kemi ku fleme. Nashti do fleme si princa dhe do i themi "- sikterr" fukarallekut. Do rrojme te lumtur.... Rrofsh "gjikand"

                                                             1. l
                                                              lesh e li

                                                              Komente te deshtuarish dhe inatcinjesh. Ndertohet nje hotel dhe vjellin sikur eshte ndertuar nje gijotine. Skllever, bije skllevrish.

                                                              1. p
                                                               populli shqiptare

                                                               lesh e presh liu , ti beke pjes ne ata te Trurit Gri .Qe shikon gjithcka te mjergulluar nga Droga _Qeverri . Mesiguri qe je punonjes i saj ,sepse ndryshe sdo leshoje Dokrra pa kuptim . Debati nuk i referohet e kundershton Hotelin ,(i ke syt ne balle ti ?!) por Deytres se vet KM ,per te mneaxhuar KOhen e tij te punes me me efikasitet e mbi te gjithe te behet me Serioze vs gjendjes ne vend ,ne kto kohe Krizash qe sa do vijn e do thellohen akoma me shume . Pra , nuk kuptojm ktu se per Deshtimi ,cfa Inatcorsh derdellit dhe kulmin e arrin me ate Tymsen qe mbyll komentit te tend te dhjer si edhe Llogjika jote , tregon se je nji bythec i neveritshem .Paske Origjinen nga zagaret e beut o i pafytyre .Asnjeri normal ,s'mundet ti drejtohet bashatdhetareve te tij me kte gjuhe . Na bere kurjoz ta shikojme njiher surratin dhe Biografine se nchale je dhjer i pasur .(na e trego nqs ke byth)

                                                              2. $
                                                               $antiago-@-Chil€

                                                               Abuzuesi i pushtetit( të besuar nga populli si alternativë e vetme anti-berishiane ) kâ të paktën një dekadë që punon pēr llogari të trafikantëve në shkēmbim të parave dhe vjedh buxhetin e shtetit , ndihmat nga donatorët dhe përveçëse tall trapin me karriken e tij nuk ka lënë matrapazë e matrapaze pa sjell në ministri dhe adminstratë . Gjithë makina shtetërore ( sikur ja ka lënë I ati trashëgim) është e komanduar nga banditët. Edhe hotelet private i quan arritjet e tij, qeverisë dhe partisë. Hapni sytë o njerëz. duhet ndryshim është faliment I gjall.

                                                               1. a
                                                                alphade

                                                                Rilindiot ! T’u kane thare te gjitha neuronet e trurit ! Rama paste te gjitha te keqiat e botes por ajo qe e karakterizon eshte Qenja e tij vizionar ! Dikur ne Ekonomine Politike, SHBA-ja karakterizohej si “Shtet Rantier”, ne fakt duhej te shkruhej “ Shtet Rentier” nga fjala “RENTE” -QIRA ! Edhe sot pas gjys shekulli te asaj letersie te Ekonomise Politike te Marksit, SHBA vazhdojne te kene sukses ne kete fushe RENTIERE ! Me sa duket edhe KM don te ndjeke te njejten rruge Amerikane me ndertesa mahestuoze dhe jo me shtepi dy kateshe, te vogla, familiare si ato te grekut .! Bota zoterinj ndryshon cdo dite dhe jo ne dekada ! Eshte koha e se modernes, e quellgervishteve dhe jone kasolleve me balte e qerpica ! Ecni me te rene dhe mos shikoni mbrapa se mbrapa do mbeteni sic kane bere “pashallaret e bajraktaret” ne shekuj…..! Bravo Edi, qent le te lehin, karvani le te ece me vrap perpara ! Shqiperia duhet modernizuar per t’JU bashkangjitur dinjitoze BE -se.. ……!!!!

                                                                1. a
                                                                 alphade

                                                                 M’u dha rasti te fleje 2 net tranzit ne hotetelin MARRIOT ne Franfurt ate Gjermanise ! Ishte hitel me 5 yje ! Por te them te Drejten ky hotel qe na paraqit zRama ne kete video e le ne bisht MARRIOTIN Gjerman ! nga cdo pikpamje : arkitektonike, estetike, funksionaliteti I tij, e gjithe- cka e studjuar ne detaje ! Por njeriu i keq, dashakeqes, Malok prej Vicidoli gjithemone do te gjeje yckla pse dritaret jane nga brenda dhe nuk shohin nga deri, pse 4 katsh dhe jo 50 katsh dhe kur ndertesa behet 40-50 katsh thone pse 40/50 katsh, Tirana u betonua thone malokeria ! Hyp se te vrava (jo brava) zbrit se te vrava …..!!!

                                                                 1. L
                                                                  Lani Lapraksi

                                                                  Nje punonjes me rroge mesatare as me dylbi nuk e shikon dot e jo me te pushoje ne kete resort. Aty do te pushojne qeveritaret me parate e shqiptareve te tipit Rama,Balla,Veliaj,Begaj,ministra e ministresha e bashke me ta trafikantet e oligarket. Per te tjeret do te mbetet ndonje rrip vend per t’u shrire mbi rere Keshtu o zoti Kryeminister,prandaj ta gezoni resortin!

                                                                  1. a
                                                                   alphade

                                                                   Po komenti im …….

                                                                   1. e
                                                                    emigranti1991

                                                                    Ne vitin 1988 u inagurua në një ceremoni të posaçme. PIRAMIDA.( muzeu me I kushtueshem ne ballkan, specifik ne europe, me moderni I kohes). Ky muze, me nje arkitekture te jashtezakonshme, ju kushtoi tre milion e gjysëm dollar. U ndërtua në kohën kur populli shqiptar jetonte në varfëri të skajshme( si sot, te ardhurat per fryme jane me te ultat ne rajon).. Historia perseritet. Sa here flitet me shkallen apsolute te krahasimit, me e madhja ,e vetmja, gjigande, gjigandi).Ky popull e di se per shkak te gropes ne stomak, do te behet edhe me I manipulushem.

                                                                    1. T
                                                                     Tirona

                                                                     Ky hotel ndertohet me fonde te privatit, pra te grupit Melià. Piramida u ndertu me paret e shtetit. Dallimi eshte i madh.

                                                                    2. P
                                                                     Populli te ri urte .

                                                                     Ne kete Hotel apo dhe ne shume Resorte te Hoteleve te tjera .. Ju lejohet te Argetohen vetem njerezit qe meren me Politike apo dhe njerezve qe Jane vrases duke filluar nga Spiuni Sali Canta me derrase e deri tek te tjeret qe Jane disi pake me vrases .. Populli le te pije Ujin e Detit i mjafton..

                                                                     1. P
                                                                      Populli te ri urte .

                                                                      Ne kete Hotel apo dhe ne shume Resorte te Hoteleve te tjera .. Ju lejohet te Argetohen vetem njerezit qe meren me Politike apo dhe njerezve qe Jane vrases duke filluar nga Spiuni Sali Canta me derrase e deri tek te tjeret qe Jane disi pake me vrases .. Populli le te pije Ujin e Detit i mjafton..

                                                                      1. P
                                                                       Populli te ri urte .

                                                                       Ne kete Hotel apo dhe ne shume Resorte te Hoteleve te tjera .. Ju lejohet te Argetohen vetem njerezit qe meren me Politike apo dhe njerezve qe Jane vrases duke filluar nga Spiuni Sali Canta me derrase e deri tek te tjeret qe Jane disi pake me vrases .. Populli le te pije Ujin e Detit i mjafton..

                                                                       1. L
                                                                        Lexues i rastit

                                                                        Zoti kryeministër, Këto janë investime me interes për ekonominë e vendit dhe duhen reklamuar, se nuk bëhet turizmi me kasolle. Po për këto hynere që po ndodhin me zyrtarë të lartë të shtetit asnjë fjalë?! Vërtet që para drejtësisë do të përgjigjen ata që i kanë bërë shkelje. Por këto shkelje i kanë bërë njerëz të zgjedhur në ato poste nga ministrat dhe të mbrojtur nga ministrat. Asnjë gjemb nuk do t'i hyjë ministres së Financave, ku po ndodhin skandal pas skandali?! Po ministrja Krifca (e cila më ngjan me atë drejtoreshën e tatimeve që kaloi te LSI-ja!), që u tha fermerëve se kanë bërë gabim që kanë mbjellë ullinj pa pyetur atë? Diku në Portugali a në Spanjë para disa vjetësh u shemb një urë e shek XVIII dhe ministri i Komunikacionit dha dorëheqjen. Të gjitha këto janë kosto për Partinë Socialiste, që ia shkaktojnë ministra të cilët nuk kanë asnjë kontribut për PS-në e asnjë lidhje me të. Por këto janë edhe një shpërdorim i voës dhe tallje me elektoratin e PS-së. Si mund t'ju votojmë përsëri pas këtyre skandaleve të njëasnjëshme? Shkarkoji këto ministre dhe zgjidh ministra nga radhët e PS-së, ose profesorë me kontribute të spikatura në këto dy fusha. Dhe pas kësaj dil e bëj një mea culpa. Se, nëse në një familje ndodh diçka e papëlqyeshme, përgjegjësinë e merr përsipër kryefamiljari. Jeni para dy palë zgjedhjesh! Dhe pas këtij mandati, mos kandido më për një mandat të katërt!

                                                                        1. T
                                                                         Tirona

                                                                         Kompleks i bukur dhe grup i njohur ne Evrope. Resorti Prestige qe u shemb ishte i shemtuar dhe ne grabitje flagrante te reres, detit dhe hapesires se perbashket...rrupalle ishte. Duhen edhe komplekse te tjera pergjate vijes bregdetare, te niveleve te ndryshme. Iku koha e kjoskave dhe barakeve.

                                                                         Lini një Përgjigje