Ish-sulmuesi i Real Madrid: Spanja humbi me dashje për të shmangur Brazilin

2 Dhjetor 2022, 18:26Sport TEMA

Ish-sulmuesi i Real Madrid: Spanja humbi me dashje për të shmangur

Ish-sulmuesi i Real Madrid, Hugo Sanchez, la të kuptohej se Spanja humbi me dashje kundër Japonisë në ndeshjen e fundit në grup në Botëror, për të shmangur përballjen e mundshme me Brazilin në çerekfinalet e turneut.

Hugo Sanchez, i cili ka luajtur 3 herë në Kupën e Botës me Meksikën, citohet nga gazeta spanjolle “AS”: 

“Ju siguroj. Nuk isha aty dhe nuk jam brenda mendjes së Luis Enriques, por ai ka menduar për mënyrën më të mirë për të shmangur Brazilin. Sigurisht që kishte një rrezik, por ia vlente. 

Nuk është se ata kanë frikë Brazilin, por e respektojnë”. Më pas, Sanchez shtoi: “Trajneri nuk ka për ta pranuar kurrë. Ata nuk thonë që lanë kundërshtarin të fitojë”.

Spanja u mund 2-1 nga Japonia dhe e mbylli grupin E në vend të dytë, duke gjetur në 1/8-at Marokun, fitues surprizë i grupit F. 

Në rast se do të kishte fituar ose barazuar me Japoninë, Spanja, si kryesuese e grupit, do të ishte ndeshur me Kroacinë në fazën e 1/8-ave dhe më pas, me shumë gjasa, me Brazilin në çerekfinale.

Në konferencën për mediat pas ndeshjes, trajneri Luis Enrique zbuloi se nuk e dinte që skuadra e tij kishte rrezikuar eliminimin, për shkak të avantazhin të Kosta Rikës kundër Gjermanisë në ndeshjen tjetër të grupit, që zgjati vetëm 3 minuta.

7 Komente

 1. T
  Tifozi

  Do ju qi ne byth Maroku mos u mezit zagar. Moret me qaf me pazaret tuja miliona njerez qe luajn lloto ,pler.

  1. S
   Sara

   hahaha sa qejf qe keni lene breket ju tifozat bastexhinj te gjermonit

  2. T
   Topi

   Ore,po dihet,qe ky eshte kampionati botror me i shitur, “më suprize”,dmth më i dhjere. Ka fillu pazari i piset qe me caktimin e nje eventi te tille ne Katar,vazhdoi me eliminimin e Italise,vazhdon me eliminimin e Gjermanise,Belgjikes,do vazhdoje me eliminimin e Hollandes,Argjentines,Brazilit dhe se fundmi do cojne ne finale ndonje Marok a Japoni a ku e di une,mbase Franca mund te shpetoje nga te gjitha pazaret,se ishin fracezet qe e cuan futbollin ne Katar,vetem per ca pare te qelbta. Ka rrezik qe ne fund te ketij kampionatit ,do “flasim” o koreanshe o arabisht..! Ta gezojme futbollin e sotem cuna,se e kena kthy sic dum na,vetem bixhoz dhe tash kena me cka merrena…

   1. b
    ben

    ju qift maroku ne sum plehrat e spanjes

    1. K
     Kapedani

     Ketu ja ke fut kot plako.Deri ne minuten e 85 Costa Rica - Gjermani ishin akoma ne barazim, imagjino sikur te shenonte Costa Rica gol ju shkonit ne te s'emes.Ti nuk e dije kush e fitonte kete ndeshje prandaj mos na shit dengla.Japonia e meritoj fitoren.Rrifni ata arabet e qelbur te Marokut ate béni ju.

     1. O
      Ouu?

      Trajneret ne ato momente llogarisin dhe kartonat ti po na thu se dije fare hahaha... Qe se lane dhe gjermanet ndeshjen si ju e tu kthenit bashke ne shpi.

      1. m
       mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

       heret a vone do qihet ne bythe dhe spanja sado ti shmanget si kurvat me shitje ndeshjesh, spanja me gjysem popullsie homoseksuale ta qije maroku

       Lini një Përgjigje