Mallkimi i Tata Martinos që dënoi kombëtaren e Meksikës në Kupën e Botës

2 Dhjetor 2022, 16:49Sport TEMA

Mallkimi i Tata Martinos që dënoi kombëtaren e Meksikës

Mund të thuhet se Tata Martino është i ‘mallkuar’. Meksika shkoi një gola larg kualifikimit në 1/8-at e Kupës së Botës, por u eliminua mizorisht pas golit të fundit të pësuar ndaj Arabisë Saudite.

Megjithatë, kjo nuk është hera e parë që diçka kaq ‘mizore’ i ndodh trajnerit argjentinas. Gjatë kohës së tij te Barcelona, ai ka përjetuar diçka shumë të ngjashme me atë që ndodhi kundër skuadrës së Arabisë..

Në sezonin 2013-14, ata ishin në garë kundër Atletico Madrid për titullin e La Liga. Madrilenët ishin kryesues në javën e fundit të kampionatit. Megjithatë, siç do ta donte fati, Barcelona do ta humbiste titullin për shkak të një goli të  vetëm.

Barcelona arriti të shënonte, megjithëse arbitri e anuloi, në atë që ishte një vendim shumë i diskutueshëm. Kundër Arabisë Saudite, VAR gjithashtu anuloi dy gola për Meksikën, me secilin prej këtyre golave që do ta kishte lejuar ekipin e Amerikës së Veriut të përparonte në raundin e 1/8-ave.

Meksikanët luajtën ndeshjen e tyre më të mirë në Kupën e Botës, por nuk ia arritën qëllimit dhe tani La Tri duhet të fillojë ristrukturimin e ekipit kombëtar pas largimit të trajnerit argjentinas.

1 Komente

  1. a
    anti25642654censurë

    "Megjithatë, siç do ta donte fati, Barcelona do ta humbiste titullin për shkak të një goli të vetëm." copat e idiotëve,në rusi japonia nëse nuk gabohem u kualifikua sepse kishte më pak kartela!! e këtë nuk e quani "mallkim"?? shkoni mor debila,po eleminohen skuadra që mendohen si pretendentë titujsh botrorë,e jo më rrëmbythje si meksika e kostarika!!jo po flisni për katarin,skuadrën e madhe që nuk i dihej emri!! italia nuk merr pjes që është një nga më të fortat e kampione europe,e na qënka problem"mallkimi" meksika se nuk u kualifikua për një gol!!

    Lini një Përgjigje