Korea e Jugut bën mrekullinë, mposht Portugalinë dhe kualifikohet, mbetet jashtë Uruguai

2 Dhjetor 2022, 18:05Sport TEMA

Korea e Jugut bën mrekullinë, mposht Portugalinë dhe

Koreja e Jugut ka shkaktuar një tjetër befasi në Katar. Ata kanë arritur të fitojnë 2-1 ndaj Portugalisë së Ronaldos.

Goli i parë erdhi nga Haorta. Ndeshja u barazua me Kim, ndërsa goditjen e fundit e dha Hwang në minutën e parë të shtesës.

Me këtë fitore, Koreja nxorri jashtë loje Uruguain që po mbante vendi i dytë. Këta të fundit mposhtën Ganën 0-2, por kjo nuk mjaftoi për t’i dhënë kualifikimin. 

2 Komente

 1. K
  Klimax

  Mirë në teknologji, por edhe në futboll, bile pa kaluar 24 orë, mundën të kopjojnë Japoninë? Çudi!!!! Kompjuter janë këta koreanët?!!!

  1. R
   Rilindja e bithqireve.

   Bithqiret e Europistanit le te valevitin flamurin e ylberit dhe te jene krenare qe qihen ne bithe. Kush pyet per futboll.

   Lini një Përgjigje