FOTO LAJM: Belind Këlliçi, nxjerr gishtat e mesit në mes të Tiranës. Reagojnë xhamitë e Tiranës

25 Prill 2023, 15:18Politika TEMA

FOTO LAJM: Belind Këlliçi, nxjerr gishtat e mesit në mes

Kandidati i dyshes Berisha-Meta për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka bërë një tjetër  skandal, sikur të mos mjaftonte fakti që ende nuk ka sqaruar mungesën e një diplome të shkollës së mesme.

Në profilin e tij në rrjete sociale, Këlliçi ka postuar dy duar duke nxjerrë gishtin e mesit, të cilat kurrsesi nuk mund t’i bëjë një qytetar e jo më dikush që pretendon të bëhet qytetari numër një i Tiranës.

Situata është edhe më e rëndë teksa një foto të tillë e ka vendosur dhe në billbordet në rrugët e Tiranës, ku kalojnë me mijëra fëmijë të vegjël dhe nxënës shkollash.

Reagojnë xhamitë e Tiranës

Komuniteti Mysliman ka dënuar ashpër gjestin e kandidatit të dyshes Berisha-Meta, Belind Këlliçi, i cili ka mbushur rrugët e Tiranës me foto ku ka nxjerrë gishtin e mesit.

Përmes një reagimi, Xhamitë e Tiranës nënvizojnë se kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë" ka bërë një veprim të papranueshëm, duke treguar gishtin e mesit në ambiente publike ku kalojnë familjare dhe fëmijë.

Më tej në reagim thuhet se kjo sjellje nuk është vetëm e papërgjegjshme dhe e pashembullt, por gjithashtu mund të ndikojë negativisht në imazhin e qytetit dhe në perceptimin e votuesve për kandidatin.

Xhamitë e Tiranës i bëjnë thirrje Këlliçit që të reflektojë si dhe KQZ-së që të ndërhyjë në kohë për të parandaluar ndikimin negativ të sjelljes së kandidatit në imazhin e qytetit dhe në integritetin e zgjedhjeve.

Postimi i plotë:

Thirrje për reflektim!

Ju lutem të reflektoni në lidhje me rëndësinë e kodit etik në procesin e zgjedhjeve. Në këtë periudhë, kur kandidatët janë duke luftuar për votën tuaj, është thelbësore të mos harroni rëndësinë e etikës në politikë.

Fitimi në zgjedhje është një objektiv i rëndësishëm për çdo kandidat, por duhet të bëhet në mënyrë etike. Kandidatët duhet të mbajnë një nivel të lartë të sjelljes dhe të respektojnë ligjet dhe rregulloret e zgjedhjeve.

Fitorja e vërtetë nuk është vetëm fitimi në zgjedhje, por edhe lufta kundër tundimit dhe shfrenimit. Kandidatët duhet të jenë shembuj pozitivë për qytetarët dhe të mbajnë një nivel të lartë të sjelljes në publik.

Në këtë rast, kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë" ka bërë një veprim të papranueshëm, duke treguar gishtin e mesit në ambiente publike ku kalojnë familjare dhe fëmijë. Kjo sjellje nuk është vetëm e papërgjegjshme dhe e pashembullt, por gjithashtu mund të ndikojë negativisht në imazhin e qytetit dhe në perceptimin e votuesve për kandidatin.

Prandaj, ne i bëjmë thirrje kandidatit të marrë vesh se sjellja e tij është e papranueshme dhe nuk është në përputhje me nivelin e kërkuar të sjelljes nga kandidatët në zgjedhje. Gjithashtu, i bëjmë thirrje KQZ-së të ndërhyjë në kohë për të parandaluar ndikimin negativ të sjelljes së kandidatit në imazhin e qytetit dhe në integritetin e zgjedhjeve.

Në fund të fundit, zgjedhjet janë një proces i rëndësishëm dhe duhet të jenë të ndershme dhe të paanshme për të siguruar që vota e secilit qytetar të respektohet dhe të ndikojë në zgjedhjen e përfaqësuesve të tij të zgjedhur në mënyrë të përgjegjshme. 

68 Komente

 1. A
  Aron

  Keta mendojne se behen interesant me keto sjellje prej jevgu. Mos ki merak Kerric, se edhe Tirana, gishatat e mesit do te japi, ty, Saliut dhe Metes.

  1. D
   Demokrati pa parti

   O Doktor! Fute brenda ne pantallona kete loqe qe ke nxjerre rrugeve se na more fytyren fare. Na vjen turp te themi qe kemi qene ne partine tende.

   1. T
    Turp .Nji Skandal i tille tregon shume c'jane !

    Nuk eshte aspak Serioze qe te dalesh me te tilla Postera . Nuk e di . Aty ,ka nji KOncept teper te Gabuar per Politikanin dhe Drejtuesit e Institucioneve ,sepse cdo Pozitivitet ose Negativitet dhe e mete e tyre , ka te bej direkt me koston e jeten e qytetarit . Ky qe del me te tille Poaster i kalon kufijte e cdo serioziteti dhe madje duhet te Penazohet sepse qytetari nuk mundet te injorohet ne kte far feje . Radhes tjeter ndodhta na el me Kallash ne dore ky banditi Kandidate . E pabesushme cfar degradimi

   2. x
    xoni

    E ka fjalen qe ate do fitoi ky KRRICI.

    1. S
     Shqiptari

     Nese eshte e vertete,kemi te bejme me nje individ anormal dhe me probleme te renda te personalitetit te deformuar,psikike,etike,te formimit dhe te edukimit te tij.Edhe ne momente tejet te ngarkuara emocionale,nje person publik qe pretendon te administroje metropolin e nje shteti duhet te jete tejet i kujdesshem ne veprimet,reagimet,gjestet dhe ne komunikim me publikun apo qytetaret.

     1. s
      shurupi

      Ke parë a dëgjuar, o patriot, ndonjë individ normal në atë parti që për fat të keq u quajt PD?!

     2. D
      Dalton

      Po ckeni me Belindin o Mero. Ju qe habiteni me Belindin shikoni kryeministrin ne plazh lakuriq me gruan e Ministrit Cuci. Se pasi e provoi vete (se i ka qejf shalqinjte me prove) ja dha per grua Cucit. A duhet te behet kryeminister nje njeri qe del lakuriq me gruan e ministrit te brendshem ne plazh.

      1. H
       Henks

       Dalton Nuk e di nëse je rrotë kari apo bën vetë. Rama ka një foto cullak të para shumë viteve në një plazh nudist, foton nuk e bëri vetë dhe aq më pak e publikoi vetë, ia publikuan persona të tjerë. Kurse ky siriani që do të udhëheqë kryeqytetin shqiptar bën dhe lejon postimin e veprimeve të tilla. E kupton ndryshimin, o hajvan??

       1. Y
        Ymeri nga Devolli

        Hej ti Henks,,,sirianet jane si ty edhe mua dhe ne pjesen dermuese te bardh,por ky koqja eshte race e paster bangladeshasi.

       2. L
        Liri Berisha

        "Dalton"! ( Jo ai Daltoni qe ishte ne udheheqje te Revolucionit Francez, as ai Daltoni, kimist i famshem) eshte arritje e madhe kur perserit si papagall shpifjet e "dr prof" Sali rrumpalles

        1. D
         Dalton

         Po ca shpifje moj Linda ( Liri) . E ke me foto me internet. Lakuriq dhe me grun e cucit per dore.

         1. a
          aa

          po edhe pastaj? ai atehere nuk ishte person aq publik, nuk po shante asnje dhe nuk beri gjest kunder popullit te tij, nuk bente as reklame apo thirrje eja me shikoni... ate e kane nxjerre foto e ben me qellim te keq... kurse keta BBBBB po ju thone cope eja tua fusim...

        2. A
         Ardian

         O dalt o hajdar ti e ke mbajtur me dor a e mban apo je pederast o trap hajdari ju jeni me hapa pas o koqe hajdari o car me zile, lere cfar esbt ber se i bie qe ate fytyr djeguren d saliut me dashnor lulin ,ose te birin qose xen b.q.me kushuriren e vet qe beri femij o trap hajdari .

         1. A
          Ardian trapi

          Ahahahhahaahahaahaa, ca reagimi. Komplet edhe shpellar edhe rilindas.

         2. A
          Agim

          Te paska prere thelle dalta ,te ka hequr trurin, o Dalton...

          1. Z
           Zagali

           Dalton ! Na rrofshe bythen.

           1. D
            Deni

            Or ti GISHTI belindit,kur paparazzi apo per foton paguhet e gerrmohet nuk mund te besh gje,por ta besh ket gjest si foto e fushates zgjedhore e ta printosh sa nje faqe muri e ta vesh gjithe rrugeve te tiranes…icik si vari lesht apo jo?!

            1. R
             Remo

             Mero, jemi republike islamike qe situaten e kane marre ne dore xhamite e Tiranes apo si eshte puna?! Kellici hesmer turkoshak me gishtat e mezit larte, tregon nivelin medioker qe ka ai dhe partita e shpelles qe perfaqeson, deri ketu ok. Keta imamet c'perfaqesojne, c'edukim i japin rinise dhe ku e parashikojne te ardhmen, di gje ti merhum? Aaaaa, i pari qe duhet te kete ngritur zerin, duhet te jete ai hoxha i rruges se kavajes qe ligjeronte ezanin arab te turpit, ne iftarin qe shtroi synetlliu i surrelit pak dite me pare e qe kulmoi me ate demostrim talebanesk ne qendren e nje keyeqyteti qe "pretendon" te behet pjese e Europes por qe cdo vit e me shume, po ja kalon edhe Kabulit nga fondamentalizmi. Dhe, per ate shfaqje turpi te mesjetareve islamqene me sumen nga Europa dhe koken nga orienti, Lali dhjeri ofroi gjithcka per mbarevajtjen e tij, ne kembim te votes se ndyre. Qe kerrici ato dy gishtat ka per t'i futur ne te pasmet e Likes e Salehut, kjo dihet por edhe krahu tjeter, eshte po aq i qelbur, sa s'ka me ku te shkoje. Nejse, ti vete, ne keto ujera noton prej 33 vitesh, e jam i sigurte qe zbavitesh.

            2. B
             Bregu i lumit

             Dalton,,edhe ti jevg si puna ktij krricit je,,,,me 14 Maj gishtin e mesit do ju fusin shqiptaret,,,dhe skan per tja u nxjerr me,,,do ta mbani brenda pergjithmone

            3. E
             Engjell

             Belo i paska nxjerre gishtin e mesit korrupsionit dhe u nxehet ju. Po ju qe kur nxorri gishtin e mesit ambasadori gjerman protestuesve u kenaqet Po ikni ore plehra

             1. M
              MARLUX

              Qenka nxef evgjiti Belo.

              1. G
               Gabeli

               Nuk eshte evgjit, eshte Kurbat

              2. S
               Sali Ram Berisha

               "Engjell"! Ku ke humbur mor "lepurushi" im?

               1. A
                Artioni

                Ke ven pseudonimin engjell si djall me brira qe je ai esbt kandidat trapi po kjo kategori e ketij jeni ju cara te ter

                1. D
                 Deni

                 Edhe per gjestin ae tij loqes tjeter keshtu reagova…po ju qeket te gjithe si ato gishtat e mesit te bukuroshit Belo

                 1. U
                  Uuuu engjelli komshi im qe shurone te shkallet

                  Engjell komunisti idiot i lindur nuk e lufton korrupsionin kryetari bashkise o bole korrupsionin e luftone drejtesia ky ke mendje ti te kuptoshe ju jeni liri -demokraci poshte kumunizmi me komunistin Berrisha

                 2. D
                  Devolli

                  Qeka turpru Mero dhe socialistet se i paska nxjerre kellici gishtin e mesit korrupsionit. Kryeministri me manall jashte ju lezeton ju. Jeni gati ti boni gojore

                  1. A
                   Arjani

                   Devolli po je andej jini kerrica po ti je duke e provuar te belo hajdarit apo do i cosh motren tende a plaken .

                  2. D
                   Detari

                   veliaj jevg nga irani, ramazoni jevg coban, krrici jevg tirone vk 3 jevg zihen ne toke te huaj

                   1. A
                    Aron

                    Mos ia fut pordhes, se Veliaj eshte gjys Beratas dhe gjys Lab.

                   2. B
                    Balo Kerrici

                    Nje gisht per salen nje per liken. Me gishtin e mesit do ngelesh gjithmone……

                    1. T
                     Tironsi

                     Ku do i fuseshi gishtat more kelliç! Therriti mendjes! Ulu ne toke!

                     1. t
                      tefiku

                      Kur dhe vete Sala e quan jevg ( nxirje natyrale) cfare do pritet nga nje jevg.

                      1. F
                       Flamur Noka

                       "Devolli" Qoke tamam "manalli" i Belos.

                       1. o
                        oooooooo: qenkshe edhe Pederast dmth !

                        cfar paska ndodhur keshtu me Balon e zi ? Mos eshte cmendur ? Sa gjunaf . Lajmeroni Urgjencen se na vjen sinqrishte koq , kur e shofim ne ket gjendje . Baloooooooooooo - balooooooooo qetsohu e ule gishtin te keqen Nona ty. Jom Tironce den baba den . Edhe ne komunizem cmendeshin njerzit ,e kishte ene pederasta si ty , por nuk dilnin koq hapun ne Opinion . Thuaj edhe partnerit tat ,ta uli ate gishtin dhe mos harroni ju bukurosht e nones , lajini Gishtrinjt ,se do ju dhembi barku mbnasi i keni qit , prej mytheve tuja . Sa turp balooooooooo c'na bone . na turprove Tironen .Po ti mer gabel gerthisje jom cun Titone une ? Pse boj kshtu cunat e tirons e ? ik ere ,se paske qen peder ene ti. Turp te kesh .Ben xheste te tilla mes miletit . Dhe thuj qe s'jam gabel pasanej ik ere dreq se e tregove se kushe je !

                        1. 7
                         7 . 7 = 42

                         Jevgu Kellic eshte i siqerte ne te tijen ate qe tregon ate kerkon nga te gjithe kur te votojne dhe pikerisht ate do merri me 14 maj .

                         1. A
                          Ardiani

                          Gishtat e mesit ndaj Korrupsionit lebetisin vetem te Korruptuarit...apo per hir te Lalke Erit do pranoni korrupsionin or budallebnj rilindjote...

                          1. A
                           Adrian ta gezosh gishtin

                           Adrian gishti mezit eshte per motren tende. Korrupsionin nuk e lufton nje cop jevge por drejtesia xhe drejtesia nuk ka lidhje me bashkin o debil i foltore-nevojtore

                           1. A
                            Ardiani

                            Une nuk kam moter, ndaj ate gishtin merre e coja sat'eme e tyt'eti ti bythqiri ores 19:00

                          2. I
                           I ram ne Tirone

                           Nuk ka Tironas qe ka jep voten kti kar....

                           1. C
                            Coli

                            Pune jevgjish. ....gjelle qensh

                            1. b
                             beni

                             po ckeni o derezinj qe merziteni, rama ka nxjerre llapen e ca nuk ka nxjerre ne mes te njjerrezve dhe ju merziteni per gishtat. ptu budallejn

                             1. D
                              Drini

                              He more kelysh i non grates, e mba veten per te mencem ti koqe?

                              1. b
                               beni nongrates

                               O ben komunisti u lodhe o bole me nongraten .Rama nuk ka bere veprime te tilla o komunist nese Rama ka dale nudo ne plazhet e europes mund te shikoshe edhe Merkel nudo o kare me syza. Ky magjyp pe kete poster te ofendon edhe ty edhe motren tende o bole . Viti 1936 ne Gjermani u legalizua plazhi nudo o idiot po plazhi me jeten ne qytet eshte ndryshe o djale kurrve

                              2. M
                               Mbasi ti kesh qit nga ajo myth cdo booish ?

                               Trego cun me edukate Belo .Mos i lepij gishtrinjt ,pa i lar/ . Mos u trego kaq car . Jo per noj gjo ,por s'eshte higjenike e na qelbe Zgjedhjet . Turp vallahi .Dikush te hoqi masken e ne pam surratin e nji Fallsifikatori ,por ti qenke edhe njeri Ordiner .

                               1. G
                                Goliku

                                Ai e tregon vetë kulturën e vet prej arxhiu. Çfarë mund të presësh nga ai? Berisha dhe Meta e tregojnë kulturën e tyre prej shpellari, ky, produkti i tyre, prej arixhiu.

                                1. P
                                 Poseidon

                                 SHITESI I GABIT!!!!!

                                 1. P
                                  Poseidon

                                  SHITESI I GABIT!!!!!

                                  1. P
                                   Poseidon

                                   SHITESI I GABIT!!!!!

                                   1. A
                                    Arturo

                                    Na nxori bojen fare , skam ma fytyre me than jam jevg me origjin .

                                    1. T
                                     TIRANA

                                     Xhamite e Tiranes qenkan shqetesuar se po i nxirret gishti i mesit korrupsionit...ne solidaritet me bythperpjetin 5 here ne dite islamikun Alibeaj.

                                     1. B
                                      Belo gabeli

                                      Tirana,,,pun jevgjish gjedh qensh thojn tironcit,,,,maloqeri e skrapalli,,e njejtat gje esht,,,ti ku hyn ke jevgjit apo ke maloqeria e skrapallia,,,gishtat e jevgut belo do merni ne bythe me 14 Maj,

                                     2. C
                                      Cfar paska qen ky Idiot njeri more !!!!!!!!!

                                      C'eshte ky xhest rrugacesh more njeri ordinere . Nqs e ke marr persiper te besh Politikanin ,athere tregohu i sinqert me popullin ,kjo eshte nji nga Principet e nji Politikani te vertete ! Cfar menduat ju ,se do vazhdoj Diplomimi i Politikaneve ke Unisversiteti 3 Mujore i Plepave ? Te ra shume shpejte Maska o kratran ,palo sharlatan . I pafytytre .qe edhe pse te corren masken opinioni ,perseri nji Qytetare i vertet ,nuk reagon me te tila xheste si adoleshentet rrugeve te Tirones . Zhduku nga Politika se boll maskarenje e pseudoPolitikane i kushuan shume ktij populli . Apo menduar se u be Mode ne Shqiperi mashtrimi ,genjeshtra msharlatanizmi ,tradhetia ndaj vendit e poshterimi ktij populli ! Yt .bythzi .

                                      1. B
                                       Beli

                                       Ne shkollen qe ka ndjekur ky keto gjera ka mesuar

                                       1. H
                                        Hypesi I cmendur

                                        00000 KOKELOQE, PIDHIT TE GRUAS JA TREGON GISHTAT E BYTHES. TE QIFTE DERI I EGER TY DHE GRUAN TATE

                                        1. S
                                         Soni

                                         Kto xhamite na u bene si policia e moralit ne Arabine Saudite..por dhe ky Belindi qenka koqe ose ata qe e keshillojne jane idiote...

                                         1. B
                                          Bobi

                                          Me qense doli dhe ky A Lela futja njer in ne goje dhe tjetren by….

                                          1. D
                                           Demokrati

                                           O jevgu i vicidolit sali cjapi plak serb dhe i spahunit Ilir Metaj, ato dy gishtat futja në vaginën e gruas tate, duke e treguar konkretisht në vidio. Pastaj publikohe këtë video që të shikojmë edhe bythët e mëdha të gruas tate. O vulëhumbur, ty të janë bashkuar trutë e kokës me palcën e qafës. Ptu jevgu i mutit. Shko e vizitohu një herë tek 5 ose 17 ose më spitalin e Elbasanit dhe pastaj përfundo në Kavajë.

                                           1. Y
                                            Ylli

                                            Bashkia të marrë të gjitha masat që të heqë këtë reklamë të jevgut, se ne nuk mund tja shpjegojmë dot fëmijëve të vegjël, oasi deri tani i themi fëmijëve që është turp të ngresh gishtat e mesit shokëve apo shoqeve . Në të kundërtën na del ne për detyrë ti thyejmë këto reklama.

                                            1. Y
                                             Y.H

                                             Ky eshte nje veprim sa i ulet, aq dhe provokues.KQZ te reagoje dhe posterat te hiqen menjehere.

                                             1. Y
                                              Y.H

                                              Ky eshte nje veprim sa i ulet, aq dhe provokues.KQZ te reagoje dhe posterat te hiqen menjehere.

                                              1. Y
                                               Y.H

                                               Ky eshte nje veprim sa i ulet, aq dhe provokues.KQZ te reagoje dhe posterat te hiqen menjehere.

                                               1. F
                                                FCB

                                                Ymer Bazja qenka bërë merak për gishtin e mesit të Kellicit , ndërkohë rilindja namin knej 2 milion euro rikonstruksion një kopështi , Vjedhja e Ujit të Mezhgoranit nuk mbulohet me gishtat e Kellicit o Ymerr.

                                                1. M
                                                 Mbeshtetesi...nga prapa

                                                 Fbc,,,si duket ty te pelqekan gishtat e mesit te gabelit ,,me 14 Maj meri e futi ne byth,se ato do merni nga tirona e shqiptaret,,,

                                                2. a
                                                 alfred

                                                 nuk thote kot populli, se kur u be deti kos, evgjiti filloi te lyente edhe b***n, se kujtoi se do i zbardhej nga kosi, edhe puna e ketij jevgut belo ,keriçi i saliut

                                                 1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                                                  Futi në bythën tënde!

                                                  1. T
                                                   Turp

                                                   Turp, nuk e di kush merret me këtë person llum. Një gjest që ofendon çdo person me dinjitet.

                                                   1. E
                                                    Edi drejtesia

                                                    Une I urrej gjithe te ashtuquajturit “politikane te Shqyperise/Turqise/ Albania Rama,Berish,Basha,Meta/Metaj/Minika plastika Veliaj te gjith keto fytyra te ndyra duhet te shpallen non grata nga populli i tyre . Te votosh per keto plehra byth palare ne Shqiperi ku vjen uji me orar ne 2023 omg is a shame on Alb peeps. No more mister nice guy . My point is: gishtat e mesit te Kellicit nuk jane me shum turp or “scandalize” or shkelje ligji/morali sesa veprat kunder ligjit/njerzilekut/moralit te ndyre te Veliaj, Rames Metaj,Berisha,Basha, prandaj you or besimtar/tallavar mysliman te @ndershem” pse skeni bere shkrime d revolt per gjithcka te ndyre qe keta 4 -5 ndyresira Kane bere md vite por deskriminoni kellicin per 2 gishta lart! REALLY Muslims!!!

                                                    Lini një Përgjigje