VIDEO: Peshëngritësi Ilir Meta, i futet basketbollit për të mundur Ramën (shfaqet si imazh i opozitës)

25 Prill 2023, 12:23Politika TEMA

VIDEO: Peshëngritësi Ilir Meta, i futet basketbollit për të

Mundësi Ilir Meta, ka vendosur ta sfidojë Edi Ramën në sportin e tij, atë të basketbollit.

Ai ka postuar një video, në të cilën luan me disa fëmijë dhe bën edhe kosh.

“Koha për trepikëshin” shkruan Ilir Meta, në një video që duket se do të jetë spoti i opozitës, në të cilën ai shfaqet si imazh i saj.

Goxha imazh ky, që e bën të garantuar “fitoren” e opozitës më 14 maj.

 

44 Komente

 1. P
  Preshi I lushnjes

  e bere kosh tek i munikes

  1. k
   k

   Fshatari injorant nuk ka asnjë etikë sportive dhe as nuk e di çfarë është. Shpreson të çudisi fshatarët injorantë si vetja.

   1. F
    F-22 Raptor

    Kush ka ngelur pa bere kosh aty?!

    1. R
     Rrapo

     Ky shtangisti eshte ne rolin e topit ketu?

   2. P
    Preshi I lushnjes

    e bere kosh tek i munikes

    1. b
     byca

     Like tani sadhjeva hajde haje mer dhe pecon .

     1. h
      hamut hamutaj majmuni i Cirkut Politike Shqiptare

      haaaaaaaaahahahaaha i madhe je . komenti i duhur per kte kerme hamutaj . titi sapo doli nga haleja e lsi-se bashk me monen ,po nxitojne te marrin kokmutin me vete e ti hyn mutit me kok _hahahahahaahha

     2. t
      tata luigji

      zorre bythe

      1. q
       qenie me te shpifur Njerzore s'na kan pa syte

       ky xhuxhi me i shemtum i Planetit , mundet te luaj me bolet e Ramos por jo me ate top

       1. A
        Ahhhhhhhhh o Hito c'na bone qe ike

        ta kishe fut kte kermen ne fabriken e sallamet te qenve ,ishin knoq qent e rrugs ca dite

        1. S
         Suksese ne Rec te shijosh >Basketbollin.

         Presioni Psikollogik ndaj Ligjit ! nuk ka Efekft. Ne YouTube te ri te shfaqur ne internet , tregon qe kety dy Mostrat nuk kane efekt me per te manipuluar te gjthe Qytetaret..Jane zgjuar te gjithe , dhe duket qarte se kush punon per Qytetaret..Mbas zgjedhjeve do te kete vetem dite Feste dhe dite Dasmash.. Ligji do veproje ,harojeni se do te kaloje gjithcka , sic ka kaluar 32 vite.

         1. S
          Suksese ne Rec te shijosh >Basketbollin.

          Presioni Psikollogik ndaj Ligjit ! nuk ka Efekft. Ne YouTube te ri te shfaqur ne internet , tregon qe kety dy Mostrat nuk kane efekt me per te manipuluar te gjthe Qytetaret..Jane zgjuar te gjithe , dhe duket qarte se kush punon per Qytetaret..Mbas zgjedhjeve do te kete vetem dite Feste dhe dite Dasmash.. Ligji do veproje ,harojeni se do te kaloje gjithcka , sic ka kaluar 32 vite.

          1. j
           joni

           1 meter e je qoft

           1. g
            goni

            po po ai po do e rrafi ramen

            1. E
             Eri

             O Like duket sikur ke marr cicat e Monikës dhe ia ke vënë vetes. Kur gjuan topin pse anohesh sikur ke thyer balestër? Sa dubla ke bërë që ke fut 3-4 kosha në total?

             1. N
              Nerim

              Qyqa dyqindlekshi

              1. F
               Festim

               Topja do me lujt me top

               1. M
                Miri

                Sa i lajthit eshte ky

                1. i
                 ida

                 Ju jeni I vonuar mor zoteri, me te gjitha !

                 1. f
                  frea

                  turp turppp per liken e shkrete sdonte te ishte ne detyr te larte donte basketbollist hahahah

                  1. U
                   Ujku Plak

                   Thon qe: Me mire nje Funde i Dhimbshem, se sa nje Dhimbje pa fund. Per Popullin Shqipetare ka ndodhur e kunderta. Prej keture Rq, qe i Vran, Vodhen, Varferuan, Sakatuan etj duhet te duroin edhe Talljen. Ripjelljes i Intereson kjo situat, se i bie te jet gjithemone ne Pushtet, edhe pse Abuzon me Pushtetin, prap Votohet se eshte shume large Rekordeve Kriminale dhe Korruptive te Dyshes Berisha- Meta. Populli ka Zgjedhur te Qeveriset nga Intelektual te Korruptuar ( Ripjellja) , dhe jo nga Injorante te Korruptuar qe edhe te Vrasin ( Berisha-Meta) .

                   1. z
                    zalli

                    Po pse, vetem Like koklopa,thoni ju i neveritshem per kete popull,po ca By....ra,neper rrethe njerz te LSi,e sot tePL,qe kane vjedhur e percudnuar pjesen dermuese te pasurive te vendit,Drejtor injorant,me Diploma Kristali,qe benin ligjin, qe me By.....ri i eshte bashkangjitur si miza e kalit pushtetit te sotem kryesisht atij Lokal, a nuk i shohim perdite.Ajo rrace(Lsi a PL)me e poshtra ne historin e shtetit shqiptar,me e neveritshmja,duhet ta denoj ky popull me vote kundra masivisht.

                    1. A
                     Ardiani

                     U shfry dhe ajo "Dosja e spiunit I.M." U sajua nje ligj qe ndalonte kedo ish-spiun Sigurimi te ishte kryetar partie dhe...Ilir Meta merr pjese ne zgjedhje si Kryetar partie. Ate ligjin ta fuse ne by...Edi Rama e te ngopet, kurse rilindjotet te hane bajgat e zakonshme akoma me "Spiuni I.M." e tu beje mire.

                     1. L
                      Lilo

                      Ardiani, respekte!

                     2. M
                      Maloku

                      Kërcen prifti nga belaja, niveli i patetizmit në këtë video nuk ka shkallë qe e matë. Rraketik, kokëqypi hajdut pulash ben kosh sikur të jetë me Parkinson të advancuar.

                      1. V
                       Vani

                       O ty të qiftë rusia fisin dhe ato që të vijnë mbrapa ty. O këllirë e shekullit, o mortje që të mban dheu. Mallkim për rracën dhe sojin tënd.

                       1. B
                        Bardha

                        Paska gjetur breket e moa shallvares like pordha

                        1. k
                         kte qenie te peshtir e vija me fshih WC-t

                         me fshi WC e Parlamentit ose te noj Ferme dhish ,por KuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuRR ne Politike te lejoje nji qenie Toksike te tille ,qe perben nji ndotje ambjenti vec te tjerash . Turp shqiptare .Shume turp ,se ku ju katandisi nji malok i telekomanduar nga Bota e Mashtrueseve Demokratike ,se s u treguat kaq pedera dhe ja lat ne dore Shqiperine Dy Kermave Toksike te Njerezimit .

                         1. P
                          PD

                          Koha per byzylyken ne duart e tua , o shimpaze i shemtuar !????

                          1. M
                           Martin

                           Je me mire me kengen e baftjarit! Ti sa topi i basketbollit je !!! Apo nuk e hedh si gjyle. Nuk esht sport per ty po mos u lodh. Shiko ti besh ndonje kosh mones.

                           1. X
                            X

                            Ky me kujton balerinin Ilir Kernin per zhdervjelltesine qe e karakterizon ne cdo gjymtyre.

                            1. L
                             Lymi Tutit

                             Mund te kete "gjuajtur" edhe 30 here,deri sa ka bere kosh ..... levizjet jane si te nje personi,qe sapo ka nisur te mesoje basketbollin,por nga ato tipat qe veshtire se "familjarizohen" me kete sport elegance ...... Kuptohet qe do te tregoje pak "qytetari",por shume larg.LymiTutit

                             1. S
                              Sula

                              Ky te ben per te vjellë !

                              1. J
                               Jari

                               Like kokë pa lari Like rotë Cari Like hajditi Like qoftë largi Like i 12 më përrua Like tu shoftë ai Sua, bajga Like.

                                1. T
                                 Titi

                                 O doli ky rrakitiku lagjes,qe eshte ba si planc i pa lare

                                 1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                                  Nuk të pranon asnjë ekip basketbolli me gjatësinë që ke !

                                  1. s
                                   si e fillova un xhuxhi karieren ne Pol

                                   ne rinin time , nga qe isha shume i shemtuar e xhuxh , kerkova vemendjen e Partise Komuniste dhe ata nuk nguruan e me dhane nji vend si Spiune . Spiunova ke munda .Sidomos ata qe kisha shoke e miqe ,e me besonin . Ca perfunduan ne burge , ca shkuan per lesh arapi .nderkoh qe mua mendja me rrinte ke ajo ! Surrat trapi . Mbertnesha e botoksit qe pasi i zvogeluan nofullat qe i kishte si Lope Gollobordase qe e shetisnin me kullot cunat e Shallvares , me ne fund ishte ne krahun tim . Lidhem besen ,te fillojme nji jete te re . Ne djall me te kaluaren . Ishim ulur te dy ,bythy me byth ne nji Hale , kur para nesh o hap nji Horizonte i kuq dhe nji dete blu . S'ishte Lalzi jo .e di qe aty ju shkoj mendja . Ishte KariEra qe na terhiqte hunden tone prej qensh gjahu dhe ne e beme perseri ,aty . Ul ne bythe ,Brenda Hales . Ju futem punes si turku Hurmes , e cila kishte ate ngjyr te kuqerremte si Dielli ne Perendim . U ngjtem ne Peme . Hengren e cfar nuk hengrem thuaj .Por me shume i cuam ne Shtepi . Me kalimin e kohes , prodhimet u shtuan dhe zgjeruam Pronat por edhe mendime . Hoqem dor nga Hurmat e Elbasanit pas nji dhimbje te madhe qe e kapi monen ,pasi hengri shume ! U desh te merrja vendimin e jetes ,sepse asgje s'kishte me rendsi .Ne kishim siguruar tashme Pasurine e Jetes , dhe paret nuk na nxinin me Kuletes . U pagezuam Grek ke Janullatosi pasi i dhuruan nji Medalje te ndryshkur per ndetimin e Kishes se Gjaprinjeve ne mes te Tirones . Aty kuptova se s'isha me i fanelles se kuqe . C'me duhej mua ajo me kur un kisha arritur tashme gjithcka mundet te arrije nji Xhuxh fshati ,ne nji Shtet . Isha si i befasuar gjithcka kishte ndodhur me mua sa ndonjiher me hikte Petlla nga dritarja e Viles e shkonte ke saliu ,i cili e mbante dite e nate dritaren e tij hapur . Ca thoshin qe Pergjon apo Spiunon. Kjo e fundit me erdhi me kendshem . Thash . Ai Spiun _Un Spiun te dy brenda nji Thesi Blu , u pa kjo pune . Dhe keshtu fillova te shijoj te gjitha ngjyrat , e hyra ne stilin e nji kameleoni ,se vetem ashtu mundet te mbijetoja nga rreziqet qe me kanoseshin ,nga Veprimtaria e se Kaluares time , ku shikoja pernate endrra ,sikur Spaku qe kohet e fundit kishte rritur thonjet ,me kapte per fyti sa me zohej fryma . Mona cohej e me bertiste ne mes te nates. Boll na cave bythen me Spakun .Frikacak ceopani . ja qi nene Spakit dhe gjithe Karjave qe kemi ven atje . Boll pive raki ter diten . Dil e be pak sport se te eshte deformuar koka bashke me trut ,cirrej mona pabrek mbi krevate .U tremba . Dhe ashtu bera .Fillova Basketbollin me i tregu KM se di te luaj te gjitha sportet jo vetem ate te Spiunit e Tradhetarit . KOSH !

                                   1. T
                                    Texas

                                    Kur Karit i duket vetja njeri vendos te luaj basketball. Sa I shemtuar

                                    1. R
                                     Reply to Texas

                                     Nga kjo pikpamje Edvin Bytha ia ka kaluar me kohe. Qekur ishte kar i ri iu duk vetja njeri dhe filloi te luaje me top.

                                    2. P
                                     Populli voton perpara jo monalikja

                                     Epo kur mundohet te shese pordhe edhe ky mut muti si ndonje bretkose barse me ate koken te rjepur si qen stani , pele kur i nxjerrin te dy cift me me ate sharabajgen si cefti me i shpifur ne vend dhe pretendojne fitore . Po arriten te fitojne keta te baske fitojme rrezik do behet kiameti aq te llaftarisur jane .

                                     1. ¿?

                                      Ne fakt ka qene ngrites peshash. Si gjithmone edhe kesaj rradhe ju te TEMAs se Gelbazes ia keni futur kot, po kesaj rradhe nuk prish ndonje pune. Pa qeder!

                                      1. L
                                       Like fshatari i pagdhendur

                                       Komplet injorant dhe jashte cdo konteksti apo rrethane. Ben nje tre piksh dhe thote: "koha per tre piksh" - ne vijim ngre dy gishtat lart. SMFH

                                       1. T
                                        Tatepjete

                                        - cti besh ? - edhe i dhi-jer, edhe... bishtin perpjete!

                                        Lini një Përgjigje