Po Ervin Salianji kë duhet të falenderojë?

25 Prill 2023, 10:38Politika TEMA

Po Ervin Salianji kë duhet të falenderojë?

Ervin Salianji është një ndër personazhet më qesharakë që ka parë ndonjëherë politika shqiptare dhe që sot duhej të ishte në burg, për sajesën e çështjes “Babale”.

Por edhe pse i dënuar për këtë çështje (për momentin jo me vendim të formës së prerë), ai vazhdon shfaqet darkë më darkë nëpër televizione, duke dhënë mend e duke bërë moral.

Mbrëmjen e djeshme p.sh, ndërsa replikonte me deputeten socialiste Blerina Gjylameti, i drejtohej kësaj të fundit se nuk ka nivel të debatojë me të, se ai është nivel shumë i lartë.

Pastaj i tha edhe që duhet të falenderojë televizionet që e ftojnë, meqë ajo s’ka nivel të dalë në emisione.

Tani, për një gje Salianji ka të drejtë, që shumë prej atyre që dalin në television, duhet të falenderojnë kush i fton dhe mbi të gjitha kush i promovon.

Ai është një prej atyre që ka përfituar dhe që është promovuar fuqishëm, bashkë me Grida Dumën në të njëjtën kohë.

Janë promovuar nga e njëtja dorë prej vitesh (botues dhe pronar i njohur universiteti), duke i çuar emision për emision, edhe pse të dy njëri më qesharak se tjetri.

Të paktën t’i jenë mirënjohës, ndryshe nga sa bënë me Lulzim Bashën, që sot e sulmojnë më ashpër dhe se vetë Sali Berisha, edhe pse për vite me radhë i promovoi në poste drejtuese në PD.

30 Komente

 1. S
  Shigjetari

  I ka promovuar Henri Çili te dy keta idjote...

  1. S
   Sara

   Po idioti idiotet do promovoje - kjo eshte aksiome

   1. Q
    Qytetari

    Fshatari , fshatarin do promovojë , dmth fshatar Çili , promovon katunar babalen me qytetare Dumën . Çili zhduket nga skena dhe del në skenë Grida dhe babalia.

  2. S
   Salianji as burre e as grua

   Ky ka nivele intelektuale te larte te barabarte me ujkun e Fierit . Duhet rrespektuar eshte i forte ka vjedhur misra ne fshat eshte djali Sheges me burrin e trete .

   1. A
    Arjani

    Shum e vertet fshatari lozhanit me nenen kurv si salu hajdari dmrh partia e kurvave

    1. k
     keqardhje

     E çuditeshme o shqiptare te mjere qe u vini prapa bythes qelbur ketyre, si ka mundesi qe na rane ne pjese dobiçat qe nga dobiçi Sheqeres e deri tek dobiçi i Sheges....?

    2. M
     Maloku

     Thoni cte doni po grida ja beri gojoren.

     1. B
      Baca-Bajram

      Or Malok te paska mbet ne mend BJ qe i dha Grida keti pederastit??? Po mos e ul kaq posht pazarin bre burr, se ka me te mira se Grida.

      1. S
       Sara

       sa cift i bukur qe jane!

      2. K
       Kreshniku

       Ju lutem, mund te me thote njeri kur e ka seancen ne Apel per ceshtjen Babale ky lepurushi ???

       1. D
        Dardani i Ri

        Nuk ka fyerje më të madhe për kombin tonë se, kur i mendon politikanë tipat injorantë dhe të degjeneruar si ky Saliajni. Mjer kombi i ynë!

        1. I
         Ibirri shega prosti..fytyrë e ndyrë..

         I birri shega..prosti... ,bëmë nënë të të ngjaj..oiii oiii.ç farë fytyre ka..i ka mbledh nongrsta të gjithë ,,rrumpsllista,,haaa

         1. I
          Ibirri shega prosti..fytyrë e ndyrë..

          I birri shega..prosti... ,bëmë nënë të të ngjaj..oiii oiii.ç farë fytyre ka..i ka mbledh nongrsta të gjithë ,,rrumpsllista,,haaa

          1. S
           SPAK

           Eshte shume turp per Shqiperine Salianji-Grida per jeten e tyre personale le te bejne si te duan, kush jemi ne t'i gjykojme! Por kur te bejne keta moral......! Por edhe shume te tjere qe nga Andi e Tosi qe jane te majte,te shitur, tek Saliu dhe Likja! Jane shume te vegjel sigurisht por tregojne nje ane negative te popullit tone!

           1. D
            Dakord

            pash zotin mos e pergojo griden se late nam. Ka femije qe mund te lexoje. Grida eshte treguar zonje qe u largua nga politika.

           2. a
            altin

            po tema qe i jep hapsire ketij idioti provincial cfare eshte ne kete rast?

            1. H
             Hoxha

             Eshte e habiteshme,se si i japin hapesire,birit te,sheges nga loszhani!

             1. L
              Lida

              Ai ka te drejte te bilbilose nga njera studio ne tjetren per sa kohe kemi nje drejtesi kriminale qe mgjse ka 2 vjet qe eshte denuar me burg nga shkalla e pare, gjykata Apelit ja ka shtyre 7 here gjygjin. Vetem kur te arrestohen keta gjygjtare mund te filloje te fryje nje ere e re per drejtesine shqiptare.

              1. G
               Gerta

               Salianji, ky felliqesire , njeri i degraduar , burracake , njeri pa shtylle kurrizore halabake i ndyre . Bente dje ne emision si gore, i fryheshin damarret dhe iu trash zeri si ze gomari i dolen syte si k0qe dhe skuqej si lafsha e gjelit tedetit sepse nuk kishte cfare te thoshte nga argumentat qe i perplaste ne fytyre Z. Gjylametaj . Sahan lepires shkon sa andej ketej burre muti ….. Fajin e ka drejtuesja e emisionit qe rri si bufe dhe lejon kete teshpifur te llapi pa pushuar dokrra dhe budallalliqe . Ai nuk duhet te dali neper emisioni sepse nuk ka fytyre , eshte shembulli me negativedhe me i peshtire . Ka ngelur si zagar qe bredh sa andej ketej. Ky mashkull i felliqur ofendon nje zonje te nderuar dhe te ftuaret e tjere ne emision . Bojkotoheni emisionin ne qofte se ky qe vellain e te burgosur dhe mashtrues kane te njejten fytyre te te friksheme dhe te llahtarsheme ………. Ptu ptu ptu meriton gelbazen ne fytyren e qelbur. Po te vjen ora o Salnjan ne qeli do shkosh ska cfare te bej plaku Mere nongrada …… manipulues , dhe pis pisi je. Rama ia u nxorri trute fare tall bythen me fytyren tende … ha ha ha ….. tallava …… Ska vota per maskarenjte .. rrugeve do ngeleni . Populli ju perbuz .. Salnjan spitali 5 po te pret o i neveritur o kosh halesh ………,,,,.,, Ora po afron tik tak tik tak ……,,

               1. F
                Fisniku i Freskut

                Une nuk i ve faj mafiozit Salianji, por zonjes Blerina Gjylameti, qe ka pranuar te jete pjese e nje tavoline me nje kriminel mashtrues e i pabese, i cili sot duhej te ishte ne burg, po te kishte Drejtesi ne Shqiperi; ose ne varr po te kishte pak burreri Fatmir Trimi.

                1. U
                 Ushtari.

                 Ceshte ky si macok restoranti qe mendon se i jep mend te tjereve.Me mend e tua as deri ne hale nuk shkohet e jo me tej.Po zaten pse jane keto fytyra ka perfunduar PD ne kete derexhe.

                 1. X
                  Xhulio

                  Turku ka një shprehje; çerheli bylyk, që do të thotë, me surratin fshehin shpirtin. Dy kryekurvat e këtij legjislativi. Njëra u largua me premtimin se nuk do meren me të, pasi ka dije mbi vrasjen e Santos. Sot ajo bën punën e politikës jo më në zyrat e PD, por në një televizion, ku të ftuarit e saj, dy më kokrrat e hslabakëve të televizionit çani

                  1. V
                   Viktor

                   O Gridare o GD noj lajm per vrasjen e bankierit te ai tv yt me kurv se ty?????

                   1. L
                    LO

                    Cfare politikanesh jane keta tipat e Salinjanit, qe ne nje debat me nje femer, i kujton asaj se eshte femer dhe ai nuk mund te replikoje. Ku jeton ky koqe ne Afganistan?! Mjere Shaqiperia qe ka politikane te tille qe nuk veprojne me llogjike, por me paragjykime. Sic do thonte amerikani, ky Salinjani me "difolt" eshte superior sepse eshte mashkull...Nje shqiptar si puna ime do cuditej se si ka mundesi qe Salinjani pelqen Sali hundederrin dhe nuk pelqen nje femer bukuroshe. Ndoshta sepse edhe vet duket si bukuroshe....

                    1. E
                     Ervin salihajni, idiot i shfrenuar

                     Me dy fjale do te thosha se ky lëtyra e qenit, saliKatranit, eshte nje idiot i shfrenuar! Idioti i shfrenuar nese merr pushtet ne dore, eshte nje Hitler me i rrezikshem se Hitleri. Kur drejtesia pret te zere ndonje fukara ne kurth, keshtu do te ndodhe: krimineli shpifes, qe e detyroi Babalen te arratiset, sot bilbilon ne çdo stacion dhe na ''mbush mendjen'' se ia vlen per ta votuar...

                     1. C
                      Cen Dymi

                      Te gjithe jashteqitjet e popullit jane miqte e kriminelit Sali Ram Berisha. Ky Krimineli Berisha qe esht dhe Hajdut dhe Vrases i ben dhe Deputet si zagarin e Shega Kurves se Lozhani Salianjin

                      1. N
                       Naloja

                       Dashnoret e dikurshem dhe te tanishem! Dy njerez nje zemer, dy bythe nje pale breke, kater sy, dy te verber nga dashuria e madhe! Cifti i lumtur i PD!

                       1. a
                        arqile

                        Ky eshte skandal si ks mundesi te jete deputetvi korces ky njeri pa pike niveli pa kulture pa shkolle qedu te beje vetem ate qe beri gjithe jeten e ema dge mbertheu mrrpkulla turp i drejtesosr qe e le deputet.Ska faj ky p se shumica po mbi 90 pefqind e politikaneve e pinonjesce te drejtesuse e analisrece e gazetareve ne kete vend jane te paafte te thuash eshte pak pasi jane te pa edukuar pa shkolle genheshtare hajdute keshtu i desh krimineli e hajduti i madh sali dhe ketyre ju dha doren se me ta e shkareroj dhe vodhi kete vend.

                        1. G
                         Gimi

                         Ik more pis i mdyre . Ti fuhet te ishe ne burg me shpifjet e ndyra manipulomet fhe mashtrimet qe ke bere. Dhko bashkohu atij vellait tend kriminel se nje fytyre dhe nje gjak keni. Presanyuesja e emisionit nuk ka aftesi po rri si matufe te drejtoj emisionin . Pse borxh ia kemi ne te degjojme kete pis llam llam llam and gam fam gam duke mos lejuar te tjeret te flasin . Duke gerthitur si i marre, borxh ia kemi ketij posi qe te shikojme peshtymen qe i del nga goja duke bere si histerik . A njef edukate ky pis pisi , a di ku si duhet te glas kur eshte perpara publikut . O pis tespekto femrat leri radhe te flasin, degjo dhe pastaj merr rradhen te flasesh. Ti je nje burracak , nje burre i ndyre nje lavjeresh i shemtuar qe iken nga njera sne tek tjetra nga fryn era . Cfare nuk the per non grada , cfare nuk the per Ameriken apo jo ?????? O mashtrues . Tani thuaj ai ka vota . Edhe ????? Cfare ka te bej qendrimi jot me votat ? Ti do luftosh te marresh vota ne qofte se je ne anen e drejt . Do ngelesh si nje wen i zgjebosur rrugeve dhe pastaj ne qeli do perfundosh . Te iku Grida ..,,se te njofi kush ishe kiveli zero . Shpifesire e ndyre , burracak , pa piken e turpit . Zero vota rrugeve do rrini …..

                         1. S
                          Selimi nga Momli

                          Ndoqa nje interviste te Z. Rolang Qafoku tek Dritare, ku Z. Qafoku nenvizonte se Z. Duma nuk i ka dhene asgje Partise Demokratike. Mendoj se nuk eshte keshtu, mbasi Grida i ka dhene gjene me te shenjte qe ka, Pidhin per shembull. Prandaj Z. Qafoku duhet ta korrigjoje perfundimin e tij.

                          Lini një Përgjigje