Andi Bushati debat me Salianjin: I majtë jam, por dua dhe homoseksualë në parti

25 Prill 2023, 09:33Politika TEMA

Andi Bushati debat me Salianjin: I majtë jam, por dua dhe homoseksualë

Julian Zyla i tha deputetit Ervin Saliajni në emisionin “Now”, se ai përfaqësonte një parti që ka vetëm dy kandidate gra për zgjedhjet e 14 maji.

E ndërkohë që deputeti i Partisë Demokratike tha se në politik nuk mund të ketë ndarje burrë e grua pasi janë të barabartë, analisti Andi Bushati i tha se ai vetë, edhe pse ka  pikëpamje të majta, do që në partitë politike të jenë të përfaqësuar edhe komuniteti LGBTQI.

Julian Zyla: Në një emision të drejtuar nga një zonjë fillove të imitoje gratë. Përfaqëson një koalicion politik që më duket se ka vetëm dy kandidate gra. 

Eshtë një forcë politike që u thotë grave ne u marrim për të moderuar fushatën, por për udhëheqjen politike janë më të zotët burrat.

Andi Bushati: Unë jam i majtë, por dua dhe homoseksualë në parti.

Ervin Saliajni: Në politikë, nuk ka burrë e grua, këtu jemi të barabartë.

26 Komente

 1. T
  T

  Te dy homo jeni ckeni qe ziheni nje ideal keni .mos u zini se gjynaf partija juj pastaj.parti kurvash dhe shkerdhatash .

  1. ,
   ,,,

   E nxorre koken me ne fund o Bythqir lulishtesh

  2. I
   I juaji Edver Rama (Llapa)

   Shko tek Rripjellja Bushat. Atje e ke plot me përdorues së kavitetit anal për qëllime politike. Kërkohen burra -gjela per te palluar pula-gjelat sumërozë

   1. G
    Grida duma nga deputete PD moderatorr pamvarur

    Gjithe bajgat jane mbledhur ne ish PD Komunist, Ballist, Zogist ,Fashist Burgaxhin ordiner ,politik Homosexuel, Prostituta ,Xhepista ....e thene shkurt kazan plehrash

    1. G
     Gerdeci

     I shkreti "llapa" i paska ik fiqiri fare, pupupu...

     1. A
      Andi bushati kryetar i te persekutuarve te bllokut

      cfare fytyrash muti,nuk ka ngel pederast e kriminel e familje kriminelesh pa dale ne tv te perfaqesoj kete popull te degjeneruar qe rri e i shikon

      1. M
       Mara emigrante ne Itali

       Partis Socialiste ju te pd nuk i vini as te gishti i vokel ,ju keni tradhetar dhe vrasea ,hajdut dule filluar te sala ,lulushi ,duma ,alibaba ,slijani dhe srrat e pd njeri me i ndyre se tjetri .po i nxirni ndyresite njeri tjetrit ato qe keni bere qe e shkateruat shqiperine .PS e rindertoi .

       1. Çami me thik ne brezz

        Une shoh vetem nje panel me tri gra qe hidhen si te terbuara

        1. S
         SPAK

         O trima shqiptare,o njerez te beses dhe te gjakmarjes, o pas ardhes se Ilireve, o kombi me i vjeter ne Bote dhe gjuha jone qe te gjitha gjuhet e tjera e kane prejardhjen! Keni ne gjirin tuaj njerez si Salianji, si Bushati, si Erla, si Saliu dhe Likja! Keta jemi ne! Prandaj na trajtojne si qenije te dores se dyte!

         1. T
          Tetovari

          Çfar fatkeqsie per Popullin ma te vjeter lloj lloj suratesh pederash kush do ti drith b... ma shum neper tv.

         2. R
          Roçka pe korçe

          bythqima thuaj me mire

          1. S
           Shqiponja

           Po degjovet politikan gazrtare artista te mbeshtesin vrim cpuarit keta jane njerezit e sorosit mikun te Edi Rames pakesimi i popullsise eshte ne axhenden e globalisteve po u martua bure me bure detyrimisht ska lindje ulet dhe zhuket njerzimi.

           1. T
            Tetovari

            ????????????

           2. G
            Gjithmone nga mbrapa,jo para

            Bravo,Bushat! Deklaron si “burë” orientinin seksual.Ne partine qe ti e do te mbushur me homo,do te zgjidhesh kryetar.Kjo do behet pasi shume “djem mali” si ti,e meritojne nje parti. Por mund te sygjeroj dhe nje ide tjeter. Shko me Saljanken se dhe ne partine e tij ka plot bythaxhinje,pede,homo,hetero,biseks dhe...

            1. T
             Tetovari

             ????????????????

            2. R
             Remo

             Hahahaha o Bushat, ku e paske pasur hallin gjithe keto vite qe i ke rene kaq gjate....ne fakt, kjo kerkese e Andi sumes, shkon direkt per Salianjen, per te bere nje duet rruspish. Por, nuk jane larg edhe Lali dhjeri me Kerric hesmerin e mbetur nga asqeri turk, jane perdhunuar brenda selise se partise, pikerisht prej Edvinit dhe Salise.vari kkkk ketyre, zgjedhjeve, projekteve dhe te ardhmes se leshit qe keta garantojne, kryeqyteti i nje vendi "Europian", pervec katrahures urbane, ate diten e "Iftarit", s'kishte asgje me pak nga Kabuli.

             1. P
              Pianisti

              Andi nipi i Hysni qenit dhe djali Mehdi kriminelit eshte komunist homoseksual - shqip bythqire !

              1. H
               HKL

               O Andi ske nevoj ta thuash se se je peder te shkrunë ne turinjë.

               1. T
                Tetovari

                ????????????????

               2. B
                Bllokmen

                dihet qe ky bushati eshte nje homoseksual Rrinte ne prehet te Enverit dhe ja ngrefte

                1. L
                 Lapi

                 Qe je homo , kete e dime dhe ska problem, ke te drejtat e tua o Bushat, por qe te ferkosh topen e majte te Saliut dhe te thuash jam i majte, do te thote qe se ke ndjenjen e qytetarise, je i pamoralshem. Pune be-qirash.

                 1. T
                  Tani

                  Berisha i Vicifolit do vetem perves , Spiuna Sigurimi dhe Maloket e tije Trapojane. Berisha me amorlitetin e tije dhe te Familjes e ka zhytur Shoqerine Shqiptare ne nje krize te thelle dhe te pa kthyeshme morale. Nuk ka Shqiperia dhe Shqiptaret ne krye te Shtetit nje Kriminel , Hajdut dhe Vrases me te pa udhe se Saliu. Merre me mend strehe tek ai gjen dhe Sali - anji bashke me Noren e Kelmendit te Salihit Grida Suma, mjer mileti....

                  Lini një Përgjigje