"Ne do t'ua hamë zemrën të gjithëve", Rama "ndez" sallën e Pallatit të Sporteve në Durrës

24 Prill 2023, 19:24Politika TEMA

"Ne do t'ua hamë zemrën të gjithëve",

Në kuadër të fushatës zgjedhore, kryeministri i vendit Edi Rama ka zhvilluar një takim me gratë dhe vajzat në Durrës.

Rama nuk kurseu ironitë ndaj opozitës si dhe shkaktoi ovacion e të qeshura në sallë. Kërkesa e tij ndaj pjesëmarrësve ishte që të ndizej atmosfera në Pallatin e Sporteve me këngën që do të shoqërojë fushatën e PS-së për këto zgjedhje lokale.

Për tifozllik rri te divani, shaj gjithë ditën Edi Ramën, mbaj televizorin te vrima e zorrës së trashë, më fal zorrës qorre edhe knoqu.  Jam shumë në muhabet të zorrës, se e keni parasysh…

(Qesh) Po ashtu i bie se unë e bëra padashje dhe ishte gabim, po edhe aq gabim nuk ishte në fakt, se kur e mendon tamam tamam se ca dëgjojnë veshët, thua po mirë pra pak a shumë aty jemi, duket si diçka që ka dalë nga vrima. Kështuqë faleminderit shumë dhe tani unë kam një kërkesë që ta mbyllim me lavdi këtë takim me gra se gratë dijnë ti bëjnë të gjitha më mirë se burrat, të gjitha.

Unë e kam provu në punë atë që Margaret Thetcer thotë do të bësh muhabet për diçka bëje me burra, do të mbarosh punë mbaroje me gra, por e kam shumë merak të iki duke marrë një kënaqësi se akoma nuk e kam kap veten dhe duhet të ma bëni çik qejfin që ta nezim iher këtë Pallatin e Sportit se është shumë e bukur kështu, është një hudhër me gjyzlike dhe një pa fije floku atje, jo ti s’je hudhër  zemër ti je pjeshkë! 

Tani, ta nezim iher tamam me të hongsha zemrën po tashi kush të mundet duhet t’i kalojë ato barrierat, kush është këtu duhet të çohet në këmbë dhe të fillojë se ne do t’ua hamë zemrën të gjithëve, s’ka si shoqnia, s’ka si dashnia, s’ka si Shqipëria“, tha Rama.

10 Komente

 1. P
  Propagande!

  Cfare eshte ky sharlatan qe derdellit me dialekt e jo ne gjuhen standarte? A po e ben kete qe te nxite armiqte e gjuhes standarte apo do t'u terheqe vemendjen laraskave tek hallet e verteta! Cfare do ky sharlatan qe derdellit qytet me qytet kur keto jane zgjedhje vendore dhe duhet te degjohen qytetaret te gjykojne kryebashkiaket dhe keshilltatet per punet e bera dhe sidomos per ato te pa bera? Censuroje komentin moderator se i prish pune Meros per interesat me Ramen sic ke bere gjithmone!

  1. P
   Propogande nga Shkullaku

   Propogande e foltore-nevojtore nuk ta çensurone njeri komentin se ke nivelin e Pali Miska je i mbaruar ti ka zene syte komunizmi

   1. V
    Vranakonti

    Bravo zoti RRama je kryeministeri me i mire aq sa i bene per vete popullin,po punon mire dhe hallall e paç.Me ty mburret e tere shqiperia.

   2. M
    Mohamed

    Dukesh qe ke dhen mesim gjuhen shqipe. Percartjet e klyshit ramiz alise e xhelil gjonit saliut e te klyshit te sigurimit shtetit likes,ste bejne cudi. Ah mjer ky vend qe ne 2023 ka qorra bibe me shume se ne kohen e partise punes ????. Zot shyqyr qe pas 14 majit shpeton ky vend,por mbi te gjitha shpeton perfundimisht PD nga klyshet e ramiz alise e xhelil gjonit e sigurimit shtetit e lisien bashkurtit ????????????. Gjeja qe ndyn kete vend jane klyshet e partise punes te kthyer ne demokrate

    1. M
     Mohamed

     Dukesh qe ke dhen mesim gjuhen shqipe. Percartjet e klyshit ramiz alise e xhelil gjonit saliut e te klyshit te sigurimit shtetit likes,ste bejne cudi. Ah mjer ky vend qe ne 2023 ka qorra bibe me shume se ne kohen e partise punes ????. Zot shyqyr qe pas 14 majit shpeton ky vend,por mbi te gjitha shpeton perfundimisht PD nga klyshet e ramiz alise e xhelil gjonit e sigurimit shtetit e lisien bashkurtit ????????????. Gjeja qe ndyn kete vend jane klyshet e partise punes te kthyer ne demokrate

     1. P
      Prec Ulaj

      Njeriu me kulture, di te sillet ne cdo lloj ambjenti, i tille eshte Kryeministri, paqesor, punetor, i thjeshte, i rrepte me antishqiptaret Sali Vicidoli.

      1. G
       Guarbardhi

       Bravo Rama! Me atë opozitë që ke ti, deri në vitin 2037 do të jesh Kryeministër. Të uroj fitore, në të gjitha bashkitë e vendit!

       1. N
        Noc Rroku

        Sa t' këtë shef salën se ça trapin. Mo von për shqiptarët do d ali prap një Sali. Ja mrri ditës tall veglat.

        1. S
         Sa e dua diktatorin Rama!

         Bravo komentuesit tru shplare te Rames qe akoma mendojne si GOMARI KUR PO E SHQYENTE UJKU LUTEJ ME VETE;"Ishalla jam ne enderr"! O gomere,akoma nuk doni te kuptoni se Berisha,Meta dhe Rama jane ANTISHQIPTARE,prandaj e kane lene vendin si ne mesjete? Ju kane plasur syte pse rinia po ikin cdo dite nga vendi dhe ketu do mbeteni vetem ju IDIOTET?

         Lini një Përgjigje