Monika Kryemadhi e pranon se Partia e Lirisë është shkrirë me PD-në e Berishës

25 Prill 2023, 09:47Politika TEMA

Monika Kryemadhi e pranon se Partia e Lirisë është shkrirë

Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi ka folur për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Në emisionin “Quo Vadis”, Kryemadhi tha se strukturat e Partisë së Lirisë në Tiranë janë unifikuar dhe shkrirë në një të vetme me PD-në e Berishës, ku shtoi se edhe prezenca e saj nuk ishte e nevojshme.

“Në 25 prill, 6 mars, dhe 14 maj. Janë tre data të ndryshme. Pafuqësia e tradhtisë, kur ti shkon bashkë me shokun e luftës në luftë dhe shoku të qëllon pas shpine, normalisht që je i pafuqishëm dhe e vetmja gjë që thua është të marr sa më shumë me vete. 

Ndërsa në kuadrin e 6 marsit ishte një këndvështrim tjetër që nuk ishte sfida jonë por ishte një marrëveshje që i jepje të drejtën njerzve për të votuar dhe garuar, pavarësisht se kandidatët e opozitës kishin një garë të pabarabartë përball kandidatëve të mazhorancës.

Një qeveri, e zbarkuar në 6 bashki që ishin në garë. Tashmë jemi në një pozicion tjetër. Monika nuk është më një kryetare, por përfaqësuese e një strukture në qarkun e Fierit, edhe te një njësi administrative në Tiranë.

Në Tiranë prezenca ime është e panevojshme sepse shkrirja e strukturave të Partisë së Lirisë me PD, shtabet e Belind Këlliçit. Ka nevojë në njësitë e tjera dhe rrethet, por unifikimi është prezent. Unë e ndjej te metodologjia që përdor kundërshtari për të goditur procesin dhe demotivuar opozitarizmin”, tha ndër të tjera Kryemadhi.

2 Komente

 1. S
  Shqipëtar!

  “Në Tiranë prezenca ime është e panevojshme” GABIM! Ti je e panevojshe në Shqipëri, mund të jesh nëse : “dorëzoni gjënë e vjedhur, pranoni ndëshkim për ç’ka keni bërë, dhe keni bërë GJËRA TË RËNDA, vjedhje, shpërdorim detyre, korrupsion akti, proaktiv, pasiv, trafiqe…..deri zhdukje jo vetëm faktesh, por edhe njerëzish” “gojët e liga” i thanë të gjitha këto?!!!

  1. K
   Korrupsioni zgjedhor.

   Kjo e ka zgjidhur, ne Tirane kane Leshkon qe jep para andej ketej, ju merr njerezve kart at e identitetit qe mos votojne. Kjo eshte partia e Lirise dhe e koalicionit “Bashke Fitojmë”. Njerzit qe marrin parate flasin larte e poshte, dhe ky eshte korrupsioni zgjedhor, pyesni ne njesine 5 dhe 8.

   Lini një Përgjigje