“E mesmja” e Këlliçit, Erion Veliaj: S'është problem, se sot ka shkollë nate. Ja kush është gjëja më e rëndë e tij

25 Prill 2023, 11:03Politika TEMA

“E mesmja” e Këlliçit, Erion Veliaj:

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ishte i ftuar sot në emisionin Breaking në Top News.

Mes të tjerave ai u pyet nga moderatorja në lidhje me akuzën që Belind Këlliçi i bëri atij dhe qeverisë "se po shpifnin në lidhje me çështjen e diplomës së shkollës së mesme".

Njeriun nuk e fëlliq gjëja që nuk ka bërë. Një njeri edhe nëse nuk e ka bërë shkollën, e bën më vonë. Sot ka shkollë nate. Njeriun e fëlliq gjëja që ka bërë. 

Në CV nëse nuk ke bërë shkollën, mund ta bësh më vonë. Por nëse ke qenë klor për të pastruar fytyrën e Sali Berishës, kjo është diçka që ti nuk e heq dot kurrë.

Unë besoj se kush pranon sot të dalë kundra Amerikës dhe të ketë në CV gjithë jetën e vet, që ishte aty si sapun për fytyrën e Berishës, e cila është sot e papastrueshme, është e rëndë.

Sot është i pakundërshtueshëm dhe i pakthyeshëm vendimi për personat non grata, unë besoj se kjo është diçka më e rëndë.

Më e rëndë është përfaqësimi i Sali Berishës, njeriut që ka veshur më shumë gra me të zeza në këtë qytet, njeriu që ka shkatërruar të gjithë pasurinë e shqiptarëve në vitin '97, njeriu që hodhi në erë 26 jetë në Gërdec, njeriun që vrau me plumba në mish në bulevard, njeriun që sot nuk kalon dot Rinasin.

Të përfaqësosh dhe të bëhesh sapun për fytyrën e Saliut është më e rëndë. Të bësh shkollën e mesme ka gjithmonë një shans të dytë dhe unë besoj se për të gjithë duhet të ketë një shans të dytë. Tirana është qyteti i shanseve të dyta dhe Belindi ka kohë ta marrë diplomën", tha Veliaj.

37 Komente

 1. E
  Eni

  Po ti e ke mbaruar te Larten?

  1. Q
   Qim Peku

   Po Eni! Po ti?

   1. P
    Poli

    Sipas cv I bie qe ne 4 vjet ka bere 2 shkolla e pune ne Afrike e USA...kaq hesape di te beje une...ose te nxjerri njesimin nga,min e arsimit....

    1. M
     Mondi

     Meso te kuptosh cv e dikujt.Ose mbylle halen se qelbe dynjane.U kujtove per cv e ktij pas 20 vitesh.Medemek te vajti mendja I pari.Nuk mbulohet m..I me sh...e or taj.

    2. b
     ben.

     Delenxhinj rilindas. Ju jeni per ndonje vrasje, ndonje sufllaq, ndonje rruge hashash, spiunim , lepirje. Nuk jeni ju per shkolle. Ne shkolle te larte more delenxhinj ka shume universitete qe aplikojne kreditet. Nuk duhet fare, po fare, diploma e shkolles se mesme mjaftojne notat e lendeve , testi ose provim i pranimit dhe mbaron puna. Bota kete e ka bere sepse nuk eshte vetem shqiperia qe ka mashtrues dhe delenxhinj si puna e rilindasve, ka edhe vende te tjera. Deklarata e drejtoreshes se shkolles Harry Fulc , tregonte qe nuk ishte vetem Belindi qe kishte vazhduar universitetin ne universitetet perendimore , por ishin plot 35 studentet me te mire te Harry Fulc qe kishin bere egzaktesisht te njejten gje. Domethene qe ta kuptoni ju delenxhinj studentet me te mire ikin jashte , delenxhnjte qe me zor marin nje pese , ju thone ketyre jeni pa shkolle. Vari lesht muhabet rilindasish , muhabet delenxhinjsh.

     1. M
      Mondi

      Po mor ben bythqiri.Delenxhinjte e rilindjes I thane ktij konverto bachelor ne master ne shqiperi se per kete eshte fjala dhe nuk ndodh as ne afrike.I tha babai I vet shpirteror,arkitekti I shkolles se plepave.Po nga ta kuptosh I ziu ti me koke poshte e bythe lart 24 ore non stop.

    3. M
     Merja Like dhe njehere

     E bet boze kete histori,nje politikan i PD kur mori dipllomen e juristit deklaroi : "ta dija qe ishte kaq e lehte do kisha bere edhe 7 vjecaren".

     1. K
      Kryeqytet armik i luleve!

      Erion Veliaj,je diplomuar ne Universitetin e Michiganit(SHBA),shkon shpesh atje per te demonstruar delirin tend te madheshtise,por ne dy mandatet e tua si kryebashkiak i Tiranes( m'u thafte dora qe kam votuar per ty) nuk ke prure ASGJE nga pervoja e mrekullueshme e pushtetit vendor atje se si u sherben qytetareve pa asnje dallim kudo ku banojne,se si ua kthen taksat vendore ne sherbime per te gjithe komunitetet! Ndonese qytetaret atje kane nje standart shume te larte jetese,pushteti vendor i ka pajisur te gjithe qendrat e banuara me te gjithe elementet jetike PUBLIKE si cerdhe,kopshte shkolla,lulishte,parqe,shetitore,kende lojrash fusha sportive,kosha mbeturinash,sinjalistike rrugore,pasterti shembullore etj,etj! Shteti i Michiganit me 12 milion banore nuk mburret ta cilesoje qytetin e vet me te madh Detroit (me 600 mije banore)si metropol,por thjesht qytet,se metropoli Detroit eshte mbi 4 milion banore! Bile si ne te gjitha 50 shtetet e SHBA kryeqytet i Michiganit eshte nje qyteze e vogel LEASING me 100 mije banore ku kryejne veprimet e tyre te gjitha institucionet e ketij shteti! Dua te kujtoj se ne qytezen me 26 mije banore ku jeton djali im atje ka dhjetra PARQE,FUSHA SPORTIVE E KENDE LOJRASH ne sherbim te qytetareve te vet! Ne te gjitha parqet nuk lejohen kafenete dhe restorantet,por jane pajisur me shetitore,kende lojrash dhe fusha sportive te shumta,mjedise te mbuluara per festa familjare,wc publike ,aparate per fryrjen e gomave te bicikletave dhe celsa per shterngimin e vidave te liruara te bicikletave,zgara per pjekje mishi,stola dhe tavolina pushimi etj! Michigani ka dhjetra plazhe ne brigjet e liqeneve gjigande ne kufi me Kanadane,ka dhjetra porte jahtesh ,por plazhet jane te nderthurura me parqe,te gjitha PUBLIKE,FALAS,ku nuk lejohen kafenete e restorantet,qe nga rera e plazhit,bari ne parqe me peme pa fund,lulishte lule shume ngjyreshe,kende lojrash,fusha sportive,parkingje per qindra makina,te gjitha falas,qe administrohen nga pushteti vendor,qe kane ne sherbim policine dhe zjarrfikesat! Pra nje shtet ne standart shume te larte jetese nuk nxjerr "dhjame nga pleshti" sic ben Veliaj,,por i ka PUBLIKE-FALAS TE GJITHA PLAZHET,PARQET DHE FUSHAT SPORTIVE! Me keto te merret Veliaj,se per keto eshte votuar nga qytetaret per 8 vjet e jo te derdellite ! Kam qindra foto e vidio te marra veren e kaluar ne Michigan,qe t'ia perplas ne fytyre Veliajt, modelin nga i cili duhet te merrte pervoje! Mbi te gjitha t'i tregoj se per TURPIN E TIJ e ka katandisur Tiranen mbase kryeqytetin e vetem ne bote PA LULE SHJMENGJYRESHE NE LULISHTE dhe rruget e qytetit pa PEME DEKORATIVE! Mos u tremb moderator nga e verteta duke e censuruar komentin,sic ke bere edhe herecte tjera me komentet e mija!

      1. P
       Prroji i Thate

       Tirana nuk krahasohet me fshatrat ku banon djali jot. Krahasimi behet me New York, Boston, San Francisko. Nga ato fshatrat e Detroitit, ikin cdo vit mijera te rinj neper metropole, ku eshte qyteterimi.. Me sa duket nuk ke vajtur ti shikosh , prandaj na flet per Vicidolin, pollozhanin, apo cfare fshati te Kavajes je. Ik tani mbill ca hudhra, se pulat po flene.

       1. P
        Pishmon Xhiu

        - m'u thafte dora qe kam votuar per ty! ..kujdes se edhe te thahet!

      2. e
       eshte Fallsifikatore dhe kjo do te thot i Rreziksh

       Fsheja e se Vertetes dhe fallsifikimi i nji Dokumenti qofte ky zyrtare apo Shkollor ,tregon se ky njeri eshte i Rrezikshem per te marre pjes ne Institucione qe kan te bejn me drejtimin e popullit e qytetareve . Ky eshte nji Skandal Politike qe duhet te behet Shembull ne Shqiperi .Pra kto jane si atao Bandat e Maskuara qe hyjne ne Politike me Dokumentacion Fallso me kap Shtetin dhe e tille ka qen gjthe Banda e Opozites dhe te gjithe shqiptaret e pame ,se per cfar ishin te afte te bente saleh hamuti me banden e tij por edhe ilir meta me gruan e tij , qe vec shkaterrimit degradimit vjedhjeve te shtetit ,tradhetise se Atdheut , sherbimit te te Huajve si Spiuna vene ne sherbim te tyre , vrasjet ne rruge e Gerdec te shqiptareve per t'u pasuruar duke shkelur mbi jeten e shqiptareve ,etj poshtersi qe si ka pare asnji shtet i Kontinentit qe te kesh Politikane Majmune qe drejtojne Njeiun .Dikush na i vuri Banden e Majmuneve ne Pushtet te na degradonin neve Njerezve ,qytetareve shqiptare ,por Sot ajo Politike po merr fund .Prandaj ky surrat i nxire i mashtrimit duhet te diskretitohet me force para Opinionit qe me te tille mos te guxojne e futen ne Politike

       1. A
        Alogo

        I rezikshem je se pse je rot k...ri dhe te mer eri neper kembe.

        1. F
         Fallsifikator i Sterruar nga te gjitha anet

         Alogo , gjithcka e priteshme ne injorancen e Sektit te Fallsifikatore .Edhe reagimet . E kuptojme qe ju dhemb shume . Por Realiteti mbetet Realitet .

       2. g
        goni

        thene nga lali fiku eshte ironike komplet ...po ju jeni njesoj o te ururar si majtas si djathtas......ai dele popull hak e ka ...

        1. l
         lali FIKU

         Belind Kellici nuk paska bere shkolle te mesme sipas Lali Rrenes ...e qenka diplomuar pastaj shkelqyeshem ne Amerike. Dhe eshte ky Lali Rrena qe dikur "ka shitur Fiq" e qe "ka bere 2 dasma me nga 600 te ftuar pensionin e Mamkes" si dhe autori i kesaj super-Rrenes "...Miq! Ka ngjare nje krim i tmerrshem! Bandite te pushtetit Berisha kane rrembyer dhe abortuar foshnjen Griseldes se Artur Roshit te Kavajes! Kush vjedh vota, vjedh dhe foshnja...etj, etj, " Kur ajo Rrene i doli shpejt se ajo Grioselda pra e Artur Ropshit nuk ishte fare shtatzene si lehte kjo kone rrenacake qe sic thote Populli - Ben dhe Priftin me barre!

         1. A
          Arixhiu me arushën

          Edhe për Churchillin, thuhet se, nuk i kishte mbaruar shekollën e mesme por, ai nuk gënjeu kurrë. Të mos kesh mbaruar shkollën e mesme, nuk është krim. Të gënjesh dhe mashtrosh është krim. Këlliçi ëshë gënjeshtar, është mashtrues, është njeri i krimit. Për këtë duhet ndëshkuar. Tipa të tillë janë të rrezikshëm nëse bëhen me pushtet.

          1. D
           Drini

           Po jevg hesapi, do ndyje rracen ai?

          2. A
           Anila

           E bere Tiranen qe po behemi gati te vijme dhe te jetojme tegjithe ne Tiranen tone te bukur , ne Shqiperine tone te mrekullueshme me nje popull te zgjuar te mencur dhe bujar. Qente le te lejne karvani te eci para . Votat per Ty , Erjon Veliaj . Zoti te bekofte ! Respekte , respektje vetem perpara never mbrapa. Mbrapa eshte Like floriridhe Sali krimineli qe krijoi antiamerakinizmin me lolot qe e ndjekin pas . Do shkermoqen , do behen pluhur .. pa nam e pa nishan ……. Dita po afron ….,,, vitat kunderkriminelave Meta - Berisha .

           1. N
            Nje Shqiptar 30 vjet i hikur nga Tirana dhe Shqipe

            Anila qenke agjente e velise. Do vime te jetojme ne Tirane dhe te mbushim uje ne dajt per te pire ose te presim autobotin me uje qe ta bleme .Erdhi uji i selites. Ha ha ha ca qyteti i mbrekullushem ku uji vjen me orar dhe nuk ben per tu pire qyteti i mbrekullushem.

           2. V
            Velia rrenacaku i fytyres ngerdheshur

            Belind Kellici ka nje Diplome te nje universiteti amerikan. Ky rrenci Velia sado sperdridhet e ngerdheshet...nuk e ka nje te tille.

            1. q
             qQytetari ; Si s'mesuan njiher te flasin Realiteti

             Velia rrenacaku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Qenkeni tama ashtusi ju njef populli . Te pafaytyre ,mashtrues ,shpifes ,injorante . Nqs je qytetare do ishte mir se para se te fliste llapa e hales ,te informoheshme me mir ,por mesa duket je kontigjent i shpelles se shpifjes prandaj s'po zgjatem me tutje .vazhdo e pellit se kushedi te nigjojn gamort e tufezuar ne stan

             1. J
              John

              Ne nje govate hane te gjithe. Edhe ky Kellici qe “i bie fizarmonikes”

              1. M
               Mondi

               E pame dhe diplomen e jevgut kellici qe nuk dinte te lidhte dy fjale.Lee pastaj qe nuk ka cfare te thote se nuk I ka the kush puna e mbare.Vizioni zero.Llogjika pertoke.Ka dy jave qe e akuzojne per mashtrues dhe nuk mbron dot veten ,imagjino te present nga ky butak te mbroje interest e gati nje milion banoreve te kryeqytetit.Ka marre nje diploma ne nje nga universitetet me te dobta te amerike ku te lupin te regjistrohesh se nuk shkon kush,dhe plehrat e foltore nevojtores fluturojne me pras ne bythe se kujtojne se jane budallenjte tiranasit.Ne tirane vetem shpellaret qe zbriti kopili I vicidolit jane dru me pre.Te tjeret hane ajka e shqiptareve nga te gjitha rrethet dhe dijne ke votojne.

              2. K
               Kur do te behet Shqiperia vend normal

               Te fallsifikosh documente eshte e jashte ligjshme. Njerez te tille nuk duhet ti afrohen zyrave shteterore e jo me te zgjidhen ne detyre. Ligji per ta nuk ka vlere. Lali na e justifikon Kerricin per falsifikimin qe ka bere po kjo nuk eshte ne dore te Lalit por te ligjit.

               1. N
                Niku

                Ore shqiptarë, mësohuni me ligjet. Problemi i Këlliçit nuk është vetëm diplloma e shkollës së mesme, por është që Ministria e Arsimit i ka njohur Masterin, kur ai ka patur Bechlorin. Për Masterin duhen edhe dy vite të tjera, që ai nuk i ka bërë. Ky veprim është një skandal, që nuk duhet të vihet para përgjegjsisë vetëm Këlliçi, por edhe ata që ja kanë dhënë. Mos e kaloni kaq lehtë, sepse për këto mashtrime, në vëndet e tjera dënohesh me burg. Shkurt, Këlliçi është « kartë e djegur » dhe duhet të përjashtohet nga gara, sepse edhe po të fitojë, do të japë dorëheqjen më vonë.

                1. E
                 Enver Hoxha diamanti i Shqiperise

                 O erjon kurva dua te them qe Kam qef gruan tende si globalist qe je nuk besoj qe ta kesh problem me ta pallu gruan.

                 1. P
                  Prec Ulaj

                  Tropoja jote eshte vendi i grave te ndershme... Mos e nxirr koken shume tek dritarja, se ta hjek palluesi.

                 2. I
                  Ina

                  Erion je djale shembullor , Je njeriu i duhur i Tiranes , je shume punetor , i shkathet i zgjuar je patriote ke cilesi qe rralle i gjen ne kete vend , te zgjuarit e te arsimuaret kane ikur i mori Kanadaja , filluan te ikin nga viti 92 e vazhdim , Te uroje me Fitore , Zoti ju bekoft ERION VELIAJ

                  1. K
                   Kerrici

                   Kellici (Kerrici) eshte nje person negativ, se pari genjeshtar- mashtrues -falcifikator sy per sy! (si mund ti besosh Bashkine ketij, buxhetin e Bashkise ?!! Se dyti ai eshte nje ushtar skllav i Berishes kriminel! Enver Hoxha eshte Lule para BERISHES!

                   1. T
                    Tarasi

                    Me ardh Enveri ose ndo nje si Enveri djali ERION VELIAJ me shoke varet mu ke sheshi Skenderbej me sekonda nuk ka ku ta luaj prapanicen do ti dalin syt si pinpong.

                   2. E
                    ENVER HOXHA LGJENA E KOMBIT

                    Eiron veliaj eshte i kulluar Ha ha ha vetem po nuk u kthyen komunistet ne pushtet se ta tregojne ata sa i zoti je ne spac e ke vendin o erion do ta nxjerin qumshtin e nenes nga veshet mos u merzit se do vije ajo dite.

                    1. P
                     Patrioti

                     Sa te mbaruar qe jeni o te shkrete Tirana ska uje 24 ore por uji eshte me orar keni pare ndonje kryeqytet tjeter ne europe qe uji te jete me orar dhe ju po mereni me thash e theme meruni o te mbaruar me broblemet serioze qe ka Tirana mos o tregoni budallenj erioni veliaj kete do qe ne mos shohim problemet e tij.

                     1. S
                      Shqiptarja.com

                      Lali i fiqve pasi e parapagoi Këlliçin (Kërriçin) si konkurent tani po e "kursen" per diplomen. Shko mor kurve dy lekshe qe kujton se me pare paguhet cdo gje. Nuk do te mjaftojne ne fund dhe ti e di me mire se te tjeret.

                      1. s
                       sokratz

                       Erion, vazhdo fushaten e nisur me program te qarte se cfare do te besh ne te ardhmen. Je me i miri dhe betejen e ke te fituar. Mos humb kohe duke u marre me jeten e kundershtareve, por merru me programet qe ata kane dhe premtimet qe bejne, nese jane apo jo te realizueshme nga nje Kryetar Bashkie dhe me fondin e kompetencat qe kane me ligj. Per kundershtarin Kellici, nese ka apo jo deftese te shkolles se mesme institucionet perkatese te shtetit duhet te bejne verifikimet perkatese, sa me shpejt, se genjen apo jo. Nese eshte e vertete athere te zhduket nga faqja e dheut dhe te mos u dale me perpara shqiptareve!

                       1. M
                        Miri

                        Këlliçi e ka diplomën e universitetit amerikan, po ti o hipokrit maskarai çfarë diplomë universiteti ke? Asgjë, zero, ti ke vetëm kursin e Sorosit që të përzgjodhi ty dhe ato buçet e tjera sot ministre si qëniet më të ndyra, më perverse dhe më të paskrupullta që frymojnë sot në Shqipëri. Ju keni vetëm “trajnimin„ sorosist se si ta rripni këtë popull deri në palcë për ti kaluar miliardat bosit të organizatës nëpër llogaritë offshore dhe se si tua shpëlani trurin me propagandë mediatike atyre skllevërve që kanë ngel në këtë vend.

                        1. P
                         Pollogasi

                         ....nuk di ti se cështë turpi, gërthet me slloganët e modifikuara të partisë së dikurshme; na e bëtë Tiranën beton e vendbanim lugetërish...

                         1. V
                          Vilma

                          Shiko shkollimin tënd zoti Veliaj. Thonë se ke probleme serioze. Pastaj mund të shohesh, atë të, tjetrit.

                          Lini një Përgjigje