Një lajm i mirë/ Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Paris (VIDEO)

8 Shkurt 2014, 18:58Sport TEMA
Një lajm i mirë/ Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Grand Slam-in e Parisit.

Ajo ka mposhtur në finale finlandezen Jaana Sundberg brenda një minute.

Në këtë mënyrë ajo po fiton pikë për t’u kualifikuar për Lojërat Olimpike në Rio në vitin 2016.

Pas kësaj fitoreje, Majlinda vetëm sa forcon vendin e parë në renditjen botërore.

Pas fitores u ngrit flamuri i Kosovës dhe u luajt himni kosovar.

27 komente në “Një lajm i mirë/ Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Paris (VIDEO)”

  1. John Vidal says:

   Well done Majla
   well done!

   Who is next?

   http://goo.gl/PkP1HU

 1. trust says:

  te lumte Majlindae dhe suksese te tjera te presin perpara

  1. llazi says:

   na plasi trapi

   1. melo says:

    Pse shkruan ateher more morracak.

 2. Mira says:

  Si burrë është bërë nga hormonet…!

  1. mirel says:

   kurse ti flet si njeri me deficence mendore

 3. Treviso says:

  Nje fitore e shkelqyer. Bravo! Te uroj gjithmone fitore per te nderuar flamurin e Kosoves. Me kete fitore e detyrove Boten qe te njohin flamurin e Kosoves.

 4. Albani nga pz says:

  Urime Majlinda urime driton kukajt je trajner feomenal

 5. Tolo says:

  Te lumte moj çike e Kosoves,suksese te metejshme.

 6. Boletini says:

  Majlinda,ti je krenaria e shtetit kosovare.Pac jete.fat dhe suksese te mirefillta.Te lumte Driton Kukaj,je i pazevendesueshem.je simbol i shtetit me te ri europian.

 7. Qorri/Shqiperi says:

  Bukur!Suksese te metejshme!Jemi krenare me ty!

 8. mirel says:

  Urime dhe suksese te metejshme.
  Uroj qe ti realizosh te gjitha objektivat, per kenaqesine tende dhe tonen.
  Dhe per kete faleminderit

 9. Uji i ftohte says:

  Te lumte moj cupeze,por flamuri kuq i zi ku eshte?

 10. buli une says:

  Mira mos e ke ti gje inat Xhudisetn ma te mire Bote per momentin ne katgorin e vet ore injorante.Bravo Majlinda nuk ka sportist Shqiptar per momentin qe mban poziten e par ne nje kategori ne Bot e vetmja eshte kjo.

  1. Mira says:

   Unë nuk i kam inat burrat! Transformimi i saj është shumë i dukshëm…! Akme dhe karakteristika prej mashkulli! Gati të gjithë sportistët përdorin suplemente dhe hormone, që të kenë ato rezultate…! Mua më interesojnë fitoret e shtetit shqiptar dhe jo ato të individëve….! Fitorja e kësaj çupës, çikës, cuces, “mashkullores” nuk ndryshon realitetin e hidhur të shqiptarëve…!

   1. tironsi2 says:

    Mira,ti je nje shkine nga Shqiperia e sjtur per pleqer shovenist serb dhe tani urren shqiptaret si injorante qe je.

 11. babuc says:

  urime Majlinda jeni vertet nje kampjione bote respekte nga qyteti Beratit

  1. Gjeravica says:

   Te lumte Majlinda,te kam percjelle me lotet e gezimit,na ke kenaqur,nuk kam fjale per te pergezuar.rrofsh sa bjeshket e Gjeravices dardane.Driton, hyre ne historine e sportit kosovare dhe boterore.Paqi fat dhe jete te lumtur me plote suksese.

 12. gjovalini says:

  BRAVO ,,,,,SUKESESE GJITHMON

 13. Xhevat says:

  Bravo!
  Kënaqësia që shumë na mungon erdhi befas,ama sigurt nga Ty Majlinda. E nderove Kombin!
  Ti tashti më nuk je vetëm e vehtes _ Ti je e Jona!

 14. popolo di paskuqani says:

  Te lumte Majlinda. Bravo

 15. Arbër Libohova says:

  Të lumtë Majlinda. Hashimi po thotë, kjo është meritë e qeverisë dhe sapo të kthehesh nga Parisi ka për t´a marrë medalien!!!

 16. Arbri says:

  Te lumte!!! “Nje lajm i mire” tingellon gjithmone shume mire! Kemi nevoje te degjojme lajmet e mira per kombin tone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje