Juve nuk do ta shesë Pol Pogba tek PSG

10 Shkurt 2014, 14:29Sport TEMA

Juventus është i bindur do të arrijë ta mbajë në skuadër mesfushorin Pol Pogba.

Gazzetta dello Sport shkruan se Juve do t’i fillojë negociatat me agjentin e Pogba, Mino Raiola, për një marrëveshje të re deri në vitin 2018, nga e cila mesfushori francez do përfitojë 4.5 milion euro në vit.

PSG është duke ndjekur zhvillimin e situatës dhe po bën gati një ofertë në vlerën e 70 milionë eurove për Juven dhe një ofertë shumë më të favorshme për Pogban.

Por, menaxheri i përgjithshëm i Juves, Bepe Marota, është i bindur se klubi do të mund ta lidhë lojtarin me kontratë afatgjate dhe të largojë interesimin e PSG.

Në negociata pritet të përfshihet edhe vetë presidenti i Juventusit, Andrea Anjeli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje