“Kjo është tradhti ndaj shqiptarëve”, Ilir Meta citon "profesor" Kastriot Islamin: Faleminderit, je i qartë

12 Tetor 2020, 09:14Politika TEMA

Ilir Meta ka shpërndarë një postim të Kastriot Islamit, ku ky i fundit shprehet se Shqipëria sot është zhytur në borxhe.

“Kush po i zhyt shqiptarët në borxhe dhe varfëri? Faleminderit Prof. Kastriot Islami për qartësinë!”, shkruan Meta.

Ndërsa, në shkrimin e tij, Islami deklaron se sot vendi ynë përballet me një krizë të madhe borxhesh, ndërsa shqiptarët vazhdojnë që të ikin në mënyrë masive.

Kastriot Islami thekson se Rama e ka çuar borxhin publik në shifra marramendëse, duke zhytur shqiptarët në një varfëri të skajshme.

Islami shton se Rama e kërkon mandatin e tretë, me qëllim që t’i shpëtojë zullumeve të mëdha që ka bërë.

 

1 komente në ““Kjo është tradhti ndaj shqiptarëve”, Ilir Meta citon “profesor” Kastriot Islamin: Faleminderit, je i qartë”

  1. Tani says:

    Ilir Meta nje politikan kontravers pa asnje lidhje me aktualitetin.Del e thote qe me shume dua heronjte se sa gruan ne nje kohe qe puthet e ben aleanca kunder shtetit me ata qe i poshteruan ata heronj qe ky pseudo patriot i do kaq shume.Boll te shash edi Ramen dhe per ilir meten je hero kombetar..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje