Djali i xhaxhait të Lulzim Bashës i bashkohet PS-së

Pas shumë largimeve nga LSI drejt PS-së, duket se tashmë kanë filluar largimet edhe në radhët e demokratëve.

Djali i xhaxhait të kryedemokratit Lulzim Basha, Altin Basha, ka vendosur të anëtarësohet në Partinë Socialiste, duke u pajisur edhe me kartë anëtarësimi.

Lajmin e ka bërë me dije drejtuesi i qarkut të Tiranës, Ervin Bushati, duke publikuar dhe një foto, ndërkohë që kushëriri i parë i Bashës mban kartën në dorë.

Altin Basha është bërë kështu anëtari më i ri i Partisë Socialiste.

Ai është pajisur me një kartë anëtarësimi pranë Partisë Socialiste të cilën ia ka dhënë deputeti Ervin Bushati.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Djali i xhaxhait të Lulzim Bashës i bashkohet PS-së”

 1. Keshtu me duket says:

  Ne konteksin e lajmit eshte i gabuar!
  E respektoj Altin Bashen! Per vendimin personal! Por jo egoizmin e E. Bushatit! Per lufte pilitike te ndyre! PD eshte parti shqiptare e Shqiperise! Ne duhet ta mbrojme!
  Nano ne menyre brilante tregoi se Shqiperia se klase politike ne cdo rast nuk lejuar dhe denigruar opoziten ne Shqiperi!
  Nuk eshte lajm ky i Altin Bashes! Le te jete i mirseardhur ne PS! Por mos e perdorni keqas! Jo biografi!
  Nano , Kadare po pasin per nje opzite dinjitoze ne kete vend! Eshte ne te miren tone si popull dhe njerez te thjeshte! Une i majte jam, por keto sjellje me kerojne te perkrah opoziten! Sot vota per PD! Ps turp te kete qe shperdoron njerezit!
  Seose po une nje qytetar i thjeshre, nese dua te antaresohem ne PS a do behesha lajm ne media?
  Ervin Bushati je burre i keq, cinik!

  1. Sufllaqexhiu says:

   Fitore!
   Tani që morëm dhe këtë kokëbolen do sigurojmë + 18 deputetlë

  2. Plugu says:

   KESHTU ME DUKET! Dukesh ti sa i majt qenke,aq sa voton PD. Bravo te qoft,qenke trim i madh. Me mire shko fut turinjet me shaleve te Sali Berishes, se gjynah i shkreti, vuan nga prostati.

  3. REALE says:

   Ty te duket keq dhe nga ato qe thua duket qe mashtron. Kjo s’ka rendesi, por intrigante ne kete rast je ti “keshtu me duket” , ndersa Ervin Bushati ben detyren ne fushaten elektorale per zgjedhjet. Ti, zoteri, nuk penetron dot kaq thjeshte sa mendon qe qenke i majte, por sot vota per PD (!)…kujt ja thua? Altin Basha beri lajm ne media sepse eshte djali xhaxhait te Lulezim Bashes edhe ti po te ishe djali xhaxhait te Sali Berishes dhe te antarsoheshe ne PS, do perbente lajm ne gazete dhe jo me foto por dhe me video. Prandaj ti dhe ata qe mendojne si ti, lerini dengelat, por shikoni drejte se u kane zene cipe syte. Kaq shikoj une ketej ne hapsiren e pafundme. Shqiperia ka te ardhme qe po rrenjezohet keto vite dhe do hedhe shtate ne vitet e ardheshme se s’ben kur e udheheqin njerez me pergjegjesi shpirterore e morale per vendin dhe shqiptaret pa dallim.

 2. Qinani says:

  Opa!
  E futi Kalin E Trojs Sala n PS..

 3. De GOL (ose Gol..de) says:

  Ka çun xhaje Edi qe ta rrasim ne PD?

 4. Taulant says:

  I kane dhene ndonje leje ndertimi.
  PS-ja eshte e mbushur me kriminele,trafikant droge, prostitutash kane shkuar te gjithe.
  Lexoni raportin e departamentit Amerikan.

 5. Bravo says:

  Po pse nuk thu qe me këtë u mor mandati i 3 dhe i 10. Po vdesin përditë këto merren me show.

 6. Loni pe Kolkondasi says:

  C’a thoni, ere te keqen Loni??!! Qo po, qe eshte fitorje per PS-ne! Amani ere shokni, nashi do shikoni ndryshin ne jeten tone ju, qe do habitet dynjaja. Nxirrni, ere vellezer, luget nga brezi, se u beti deti kos…. Ca qe qy fat, ere amani!!!!

 7. Me prokurë të posaçme says:

  More ky Altin Basha, mos është ish-regjizori i Portokallisë, që së fundi është emëruar drejtor i Teatrit Kombëtar, apo është ndonjë Altin Basha tjetër?

 8. Luli vet says:

  Keshtu duket, mos u habitni. Kur Luli rrin me kunatin, cfare do beje cuni xhajes? Zen shoqeri te re.

 9. Plugu says:

  KESHTU ME DUKET! Dukesh ti sa i majt qenke,aq sa voton PD. Bravo te qoft,qenke trim i madh. Me mire shko fut turinjet me shaleve te Sali Berishes, se gjynah i shkreti, vuan nga prostati.

 10. Bledi says:

  Nuk eshte habi qe shume familje apo fise ndahen
  Gjysma ketej gjysma andej dhe ndonje te adoleshent nga LSl
  Keshtu ngado te bjeri e ka te kapur 1 2 dhe X ne pjes te pare

 11. ana says:

  hahahahahahahah e kujt i plasi!!!!!!!

 12. Pensionist says:

  Ervin Bushati i jep Kartat, apo shtabi i Partise?! Mos futen si “Kolon e V”?
  Suksese anetarit me te ri te PS!

 13. drini says:

  Nuk eshte as lajm as nuk ja vlen fare te publikohet ketu.Ska asnje pike rendesie.Qenka cudi e madhe te jene ne parti te ndryhsme kushurinjte.Jane me parti te ndryshme brenda nje shtepie jo me kushurinjte

 14. D.Didani says:

  Nuk e kuptoj perse duhet ta konsideroni si egoizem apo cfardo te kesaj natyre. Ne qofte se eshte me gjithe mend djali i xhaxhait ,nuk eshte dicka e pa rendesishme!
  Mjafton te shtrosh pyetjen : Perse nuk bashkohet me kusheririn e tij?
  Te tjerat jane komente koti!

 15. Drejtesi says:

  A do te bente foto me mua E. Bushati dhe ta publikonte , ne se do te mertja teseren ne PS?
  Atij çunit te xhajes i takon ti japin edhe ca privilegje, por pas zgjefhjeve.

 16. Shqiptari says:

  Obobo,po pse mor djal ja prishe gjumin Lulit?

 17. rexha 10 says:

  Keta jane parti plitike ,me ide te ndrysheme ,apo banda kacakesh qe krenohen me keta veprime.Ne funde te fundit i kemi pare te gjithe se si zgerdhihen neper tavolina me te gjithe pjesmarresit e partive te ndrysheme ,bile ku jane lidhur edhe me krushqi .C’fare lajmi eshte ky?????
  Po te kete arme ky djali i xhaxhait , duhet te vrasi patjeter Bashen ,dhe jo Bushatin e partise se vete.Perse i krahasoni njerzit me bindje te ndrysheme politike si ne kohen e HAXHI QAMILIT.Keta parti ;a po luftojne per hallet e popullit ,sa majtas ,dhe djathetas?????Eshte e qarte se perpara halleve te tyre ,nuke dune me e dite se kushe eshte populli.

 18. Haxhi Qamili says:

  Shqipëtarët nuk kanë më ideale, dhe nuk ju bie më ndërmend të luftojnë për vlera të tilla, që vertet nuk mund të japin pasurira, që ashtu si vijnë ikin, por që të japin ndjenja, të cilët mund ti përjetojnë ata që kanë ndjenja dashurie të butë, për të varfërit, të pastrehët, jetimët, për ata që keqtrajtohen e.t.j.
  Tani kanë rënë deri aty, te instikti i “thelave”, ku bëhet më shumë korrupsion, ku ka për të marrë dhe xhvatur….!
  Janë shndërruar në “hiena”, të cilat nuk ndahen, derisa tamarrin atë që duan….!
  Eh, “Turqi”, ç’na ke bërë!

 19. lezan mati says:

  Tani e ka te sigurte fitoren PS,meqe paska ardhur edhe djali i xhajes se Lulit, ashtu sic kane ardhur edhe mjaft plehera nga LSI. PS eshte bere kosh plehrash….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *