VIDEO/ Denoncimi i Gjergj Lucës: Raiffeisen Bank nuk më jep paratë e mia, duan të më vjedhin 180 mijë euro

4 Mars 2022, 19:37Politika TEMA

Biznesmeni i njohur Gjergj Luca ka denoncuar Raiffeisen Bank, e cila jo vetëm e ka sjellë vërdallë për vite me radhë, por i ka bllokuar edhe paratë e veta që ka në këtë bankë.

Ai e konsideron skandaloze këtë gjë, pasi jo vetëm që banka bëhet pengesë për investimet e tij, por bllokon edhe rrogat e mijëra punëtorëve që ai ka.

Bëhet fjalë për një transfertë të madhe që atij i ka ardhur nga Japonia.

Arsyeja është se ata duan t’ia thyejnë vetë shumën e madhe, nga jen, në euro, me një kurs që i vjedhin atij 180 mijë euro.

Luca thotë se ka kërkuar që paratë e ardhura, Raffeisen t’ia kalojë në bankë tjetër, por ata nuk pranojnë.

Për më tepër ndiqni denoncimin e Lucës në videon e mëposhtme.

28 komente në “VIDEO/ Denoncimi i Gjergj Lucës: Raiffeisen Bank nuk më jep paratë e mia, duan të më vjedhin 180 mijë euro”

 1. Spartak says:

  Bravo Luca ! Te gjithe shqiptaret te tereqin leket nga kjo bange

  1. Prandaj nuke vet njeri investoj në Shqiprie se korrupsjoni dhe kriminelet nuke të len të jetoshe says:

   Keshtu ështe në shtetet ku nuke ka shtet dhe nuke funksjonone ligji. Mire ti se njeri I njohure dhe i pasur por imagjinoni se çfare ata kriminela ju bën njerzve të thjeshte ose atyre që nuke kane as një der ku të trokasin turpe turpe poshte Edi Rama, Sali Berisha, dhe ilir Meta poshte korrupsjoni

  2. Phoenix says:

   I vetmi virtut që ka ky njeri është një frazë që skenaristi i ka vënë në gojë babait të këtij, “Do ta kërkojmë Vlorën Gjeneral!” – Për të gjithë peshkaqenër që zë ky për kryeministrin, shmëzohen me zero, sepse nga rroga 180 lekë në orë që ky “kapitalist/oligark” u jep shqiptarëve, shumëzohet me 0000000000.

   1. Leks1 says:

    Sulejman Pitarka tek Balle per Balle e ka thene ate!

    Ndreca ka thene; Po kjo ishte loja moreee

    1. Kaq says:

     Po ky eshte mashtrues dhe hajdut, e ka thene dhe babai vet. Po mos ishin bankat e huaja ne vend atehere do e shikonit ju c do behej ne Shqiperi!

  3. Taulant says:

   Nje mut jane te gjitha, te vjedhin me komisione e me kursin e kembimit.

  4. Vj2021 says:

   Lexoni kushtet e transfertave. Mos flisni kot ne ajer.

 2. Alqi says:

  Banka ma e ndyre . Kisha leke ne llogari e duhet ti ktheva ne euro se do beja pagesen e shtepise kestin e dyte me euro . Me dhane nje kurs skandal shume me te larte se bankat e tjera .ok i thashe mi jepni lek ti boj ne treg te lire kembimin e ti sjell prap ke raiffessen se isha i detyruar sepse noterja aty e kishte llogarine . Mi dhane me kater dite te ndryshme pjese pjese .Kam shetit un plak 70 vjec me cash ne dore gjithe stres e frike nje jave rrjesht banke -pikat ekembimit. Plus radha te bie te fiket te presesh se gjithmone radhe e gjithmone gjysma e sporteleve nuk punojne banka me stresuese ne Shqiperi me komisionin dyfish nga bankat e tjera

 3. Tini says:

  Bene bisnes me Japonine, detin kush ta dha? Ku e gjete? Ke privatizuar bunkere pa fund, si ? Qysh? Merr grande, kredi nga shteti, mil euro. Pse?, si ? Qysh?.bankat jane renim, po edhe ti sje me I mire.

 4. Tagriu says:

  Hidhi ne gjyq, meri demshperblim dhe interest. Dokumentoji mire gjerat dhe qija mamin!

 5. miri says:

  Bosat e kesaj banke jane vampire
  E kam pesuar vete kur doja te terhiqja $$ qe i kisha depozituar me afat te plote dhe me mbajten nje shume $$
  Vjedhes pa princip

 6. Draper dhe Cekan says:

  Banka hajdute nr 1 ne shqiperi
  Me mire ja jap arben ahmetaj te me rruaj leket sesa raiffesen bank
  Kaq te poshter jane
  Bojkotojeni

 7. Peshku Shpatë says:

  O Lucë sardelja, kështu është kur ta fut edhe TONI.
  Kur Banka Raifaissen, ta fut edhe ty, që je miku i KOKMINISTRIT, vaj hallit ne të tjerëve.

 8. Pensionist pa pension says:

  Kjo Banke eshte nje tufe mashtruesish, hajdute te paskrupullt.
  Une kisha vendosur nja 20 mije leke te vjetra para disa vjetesh.
  Kur shkova te shikoja kete llogari, me thane qe nga tarifat qe kemi, me duhet te paguaj 185 mije leke te vjetra.
  Ne cdo Banke, ne momentin qe ti nuk ke me asnje leke, te mbyllet llogarija, ne kete banke, keta e cojne llogarine me minus.
  Nuk kisha kohe te merresha, pagova, se keta jane hajdute ordiner, maskarenj.

 9. Nuk ben vaki ne asnji Banke europiane qe te perballesh me te tilla Skandale nga Banka
  te cilet nuk rrespektojne Klientin madje ne vend qe te jene Pronto e financojne Sipermarresit
  i bllokojne qellimishte dhe i perdorin per fitimet e veta si Mafioze !
  Jam skandalizuar vjet ne behare aty ,kur vllai im terhoqi nji shume te madhe Eurosh dhe la disa Mijra leke ,
  ne kembin te terheqjes se parave te tij !!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ne europe paguhet nji shume vjetore qe nuk i kalon 30€ per te gjitha Transaksiaksionet Bankare .
  Kjo qe ndodhe ne Shqiperi eshte nji vjedhje e paster dhe Mafioze qe duhet kerkuar e hudh ne Gjyqe nderkomnbetare

  kjo eshte rjeprje e shqiptareve hapur fare dhe Banka mundet te penalizohet nga cdo Gjykate .
  Jo Gjykatat e Bordellos Drejtesi ne Shqiperi ,por ne Europe .
  Bheuni burra e mos lejoni grekun t’ju rjepi ne shtepin tuaj dhe i kerkoni Qeverrise te nderhyje menjiher e mos beje
  Bythqimin para te Hujave .
  Kush e mbron kte popull ne fund te fundit nga Mafiozet e Huaj ̀?
  Kto Mafioze Bankash jane me te rrezikshem se Becchtel me Co

 10. Nuk ben vaki ne asnji Banke europiane qe te perballesh me te tilla Skandale nga Banka
  te cilet nuk rrespektojne Klientin madje ne vend qe te jene Pronto e financojne Sipermarresit
  i bllokojne qellimishte dhe i perdorin per fitimet e veta si Mafioze !
  Jam skandalizuar vjet ne behare aty ,kur vllai im terhoqi nji shume te madhe Eurosh dhe la disa Mijra leke ,
  ne kembin te terheqjes se parave te tij !!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ne europe paguhet nji shume vjetore qe nuk i kalon 30€ per te gjitha Transaksionet Bankare .
  Kjo qe ndodhe ne Shqiperi eshte nji vjedhje e paster dhe Mafioze qe duhet kerkuar e hudh ne Gjyqe nderkomnbetare

  kjo eshte rjeprje e shqiptareve hapur fare dhe Banka mundet te penalizohet nga cdo Gjykate .
  Jo Gjykatat e Bordellos Drejtesi ne Shqiperi ,por ne Europe .
  Behuni burra e mos lejoni grekun t’ju rjepi ne shtepin tuaj dhe i kerkoni Qeverrise te nderhyje menjiher e mos beje
  Bythqimin para te Hujave .
  Kush e mbron kte popull ne fund te fundit nga Mafiozet e Huaj ̀?
  Kto Mafioze Bankash jane me te rrezikshem se Becchtel me Co

  1. Toni says:

   Banka eshte austriake . Gjergji thote per menaxherin e pare qe ishte greko kanadez . U largua nga Shqiperia pasi gruaja e tij beri nje skandal seksual dhe iku me nje punonjes me ngjyre te nje fondacioni te huaj .Po ai ka kohe qe ka ikur . Sa per dijeni ne Shqiperi nuk ka me banka greke te gjitha jan shitur investitoreve kryesisht shqiptare . Edhe alfa Bank qeu shit kto kohe ishte prone e nje fondacioni nga Katari.Bile as ne Greqi nuk ka me banka greke . Te gjitha ju shiten kryesisht fondacionive te Emirateve Arabe katarit e kuvaitit sepse ato injektuan cash ndryshe Greqia shkonte ne lufte civile . Duhet ti mbani mend radha ne bankomate ato kohe .gjithsesi raiffessen eshte banka me cfilitese per klientet ne Shqiperi

 11. Trung shqipe says:

  Ca shqipja gjuhe e varfer,ca “biznesmenet” injorante,ca llumi albanez…..varjus carius….

 12. vilman says:

  Rajfajzen Bank eshte nje institucjon kriminal qe vjedh popullin, shteti duhet te vere dore se kjo banke udhehiqet nga gangestere….

 13. Altini says:

  Kot e keni qe ankoheni. Te gjitha bankat njesoj jane ne Shqiperi.

 14. Gjergj says:

  E drejte!jan banka me ordinere ne gjith vendin.te gjitha jan njelloj me komisjone e rradhe te gjata po kto te merzisin me 1000 burokraci idjote as lekun tend sta japin.ishalla e shesin e shpetojme se kan menaxhimin me te dobet ne vend!

 15. NjeQytetarOptimist says:

  Banka duhet te bej transferten ne jen sic eshte depozituar nga Japonia tek banka tjeter. Pastaj ajo le te mbaj tarifen simbolike per Wire- Money-Transfer. Ate qe po ben ajo banke eshte ilegale. Hidhe ne gjyq edhe per dem ekonomik te biznesit dhe shpenzimet e gjyqit..

 16. sapa says:

  Hajde jeto ne kete vend hajdútesh ku asnje institucjon nuk funksjonon.Kurre ne jete!Edhe ato pak euro qe i kam atje i quaj te humbura!Ske asnje shans ne ate vend!

 17. banka says:

  eshte shume e sakte…jane skandaloze…nga kthimi i kornave suedeze ne euro na kane bere te njejten gje….

 18. Elton says:

  Jane banka qe thjesht te rjepin

 19. Unfortunately says:

  Mbylle llogarine bankare nese nuk je i kenaqur. Banka nuk eshte shoqate bamirese eshte per te fituar para.
  Hap llogari ne banka te tjera dhe para se te firmosesh lexo kontraten. Njerezit e kane vete fajin, hiqi parate qe andej dhe e shikoni si ju lepihen nga pas.
  Por kshu eshte kur bie viktime e propagandes mediatike, na plasi shune trapi se jane banke austriake. Mashtrusa jane te gjithe me amerikane,austriake, gjermane, italiane e greke.

 20. Unfortunately says:

  Mbylle llogarine bankare nese nuk je i kenaqur. Banka nuk eshte shoqate bamirese eshte per te fituar para.
  Hap llogari ne banka te tjera dhe para se te firmosesh lexo kontraten. Njerezit e kane vete fajin, hiqi parate qe andej dhe e shikoni si ju lepihen nga pas.
  Luca ka shume te drejte perkundrazi po te isha ne vende te tij ju kisha derguar advokatet tek dera qe diten e pare.
  Banka e shtetit dhe ministri i financave duhet te nderhyje tek keta sharlatane bankieresh.
  Kshu eshte kur bie viktime e propagandes mediatike, na plasi shune trapi se jane banke austriake. Mashtrusa jane te gjithe me amerikane,austriake, gjermane, italiane e greke.

 21. dikur says:

  Paska thene dukush dikure se “Nuk e du se çfar eshte me kriminale ta vjedhesh apo te ndretosh nje banke .”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje