Agimi Artë i presidentit apo perëndimi i turpshëm i precedentit Meta?

24 Korrik 2022, 12:06Blog Nga Kreshnik Spahiu

Agimi Artë i presidentit apo perëndimi i turpshëm i precedentit

Njeriu më mediokër në politikën shqiptare ka thyer çdo rekord politik.

I varfër në fjalorin e tij shqip, me 200 fjalë artikulohet kudo dhe kurdo pa ide, pa standarde, pa elokuencë, pa fantazi, pa krijimtari, pa shkruar 20 rreshta analizë në jetën e tij, ai ka mundur të dominojë 32 vjet në majat e shtetit.

Ai ka marrë gjithçka nga politika:

- President

- Kryeministër

- Kryetar Parlamenti

- Zv/kryeministër

- Ministër

- Deputet

- Kryetar partie

Ai ka e vjelë pushtetin më shumë se Rama dhe Berisha.

Precedenti Meta ka hyrë në politikë 9 vjet para Edi Ramës, dhe ka pasur pushtet 10 vjet më shumë se Berisha. Pasi ky i fundit ka qenë më shumë në opozitë krahasuar me piruetat e Ilir Metës që bashkohej gjithmonë me pushtetin.

Precedenti Meta do mbahet mend si politikani që i shfaqet emri në çdo skandal, vjedhjesh, trafiku, vrasjesh me pagesë apo përgjime.

Ai ka marr disa pafajësi:

3-0

5-0

7-0

Por kjo nuk e pastroj kurrë në sytë e popullit.

Precedenti Meta do mbahet mend si politikani i parë që partinë politike ia la me qira gruas 5 vjet deri ditën që mbaroj mandatin.

Precedenti Meta ishte i pari politikan që zyrtarizoi vlerën e votës 50 euro në bursën zgjedhore.

Precedenti Meta ishte i pari që zyrtarizoi piruetat e koalicioneve pa parime (majtas-djathtas) kush vjen në pushtet.

Precedenti Meta ishte i pari dhe i fundit President i Shqipërisë që u izolua nga perëndimi dhe zhvilloj më pak takime me homologë sesa Presidenti komunist Haxhi Lleshi.

Precedenti Meta si njeriu më pak inovator në politikë vodhi çdo simbol:

- Dy gishtat si demokrat

-Shallin si enverist

- Grushtin si komunist

- Shqiponjën si nacionalist

Precedenti Meta do mbahet mend si Presidenti i një populli 3 milion banorë, që ndau 4 milion dekorata.

Precedenti Meta tashmë ka perënduar, duke pretenduar se Presidenti ka aguar.

Si kopjac ordiner dhe pa ide: Precedenti Meta po krijon koalicionin Agimi i Ri, duke kopjuar nacionalistët e Agimit të artë.

Precedenti komik Meta:

- e nisi si komunist

- u promovua si socialist

- mashtroi si demokrat

- u prezantua si “integrim”

- po e mbyll si nacionalist

- do kujtohet si banalist

Agimi i Ri i Presidentit është perëndimi i precedentit Meta.

Agimi i tij, do jetë Non-Grata në Shqipëri dhe perëndim.

10 Komente

 1. k
  k

  Fshatari injorant hajdut i korruptuar,te dorëzojë gjënë e vjedhur.

  1. P
   Presidenti nga skrapari qe te pret doren

   Me pak fjale nje fshatar gomar arriti te plackis vendin e budallenjve.... Dhe cuditerisht ka akoma budallenj qe i shkojne pas. Shikojeni si ecen qe te kuptosh origjinen e tij fshatare

   1. G
    Gri

    Ka edhe 200 fjale te tjera qe I perdor Kur ve kapuconin apo takohet me kriminel ne mesnate. Prokurorit ky tipi ish President para nja 3-4 vjetesh udhetoi ne malet e Shqiperise dhe e fundit ne Korab. Gjasme si I dashuruar me malet e Shqiperise. Shih I se mo's eshte dicka tjeter. Ndoshta fshehje parash... dhe me I preferuar fshehje floririn. Thjeshte eshte dyshim. Ne malet e Jugut nuk shkoi! Besoj se mund te studjohet ne menyre hetimore itenerari i tij rreth 3- mujor, ne ate kohe. Satelitet e Nasa / USA mund te japin info dhe data. Ishin ekspedita te lodheshme per stafin e Presidences dhe te Garde's. Ai udhetonte maleve. Nuk takonte njerez apo popull sic ja kerkonte detyra. Ka fshehur...dyshoj.

    1. J
     Jari

     Like Floriri do të mbahet mënd për, shkeljen me të dy këmbët te Kushtetutës së R SH, për Floririn e Kërrabës, për Guroret e tij gjithandej, për shkollimin e të tre Fëmijëve në Britani me lekët e Shqipëtarëve, për pasurinë e tij përrallore brenda dhe jashtë vendit, për 1000 e 1000 të zeza që i ka bërë vendit, nesër do ta shohim se sa Laro e Balo do ti bashkohen Likes, kandidati për Çmimin Non Grada nga USA e Britania.

     1. X
      Xha Suloja

      Portretizimit,qe i ka bere Fatos Nano,ketij rakitiku,delirant,nuk i hiqet asnje presje.Tani presim dekorate e SHBA-s,dhe kryesimin e revolucionin,nazisken,ne fund per lesh,bashke me tutorin e tij,dhe enuket qe i shoqerojne.Bemat e tij,dhe familjes,shume shpejt,do jete objekt i drejtesise,po dhe ata qe meren me keto pune,nuk dine nga ta fillojne,nga Nafija,nga tutori,apo nga ky enuku

      1. M
       MOS

       Nuk e ke keq ti se po te germosh pak dhe Agimin e Arte e gjen. Merr videon e Meros ne Vranisht te Vlores ku shkoi ky mynxyra dhe beri takim dhe do te shikosh se e priti mesuesi bardhosh mici qe sponzorizohesh nga Agimi Arte Greqi dhe u jepte krahinoreve nga 50 euro qe te votonin Agimin e Arte, ne zgjedhjet e fundit dhe parafundit. Pse shkoi Iliri atje? Po sokakeve te Vlores pse bridhte naten fshehurazi, ama kamera e Meros e kishte kapur gafil tek zbriste shkallet. Ej, vetem Arben Kraja dhe SPAK nuk e dine qe keta jane kriminele, hajdute dhe antishqiptare te vertete, ndersa gjithe populli veç haleve te foltoreve , e dine te gjjithe. Do me te te theme dhe une ca te tjera se ate 13 maceve e di dhe Arben Kraja se atje ha dhe dhjete. Fare e keqe!

       1. d
        dardan

        Zoti Spaiu je nje PENE E ARTE....????????

        1. E
         E bukur

         E bukur te lumte pena kreshnik ....

         1. N
          Nari

          Kreshnik ja ke thene te gjitha,me mire se kushdo tjeter dhe i ke rene pikes

          1. D
           Dikush

           Agimi art ne greqi esht ky lipe shtogu ????????????????????????????????

           Lini një Përgjigje