“Bashkë humbisni”

15 Maj 2023, 11:05Blog TEMA

“Bashkë humbisni”

Nga Edmond Arizaj

Vota foli. Të tjerët duhet të heshtin. Justifikimet nuk mjaftojnë. Nuk mjaftojnë për justifikime as parregullsitë. Skuqja e hartës, pothuaj njësoj si kur Luli kapitulloi pa luftë, duhet të jetë për secilën palë objekt reflektimi.

Demokratët me gjithë dashurinë e madhe, nostalgjinë, lidhjen mistike, duhet t’i japin duart Berishës dhe t’i urojnë pleqëri të mbarë larg PD.

Në të njëjtën rrugë duhet të nisin gjithë enturazhin e Lul Bashës. Duhet të binden se nuk kanë kohë për sharje, qarje, mallkime, akuza, apo përgjërime për rikthim madhështor nga Berisha, Basha apo ndonjë tjetër.

PD nuk mund të rikthehet më me këta njerëz. Këta janë varrmihësit e PD dhe të asaj që mund të quhet e djathtë. Nuk do të ketë më 2005 për Berishën, për 1992 nuk bëhet fjalë. Binduni. Po vjen 2025.

Nëse jeni bashkë me Berishën do të humbisni sërish. Me ç’duket “Berisha” është amortizator për çdo parregullsi.

Sa për Partinë Socialiste, besoj që fituesit e saj duhet të jenë njerëzit më të përulur e punëtorë pas të sotmes. Duhet të kuptojmë se lajtmotivi: njerëzit votuan punën e katër viteve e ndryshimet e mëdha, nuk nxjorri ujë në çdo çezmë. Himara është dëshmitare.

PS duhet të punojë sikur nuk është triumfuese. Sepse me një sy të kujdesshëm vërtetë nuk ka triumf. Këto festat, britmat, tupanat, buzagazi sfidues i të deleguarve fitimtarë, duhet të zbuten, kundërshtari nuk poshtërohet.

Për kundërshtar e kam fjalën për ata mijëra që votuan ndryshe dhe që meritojnë respekt në çdo cep të Shqipërisë. PS duhet të tregojë modesti. Madje edhe në Shkodër.

10 Komente

 1. S
  Shqiptari

  Futini ne burg kta dy pushta antishqiptar , qe per pushtet shpetimin e kerkojn tek agjentet e asfalis greke qe kan vrar ushtaret tan kur ne pushtet kan qe kta dy bastard , kta te shkojn ne burg per krimet dhe vjedhjet qe kan kryer dhe ti sekuestrohet pasuria e vjedhur , pisat sali qeni dhe ky bastardi shemtuar ne burg te dy.

  1. k
   k

   Sa u lodh kot like floriri duke ndërruar emrin e partisë.

  2. P
   Poseidon

   SHKODRA ESHTE SIKUR NUSJA QE DEL E BUKUR.........NUK GEZON VETEM BURRI I SAJ QE KA NJE NUSE KAQ TE BUKUR( PS )...........POE EDHE NUSJA QE E NDJEN SE ESHTE E BUKIR (SHKODRA)............. DHENDRRI PRA PS DO TA MBAJE NE QOSHE E DO TA BEJ EDHE ME TE BUKUR......

   1. ÇEKIÇI

    Humbet bashk në piçkë te nanave tuaja kurva

    1. G
     Greku

     Duhet ti urojne Burg te Mbare jo pleqeri te mbare o koqe gazepar.

     1. L
      Luci

      Shkrim i bukur...Bravo

      1. C
       Cfare mendo Sonila silicone Meçe

       Titulli eshte top ( Bashke humbasim )

       1. X
        XYZ

        Sonila Kurvicka e silikonit Motrat Bregu

        1. A
         Ai qe te q' gruan

         E ke gabimXYZ sepse Sonila nuk eshte kurviçke,por PROSTITUTE.

         1. L
          Lina

          Fytyrat me te urryhera...

          Lini një Përgjigje