Jepini Edi Ramës një pushkë me gjalmë

27 Shtator 2023, 18:50Blog TEMA
Jepini Edi Ramës një pushkë me gjalmë

Nga Martin Leka

Ndërsa ende operacioni i policisë së Kosovës në Veri të Mitrovicës, Banjskë vazhdon, në Tiranë ka një tjetër qasje. Gjithmonë shfrytëzohen çështje të tilla sensitive, por kahje të çuditëshme merr kjo në rastin e mësipërm dhe për Tiranën zyrtare. Po kërkohet armiku i Kosovës e gati-gati kanë “gjetur” edhe njërin prej terroristëve që vranë një polic (hero) e plagosën një tjetër. Ky nuk është personazh dosido, por vetë Kryeministri i Shqipërisë. Armiku është vetë Edi Rama?!…

Tollovia e opinioneve dhe analizave të mediumeve të Tiranës nuk ka mundur të frenojë durimin. Të qartësojë situatën. Të shmangë politizimin. Të flakë urrejtjen. Që në rastin e Edi Ramës, po shndrrohet në pathologjike. Duke i vënë mbi qafë edhe faje që nuk i ka. Edi Rama ka shumë faje në fakt. Por kur dikush e fajëson atë edhe për ngjarjet e fundit në Veri të Kosovës, kjo është e tepërt. E tillë do të ishte edhe po të ishte kryeministër Sali Berisha apo Ilir Meta, Lulzim Basha apo Enkeled Alibeaj. Madje edhe po të ishte kryeministër Gazmend Bardhi, e tepërt do të ishte…

Të ulur si gjithmonë në llogoren e tyre anti-Rama, fanatikët e tezave se “çdo e keqe na vjen prej tij”, duke lënë arësyen e logjikën “pushim”, i mëshojnë idesë se ngjarjet në Veri të Kosovës e kanë zanafillën nga përplasjet apo mosmarrëveshjet e Ramës me Albin Kurtin, nga anulimi i mbledhjes së dy qeverive në Gjakovë, nga drafti “Rama” për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe dorëzuar Sholz e Macron e që nuk dihet çfarë përmban, nga deklarata pas daljes së Kurtit, nga deklarata ambuige, etj etj. Si “trap” për të kaluar “lumin” e analizave, autorët gjejnë gjithnjë marrdhënien Rama-Vuçiç. Eshtë mik me Vuçiç, është palë me Vuçiç, është vëlla me Vuçiç. Këtu shteron më pas gjithë argumenti.

Eshtë e vështirë të imagjinohet, e jo me të besohet se një kryeministër shqiptar, cilido qoftë ai, të punojë kundër interesave të Kosovës. Eshtë po ky Ramë që vite më parë ngazëlleu të madh e të vogël shqiptar në Kosovë e Shqipëri e ku gjenden, kur perballë Vuçiçit në Beograd mbrojti Kosovës si kurrë e asnjëri më parë. Po ky që vetëm pak ditë më parë, në tribunën më të lartë globale, duke i’u drejtuar përfaqësuesit të Rusisë në Këshillin e Sigurimit të OKB, tha se “Kosova nuk ka kthim pas”.

Sot, Kosova ka nevojë për të gjithë ne. Qoftë edhe për një fjalë të mirë. Kosova dhe politika e saj ka arritur një fitore domethënëse. Duke neutralizuar një grup terrorist, të armatosur sa për një ushtri të tërë, politika e Kosovës i nxori kallajin politikës skuthe të Serbisë, e cila, nga analiza e grupit terrorist dhe armatimit, kishte synime të qarta destabilizuese të paimagjnueshme. Serbia gjithashtu doli cullak, kur shpalli ditë zie për ditëzinjtë.

Kësisoj, armikun e vërtetë të Kosovës e dimë. Revolucionarët politikë, shoqërorë e analitikë, syrin në thep e shqekzë.

Përndryshe, jepini Edi Ramës një pushkë me gjalmë e dërgojeni të luftojë terroristët e Banjskës së Zveçanit…

48 Komente

 1. R
  Raimond Vlonjati

  Nuk ka nevoje Rama per pushke me gjalme more, se ai ka kohe qe ka veshur uniformen e ushtareve te Vucicit

  1. K
   Ka Raimond ne serbi …????

   Te pakten Rama ka veshur Dicka ,,,Po Gopi i sat eme eshte zbuluar e nuk i afrohen as Qente ….Ke dal nga Vrime e Qelbur dhe gjithe Jeten bastardh do jesh ….ik vrit veten se kot merr fryme te shpetosh se qenke Keq

   1. S
    Shkodrani

    Te qifte Rama dhe Vuçiçi motren or pusht!

    1. S
     Salaria heroike.

     Me avash more trima. Me avash more kodosher. Po ta kishit njeri tjatrin perballe ishit vrare per nje flete presh. Martini ka idete e tije te shtjelluara holle por konvergjon majtas. Rama ka shume faje thote por se cilat faje nuk na i thote. Por une them se Martini e ka nje hall ose eshte jashte realitetit.

    2. S
     Salaria shkemb graniti

     Dhe ashtu vertet Rama eshte nje koqe gomari qe mundohet te impresionoje me gjatesine dhe trashjen e zerit. Keshtu e hengri 45 vjet ky popull dhe prape po e ha.

     1. M
      Mondi pe Korçe

      Ky Vlonjati Rajmond i di mire keto pune , se eshte bashkepunetori i Saliut ne Beograd dhe mbiemrin Vlonjati e ve per tu maskuar . Po nga sa shkruan , ky eshte nje kerriç gomari dhe asgje me teper .

      1. R
       Raimond Vlonjati

       Te shkerdhefhsa cte mban pragu ty dhe moderaotorit qe nuk poston pergjigjen time . Te moderator te kam shkerdhye motren, gruan, tetem dhe tetate ne cdo vrime te turpit

     2. H
      Historiani

      Kryemistri i Shqiperise duhet ta kishte kuptuar qe heret qe Vucic Kurva eshte ARMIK i Betuar i shqiptareve - i te gjithe Shqiptareve kudo ne bote. Dhe jo vetem ai. Pranadj iluzionet e Ed Rames ishin endrra ne diell! Le te deklaroje tani qe ka gabuar rende, dhe te pastroje shpirtin e tij te trazuar. Dhe te mos flase si udheheqes boteror se nuk e pyet njeri ne bote; mos fryhet kot si gjel i rrjepur ne maje te bajgave! Dhe te shpalle zgjedhjet e reja ne Himare dhe ta mbylle ate ceshtjen e te tredhurit FB ne ate fshat.

      1. S
       Shkodrani

       Nuk ishin enderra ne diell or historian....si historian qe qenke duhet te dish edhe pak nga politika apo jo...e Edi eshte mjeshter i politikes...

       1. N
        Ni

        Edi rama eshte mjeshter i korrupsionit dhe abuzimeve, i politikes se piste

       2. A
        Adriana

        Je lodhur kot kë që pardje me këtë koment vjen rrotull, ????????????

       3. g
        gjeli

        te gjithe ata i analiste i paguan sebi dhe russi eshte shume e thjeshte qe ju i rate larg e larg

        1. A
         Alb

         Edhe keto qe thote gjeli mund te qendrojne, se e paska qejf martinin. Por me siguri o gjel qe me aq poshtersi diplomatike qe ben rama ne kurriz te kosoves dhe aq urrejtje patologjike sa ka ndaj kosovareve dhe kurtit, nuk ka nevoje ta shaj kush me pagese. E shajme nga rrobt 24 ore falas se eshte ordiner. Edhe ty po te duash

        2. B
         Barbarosa

         Martin çfare pret nga opionistet e Non Grates te Ilir Floririt ,te sumlekeve Basha ,Bardhi dhe më i ndyri i te ndyreve nje ( jasht qitje ) Agim Nesho ,ku ja ka kalur tre ( mosketereve ) byth lepiras Lubonja ,Bushati ,Çani ,si gje te gjitheve koqevareve te Kurt Osmanit

         1. i
          i shqetesuar

          Shqiperia nuk lirohet dot nga kerma e reja te trasheguara nga e kaluara qe sot u kane ngritur buste dhe lapidare! Se per çfare, vetem kjermat shqiptare qe nuk jane pak e dine. Trashegimia eshte çeshtje e madhe prandaj futen dhe kovidin per te ndryshuar ADN; ndoshta u ndryshon ketyre shqiptareve qe nga Vlora e deri ,e Prishtine qe s'jane te pakte. Liria, liri, eshte çthurje, demokracia, demojkracia eshte bordello, paraja , paraj shkaterroi njerezimin dike e sunduar!!!! Por keto sot nuk ndryshojne me dhe parrulla" proletare te te gjithe vendeve bashkohuni" sot i eshte zene zeri nga interneti. Popujt vdiqen, sundon teknollogjia dhe kanibalizmi berishjan.

          1. D
           Diku

           Cfar e kishe kete, gojore rames?

           1. I
            I Duruari.

            I tepërt ky shkrim. Per dy arësye: E para: Sado të mundohet dikush (në rastin konkret artikullshkruesi) për të ndryshuar mendimin e atyre që shajnë K/Ministrin është e kotê; E dyta: E para êshtê e vërtetë!

            1. r
             raul

             Po cfare degjoni ju Andi Bushatin , Cim pordhen njerzit me te urryer te planetit. Ky cimpordha qenefi tv do ishte kanal i denje per dr. Gebelsin e Rajhut te Trete qe solli ne pushtet Fyrherin.

             1. N
              Noci

              Sigurisht kampioni i ketij argumenti vazhdon te jete Berisha i ndjekur nga Andi Bushati,Lubonja,Sonila Meço.Pastaj jane nje tube portalesh qe ngacmojnë vetem ne nje titull medemek lajmi per antishqiptarin Rama dhe vershojne ne FB statuse qe duke i lexuar e kupton edhe shkollimin e atyre qe shkruajnë.Ne Kosove eshte nje profesor qe çdo gje qe ndodh atje e lidh me Ramen,bile ne ndonje rast ka bere fajtor opoziten kosovare qe merr mend nga Rama.Dhe Rames çdo dite i trashet qafa

              1. Y
               Ylberi ( ish piramida)

               Martin, Edi Rama pervec se eshte IDIOT eshte edhe LEGEN

               1. N
                Nik

                Shkrimi juaj Z. Leka eshte i gabuar! Z. Rama askush nuk i ka kerkuar apo kerkon te "marre pushken", thjeshte i ka kerkuar qe te flase si kryeminister i Shqiperise, fjala e drejte dhe ne interes kombetar e tij do te ishin me te rendesishme se sa shume e shume armatime qe na duhen por qe nuk kemi mundesi t'i kemi. Nje e dy dhe keta agjitatoret e Rames na perseritin si papagall "herozmin" qe beri Z. Rama ne viziten e pare ne Beograd ndaj Kosoves! Te gjithe e pershendeten ate deklarate te Z. Rama. Por po te shikosh rrjedhen e metejshme te ngjarjeve ajo "deklarate" u zhvleresua duke u bere si maske per te mbuluar gjithe ate bashkepunim te ngushte te Z. Rama me Vuçiç sikur Kosova dhe shteti i saj te mos ekzistonte ne mes! Keshtu mburret dhe Ilir Meta qe ka bere nje deklarate ne mes te Athines per Camerine por Meta si ish president theu barierat e drejta te Shtetit Shqiptar duke i dhene shtetesine Shqiptare nje armiku te Shqiperise dhe sot e shohim bashke me Sali Pyken ne krah te Belerit dhe Gerqise! Tani per çeshtjen Came nuk piptin as Sali Pyka as Mete Janullatusi, as Bashuku, as Rama! Jane te njohura te gjitha mekatet e z. Rama ndaj Kosoves prandaj nuk eshte vendi ketu per t'i perseritur. Duke bashkepunuar ngushte me Vuçiç dhe duke u bere hapur avokat i Serbise (Jo i Kosoves!!!) ne organizmat Europiane ai e vuri Kosoven ne nje pozite shume te veshtire nderkombetare. Z. Rama me politiken e tij te gabuar ndoshta dhe naive rehabilitoi nje minister prapagande te Milosheviçit ne maredheniet nderkombetare. Pa perfillur interesat e shtetit te Kosoves qe jane dhe interesat e Shtetit Shqiptar, Z. Rama me sjelljen e tij te demshme ndaj Kosoves, i lau mekatet Vuçiçit duke e paraqitur si nje udheheqes i "moderuar" qe Rama yne "mendjehapur" meret vesh shume mire me te por te ngurte jane Albin Kurti, Vjosa Osmani, Donika Gervalla etj, dmth Shteti i Kosoves qe nuk dine te meren vesh me kriminelin Vuçiç. Prandaj Evropa dhe Amerika paradoksalisht e gjeten te "justifikuar" ndeshkimin e viktimes ne vend qe te ndeshkonin kriminelin kur me pare viktimen e kishte izoluar vete kryeministri i Shqiperise! Dhe ja ku jemi tani me ngjarjet e fundit ne Veri te Kosoves. Gazetaret e pavarur, ne se ka mbetur ndonje, duhet te bejne analiza reflektuese te politikave te kryeministrit te Shiperise ne raportet me Serbine dhe Greqine. Kane qene politika shume naive dhe amatore duke i trajtuar maredheniet me shtetet fqinje si maredhenie personale vellazerore me Vuçiç e Micotaqis. Kulmi arriti kur Z. Rama premtoi dhe po realizon nje bust per K. Micotaqis-in, nje shovinist i thekur ndaj Shqiperise! Ne se reflekton Z. Rama ben mire ta thyeje ate bust dhe ti'a dergoje dhurate Q. Micotaqis per te mos vajtur dem fare!

                1. R
                 Robi

                 Rrobt martin, ty dhe rames

                 1. T
                  Tjeter ben e tjeter thua

                  Jeni naive nese mendoni qe Rama u genjye nga Vucic si qingji i vogel me kemben e zbardhur te ujkut! Rama eshte ne dijeni te plote te planeve te Vucic, por tani qe V po tejkalon kufinjte pasi Kurti nuk cedon sic e kish menduar Rama, ky i fundit eshte i detyruar te dale me deklarata anti Serbise

                  1. K
                   Kosi

                   Martin nuk thote kush qe e shkaktoi rama ngjarjen ne Kosove, as qe mund ta kishte parandaluar. Problemi eshte qe per sa kohe rama me shume takon vucicin se kurtin, me shume promovon miqesine me serbine se koordinimin ne kosoven, per kaq vite me shume kritikon kurtin se kriminelin vucic, me shume deshiron integrimin e serbise ne BE sesa lobimin ne interes te kosoves dhe me shume lidh marreveshje leshi me serbine sesa me kosoven - e ka bere demin mullar. Po ti martin zvarraniku i di mire keto, dhe ata si ty i dine mire, por ju vete me shume preferoni serbine sesa kosoven.

                   1. f
                    fisnik

                    Kjo eshte dora e nje gazetari te vertete....urime zoti Leka...

                    1. K
                     Koment

                     Kjo eshte dora e nje gazetari jashte realiteti ose te kapur. Zgjohu fisnik. He xhan zgjohu.

                    2. T
                     Taulant

                     Per cfare grupi terorist po flisni? Ata ishin nje grupim ushtarak te pergatitur per te luftuar me synim shkeputjen e komunave me shumice serbe nga Kosova. Njesoj si luftetaret e UCK ne fund te shekullit te kaluar, te cilet serbi i quante dhe vazhdon ti quaj teroriste. Prandaj kur flisni mos perdorni 2 standarte. Ne Kosove, nese nuk ka nje zgjidhje te shpejte per njohje reciproke dhe pranim de fakto te bashkeegzistences nderetnike, do te kemi lufte civile dhe jo akte teroriste.

                     1. V
                      VFLP

                      pupupupupu, te vesh duart ne koke nga komentet dhe analizat. A thua se Kryeministrit te Republikes se Shqiperise i mungon informacioni dhe mekanizmat e shtetit, dhe duhet te marri mendimin e anal-isteve dhe komentuesve. Eshte nje thenie "prelud" i Sh.Musarait ne poemen e Ballit Kombetar : "u ngriten kembet ti bien kokes..." Eshte zgjuar e gjithe injoranca shqiptare dhe jep mend...

                      1. V
                       VFC

                       Sipas teje kush jane kembet e kush koka? Per langoj si ty te VFLPse koka eshte e te madherishmit e te pagabueshmit Edrama

                       1. S
                        Shoku Shpati

                        E quajne liri fjale e shtypi kete te drejte kushtetuese te çdo shtetasi shqiptar, mor ti qe e quake veten Liri Popullit. Fatmiresisht nuk jane te gjithe shqiptaret enveriste e lëng groshe si puna jote.

                       2. N
                        Nuk duan ta konvertojne, megjithse i bere synet

                        Megjithse rama, nje raja, qe per tere kohen eshte paraqitur si musllum i thekur,qysh nga dashuria e marrosur per erdogan dhe deri tek idhujt e tij turkoshak vendalinj,qe i mban mbi koke,cdo institucion shqiptar,dhe kjo per te mbajtur karrigen,kjo perseri nuk i ka bindur musllymanet pertej kufirit ta kosiderojne te tyrin.

                        1. S
                         Sokrati

                         Zoti Martin Leka ka te drejte, ka shume te drejte, kur thekson se paloanalistet e mediave dhe veçanerisht ato te opozites e kane çuar logjiken ''me leje'' dhe vazhdojne te trumbetojne se e gjeten ''armikun'' ne ngjarjet tragjike ne Veri te Kosoves, duke cilesuar kryeministrin Rama si vella i vuçiqit, si bashkepunetor te puçiqit, si kundershtar i Kurtit dhe te tjera broçkulla si keto! Edi Rama ka treguar klase te larte kualifikimi si kryeministri me i mire i Shqiperise ne keta 30 vjetet e fundit. Ne mes te Beogradit ia ka thene troç vuqicit dhe te gjithe serbeve kudo ne bote: ''Sa me pare te njihni Kosoven Shtet te pavarur, aq me mire per ju''! Edhe ne Keshillin e Larte te Sigurimit ne OKB ia tha ne sy pushtuesve ruse: ''Pushoni luften ne Ukraine dhe Zelensky nuk vjen ketu''... E mori vesh e gjithe bota se vuqici mbeshtetet nga Moska, eshte gjak i miloseviçit dhe gjakatar si ai, prandaj ndodhin ngjarje tronditese ne Ballkan dhe veçanerisht ne Veri te Kosoves dhe i gjithe rajoni ka marre pamjen e frikshme te nje lufte pa asnje sens... Vetem torollaket tane te mediave dhe te politikes nuk e moren vesh, po na ka dale nje Vesho Nesho, aleat i sali serbit dhe ilir kremlinit e na mbllaçit si gomar ne ngordhje e siper: jo ashtu, po keshtu foli Rama ne KS, nuk duhet te fliste ashtu me nje diplomat, po duhet te fliste ndryshe... Te gjithe antishqiptare me ne krye opoziten, nje ngrehine stalle, ku lloj lloj racash e injorantesh jane mbledhur per te bere Shqiperine nje vend te destabilizuar dhe keta kalandere te marrin pushtetin... Nga Veriu vendi zjen per shkak jo te shqiptareve dhe te Shqiperise, por per shkak te Serbise dhe vuciqit. Nga Jugu vazhdon tensioni me shovinistet greke per hajdutin dhe kriminelin Fredh Bejdhjeri, qe duan ''ta bejne kryetar bashkie'' te Himares! Nuk e kuptojne keta lesh analistesh se ketu eshte situate e tensionuar nga treshja Moske-Beograd-Athine kunder Shqiperise dhe gjithe rajonit!? Evropa ''e ndershme,, ndaj Shqiperise ben rolin e sehirxheshës, duke vazhduar traditen e saj te hershme qe nga koha e Bismarkut dhe Kongresi i Shen Stefanit e ne vijim... Shteti shqiptar perveç armiqve te deklaruar te jashtem, ka edhe antishqiptaret e brendshem, qe u digjet ''shpirti'' per Shqiperine, por jo per karrigen.

                         1. D
                          Dikushi

                          Shkrim konfuz, njesoj si politika e jashtme e Rames. Nese dihet se Serbia eshte armik i betuar i shqiptareve qe s’tregon asnje shenje pendese per krimet qe ka kryer mbi civilet shqiptare, atehere si ta kuptojme sevdane e madhe te Rames me idene e Ballkanit te Hapur dhe presionin publik qe i beri Kurtit per asosacionin? Per çeshtje qe lidhen me Kosoven, Shqiperia duhet te beje pune bindese dhe edukuese me diplomatet perendimore, jo te marre urdhera si ushtar Bilushi.

                          1. Roberto

                           Rajmond Vlonjati si gjithmone kundershtar i rregullt i "rregjimit" te Rames. Asnje arsye dhe askush nuk e gjen dhe nuk e kundershton dot ate qe vete Rama ka bere per Kosoven. Sado komente negative qe beni per te askush nuk ka goje dhe s'ka bythe ti beje ato qe ka bere ai. Ne Shqiperi,Kosove,Serbi,Greqi,Itali,France,Gjermani apo gjetke ka plot forca regresive qe punojne per interesa te te tjerve qe deshirojne konflikte ne ballkan. Serbise i plasi bomba ne dore ndersa ju thoni qe Rama paska bere lojen e Vucicit ne nje kohe qe Vucicit ja ka thene ne sy ne mes te Beogradit. Kush do ta kuptoje nuk flet. Ata qe gjejne sebep dhe flasin sipas qejfit mund te thone me mijra gjera apo te sajojne historira qe vetem nje i semure nga trute mund ti besoje. Te mundohesh ti zgjidhesh problemet me urtesi,dialog dhe takime te vazhdushme nuk do te thote qe ben lojen e njerit apo te tjetrit.

                           1. V
                            Viku

                            Hasmit jepi te haje e te pije, gjeji diten e fiki driten!

                            1. D
                             DD

                             Martin, e ke qarë! Dëgjoja ylli rakipin(nukk ja vlen ta shkruash me gërma të mëdha), dhe më vinin zorrët në grykë. Nuk mund t’i thuash njeri asaj qënieje prapa atyre syzeve si bythë kavanozi. Për gjithçka: urrejtjen, cinizmin, sarkazmën, fodullëkun, injorancën, mungesën e etikës elementare të një personi publik… Volli e ç’nuk volli ndaj Kryeministrit të vendit të tij, dridhej e shtrembërohej që të ftuarit të kapnin tezat dhe argumentat ku donte ta fuste emisionin e …ta thashë, më erdhi neveri.

                             1. H
                              Himarioti

                              Z. Leka, shumë i pëlqyeshëm shkrimi i juaj! Keni rreguar mençuri, dituri dhe patriotizëm. Llomotitësit kundër Ramës, në fakt janë shqipfolës antishqiptarë, janë ata të cilët, fshehurazi dhe hapur, bashkëpunojnë me armiqtë e kombit tonë, në Athinë dhe Beograd për helenizimin dhe serbizimin e trojeve shqiptare.

                              1. J
                               Ja ke fut kot

                               Rama ngeli si peshku pa uje nga veprimet e Vucic pasi enderronte ti mbushte mendjen Vucic me llafe sic ben rendomtazi ne Shqiperi. Demagogjia e sukseshme e Rames ne Shqiperi nuk funksionon tek serbi. Rama ka endra qe Shqiperia dhe Serbia te jetojne ne paqe si Franca dhe Gjermania kur serbet ende nuk kane kerkuar ndonjehere falje e jo me te terhiqen nga qellimet e tyre fashiste. Ram merru me sofizma se te pakten ne Shqiperi te ecen.

                               1. K
                                Karadas

                                Arma e tij eshte FJALA. Pushket mbajini per vete.

                                1. T
                                 Teo

                                 Spaska faj per ballkanin e hapur? Ska faj Rama per shfajesimin e vucic qe gjoja esht NE pozicion te veshtire ndaj Nuk Denon veprimet e rusise? Mund t flasesh me.goje e Ben patriotic,por veprimet Jane te kunderta me fjalet . E dime qe ket shkrim e sponsorizon vet k/ministri "patriot" Veprimet e rames.duke.kundershtuar hapur kurtin e duke I shkel.syrin serbise,cuan NE ate qe ndodhi. Rama s vrau policin me dore te vet,por.indirekt coi NE ate sulm. Ah po e.kundershtoi kurtin ,se Kurti I doli kunder Europe's e amerikes,e per Europe e.amerike ,Rama shet shet dhe.kosove e shqiperi me.keq se I Ka shitur. E kjo.europe.na shit per 200 vjet e vazhdon te na shese. Meqe e Ka kaq merak.ramen,shko beji dhe ndonje gojore mbase ta rrit pagesen.

                                 1. j
                                  joel shkodra

                                  "T'i japim pushke E. Rames" - a thua di ta perdore pushken Rama? A thua ka bere zbor ndonjehere ne kohen e xhaxhit, apo e ka shpetuar i jati pa e bere ndonjehere? Z. Martin, interesohu per keto e pastaj vendos a t'i japesh pushke Rames apo jo? Se mos do ta perdore keq e vret ndonje nga tanet apo (mos e dhente Zoti) gabimisht... veten.

                                  1. R
                                   RAIFI

                                   Edi Rama para Vuçiqit dhe para rusve në KS ka thënë se Kosova është e pavarur,ç'ndihmë është kjo,ky është një konstatim që e kanë miratuar mbi 100 e ca shtete.Po të mos e thoshte edhe këtë atëher do ia kalonte dhe Vuçiqit.Po nderskamcat e tjera kunder Kosovës të Ramës pse nuk i përmendni:Kercnkmj i Kosovës me Ballkanin e Hapur ide serbe dhe anti shqiptare,po propozimin e Asosacionit,po Takimet e mshefta dhe publike me Vuçiqin për ndarjen e Kosovës.Apo e keni harruar faktin se në çdo takim nderkombtar kërkonte mirëkuptim për Vuçiqin dhe e shante Kosovën.Po anulimin e takimit të dy qeverive i parapar të mbahej në Gjakovë që e bëri kryekëput sipas kërkesës së Vuçiqit.Tradhtia ka emër e ai është Edi Rama me kompani dhe me paraardhësit e tij Salih Berisha e Ilir Meta.

                                   1. V
                                    Velo

                                    Pse u enthusiazmuat kaq shume, deri ne delir, per nje aksion te lavderueshem, por priferik, te policies kosovare, qe ne bashkepunim me forcat e KFOR, neutralizuan nje komando ne nje fshat te humbur te Kosoves. Ku eshte kontributi dhe mencuria prej "politikani vizionar" e Albinit ketu? Me kete aksion te policies mendoni se u zeruan te gjitha gomarlleqet e Albinit? Kjo tregon se sa shume bie ne sy nje shkendije e vetme ne pusin e erresire se politike se Albinit

                                    1. U
                                     Urrejtesi profesionist

                                     Hip se te vrava, zbrit se te vrava.....o shqiptare ju kam dhjere se sju mora vesh nje here. Si do qe te sillet Rama, te beje edhe akrobacira po deshi, nje pjese "te zgjuarish " do kerkojne gjilperen ne kashte, . Boll te shikoni se kush e kritikon, sidoqofte, ne panelet TV, ....jane figurat me te diskredituara te opinionit shqiptar plus grekofile te te gjitha rracave ,. Nuk ju ben peshtypje kjo te dashur bashkatdhetare ????????

                                     1. e
                                      emigranti1991

                                      PO TI C,FARE KERKON, PRAP RTSH?. DO TE, TA JAPI RAMA, KU GJEN SI TY? NJE MARTIN LEKA KA SHQIPNIA.

                                      1. V
                                       Visi

                                       Kot lodhen të gjithë argatët e Ramës,është vet Rama që ju demanton. Sapo harrohen shërbimet e kaluara që i ka bërë Vuçiçit ,është Rama që nuk lë të harrohen sepse e nxjerr kokën vet dhe dëshmon se ai s mund të largohet ngs të qenit shërbëtor i Vuçiçit. Pikërisht sot ai përsëtiti p ndryshuar asgjë nga deklarata e mbrëmshme e Vuçiçit dhe në ditën e sulmit terrorist: "KFOR-i duhet ta marë nën kontroll veriun e Kosovës." Pra si në vazhdimësi sillet si zëdhënësi i Vuçiçit edhe atje ku nuk ka çasje Vuçiçi,në NATO.

                                       Lini një Përgjigje