Katastrofa elektorale e opozitës është e pazakontë

15 Maj 2023, 11:48Blog TEMA

Katastrofa elektorale e opozitës është e pazakontë

Nga Agron Gjekmarkaj

Katastrofa elektorale e opozites është e pazakonte në permasa deri ne kufijtë e asgjesimit por jo e pa paralajmeruar. Kryeqyteti, qytetet e medha, Shkodra, bastionet po bien të gjitha një e nga një.

Marrezia dhe poshtersia krah per krah u serviren si shpresë si alternative si fitore kur në fakt me zhurmen si teneqe rrugeve kishin në ballë humbjen dhe shkaterrimin.

Tek dhuna e fjales gjeje mungesen e fisnikerise. Zhgenjimi është i madh zemerimi po kaq. Gjuetia per fajtore  jashte vetes s’ka asnje vlere, nuk sheron askend. Në një hartë të tillë ndeshkimi nuk ka dobi të akuzosh kundershtarin do të ishte insistim në marrezi.

Duhet kerkuar gjithçka tek vetja, tek vetëshkaterrimi per interesa personale, tek shkolla politike, tek dominimi i se vjetres, tek gjuha antiperendimore, tek të njëjtet që vertiten në oborr pa miresine per tu hapur vend të rinjeve dhe të rinjte pa kurajo per t'u rebeluar, duhet kerkuar pergjeqesia tek Sali Berisha dhe Lulzim Basha e tek secili prej nesh qe nuk u dolem ballazi sa duhet e kur duhej vit pas viti.

Partia domen i ben me faj te gjithe aksioneret e PD shume me teper trupen e saj politike.

Nje degradim i tille nuk eshte merite negative vetem e dy personave por e kujtedo qe lejoji kete mentalitet të shnderrohej ne rregull.

Kjo fundosje nuk është e një viti ajo ka rrënjë të thella. Ngjarjet e kesaj kohe, çarja, perçarja, egersia e gjuhes, thyerja me SHBA, perdormi i njerzve si te ishin turma pa shpirt, paftesia per te rigjeneruar ide, krijuan dritare te shumta ku secili mund të shihte tragjedine e opozites e ndarë në “Foltore” e “Vule”, të dyja të pandershme, e para në revansh, e dyta në mbrojtje në paaftesi per te ndertuar konceptin e një opozite te re mosperdoruese  e një vule qe i ra siper si rrase varri.

Deputetet janë produkte të votes, unë njëri prej tyre. Nuk e besoja kurrë që të mpihesha, te rrotullohesha mes dilemash, si mijera të tjerë të djathtë shiptarë, të nisesha e të kthehesha, të mos votoja produktet e një procesi femijë te perdhunimit dhe gjuhes kunder SHBA dhe Perendimit, te strehuar tek sigla e Ilir Metes kaq shumë të akuzuar prej tyre  e po kaq nga kundershtaret per të kaluaren, të refuzoja paaftesinë e vules per ti dhene vendit  dhe opozites një model të ri, kantidat dinjitoz.

Kjo nuk ka të bëjë me Pashk Gjonin i cili mbetet një person i dënjë per respekt si qytetar e si mjek qe ne plan individual do e merrte voten time.

Po pluralizmi është në rrezik sepse ne si opozite po vetevritemi. Shoqeria po ecen me shpejtesi ne nuk po dime ta lexojme ate. Vendi ka nevojë per nje opozite të re pa humbur mbeshtetesit e së vjetres. Opozita duhet te rithemelohet, Foltorja me revanshin e saj dhe Vula me skutherine e vet duhet ta ulin siparin. Kjo nuk behet me fytyrat si sholle kundret qe as nuk skuqen e as nuk zverdhen, duhet te vendose qellimet e veta në kontekstin e modernitetit shqiptar, duhet të çlirohet nga varrmihesit e saj të vjeter apo të rinj, duhet të rivendose miqesine dhe dialogun me SHBA-ne ndryshe fatkeqesite nuk do të na ndahen deri në piken që tragjikja të shnderrohet në komike.

Jemi afer kesaj pike. U mund “opozita e vertete” shumë më teper se “opozita e shitur”. Por janë mundur të dyja. Njerzit duhet te protestojne qe sharlatanet të ikin nga opozita. Pasi të na bjere zemerimi duhet ti kthehemi arsyes, tolerances perkufizimit të një vizioni qe i rikthen vendit pluralizmin, demokracise ekuilibrin, Shqiperise një alternative. Çdo qasje tjeter ka vetem një horizont asgjesimin qe i shpie individet nje nga nje të bejne menjane si femije qe nuk rrine dot pa e thëne “Mbreti është lakuriq”.

73 Komente

 1. B
  BelAir-i

  Edhe ti je produkti hibrid i të ashtuquajturës "opozitë" dhe krahu "konservator" Je një demagog me një gjuhë autosugjestive dhe boshe ashtu si babai jot shpirtëror për të cilin besoj ke derdhur lot nga gëzimi kur të çojë fjalë përmes miqëve që të jesh pjesë e parlamentarëve të degjeneruar. Edhe ti, si shumë shokë armësh të brezit të ri të PD-së nuk e ke në ADN të njohësh dhe distancohesh me kurajo që në fillim për monstruozitetin e politikbërjes nga antishqiptarët me në krye SB. Tani që treni i demokracisë u largua nga stacioni i vetëm me lokomotivën, ti dhe shumë plehra si ty keni veshur togën e profetit dhe filozofit dhe shpërndani leksione. Ti e di shumë mirë, kaq tru i ke, që Shqipëria nuk ka pasur asnjëherë opozitë. Por vetëm grupe me interesa të ndryshme lidhur me marjen dhe mbajtjen e pushtetit. Ky nuk quhet opozitarizëm. Prandaj nuk do keni asnjëherë luksin dhe fatin të konsideroheni opozitë. Ti dhe të ngjashëm me ty janë fatkeqësia e Shqipërisë që keni aftësinë të shiteni si intelektualë për sa kohë keni një rrogë dhe një kostum allafrënga.

  1. G
   Glend

   Berisha ne keto zgjedhje doli pa vule pa sigel pa logo dhe ne fund i hoqen dhe emrin nga fleta e votimit si drejtues koalicioni! Ata qe u perdoren si fasade tani dalin e nga krahasojne rezultatet e BF me rezultatet e PD para 2021. Meqe duan te krahasohen krahasohuni me PD qe njohu gjykata dhe kas. Heroi tyre eshte i 4 terti ne Tirane!

   1. R
    Raimond Vlonjati

    Doli ky sharlatani i Basha hajdutit tani te kerkoje kthimin e qelbesires Basha . Ky eshte krijesa me e lige ne Republiken e Shqiperise

   2. Z
    Zeni i babs

    Lene se mir ka fol...eshte faji i te gjithëve nqs sot jemi pa opozitë! Të gjithë ne kemi faj që e kemi lënë të tentojë të na vrasë për 30 vjet rresht atë UDB-ashin plak edhe si kemi tregu vendin plehrës

    1. A
     Anonim

     Sakte dhe qarte.

     1. A
      Avniu

      Respekt Gjekmarkaj. Ke mbajtur qendrim kritik per situaten e PD ne kohen e duhur.

      1. L
       Liria

       Gjekmarkaj nuk fitoi as ne Mirdite, per cfare "respekti" e keni fjalen, pse ben hartime folkloristike?

     2. D
      Dakord

      Zoti BelAir ke bërë një koment brilant. Të lumtë zotëri dhe faleminderit.

      1. P
       Pilo Lala

       Rama ik! Sa me shume therrasin keta, aq me shume konsolidohet Rama dhe PS. Keta mund te merrnin rezultat me te mire po te mos futeshin ne zgjedhje, si ne 2019.

      2. d
       demokrati

       Teper vone Padre ! U more shume me Babon por duhet te ishe mare me shume me Plakun mere qe po na gropos te gjitheve. Por ju akoma nuk keni per te zene mend.Sot duhet te ishin ngritur demokratet ne proteste para selise qe te detyrojne me zor dorheqjen e shkatrrimtarit ,neser do te jete shume vone !!!!!!

       1. K
        Kurrizi I dushkut

        Shumë e drejtë demokrati është e vërtetë që ky u muar me babon se kujtonte se ishte më i squtë se ai dhe la të livadhiste plaku mere që i bëri gjëmën këtij vëndi dhe jo vetëm opozitës megjithëatë si shkrim është shumë i goditur po mosë ta kishte shkruar ky.

       2. k
        k

        PDja është pseudo e djathtë e mbushur me spiunë komunistë dhe sekretarë partie. Ajo ka lindur e vdekur, por ju mashtronit veten dhe të tjerët duke uzurpuar pushtetin, pronat dhe qytetet pasrejtësisht. E vërteta vjen me nuanca të ndryshme .

        1. a
         astrit

         Njerezit nuk kane nevoje te protestojne, sepse do te ishte e kote, trutharet e berishizmit e ke te pamundur tjua ua mbushur mendjen se berisha ka vdekur politikisht. Ne kushtet e absurdit njerezit zgjodhen te mos votojne berishizmin. Zoti ju ruajte shqiptaret nuk kane nevoje per ju!

         1. N
          Ne disa raste heshtja eshte flori

          Pse nuk i kerkon arsyet te vetja o karagjoz? Ti c'bere keto vite? U lepive bolet babos e bablokeve te kuvendit. SB u perball me shtetin, me ambasadoret e me ju te felliqurit e mbetur ne PD e pavaresisht nga keto arriti nje 35% dinjitoz. Ndaj qepeni gojen pasi ta keni mbushur me mutin e 4% e PD tuaj e mos guxoni ta shani me se nuk keni as nje per qind te shtylles kurrizore as te Saliut e as te Rames. Mbylleni gojen loqethare!

          1. M
           MIrë kali ngordhi, por mizat s të lenë rehat

           Hesht o burrë, ku e gjen fuqinë me fol.

           1. B
            Bureto

            Se sa vota do merrte Salehu, do dukej kur të konkuronte i vetëm, edhe pse kjo nuk mund të bëhej, sepse ai ligjërisht nuk ka parti. Gjithsesi m.q.s ti @heshtja është flori....permend 35%-in, pse bën sikur nuk e di që në atë shifër, siç e pohoi vetë dhe dhe Salehu te Syri i Qimit, ishin votat e nja 24 partive në koalicion me BF. Gjithsesi dhe kjo shifër është vetëm për kryetarët e bashkive, por jo ajo proporcionale për këshillat, ku përcaktohen votat për partitë. Atje do duken votat për Saliken, por dhe aty nuk do kuptohet se sa u takon secilit nga ato vota. Kështu që nga ai 35-shi kokoshi katandiset një thelë. Çudi si ende nuk e kuptoni se njerëzit votojnë kundër atyre të dyve pavarësisht se fshihen pas manovrave të pista politike. Kur të kuptoni pse ky rezultat, vetëm atëhere për demokratët e vërtetë ka dritë në fund të tunelit, por kurrë për salistët dhe lekistët e Likemonës.

           2. t
            ta bej fytyren ma zi se kpuca une

            Ju kishim paralajmeruar,po nuk zhduket kryekriminelin sali dhe banden e tij nuk do fitoni kurre,por ju nxirnit gerdallen komuniste te bridhte dhe pirdhte gjithandej,dhe urrejtja u shtua duke pare ate fytyre me ilirfloririn.Fytyra e ketij banditi u be ma zi se kpuca....Premtimi se Shqiperia ne 15 maj do gdhihet blu ja nxiu fytyren gjithe banditeve komunist e sigurimsa te partis dhjere....

            1. I
             Ilir

             Eshte supa qe gatove ti me shoke me hekurat e PD- se.

             1. N
              Noci

              Katastrofa ka nje emer Sali Berisha e do shkoje me keq po nuk u organizuat se bashku me popullin kunder tij

              1. T
               Tata luigji

               Gjeke pjerdhi partis dhe vazhdo aty ku ke zanatin tend jo te babait,se babai ishte cub qe shqip eshte hajdut

               1. A
                Ajet Delaj New York

                E verteta : Nese edhe ne keto dite veteasgjesimi i nje formacioni hibrid nekomunist nuk do thuhet e verteta themelimi i nje te djathte reale ne Shqiperi do te vonoje. Faleminderit USA qe perfundimisht ja grise perden nekomunisteve e antiamerikaneve qe e kane uzurpuar Partine Demokratike qe ne "themelimin" e saje. Nuk kishte se si te ndollte ndryshe pasi nje formacion politik i djathte antiamerikan nuk mund te egzistoje ne Shqiperi. Pra zyrtarisht u shpall antiamerikan madje nga dy administrata Amerikane e me ne fund edhe shqiptaret e kuptuan se nuk ka qene asnje dite i djathte e perfaqesues i te djathteve ne Shqiperi. God bless America , Zoti i bekofte Shqiptaret.

                1. A
                 Asnje Regjim ne bote / nuk iken me vote

                 Jemi nen Rregjim o Gone...as kaq gje nuk kupton? Dhe ne Rregjim ajo opozita pra, nuk garon kunder partise ne pushtet, por ka kunder vete SHTETIN! Nga Administrat, Gjykatat, Kadastrat qe dalin e japin legalizime diten e shtune para zgjedhjeve, Qeverine, Policine, Prokuronine gjithcka! Regjimet dallojne lehte, sado vello demokracie te vene mbi koke. I dekonspiron Media qe ndryshe se ne Demokraci, ne Regjime rrjeshtohet ne skalionin e pare KUNDER Opozites.

                 1. D
                  Dauti

                  Pse nuk thua qe Edi Rama kishte me vete edhe krimin e organizuar, edhe grupin e te pasurve qe gllaberojne pasurine dhe financat kombetare. Sigurisht Berisha, me qendrimin e tij, e coi ne humbje katastrofike PD-ne. Ai duhet te ishte larguar, ta kishte cliruar PD nga pesha e tij. Ja rezultati. PD te riorganizohet mbi baza te reja. Te hapet ndaj rinise se shkolluar ne perendim. Te liberalizohet, te clirohet nga diktati i njeshit. Drejtuesit e larte, te cdo niveli tu hapin rruge te rinjve. Dhe te punoje fort per te ardhmen. Te tregoje perkatesine properendimore te saj. Te afrohet me Ameriken. Mos u genjeni me forcen e Rames. Nuk eshte i forte. Eshte e forte prapavija e tij kriminale. Por edhe ai do ta pesoje sic e kane pesuar diktatore te tjere para tij. Dhe keta qe i thurrin lavde sot, do nta derrmojne neser.

                  1. D
                   Dauti dhe muti

                   O Daut mos ha shume mut.Per shume gjera mund ta akuzosh po per vrases kurre.Ai qe ke qejf zotrote te con shtate pashe nen dhe.

                 2. S
                  Schopenhauer

                  Comfortably Numb

                  1. p
                   plaku Mere

                   pse te duket cudi o pinjoll i Sali Berishs ?

                   1. P
                    Phoenix

                    Ne Shqiperi nuk ka pasur kurre opozite. Thjesht nje bajge e PPSH-se jane por te ngjyrosur ndryshe. Eshte nje Diktature e mirefillte neo Komuniste, e cila ka 33-vite qe perpiqet te manipuloje mendjen e masave me iluzionin e domokracise dhe pluralizmit. Ata jane te gjithe nje parti. Neqoftese dikush nuk e kupton kete, eshte komplet naiv dhe trushplare nga propaganda e manipulimi.

                    1. T
                     Ten Siao Ping

                     PD eshte parti e ekstremit te majte trashigimtare e praktikave te ish PPSH as ajo parti nuk do ta bente me mire luften e klasave te nxite armiqesite ne popull te mos I jape prone te zotit te grabise prona e dhjetra vese te PPSH

                    2. V
                     Votusi

                     Babo ju boni ate qe as ne ondrrat ma te kqija te jetes tuj nuk do e kisht menu nai her…………..Hajt se ju nxjerr risia e politikes Ilir Metaj ne drite, dhe do ju reformoj si parti dhe si opozit ne teresi. Ky esht fati i madh dhe i paimagjinushem i Edvin te gjatit Rames, qe deri ne momentin kur ne Shqiperi nuk do ket nje alternativ te vlefshme, po aty do jet duke bo batutat e veta gazmore alla Fatos Nano dhe duke menu qe tashi per zgjedhjet e 2025.

                     1. E
                      Eni

                      Po mire o Babo...po Beu Ali si dualli? 4% .......turp per Beun skishte as komisionere ja la tav te lire po I numerojne si te duan.

                      1. A
                       Agim

                       Bravo Bel air...I ke thene mrekullisht te gjitha.. Nuk dij kush je, do kisha deshire e innteres t'u degjoja ne cdo rast qe flisni e gjykoni.Respekte e Mbaresi

                       1. "
                        "BOHOTINA"

                        Sot plotesisht me shkrimin tend. Te shkurter, jo i lodhshem e i bezdisshem, por kuptimplot. Bukur. komunisti SaliH e mbaroi misionin e agjentit e komunistit qe shkaterroi qe ne qelize cdo gje te mire qe arriti ky vend. Pra nuk la gje ne kembe, industri, bujqesi, blektori, arsim, shendetesi, ushtri, mardhenie njerezore... Kur humbi thelle ne 2013 asnjeri nuk u ul per nje analize, por moren uren e zjarrit ne dore serish... Tani eshte momenti te lagoni kete te keqe te madhe qe quhet SaliH dhe Ilir dhe me mencuri te formoni serish nje te djathte te vertete, se eshte pasuri kombetare... Jo ta shpartalloje nje monser e perbindesh per hallet e tij... Ndaj jam dakort me ty sot Agron. Bravo. se mesa kuptova ketu e ke patur idene...

                        1. S
                         Skenderbegasi

                         Profe si tu duk *Babua* keto zgjedhje? Ju kam thene qe Edi eshte lloj me i veshtire i mesuesit, ne fillim te ben provimin, pastaj te spjegon mesimin. A e di çu beri babua kesaj rradhe? Ne jug kane nje shprehje te bukur: "Ua vuri koqet ne big".

                         1. S
                          SPAK

                          PD kurre s'ka qene nje Parti e aq me shume e Djathte! Ka qene nje sekt berishian! Demokratet te djathte ose u larguan vete ose ata qe ngelen u perzune me dhune nga kreu i tribuse Sali! Dhe ngelen capaculet,erdhen njerez qe kane lindur dhe rritur per te qene ushtare,skllever dhe arritem ku jemi sot!Te habit fakti se si Tirana edhe Shkodra per nje fare kohe u vune nen dhundren e nje Vicidolsi,qe sigurisht me ndihmen edhe te armiqve te jashtem te Shqiperise shiten Shqiperine! Por populli Shqiptar duroi dhe e kuptoi se kush ishte dhe eshte Saliu dhe e denoi ate me perbuzje! Por njerez"demokrate" si Gjekmarkaj nuk e bejne dot PD perseri! Duhet kujdes! Mos lejoni me berishizmin brenda nesh,ju lutem! Kerkohet ndihma e Amerikes dhe e Europes! Ju uroj suksese ne krijimin e nje Partie te djathte,pa Saliun dhe sklleverit e tij!

                          1. T
                           Tony

                           Me mire te heshtësh...

                           1. h
                            huri

                            E para:hiqni qafe Berishën. E fundit:Hiqni nga zverku Berishën

                            1. r
                             raul

                             I perjetshem qofte kujtimi i perbindeshit te vucidolit dhe spiunit Agush kokeducja me hanxhar ne dore, njeriu me i urryer i planetit per 99.99% te shqiptareve qe ka nje vit qe na ka care trapin me popullin e 2 marsit , me referendumin, me llogaridhenjen dhe me largimin e Edi Rames per pune 3 muajsh nga pushteti. Sot Gjigandi Edi Rama vulosi dhe fitoren e 2025 duke qene i sigurte per mandatin e 4 te si kryeminister dhe duke hyre ne histori si kryeministri me i sukseseshem ne historine e Shqiperise per 120 vjet shtet.Kurse 2 monstrat njeri spiuni i pazarit te ri, Agush kokeducja me hanxhar ne dore tjetri perbindeshi i vucidolit me breke neper kembe i vdekur politikisht dhe i shpallur non grata nga mbare populli shqiptar ne menyre ekzemplare shkojne ne koshin e plehrave te historise.

                             1. D
                              Dardani i Ri

                              Tani të doli gjumi ty, o shpellar Gjekmarrja? Ju jeni turpi i kombit, i Ballkanit dhe Europës.

                              1. B
                               Bilushi

                               Mjaft duke ngrënë nga të dy anët se do mbytesh Fajtori është shkruar.në.ballë ,dhe nuk ka moment të vështirë për të djathtën...... Shporrni Saliun

                               1. F
                                FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

                                A L A B A K Ë !!! Fitoi Serbia,Greqija,agjente te UDB-KGB-se,'TRE moskeDHJERET,Salija,like floria,EDvin tallava Bojaxhija...!Humbi 'aleati strategjiok A meriQI-ja dhe BE-Hale po mbi te gjithea SHQIPTARET dhe ish SHQIPERIA! Sa eshte perQIndja e pjesmarjes krahesuar me me 'pare' dhe kush i perfaqeson SHUMICEN me SHQIPTARË!?

                                1. "
                                 "Mrekullia"

                                 O gjek markaj ke qen " njesh " per pamfletet qe ke shkruar per Babon. Si eshte e mundur qe kesaj here nuk e permende, apo eshte nje harrese. Ne vijemesi merruni me shtepine tuaj e jo me kundershatarin. Pranojeni fundin qe e gatuat vete me non graten jo vetem te aleateve strategjik SHBA E Britanise se Madhe, por edhe me zgjedhjen non grata te Shqipareve me 14 maj.

                                 1. A
                                  Artur

                                  Ti je nje nga sharlatanet qe duhet te ikesh sa me pare nga opozita.

                                  1. F
                                   Fatmir Lohja

                                   Nuk bahet politika e djathte me katundare,pa toke , pa lope!

                                   1. V
                                    Votuesi i lire, faleminderit popull i dashur dhe i

                                    O qorr, po tani tu hapen syte ty?! Ty nuk te falet te jesh i verber, se je me veladon, apo te eshte grisur i shkreti. Me siguri qe keni deformacione te pariparueshem per shkak te atij qe u terhiqte nga hungaj jo nga dora. Ngushellime!

                                    1. B
                                     Bobi GR-0625

                                     Epo shyqyr qe bere nje artikull tamam se na vdiqe me ato artikujt te Babos te pergezoj bobi gramsh

                                     1. A
                                      Azem Lapidari

                                      Nuk behet opozite me djalin e Fahri Balliut, joooo.

                                      1. P
                                       Pilo Lala

                                       Djali Fahri Balliut eshte ne krye te opozites per te mbrojtur Miljonat qe beri i jati me korrupsionin e qeverise Saliut. Asnje njeri qe i vjen pas Saliut, nuk ka me pak se 5 Miljon Euro. Nuk hane mu.t pa para ata. Kush e populloi Gjirin e Lalezit? Gjithe bodyguardet e Saliut, Prokuroret e Gjykatesit e Plepave te Saliut...

                                      2. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                                       Kualicionit Berisha - Meta ( Bashkë nuk pyesin për SHBA) kori atë që mbolli. Populli shqiptar i tregoi vendin. Dorëheqja e Berishës dhe kujtdo tjetër që përballet me këtë rezultat është urgjente. Qëndrimi me kokëfortësi i Berishës, duke sajuar çdo lloj gënjeshtër, për të shfrytëzuar tek antarsia besimin, është Mega mashtrim. PD ka nevojë për udhëheqje dhe struktura të reja, nëqoftëse ka për mision ndërtimin e brendëshëm demokratik të saj.

                                       1. d
                                        doda

                                        Nuk ke fol keq, por nuk ju bën më zoti derman o Gjekë.

                                        1. P
                                         Pensionisti

                                         A ka pasur ndonjehere te djathte? Po PD-ja cfare ke perfaqesuar? Duhet fiulluar nga e para ndryshe Shqiperine e mori Greku. Te gjithe ne mbrojte te Atdheut.

                                         1. O
                                          On

                                          Ne Shqiperi zgjedhje te drejta ka pasur vetem ne Mars 91 dhe 92 dhe Referendum 94...te tjerat kane qene masakra e Fiasko...

                                          1. E
                                           Emisioni

                                           Fitorja e PS perfaqeson me se miri popullin pis matrapaz e injorant shqiptar. Flisni e shkruani ca te doni, ky eshte realiteti. Ne vend numero ka 33 vjet ky vend. Ta gezoni rrezultatin e gomer me ne krye gomeret e PS.

                                           1. M
                                            Malsor

                                            PD eshte parti business per te bere leke per veten dhe cdo business ka pronar, qe quhet SB agjent i UDB,kjo eshte e verteta. Duhet bere nje parti tjeter,ku cdo antare te kete mundesi te behet kryetar , sekretar etj, ne parti me pronar kjo gje nuk behet.

                                            1. N
                                             Na myten gamoret

                                             Ky ishte mcef ky pis malok bythlepires?

                                             1. L
                                              Luani

                                              Sala mortja lshtë ai që është , ju jeni ata që jeni.., pa karakter, pa dibjitet, pa ide, vizion, frikacak e burracak, krundje.., ti ske këllqe për veten tënde, si njeri.., sepse ju të gjithë jeni produkt i kërmës plakë..’.. po hëngre nga guzhinier bytha(sala) mut do hashë gjith jeteën.. largohuni dhe mos u dukni më , ju sini të zotë të përzini një plak 80-vjeçar e jo më të drejtoni vëndin , ju keni vdekur..!!!

                                              1. G
                                               Gjynah per brezin e Ri kush u jep dije.

                                               DeGRADIMI fillon tek Ti. Sovrani popull qe SALIHU dhe ti MARKAGJON e doni shume ju dha goditjen me te zgjuar Mbaj Mirediten e Bajrktareve dhe ngushellime SALEHUT. TURP per femijet tane ke kane professor Leshi.

                                               1. T
                                                Tironci

                                                ky Gjekmarkaj eshte tipik malok...Rrot kari

                                                1. D
                                                 Destra

                                                 Malok I pagdhendur, I paqyteteruar Pdja s’ka fituar asnje here me vote Katastrofe qekur Ramizi zgjodhi Kucedren-kriminel vrau majtas djathtas Ka rradhen tani me gjithe ju gjak-marka Mbeshtetesit e karagjozit: Bendover Ramos o surrat I bere ne Pune Vullnet are

                                                2. Vazhdo Emision vazhdo. Mbani plakun ne krye te sofres se mire e keni. O Zot si nuk e kuptuat qe ate njeri nuk e don askush. kuptojeni kete, ndryshe ......si cifutet ne shkretetire do te endeni dhe .......tju rroje plaku, skemi cfare tju themi se i keni konsumuar te gjitha. Vazhdoni Emision vazhdoni.......................................

                                                 1. S
                                                  SADIU

                                                  Mirë që e kuptove më në fund që fajin nuk ja u ka BABUA, por një shkatërrus, vrasës, pra nongrata që pasi shkatërroi vëndin, shkatërroi si përfundim edhe opozitën si forcë kryesore shtytje të çdo gjëje pozitive përpara.

                                                  1. A
                                                   Agron Gjekmarkaj

                                                   Ti Agron qe je adash me mua, ke shume ngjashmeri me mua. Ne na dallon vetem nje fakt qe ti je Agron Gjekmarkaj nga veriu dhe une jam Agron Gjekmarkaj nga Vlora. Te dy jemi shqiptare, por Sali Berisha nuk e kupton keshtu te verteten. Para ca kohe kam shkruar historine time se kur Sali Berisha mori pushtetin, une punoja ne kryeministri dhe ishja demokrat. Puna e pare qe beri saliu ishte qe gjithe jugoret dhe vecanerisht vlonjatet, i shkarkoi si ish "komunist" dhe ne vend te tyre vuri verioret. Une nuk kuptova se ku me gjeti ai dhe me futi mua ne listen e "komunisteve", sepse une nuk kam qene asnjehere i tille. Me vone e kuptova se Saliu nuk e kish me komunistet por me vlonjatet dhe jugoret. Bile nga historia une e dija qe origjina ime ishte nga veriu 400 vjete te shkuara....Tere keto qe po te them po ti them se une e kuptova qe Sali Berisha ishte percares i shqiptareve dhe "ndoshta" spiun i serbit. Ty tu deshen 30 vjete te kuptosh kete te verte. Une vetem uroj qe mendja shqiptare te mos jete kaq e vonuar, por te zgjohet nga gjumi....Mos ta kuptojne te verteten vetem kur e pesojne.....Koha ka qene qe para 40 vjetesh, kur Ramiz Alia si agjent i serbit, vuri ne krye te PD Sali Berishen, spiunin e serbit, qe e beri Shqiperine rrumpalle. Vlera e Saliut para te keqijave qe ai u ka bere shqiptareve dhe Shqiperise nuk krahasohen me urrejtjen' tende per Saliun. Faleminderit.

                                                   1. T
                                                    Tironsi i Vorrit Bomit

                                                    Moloki Gjeke tipik shpellar i Tronpojes se Saliut , levendari i Konices ne diten e Sotme. Hidhni valle kendoni cika se Agronome na u kthye Mrika o Agron Bolja.

                                                    1. T
                                                     Tironsi i Vorrit Bomit

                                                     Moloki Gjeke tipik shpellar i Tronpojes se Saliut , levendari i Konices ne diten e Sotme. Hidhni valle kendoni cika se Agronome na u kthye Mrika o Agron Bolja.

                                                     1. T
                                                      Tironsi i Vorrit Bomit

                                                      Moloki Gjeke tipik shpellar i Tronpojes se Saliut , levendari i Konices ne diten e Sotme. Hidhni valle kendoni cika se Agronome na u kthye Mrika o Agron Bolja.

                                                      1. T
                                                       Tironsi i Vorrit Bomit

                                                       Moloki Gjeke tipik shpellar i Tronpojes se Saliut , levendari i Konices ne diten e Sotme. Hidhni valle kendoni cika se Agronome na u kthye Mrika o Agron Bolja.

                                                       1. T
                                                        Tirana

                                                        Skuth. Tani na bej ndonje nga ato hartimet shurrore qe na ke bere deri tani.

                                                        1. C
                                                         Cen Dymi

                                                         Pas rezultatit final fillojne dalin analistat Spiunat e Sigurimit si Ciftelia Prec Shkerdhata Zogaj , para 5,' ishte ne tv. Njuz 24 , me paraqitjen e nje Petifti njeri i Ramiz Alise ne PD. Ka 32 vjet qe vjedh privatizon merr tendera ben pallate ne Tirane Vlore Lezhe , vetem Lali Eri i ka dhene leje per 6 Pallate. Ramizi eshte gjalle me plehrat si Preci , Arben Imami , Genc RULI ,etj. keta ishin pef.te Ramizit ne P.D.

                                                         1. C
                                                          Cen Dymi

                                                          Pas rezultatit final fillojne dalin analistat Spiunat e Sigurimit si Ciftelia Prec Shkerdhata Zogaj , para 5,' ishte ne tv. Njuz 24 , me paraqitjen e nje Petifti njeri i Ramiz Alise ne PD. Ka 32 vjet qe vjedh privatizon merr tendera ben pallate ne Tirane Vlore Lezhe , vetem Lali Eri i ka dhene leje per 6 Pallate. Ramizi eshte gjalle me plehrat si Preci , Arben Imami , Genc RULI ,etj. keta ishin pef.te Ramizit ne P.D.

                                                          1. C
                                                           Cen Dymi

                                                           Pas rezultatit final fillojne dalin analistat Spiunat e Sigurimit si Ciftelia Prec Shkerdhata Zogaj , para 5,' ishte ne tv. Njuz 24 , me paraqitjen e nje Petifti njeri i Ramiz Alise ne PD. Ka 32 vjet qe vjedh privatizon merr tendera ben pallate ne Tirane Vlore Lezhe , vetem Lali Eri i ka dhene leje per 6 Pallate. Ramizi eshte gjalle me plehrat si Preci , Arben Imami , Genc RULI ,etj. keta ishin pef.te Ramizit ne P.D.

                                                           1. A
                                                            ANI

                                                            Panvaresisht nga e shkuara e tij, eshte nje artikull i sakte. Shpresojme te vazhdoje ne kete rrugetim qe e artikulon si nje perspektiveme gjuhe te arsyeshme.

                                                            1. d
                                                             den

                                                             Artikulli eshte i sakte, por kjo nuk e shpeton Agron Gjekmarkajn e te tjere si puna e tij ne PD ( eshte nje tjeter pedagog nga mirdita me duket ) qe "MERITEN" me te madhe kane ate qe shume vone kuptuan dhe nuhaten pak para dallkaukeve te tjere qe varka PD kishte marre nje vrime te madhe dhe fundosja ishte e pashmangshme. Por nese kujtoni mire keta si puna e gjekmarkaj lete kthejne koken mbrapa dhe te risjellin ne kujtese cfare kane thene per doktorin nje vite ose maksimumi 2 vjete perpara. Cfare thonin kur humbisnin e si nuk e pranonin verdiktin e popullit ne zgjedhje.

                                                             1. X
                                                              X

                                                              Katastrofiksë

                                                              1. B
                                                               Brindisi

                                                               Me vjen shume keq qe akoma s'te ka ardhur koha o Markagjon edhe pse ata qe shpiken Saliun te trajnuan nje jave por perseri ,fati nuk eshte me ty!I bindur se nje dite do te te vije koha mos harro edhe Mark Markun se shkoni shume me njeri tetrin dhe formoni nje partiçke te re (mos harro kanunin,qi kush del nga shinat keshillojenin diten dhe vriteni naten!E mer Markagjon thame se do beheshe diçka edhe pse talentin e shkrive per "babon" por s'qekerka e thene! Ju nuk kuptoni nje gje qe shoqeria shqipetare ka evoluar drejt qyteterimit e jo keni mbetur hunj gardhi ,ku kjo eshte edhe aresyeja se perse nuk ju beson njeri edhe pse ligjeroni,kumtoni,hidhni vargje,dhe kendoni me qifteli mbrapa qafe! U plake dhe ti o Markagjon dhe me vjen keq qe u "plake dhe se lage"!

                                                               Lini një Përgjigje