Këtë të sëmurë mendërisht (Berisha) që urren gëzimin e shqiptarëve, përbuzeni e përçmojeni

28 Nëntor 2022, 16:57Blog TEMA

Këtë të sëmurë mendërisht (Berisha) që urren

Nga Spartak Ngjela

Kur një lider politik, edhe në një ditë feste kombëtare, merret me kundërshtarin e vet politik, por jo me gëzimin e shoqërisë së tij, ky lider, në brendësi të psikikës së tij, urren popullin e vet...

Po patë një të tillë, kurrë mos iu afroni... përcillni me përbuzje dhe përçmim...

E dini pse?

Sepse ky lloj njeriu urren gëzimin e shoqërisë se tij.

Këta tipa të sëmurë mendërisht, i shtyn urrejtja e tyre që të mendojë me mllef për prishjen e këtij gëzimi mbarë-shoqëror.

Ata këtë natyrë e kanë pasion patologjik.

Vërtetësisht, këta nuk e arrijnë dot këtë qëllim absurd, por, duke menduar në lajthim se ua kanë prishur festën bashkëkombasave, këtyre iu lehtësohet mllefi i tyre skizofrenik. Sepse, si rregull, këta tipa janë skizofrenë.

Në fakt kjo...

Është tani një aksiomë e njohur psikologjike, për psikikën e një lideri të shitur, që është shitur se urren popullin e vet... dhe iu shërben armiqëve pushtues të vendit të tij.

28 Komente

 1. d
  dum me ja ly surratin me mut qeni z.Avokad

  keni shume te dfrejte z,Avokad Ngjella ,por ne dum mi bo nji suprize nastradinit demokartik ose si e qujti Amerikani ne librin e tij nji Derr te Ndyre shpelle hahaha

  1. M
   Maloku

   Nje skizofren politik qe ndiqet nga te semure mendore dhe pjesa tjeter interesaxhinj pa skrupuj

   1. T
    Tanguli????????????

    Ti vertet je Malok Nuk po gjenjene,ti duhet te besoshe ne veten tende ashtu si je pastaj na jep keshilla ne te tjereve se si jemi,por che bejme qe ti je ai qe je…?

    1. H
     Hila

     Saliu ska pse gezohet per festen tone, Ai eshte kopil serb.

     1. H
      Hila

      Saliu ska pse gezohet per festen tone, Ai eshte kopil serb.

     2. V
      Vranakonti

      Eshte per te ardhur keq per ata qe e i shkojne pas Sali Berishes. Ai i ka bere budallenj si veten e tij. E ka shume mire zoti Ngjela, Saliu vertete eshte çmendur. Sot i gjithe populli shqipetar festonte diten e flamurit,Berisha ngrohte veze. Vajti formalisht si nje hipokrit te vorrezat e deshmoreve dhe festoi diten e çlirimit te shqiperise.Turp. Pse nga Saliu varet dhe caktohet dita e çlirimit. Ate e kane vendosur vete populli shqipetare dhe jo ky kriminel i shqipetareve. keshtu do vij ne pushtet ky mortje? Nuk vjen se nuk e do populli. Pike.

     3. c
      cipini

      E ke thene shume sakt z. Spartak. Ky njeri ne kushtet e Nentor 1944 do ishte jo si Enver krimineli por me keq akoma.

      1. P
       Poli

       Msa nuk e shkeli Birish bisher por Rama sulltani.une mendoj se Shqiperise be do I vendosi vizat prej pasaportave te arta ...flasim mbas 2 vjetesh.

       1. t
        tetovari2

        Se ke hallin për komente Poli, shko e rras në bark një tas përshesh.

       2. T
        T

        Ka bajga stalla...sa te duash...fuck Sale

        1. Psikologu

         Hahaha Ky ka lajthitur per vehti, ka të paktën 7 vjet qe vuan, por eshte krejt i pafajshëm duke menduar per situatat qe ka kaluar. Edhe Frroka po ashtu por ai ka jetuar nen presionin e Sigurimit te Shtetit. Te dy kan pjerdhur

         1. D
          Drejt

          Doli fytyra nr 2 , me e pacipe pas Frrokut . Kto palaço po ndersejne miletin kundef njeri tjetrit . Ptu vemje pa fe , pa familje , pa nder , qe pretendojne te kene Atdhe .

          1. E
           Ejjjj

           Aman kur flet edhe ky per MEND .

           1. B
            Beni

            Po pse , si jua prishi Berisha festen ? Berisha jua uroi festen Shqiptareve . Apo ju prishi festen parlamentit ? Po mire more avokat , si mundesh ta pohosh se paska fuqi Berisha ti prishe festen , ne kete rast politikes ?

            1. F
             FCB

             Kete e kane perdorur aq shume keq seksualisht kur ka qene burgaxhi saqe dhe menyren e te ecurit e ka ndryshuar .

             1. D
              Dino

              Avokati flet gjera te sakta dhe qytetaret e besojne , vleresojne dhe presin analizat qe ai ben. Analizat e Meros, Ngjeles dhe disa pak te ngjashmeve, jane plotesisht ne sherbim te perparimit te Çeshtjes Kombetare.

              1. I
               Ilir

               Ti kelysh i kuq, i biri babes qe su paguante parate vartesve per kepucet e kemishat qe sillnin per ty, nuk pret njeri moral nga ty... je i biri babes.

               1. K
                Koli

                Taku, qeni Alfa i slites se qeneve te propagandes se Rames.

                1. T
                 Tani

                 Ham hami i Kico borxhit

                 1. H
                  Himarioti

                  Bravo Ngjela, sakt e ke spjeguar psikologjinë e të ligut. Shembulli Berisha, është konkretizimi më i mirë.

                  1. K
                   Kombi

                   Kjo duket qe Skizofreni Berisha mundohet te ja prishi gezimin e Shqiptareve , me protesten qe don me bo me 6 Dhjetor, ku Ai e din mire se ne kete date e gjithe Shqiperia dhe mbare trojet e saj mund te marin ndonje haber te mire nga BE

                   1. G
                    GOGOLi

                    Saliun e përdorin si GOGOLI që prinderit trembin fëmijët e vegjej. Fli se i thashë GOGOLIT, ha se i thashë GOGOLIT, sillu mirë se i thashë GOGOLIT. Fjala GOGOL është shumë thellë në shqisat e shqiptarëve, që nga fëmijnia. Kur i thua një shqiptari erdhi GOGOLI ai tmerrohet. Kur politika shqiptare kapet MATE ajo investon shumë t'a personifikoj Saliun me GOGOLIN. Por a është vërtet GOGOLI i politikës shqiptare apo ka dhe shumë GOGOLA të tjere?

                    1. C
                     Cen

                     Sakte z.Avokat

                     1. D
                      Dajti

                      Nuk ka nevoje te mundohesh te sjellesh argumenta per te vertetuar sa te drejte ka avokat Ngjela,shikoni si mundohen te hedhin balte per te mbuluar te verteten.

                      1. B
                       Betsi

                       Saliu dhe fytyren e ka si pidhi sateme o GOGOLI Te tmerron vetem duke e pare

                       1. T
                        Trotski

                        Nuk eshte Sali Kerma i semure Mendor po eshte Njeri i Keq,Antishqiptar dhe ata qe i vene pas Jane legena pa vlere dhe Mjerane. apo te Blere me paret e Xenit she te Gites.

                        1. L
                         Lennard

                         Sali Krimineli do mbajtur lidhur ,te pakten deri me 7 Dhjetor.

                         1. Liza

                          Liza Z. Ngjela, nje analize shume d.m.th. por Saliu me kete qe po ben ndaj popullit shqipetar ,eshte fundi i tij dhe atyreve interesagjinj qe i shkojne nga mbrapa...... Atyreve nuk ju takon te protestojne as ne sheshin "Skenderbe" sepse jane tradhetar te kombit shqipetar...

                          Lini një Përgjigje

                          Blog Tema