Ky gënjen edhe kur e rrahin

7 Dhjetor 2022, 10:22Blog TEMA

Ky gënjen edhe kur e rrahin

Nga Carlo Bollino

Janë disa momente në jetë që prodhojnë një “déjà vu”, që do të thotë përshtypjen e përjetimit në të shkuarën e të njëjtës ndjesi. Të dëgjosh sot Sali Berishën të rreshtojë “provat” e tij për të akuzuar Edi Ramën apo Endri Fugën se kanë vënë një të çmendur për ta qëlluar në fytyrë me grusht, më ridërgoi në natën e 12 shtatorit 1998, kur me të njëjtin ton të sigurtë gënjente duke akuzuar Fatos Nanon se kishte organizuar vrasjen e Azem Hajdarit. Pastaj koha tregoi se, jo vetëm Fatos Nano nuk kishte asnjë përgjegjësi, por që vrasja ishte organizuar në korridoret e PD-së nga ish-trupërojat e tij.

Toni prej inkuizitori me të cilin sot akuzonte Ramën si organizator të sulmit ndaj tij, është i njëjti me të cilin në 21 janar 2011 gënjente duke akuzuar të njëjtët demonstrues socialistë se kishin qëlluar me çadra pistoletë kundër protestuesve të tjerë. Atëherë nuk u deshën vite, por vetëm pak orë për të treguar falë një video që kishte filmuar një nga kameramanët e mi, se vrasjet ishin bërë nga Garda e Sali Berishës. I vënë përballë provave flagrante ai pastaj e pranoi masakrën me krenari, sepse, nëse do të kishin qëlluar protestuesit, ishte një krim i shëmtuar, ndërsa, meqë kishin qëlluar njerëzit e tij, ishte një xhest heroik.

Gënjeshtrat që dëgjuam rreth sulmuesit të tij, janë identike me gënjeshtrat e thëna të nesërmen e masakrës në Gërdec, kur foli deri edhe në “sabotim të huaj”. Pastaj u zbulua se në atë masakër ishin përfshirë krerë të qeverisë së tij dhe shokët e djalit të tij bashkë me djalin si drejtues dhe se tragjedia nuk lindte nga asnjë sabotim i huaj, por vetëm nga neglizhenca kriminale e njerëzve të tij.

Lista e gënjeshtrave të Sali Berishës është e pafundë, siç janë të pafundme krimet me të cilat është njollosur dhe që është përpjekur gjithnjë t’i maskojë duke ja vënë të tjerëve fajin që nuk kishin. Edhe sot Berisha gënjeu, siç dëshmoi nëna e sulmuesit dhe mjeku që e ka nën kurë: një i ri i mjerë me mendjen e humbur mes psikoilaçeve dhe antiepileptikëve, që Berisha e përshkroi si një të infiltruar të policisë kriminale nën koperturë, i pajisur deri me çertifikatë false mjeksore për t’i shpëtuar një arrestimi të mundshëm në mision. Ai i ri me të cilët shokët tallen në video në Tik Tok (siç tregohet në videot që qarkullojnë në rrjet) u afrua duke u shtirur sikur po filmonte Berishën duke përdorur dorën si telekamera, dhe truprojat e ish-presidentit nuk bënë asgjë për ta bllokuar. Vetëm pasi goditi, e rrahën deri në gjakosje. Po të kishte qenë një eskortë e vënë nga Ministria e Brendshme, Berisha do t’i akuzonte edhe ata truproja si pjesë e një komploti, por meqë i ka zgjedhur vetë, atëherë komploti është i Edi Ramës.

Ne, ashtu si e gjithë pjesa e qytetëruar e Shqipërisë, e dënojmë atë akt dhune të ushtruar kundër një të moshuari që ëndërron akoma të bëjë revolucion pa patur as forcën dhe as mbështetjen e duhur, një dhunë e ushtruar nga një i ri i sëmurë, i cili meriton të njëjtën mëshirë. Një mëshirë që Sali Berisha nuk ka treguar kurrë për asnjë kundërshtar të rrahur deri në gjakosje, dhe as për ata të vrarë, ndonjëherë me urdhërin e tij, ndonjëherë thjeshtë nën indiferencën e tij të pështirë. Sepse për Berishën vlen ende ligji i xhunglës, ku luftohet vetëm për të vetën mbijetesë dhe pikë.

Janë tashmë 30 vite që Sali Berisha gënjen për të mbrojtur veten duke provuar të aneksojë kundërshtarët e tij. Duke e parë sot në krye të një revolicioni të lajmëruar ku askush nuk e ndoqi, veç një të riu të çmendur, kuptohet se çfarë e ka prodhuar urrejtjen e tij. Nuk duam t’u besojmë atyre cinikëve që sot betohen se ai grusht që ia skuqi njërën faqe, në fakt ia shpëtoi fytyrën nga falimentimi i protestës “madhështore”.

61 Komente

 1. T
  Tata luigji

  God bless boy” kete ja beri spijuni ilir meta ku i tha boll deri ketu e kishe tani jam une Tedi bushi ne oije e siper e deklaroi Djali hero sherim sa me shpejt, te krijohet nje fondacion ku ky i ri te kurohet mire dhe nga profesionista Bravo carlo brilant

  1. I
   Ilir

   Ore vertet...madheshtija e protestes nuk po kujtohet njeri te flase rreth kesaj! Grushti nje te mire e pati.

   1. R
    Raimond vlonjati

    Po na ben inteligjentin ky Italiani di merda Azemin nuk diskutohet fare qe e vrau Nano, se Nano i futi ne polici kriminelet ne menyre qe te ishin te mbrojtur dhe te vreponin lireshem per te goditur Azemin. Ndersa kete krimbin qe goditi Salen nuk diskutohet fare qe e ka futur hajduti i Surrelit

    1. A
     Artani

     Rajmond, te pyeta dhe heres tjeter. Ku te ka ikur motra mo? Po proviminin a e mori motra apo k… mori?

     1. vlonjati nga Kota

      Ky vlonjati Raimond në llogjikë , më duket si ortakui këtij boksierit që goditi Salën .

     2. R
      Rita

      O Rajmond byth qiri i Sali kriminelit! Rajmond byth qiri ate kujtohet rrafja e EDI RAMES qe grupet kriminele te futura nga krimineli Tropojes Sali ! e lane ne mes te Tiranes te vdekur por fal zotit ai shpetoj ,Rajmond mos e harroni kete ngjarje qe non grata i juaj e beri. Nuk jam per goditjen e nje plaku matuf !por shqiperise ky kriminel i ka shkaktuar shum viktima.

      1. T
       Tahen

       Rita, per ato viktima dhe ato krime Sali Berisha mori votebesim ne 2005 dhe ne 2009 nga ShqipKARET! ShqipKAREVE u duhet shkerdhy rraca mu n'bir t'Pidhit se nuk ka faj Sali Berisha!!!!!

      2. C
       Cuni i Vuk Karaxhicit nga Vicvidoli

       O Rajmond , te ka dale boja keq . Pse nuk thua te verteten , qe je derr maloku nga Tropoja por kerkon te perlyesh vlonjatet ?! Boll tani , se e teprove !

    2. B
     Baca-Bajram

     Shume bukur dhe sakt. Sa-Haleja eshte mashtrues ordiner, nje vrases dhe hajdut tinzar. Sa njerez te pafajshem ka rrahur e vrar, kjo qe mori eshte pak, as plumbi ne lule te ballit s'mjafton per te lare ato gjaqe qe ka derdhur dhe krimet e ketij krimineli ordiner.

     1. T
      Talo

      Vrasja e Sali Berishes nga grushti i Gert Sheut tek snajperet e Edi Rames do te behet film serial televiv nga Qirje Peka.

     2. b
      beni

      Saliu ehste nje kafshe qe duhet zhdukur. Rrofte gerti!!!

      1. D
       Dakord

       Gerti grushtoi fort me te majten. Shkurt paster nokaout. Rrofte Gerti.

       1. D
        Dakord

        Geri per respekt mund te pallosh gruan time sa here te te dojë rroçka.

       2. p
        pilo lala

        Boksierin ka per ta zhdukur Saliu, sepse ai vazhdon me kanun. Por kanunin e zbatojne Agron Kulicaj Brecani dhe Sali Lusha. Nuk te ndahet Saliu, edhe pse surrati i tij tani pasqyron dhunen qe ai vete ka ushtruar keto 32 vjet. Surrati i tij eshte pasqyra e dhunes se tij. Duam apo s'duam, jemi qytetar apo kafshe, ne u gezuam qe fytyra e tij u be me harten e Vicidolit.

       3. T
        Tualet Palla

        Pederasti nga Lecce, kollovari I Agimes qënka I lumtur që dikush ka goditur Berishën. U hap loja Kar-lo. Tani të gjithë politikanët mund të shëmben në dajak. Imagjino lakejtë e tyre, si puna jote. Quhet precedent bythqir i Vin Sumês. Punëso për çdo rast bodyguards nga Lushnja.

        1. I
         Ilir Qosja

         Tamam pallë! një idjot që shkon pas kanibali.

         1. A
          Anonim

          O kara-llo shpellcari kaq bole jeni te gjith njeri me koqe se tjetri ,duhet ber referendum te ikni nga keni ardh vertet jug e veri jan nje po ju e felliqet njerez pacavurre si ju as per te fshir bythen nuk ju ven jo me shum , cdo fjal esht e drejt dhe e dim mir ne vlor se cfar beri baba juaj sali karaxhic sali sheqere milloshevici prandaj grisni bythen nga keni ardh kopsht zoologjik kafsheri e ndyr .

          1. T
           Tosku

           Uo vlla,edhe na Vlora ti,edhe i mencem?Hahahahahaha.Pa le pastaj per trimeri,qe te hani mune.Deri tek ur e Mifolit shkoni,per trimeri ju.Shko laj ndonje plenc,se ju beri Zan evgjiti te flisnit me vete rruges.

          2. M
           Muzaka i Ri

           Sa emer te bukur i paske vene vehtes, ashtu sic je ne te vertete, ti rruac sateme se nuk qenka munduar kot,paska pjelle nje palle.

          3. r
           reni

           titull shume i gjetur, bravo z.Bollino.

           1. k
            kapterri

            Allahu kurbanin e kerkon midis atyre muterve qe jane te perzjere me krishterimin si puna e Sali kurves

            1. S
             Shqiptar

             Ooooooo njerez,nuk e di ku te mytemi. Hap TV, Sala aty. Hap gazeten,Sala aty. Hap portalet ,Sala aty. Po ka 30 vjet qe ky djall i kudondodhur na çau daullet e veshit...! Ishalla ky grusht i behet verem dhe vdes sa ma shpejt.

             1. R
              Rezi

              Fix Shqiptar, Sala kur ishte në pushtet e Sala kur as në opozitë nuk është. Më pëlqeu emërtimi ”drejtuesi i protestës” apo ”deputeti ”, se u ça media: ”kryetari i PD” ”ish kryeministri” ”ish presidenti”, na detyrojnë të ndrrojmë kanal????????????Rroftë Netflix, për sa kohë s’e ka zaptuar Berisha, se TikTok-un deshi ta pushtonte direkt nga parlamenti. ????????

             2. T
              Titull perlë

              Haha titull perlë! Bravo! Imagjino ta turturosh këtë siç ka torturuar të tjerët se ç'dërdëllit...

              1. D
               Dauti

               Bravo Carlo.. nje shkrim brilliant .. por me e dhimbshmja eshte se pavaresisht argumenteve te tua solide pseudo-intelektuale te tipit Besnik Mustafaj dhe gjithe tufa e "enables" te tij nuk ngjisin. Si mundet nje kriminel qe i ka bere kaq te zeza ketij vendi trajtohet me statusin e nje normali. A nuk mjafton 21 Janari dhe ai duhej te ishte brenda? Shikoni se si po e trajtojne Trumpin ne Amerike, thjesht gjyqtaret e vendosur po prej tij po cmontojne justifikimet per dokumentet e tij te klasifikuara. Ketu nje skizofren qe e perveloi shtetin me obsesionin e tij, na shitet per lider-politikan. Prandaj problemi i dashur Carlo, nuk eshte SB por eshte shoqeria jone e sidomos keta gjasme opinionberes" qe i pranojne si normalitet mashtrimet bajate te nje horri-plak qe duhet te ishte diku tjeter. A nuk eshte ironike qe shprehjen "do ta beje fytyren si kepuca" ia ka drejtuar Shkullakut. Tani gjithe elita intelektuale duhet te merrej me pordhet megallomane te Rames, qe po shtiren si orginalitet ndersa Saliu te ishte atje ku duhet te sqaronte thika-pistoletat. Kryeministrat e rradhes duhet te ishin nga brezi i ri se perndryshe edhe partite do te behen mocale kurvash dhe servilash. Shikoni gjithe demokracite e ballkanit qe mund te krahasohen me ne, nuk ka lidera te instaluar me dakada ne partite politike, jemi bere si vend afrikan.

               1. "
                "BOHOTINA"

                Salihu ka nje problem te vockel. Kur ka qene ne pushtet çdo gje qe ngjan apo thote ai, e ka bere 1000 here me keq. Ndaj jam dakort me ty Karlo Bolino...

                1. S
                 Shullêri

                 Salihu, cka mbjellje do korri, me urrejtje e me dhune flet, dhune morì,31 vjec ai djali plot aq sa Saliu ne polike

                 1. S
                  Shullêri

                  Salihu, cka mbjellje do korri, me urrejtje e me dhune flet, dhune morì,31 vjec ai djali plot aq sa Saliu ne polike

                  1. S
                   Shullêri

                   Salihu, cka mbjellje do korri, me urrejtje e me dhune flet, dhune morì,31 vjec ai djali plot aq sa Saliu ne polike

                  2. R
                   Rrespekt Bollino

                   Me vjen sinqerisht keq per ju i nderuar Bollino pasi jeni gazetar dhe jo gazetaruc ne sherbim te atij qe te jep nje byrek per te kaluar diten por nuk munde te gjykohet nje i semure mendore si Berrisha nuk genjen Berrisha por semundja qe ai perjeton une personalishte gjykoje ata qe i bashkohen dhe mendoje sa shume te semure psiqik paska Shqiperia......

                   1. A
                    Arjani

                    SALI KARALLOI ESHT ME I SEMUR SE AI QE E GODITI PO I BEN VET KETO SKENA KARALLOI SHEQERES KOPILI SERB.

                    1. Çekiçi

                     Sala genjeshtar ka lindur genjeshtar ka jetuar dhe super genjeshtar ka per te cofur

                     1. K
                      Kali

                      Avni Rustemi qenka gjall urime .Mot meshume.

                      1. V
                       VLONJATI

                       po ti mor kollovar, flet ti mor lepires i karit te Rames end Co. te qifsha robt ne Itali dhe ne Shqiperi. Fshatar i Italise gjete strehim ne Shqiperi dhe ha mut si gore. Ku je mor kurve se do vi te te fus karin ne goje. edhe pse ma ben pis megojen tende te ndyre

                       1. H
                        Henks

                        Vlonjati E mori motra provimin oreeee..

                       2. E
                        E verteta

                        Jeni ju mediat qe e faktorizoni kete incident kundrejt nje njeriu qe per te zezat ndaj vendit duhej te te kishte marre me kohe denimin e merituar. Dje ndodhi eventi me i rendesishem per vendin, e gjithe politika shoqeruar me mediat europiane ishte ne Shqiperi. Ju te gjithe u perqendruat tek primitivi Sali e Ilir rrugaçi. E gjitha ndodhi ne nje kohe kur po shihej se mbeshtetja e protestes ishte shume e dobet, e vaket, ashtu siç

                        1. C
                         Ceni

                         Shqiptaret nuk e pelqejne Berishen, shumica e urren. Nuk merren me te, aq me pak ta godasin, pervec nje te semuri mendor. Sepse shqiptaret jane me larte se ky plak i marre, ata thjesht e abandonojne dhe e perbuzin.

                         1. C
                          Carlo eshte nji Aset per Shqiperine e Medien

                          te pranosh per Politikane nji Injorant me Kulture Mesjetare si salih berisha , duhet qe te presesh gjithcka nji i tille , Sharlatan prodhon ne ate FakePolitike .Mipro per aq kohe sa Kontua e tij do jet plot me mIljonat e vjedhura Shtetit Shqiptare Bota qe na e la Mutin e Demokracise ne Der do vazhdoje te ndihet mire e zbavitet akoma .Mos te harrojme se Non Gratta ishte nji presion bere Kermes saleh hamutit , me e ngrit dhe mbajt ne valle ,tu kercy BelDanc para Miqve . E c'mundet te bente dhe bej nji Sharlatane si berisha vecse te ,genjej ,te shpif , te mashtroj ,te vjedh ,te vrase ne pabesi ,te tradhetoj dhe haje mut cdo dite anes Kazanit ? Eshte e kote . Procesi i nisur nga Genti duhet te intensifikohet dhe perfundoje .Muti berisha e ka vendin jo ne Politike kurr , jo me Njerezve por ne thellesi te X WC-je Publike ku te mos shkarkohen vetem Politikane por edhe populli

                          1. B
                           Beni

                           Qeni i slites se qeneve te propagandes se Rames Bollino,po leh qe te mbroje parate e vjedhura si toke e grabitur shqiptareve falas dhe koncesion i nje muzeu pa gare. makaronaxhiu provincial qe u rishpik gazetar ne Shqiperi po vjedh shqiptaret duke shkembyer "pasqyra"(lehje per Ramen) me flori (toke dhe muze).Ish sekseri i mafies jugore te ndertimeve te Italise ne vitet 2000 prane KM(atehere Kryetar Bashkie)eshte i shqetesuar.Prandaj Berisha duhet te lere menjane qetesine ne protesta dhe te filloje heqjen zvarre te shushunjave qe po thithin ate pak gjak te shqiptareve si ky pepinua.

                           1. s
                            shigjetari

                            Jo slite, Beni por Karvan. Populli ka nje shprehje: Qente le te lehin, karvani shkon perpara!

                           2. L
                            Landi

                            Mire tanet po ne sjellim dhe keta si puna e ketij derrit me syze,ketij artikull skruesit te na vjedhi e rrjepi.Jemi rrace shpellaresh.

                            1. D
                             Dani

                             Karlo ka gjet parajsen ne vendin e Budallenjeve,Burre e grua qe per 20 vjete po lepijne koqet e Rames jane shperblyer mire.

                             1. D
                              Dani

                              Karlo ka gjet parajsen ne vendin e Budallenjeve,Burre e grua qe per 20 vjete po lepijne koqet e Rames jane shperblyer mire.

                              1. a
                               alphade

                               Zbuloni te verteten ! Grushti i kuksianit te NOKES eshte organizuar nga Ai vete dhe Muli i Nokes ! Nje grusht kunder Sali Monstres nuk eshte asgje perballe efektit qe do te kishte ky grusht ne momentin kur samiti i gjithe vendeve demokratike te Europes ishin ne Tirane ! E gjithe Bota shkrojti per kete , ndersa per protesten e Saliu Non - Grates asnje gazete nuk do te shkruante ! Thirrja e tij qe te mos de- nohej G.Shehu sepse Ai nuk ishte fajtor por kjo ishte veper e Edi Rames tregon qarte se ky skenar eshte organizuar nga vete Sali Vicidoli sipas porosive te KREMLINIT te PUTINIT duke justifikuar Rublat te shndrruara ne Euro apo aUSD !!! Sa per KM Rama do te ishte i fundit shqiptar qe do te deshironte nje ngjarje te tille duke patur parasysh momentin, SAMITIN ……!

                               1. v
                                vlora

                                Karlo thote vetem te verteten, saliberisheve nuk u pelqen eshte tjeter gje.

                                1. L
                                 Landi

                                 Doli mafiozi i Puglias per te bere bythelepirjen e radhes pagatorit.

                                 1. k
                                  koli

                                  Shqiperia ka shume qelbesira ne gazetari,por ky i kalon te gjitha qelbesirat. Ky e ka monetarizuar lajmin per xhepin etij...e ka shtremberuar Lajmin per xhepin e tije,e ka sajuar lajminper xhepin e tij.

                                  1. a
                                   alphade

                                   Z. Bollino jeni nje gazetare i shkelqyer por ne kete rast nuk i kini zbuluar djallezite e intrigat e sofustikuara te Malokut ate Vicidolit ! Do vije dita, megjithese ngjarjet te tilla politike si vrasjet apo deridiku edhe gjakosjet nuk zbulohen, megjitha- ate duhe njohur skizofrenine, fantasie e tij te semure, mendjen e coroditur ku cdo dite po firojne jeniceret e tij KY diabolik, luna- tik nuk ndalet perpara asgjeje edhe te haje ndonje grusht dhe jo dy per te realizuat qellimet e tij te mbrapshta dhe deridiku ia arriti qellimit te tij ! Gjithe media boterore foli per “grushtin” dhe pak per SAMITIN !! Konkluzioni : Grushti i kuksianit eshte organizuar nga MUL NOKA me dijenine dhe aprovimin e vete Sali Berishes .! Kjo eshte e ver- teta, te tjerat jane fllucka sapuni te gazetsruceve qe per nje grusht para shesin Nëne, Babe e Grua ! Kaq kisha per Sali Monstren e Vici- dolit …….!

                                   1. J
                                    Jugu

                                    O gazetar Kar bolino. Te pasuroj Rama me token e shqiptareve dhe patronazhistet dhe komunistet e mbetur te bejne elozhe se ju shave Berishen qe nuk u ka lene nder, ju rrezoj Enverin dhe sistemin. Kar bolino je nje zagar i paguar mire nga Rama dhe ben nje lepirbythje shembull. Por ruju Kar bolino se sa u hap loja, tani do prisni dhe ju grushta dhe me shume. Komentuesit sufflaqexhinj te rrine urte tani.

                                    1. D
                                     Dr.Isufi shok i kkases

                                     Saliu ka kohe qe e ka perfunduar misjonin e tij,e njoh shum heret,qe kur ishte student i mjeksise,kjo njohje ka vazhduar edhe kur ishte mjek e me pas k/minister ai gjithnje ka qene i shtire per tefituar dhe narre ate qe kerkon me kembngulje dge deri tani e ka arritur.Por kete here i gabon dhe po peson disfate te njepasnjeshme deri sa po vjen ne kete kohe si klloun per te bere publikun te qeshi kur e sheh se ku ka mbrritur.Edhi nga vucidoli me valixhen e drurit ne Tirane, u be cfar u be te gjithe e dine se ku arriti,kur erdhi la nje kulle te shkatrruar ne vucidol por pas kaq vitesh e rindertoi ate nga themeli per ta paraqitur ate si muze te nje udheheqsi te madh se ku i gjeti parate e di ai.Nuk mundet nje njeri te bej kaq shum per veten e tij sa ka bere ai per 30 vite ka marre cdo gje qe ka dashur nga shqiprija .Tani ai duhet te shkonte te kulla e tij ne vucidol te kalonte dite e fundit dhe te shkruante librIn me te vertetat e jetes tij per genjeshtrat qe ka thene qe populli si ka besuar kurre,ai tani duhet te behet i vertete se gjithnje ka genjyer ne beson pak tek zoti si kandidat per boten tjeter.

                                     1. D
                                      Dr.Isufi shok i kkases

                                      Saliu ka kohe qe e ka perfunduar misjonin e tij,e njoh shum heret,qe kur ishte student i mjeksise,kjo njohje ka vazhduar edhe kur ishte mjek e me pas k/minister ai gjithnje ka qene i shtire per tefituar dhe narre ate qe kerkon me kembngulje dge deri tani e ka arritur.Por kete here i gabon dhe po peson disfate te njepasnjeshme deri sa po vjen ne kete kohe si klloun per te bere publikun te qeshi kur e sheh se ku ka mbrritur.Edhi nga vucidoli me valixhen e drurit ne Tirane, u be cfar u be te gjithe e dine se ku arriti,kur erdhi la nje kulle te shkatrruar ne vucidol por pas kaq vitesh e rindertoi ate nga themeli per ta paraqitur ate si muze te nje udheheqsi te madh se ku i gjeti parate e di ai.Nuk mundet nje njeri te bej kaq shum per veten e tij sa ka bere ai per 30 vite ka marre cdo gje qe ka dashur nga shqiprija .Tani ai duhet te shkonte te kulla e tij ne vucidol te kalonte dite e fundit dhe te shkruante librIn me te vertetat e jetes tij per genjeshtrat qe ka thene qe populli si ka besuar kurre,ai tani duhet te behet i vertete se gjithnje ka genjyer ne beson pak tek zoti si kandidat per boten tjeter.

                                      1. S
                                       Satër

                                       Po po si raaa! Më byth!!! Gjith ai gërdall ...më keq se busti i enverit!! U plas si thes me bajga!! Ngordhi "miti"i gogolit prej letre! Ngordhi! Ndaj llumit të pasbythës i dhëmbi më shumë se vet kufomës!! Se berishizmi është si gjarpëri ! Kur i bie kokës i dhemb dhe përdridhet bishti!. Mos e rruj z.gazetar nga përpëlitje të tilla! Gjarpëri ka ngordhur!.

                                       1. E
                                        Elpidha Palikari

                                        Mire ja bene Saliut.

                                        1. n
                                         nandi

                                         Po ky su lodh, bashke me gruan ka njezete e pesevjete qe lepin bolet e Rames(Ky ne menyre figurative...).

                                         1. B
                                          Bardhi

                                          Bollino ,ky hajdut importi.

                                          1. F
                                           Fadil

                                           Bollino: Edi, nje artikulli ti me japi 500 m2 toka . Edi:Ok Karo.

                                           1. R
                                            Renato

                                            Jeni shum i saktë bolino, le të hanë mut ata qe nuk duan të kuptojnë. Kësaj i thonë goja llap, e shpina dap.

                                            1. J
                                             Jeta

                                             Në oborrin e një çmendine ndodhin këto! Edhe goditen të sëmurët me njëri-tjetrin!

                                             1. K
                                              Kur gje shesh,ben pershesh

                                              Carlo,nje keshille.Veprimet e Saliut nuk ka nevoje te analizohen me gjakftohtesi intelektuale.Ai,sic thuhet ne gjuhen popullore ka qene person i hurit dhe litarit,ndaj duhet te trajtohet si i tille.

                                              1. K
                                               Kolonjari

                                               Mllef arqiomarksistesh kombinuar me komuniste italiane. O popull mjeran! Bota merret me qeverine per hallet dhe jo me opoziten, qe nuk ka gje ne dore. Nese jetoni mire me presh dhe lakra vazhdoni. Ky vend po boshatiset dhe ju sulmuni shqiptarin e vertet Berishen. Per 30 vjet ne kete vend do te fliten 15 gjuhe....vazhdoni dhe dhe therrisni "Rrofte Rama"....Popull qe genjehet nga esete e Marin Memes dhe broshkullat e Elena Kocaqit. Nuk behet ky vend me ide marksiste dhe diktature neokomuniste. Vazhdoni me Bolinon, qe po pasurohet me taksat tona.

                                               1. Z
                                                Zigmund Sakajeva

                                                Z. Bollino! Mos u cuditni shume! Kopil eshte, bastard dhe nuk ka asgje te perbashket me njeriun, si qenie! Ne mekat eshte ngjizur, nga mekati ka lindur dhe ne mekat vazhdon te jetoje! Ku di ai c’eshte edukata, kultura, miresjellja, pa folur per dashurine per njerezit! Apo se ka qene mjek?! Aty ku ka lindur ky hundderri, dy ore diell ka ne vere, pale ne dimer! Prandaj mos ia vini re shume, i ka nga zilija qe ka per njerezit, nuk sheh dot njeri te jete me lart se ai, narcisist dhe fashist i lindur! Nje njeri normal, mbas asaj qe i ndodhi, gjithe ate goditje me grusht, do te rrinte ne shtepi, se pari nga turpi, dhe se dyti nga dhimbjet dhe pamjen e shemtuar (ka lindur i shemtuar ne fytyre dhe ne shpirt), por ky njeri nuk ka turp! Por gjeja e mire e ketij grushti eshte se ka mundesi te drejtohet si trup, jo me si kulla e Pizes! Te shikojme!

                                                Lini një Përgjigje