Si ka mundësi që Berisha nuk u mbrojt nga truprojet e tij?

6 Dhjetor 2022, 17:23Blog TEMA

Si ka mundësi që Berisha nuk u mbrojt nga truprojet e tij?

Nga Arbana Xharra

Ne nje dite shume te rendesishme si kjo sot, kur lideret e BE-se mblidhen ne Tirane, cohet Sali Berisha me protestu e me provoku skandale.

Ky se ka pase asnje here problem me kalle vendin, e le ma tash qe eshte ba matuf.

Ne turma gjithmone ka rrezik me u sulmu, por qysh ka mundesi qe truprojet e tij mos me qene ne gjendje me e mbrojte prej grushtave?!

Tash merreni me mend ata lidere te BE-se qe jane ne Tirane, kur i shohin keto pamje, kane me thane “ik te ikim se s’ka send prej ketij vendi”.

Kurse shqiptaret hala mendojne qe, “neve duhet me na dashte Evropa e Amerika se ne jemi pro perendimor e aleat te tyre”.

Faqja e zeze!

51 Komente

 1. S
  Stefan

  Kush ta ka mesuar gjuhen shqipe zemra?

  1. B
   Beni

   Kari i komandanteve se ate mban ne goje kur nuk flet

   1. M
    Muzaka i Ri

    Ore Beni ata ja kam pare motres tende nje para,nje pas dhe nje ne goje.

    1. T
     Truperoja sapo kishte modeluar mjekrren...

     Truperojat nuk e mbrojten Berishen se kishin frike mos i prishej modeli i mjekrave...

    2. S
     Sali Koqepetulla

     Ate qe e ka mare ne goje jot e joteme,e jot mote.Rrop qire,flet keshtu per nje femer te nderuar,shtepi kurvash jeni.

     1. A
      Artani qe ka mik Benin

      More Beni, e mori motra provimin mo?

     2. I
      Ilirian

      Meso gjuhen shqipe djalo, Cdo krahine ka diakektin e vet Prandaj Shqipja eshte me e pasur Dhe e vjeter ne bote

      1. K
       Kita Gurrë

       Ore stefan po kurorën kush ta ka vënë ty , apo si Kulluri dhe ti : fajin e ka pollithçaia që nuk e mbrojti . O ...lëri njërzit ta shgarbojnë si u'a duan desht e arsyes , nuk është ministria e arsimit që thur kurikullën . Vishi këpucët në masën e këmbës dhe jo të përdorura apë të përkëmbgurra

       1. K
        Karlota

        Nje i semure mendor goditi nje psikopat. Ndodh rendom. Pune psikopatesh.

        1. s
         s-hale ezbollah berisha

         Truproja e shpellarit eshte Iranian islamik..shikojeni mire fytyren e arabit truproja e viçidolit...Shpellare te ardhuar andej ku Dhia zbret me frena dore..

         1. G
          Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

          E tepruat me shpellare, shpellare, shpellare... Po shpellare jemi te gjithe ne Shqiperi. Nuk eshte vetem Sala por eshte edhe Iliri e shume e shume te tjere!

         2. k
          k

          Ishte e organizuar per te krijuar tension dhe viktimuzëm duke qenë se polizia nuk i perfilli. Non grata do arrijne të shkuli floket e veta dhe do akuzoje Ramen.

          1. Z
           Zbuluesi

           Shpresoj ta ketë mësuar nga malsori i Gjakovës Berishë krimineli . Edhe nga mashtrimet e tij të vazhdueshme , robi mëson ca gjëra edhe nga poshtërsitë.

           1. b
            bimi

            Meso dialektet o Stefan... se jane pasuri gjuhesore o Stefan. Arbana ka shkruar perfekt shqip, veçse ne dialektin Gege... apo nuk e di se nga 8 milion shqiptar ne ballkan 6 milion flasin dialektin Gege... ska gje do e mesosh, mos u merzit se ke shoke.

           2. K
            Klimax

            U gjend një budalla mes budallenjve dhe kërciti sherri!

            1. A
             Astrit

             Sepse ky eshte monster, vampir,qe e ka shkaterruar kete vend per 30 vite,Edhe nje dhemb ti mbese ne goje , ky vetem te kafshoje do.

             1. D
              Dardan

              O Arban Qara, asnje lider i Bashkimit Europian nuk donte te lergohej nga festa e Shqiperise, por u detyruan te largohen per te zbatuar protokollin. Persa i perket personelit te rojeve personale qe Perbindeshi i Vicidolit, Sali Sheqere Vuk Karxhich i paguan me rublat ruse dhe dinaret serbe, te keshilloj te heqesh dote nga hartimet dhe hajde te punesohesh rej e tij, se ka nje vend bosh me rroge te majme.

             2. s
              saliu

              Tashme Amerika e njeh, Europa e njeh kete monster.

              1. U
               Uka nga Dragobia

               Saliu mori ate qe kishte pergatitur: Mbolli provokim dhe stabilitet, dhe mori nje shuplake turinjve - u poshterua ne menyren me te keqe dhe kete e meriton! Vrases, provokator, hajdut, kriminel, tradhetar i kombit shqiprar dhe vete shqiptareve! Ky njeri nuk ka asnje lidhje me Shqiperine dhe shqiptaret, ky eshte nje kopil serb dhe asgje tjeter!

               1. X
                Xeni

                Si mund te mbrohej nga truprojat,kur ishte e planifikuar nga vete berisha

                1. S
                 Shqiptaria

                 Shume dakort Donte te ishte ai ne qender te vemendjes kombetare dhe nderkombetare Pse e çuan ne pd djalin? Pse nuk e izoluan aty ku ishte dhe ta dorezonin policise? Ai rri kot i rrethuar nga 20 truproja ndersa sot rrinte serbese? Pse do ta bente Rama sot nderkohe qe Sala ska rast qe bene proteste . Dihet qe e ka planifikuar vete se me ate nxirje syri nuk duron nje i ri nga dhimbjet jo me nje 78 vjeçare. Sala u fut ne mes dhe e bojatisen vendin

                2. a
                 adashi

                 jo moj zonje se budallenj e kriminele si Sala ka sa te duash edhe ne perendim dhe nuk habiten udheheqsit perendimor aq me shum kur e din se kush eshte qelbesira Sali

                 1. Çekiçi

                  Per krimet dhe vrasjet qe i ka bë krimineli askush nuk mund ta mbroj

                  1. T
                   Tropoja

                   Jane vrare burra shtetesh me te rendesishem se Berisha e gjuajtur me grusht ose shpull Kenedy Macron etj etj keshtu qe hiqe kapuçin e ver ca mend ne vend te tije ok

                   1. C
                    Cecen i pavarur

                    Po cfare pret nga nje grusht hajdutesh cecen qe ka mbledh kalbesira nga prapa.20 veta e qellonin te ziun si grate e lagjes.Ne protesten e radhes kemi per ta pare dr mortjen me skafand ne koke…

                    1. u
                     uskania

                     Dy herë i kanë rënë me shpullë Makronit.Natyrisht me një shpullë femre dhe jo me një grusht të çmenduri.Kur zihen dy budallenj, dihet se nuk ka kush i ndan.

                     1. A
                      Aron

                      C'te mbronin, ate qe kishin gatuar vete?

                      1. D
                       Drini

                       Po cfare bodyguard ka sali ziu? Ata jane nje tufe malokesh me muskuj qe se njofin zanatin fare. Di maloku ceshte psikologjia?

                       1. M
                        Matilda Matilda

                        As Sala as Iliri e as Rama gjithsesia e Politikes sone jane Politika e viteve 1989 - 2022 e ne vijime gjithcka e mimenduar dhe e organizuar ,Rama ne Samitin sot me zyrtare Europian ,e Berisha ne proteste ,te mbarre mandatin e Trete thote Rama ,bodigaret e Saliut per vetmbrojtje te Saliut si paguhen , e Rama per shfaqje teatral demostrime Medjatike dhe Ambasadoret ne rishikim pas mbledhjes ku kuptohet ,vetperulsia e Edi Rames krye Presidentit i Bashkimit Europjan dhe te tjere zyrtare se Bashkimit Europjan pa shikushmeria e bodigardeve te Saliut del djaloshi dhe e qellon ku dhe pjesa Politike Demokrate je i lodhur Sali Doktore per Politike ,ku te njejtat krime po ndodhin dhe me Ramen vetem Saliu ka para shume po Rama dhe palet e aferta llogarit Bankare te pallogaritura Amerike dhe te tjere Polikane Shqiptare ,mjerime per Popullaten e Shqiprise por cdo Parti Politike Shqiptare per vetveten biznese ne trojet e bandat ne avancime droge e te tjera e PAVLEMSHME POLOTIKA SHQIPTARE

                        1. D
                         Dragoti

                         Sali u meriton shume me teper. Megjithate, ky djale e turperoi publikisht ne mes te Tiranes kete monster te shemtuar vicidoli.

                         1. V
                          Vranakonti

                          Incidenti i sotem kundra Berishes eshte organizuar nga vete Berisha per te akuzuar Edi Ramen dhe pike. Per kete nuk ka asnje pike dyshimi.

                          1. P
                           Petrit

                           Vrana, ky skenar ka mundesi te jete shume i vertete. Krimineli Vicidolit ka pasur sherbyese tezen ose dike tjeter te afert te ketij personi me probleme mendore. Ka shume mundesi qe ti kene thene bjeri Sale mutit por nuk e udhezuan me sa duket sa fort ti binte duke shpresuar se bodigarded e tij do ta mbronin ne kohe, sic duket u doli skenari huq. Ka mundesi qe te kete dhe arsye te tjera nga kjo mardhenie.

                          2. L
                           Liri

                           Prap kjo arban xharra qe i kerkon doreheqjen Albin Kurtit kur burri vret gruan ne kosove per xhelozi

                           1. K
                            Kim

                            Po sa komentues bicimseze jeni. Dukeni tre ore large qe ne pergjithesi jeni e njejta dore ose maksimumi dy persona. Po me shume mundesi ka te jeni nje person. Se mero eshte kurrnac dhe nuk paguan me shume. Legena. Shani berishen se tha cadra pistolete po vete ja ca beni. Jeni me keq.

                            1. A
                             Altin

                             yll Je Arbana si nga bukuria femerore, ashtu dhe nga mendja

                             1. V
                              Vlora

                              Eshte e stisur nga Meta.Nga pamjet duket qe personi e ka kap per krahu dhe e coj drejt e te Berisha.E kane stisur ne menyren me te trashe.Ebuluan Berishen sa e lyen me boje se menjehere ju nxi fytyra atij?Hahahaha

                              1. L
                               Lorin

                               Ne fakt tullaci me probleme mendore mgjths ishte i cmend ishte aq ne rregull sa te perzgjidhte mes 10 mije vetave saliun. Bravo Ard Veliaj

                               1. M
                                Mondi

                                Kushedi sa prova ka bere me foton e tij..Nuk ta jep kot lekun gjakatari I vicidolit.

                                1. L
                                 Lolo apo lorin

                                 10 mije veta ? Mos perdore hashish se te demton trurin shoku.. 300 debila veta ishin

                                2. J
                                 Jimmy

                                 Ne Shkoder ne 1991 me vrasje ,ne Tirane 1998 Azemi me vrasje,ne bulevard me vrasje (qe te dilte e te thoshte u vrane nga brenda),kesaj radhe hajde ta ndrrojme ka thene Sala se kena ra ne sy.Me rrasni nje shpull mua.Po vajti gjeti nje budalla qe ja shtriu grusht Sade. Hahahahahahahahahahahahahah

                                 1. p
                                  pretorian.

                                  Ky grusht erdhi vone. Duhet te kishte ardhur ne 1997, 1998, 2005, 2008, 2011 kur Mullah Berisha, alias rrumpalla i mashtroi, i vodhi, i provokoi dhe i vrau shqiptaret. Shume syresh, shqipkare i shkojne pas malokut te Viçidolit. Per moshen ky se meriton grushtin. Por menyra si po e perdor moshen kjo bajge politike, shoqerore dhe morale meriton me shume se grushti. Kete grusht Sali bajges duhej t'ja kish dhene drejtesia, duhej t'ja kishin dhene te rinjte, duhej t'ja kishte dhene pjesa e shendoshe e politikes dhe shoqerise. Por s'ka gje. Sot ja dha dikush, qe meriton te mos paragjykohet, te mos etiketohet, por thjesht te permendet per mire, si diçka qe shkundi shqiptaret perball nje djalli dhe bajge. Rrumpalla meriton linçim publik dhe ky ishte preludi i ketij linçimi. Shoqeria shqiptare do ta hedh ne gropen e zeze kete jashteshqitje shoqerore, morale dhe politike.

                                  1. l
                                   labi

                                   Arbana eshte e re ne kete zanat,tani e ben te mbroje Saliun apo e ben nga padija nuk e dime.Sa per informacion,ne vitin 2000 Fatos Nano,Paskal Milo minister i jashtem ishin vizite pune ne Brussel,trimat e Salihit me Sali Lushen ne krye dolen ne hotel ku rrinte delegacioni Shqiptar dhe rrahen P Milon,sipas llogjikes te Saliut sot qe thote e ka organizu Edi Rama,i bie qe athere ta kete organizu vete Berisha,doktori eshte usta per rrahje dhe vrasje,per kete ka deshmu dhe Izet Haxhia.

                                   1. A
                                    Avokati i djallit

                                    I ka blerë Rama ose Sorosi.....bodigardet, Agushin dhe simpatizantët rrotull.

                                    1. T
                                     Teli

                                     Duket i inskenuar nga vete opozita…ca nuk po shpikin per te kriju trazira por populli nuk e ben me ate gafe.

                                     1. V
                                      Vonon por nuk harron

                                      Ti nuk do ta kuptosh, që nuk e do njeri. Për ty dhe shum si ty, me varret e pa varret që ka shkaktuar ky njeri dhe ju që i shkoni pas, aty ku ke vrarë aty do marësh goditjen, ose nga hallexhiu ose nga zoti. Hak pa mar e borxh pa lar oj ti cuc nuk ka.

                                      1. T
                                       Tironci

                                       Rrespekte Arbana , gazetarja me simpatike kosoves , dhe gazetare realiste brravo per shkrimin 100 per 100 i vertet rrespekte bukuroshe.

                                       1. Z
                                        Zogu

                                        Zogu nga menyra e te shkruarit dukesh nga mali po ne samite te tilla ka pasur te vdekur por ke thene je te vertete cfare donte ky plak matuf diten e festes .

                                        1. S
                                         Semi

                                         O Bana rri ke Kurti se ja more doren.....e pe so hyri mes kameramaneve ata duket qe u doli mes Kamerave

                                         1. S
                                          Safeti

                                          Gjera qe ndodhin.Ajo nje proteste paqsore ishte.

                                          1. P
                                           Prap un

                                           Ju që komentoni dialektin e gjuhës shqipe ju qift kina e inda ropt e shpis. Dorzoni pashaportën shqiptare e shoni jetoni ne graqi, truqi ose ne serbqi.

                                           1. ?
                                            ????

                                            Ropqiri,i lepin karin rames

                                            Lini një Përgjigje