Nikoll Lesi: Ja kush qendron pas grushtit ndaj Berishës, mos u merrni kot me Ramën

7 Dhjetor 2022, 09:27Blog TEMA

Nikoll Lesi: Ja kush qendron pas grushtit ndaj Berishës, mos u merrni kot

Nga Nikoll Lesi

Ajo që ndodhi dje me Berishën është kriminale dhe e patolerueshme. Dhe realisht Berisha nuk do të fali!

Ishte gjak në publik dhe gjaku, ndonëse jemi në epokë digjitale, akoma nuk falet në Veri.

Saliu është një verior i thekur dhe i mbrujtur me motive patriotike. Kushdo që thotë se e bën për politikë dhe pushtet kur flet për traditën, kulturën e vendit dhe kombin, e ka gabim. Saliu është Sali dhe nuk ndryshon në këtë pikë.

Ndaj kam frikë se shërbime intelegjente të huaja të faktorit të tretë që duan një Ballkan të trazuar e kanë realizuar aktin e djeshëm, duke përdorur njerëzit e tyre, të cilët nuk janë të paktë në Tiranë. Edhe me donacione apo biznese ilegale, ku nuk përjashtohen edhe grupe kriminale të sofistikuara të kokainës.

Ai GRUSHT dje në fytyrën e Sali Berishës nuk ka për të kaluar lehtë. Këtu do të jemi dhe do të shikojmë!

Por prapë dikush po mundohet ta adresojë pikërisht tek Edi Rama. Natyrisht që opozita do ta përdorë politikisht.

Por duke njohur mirë Edi Ramën dhe dëshirën e tij për lavdi e për të hyrë në histori, pikërisht dje, kur kishte krejt kryeministrat apo presidentët e Bashkimit Europian dhe ata të Ballkanit Perëndimor; ai, pra Edi Rama e donte krejt vëmendjen te vetja. E donte të ishte kryelajm europian dhe natyrisht në Shqipëri të ishte Ai, lajmi.

Sidomos në darkë në të gjitha kanalet televizive. Por siç ndodhi të gjitha stacionet televizive nuk u morën mbrëmë me Samitin historik të BE në Tiranë, por me GRUSHTIN mbi fytyrën e Sali Berishës. E kështu duhej të ishte!

Ishte goditur kryetari i PD, lideri i opozitës, ish-presidenti dhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Dje ky ishte KRYELAJMI në Tiranë. Por jo vetëm në kryeqytetin tonë, por edhe mediat ndërkombëtare e bënë lajm nga Tirana.

Turravrapi për të vendosur gishtin tregues mbi Edi Ramën, tamam dje kur ai donte LAVDINË, me bën të besoj se vetëm kryeministri Rama nuk ka gisht në këtë goditje.

Natyrisht nxitimi i Policisë së Shtetit dhe aktorëve të tjerë mediatikë se autori ishte i çmendur dhe me kartelë të krijon një ndjesi dyshimi se dikush, mundet, edhe nga brenda vetë mazhorancës të ketë gisht që ti hiqte mundësinë e YLLIT mediatik europian, Edi Ramës.

Ose këta që nxituan gjoja t’i shërbenin kryeministrit se ishte një i çmendur autori i grushtit, me shumë i prishën punë Edi Ramës. Media të blera apo që rrinë në radhë para zgjedhjeve vendore për thesin e radhës me euro e shtuan dyshimin publik se mund të jetë edhe vetë qeveria autore e këtij skenari, pikërisht duke thënë se ishte i çmendur, kur duhet drejtësia të hetojë.

Ai që goditi kishte dhe ka probleme mendore, por nuk është nga ata të çmendur që del kot në rrugë dhe shkon e godet dikë, pra cili t’i dalë përpara.

Ai është i mirëstrukturuar nga dikush apo grupim pasi nëse u referohesh fakteve që kanë dalë deri tani, sipas Klodiana Lalës, ai (autori) i ka thënë Breçanit (ish-drejtues policie) se “kjo ishte për t’u bërë”. Apo që kamerat e kanë fiksuar edhe në oborrin e PD-së, gjithnjë sipas mediave serioze.

Pra ai edhe i “çmendur” ka qenë në mision!

Edhe grupet kriminale kur duan të godasin njeri tjetrin përdorin motorat me djem gjysëm të çmendur të cilët rrezikojnë jetën e tyre dhe qëllojnë. Kjo sepse kanë marrë premtim me euro ose gjysmën e pagesës e marrin pasi kryejnë krimin.

Duke mos hyrë në këtë gazetari investigative, ku janë profesionistë Artan Hoxha dhe Klodiana Lala, mund të them se ai nuk është i çmendur deri në atë pikë sa të kryejë një akt të tillë pa vetëdije, pasi kur duan të të shpëtojnë për të shpëtuar veten ata që e kanë organizuar, të sajojnë receta mjeksore të shkruara bukur e bindëse.

Pa e zgjatur, nisur nga gjithë çka bëri Edi Rama që ky Samit të vinte në Tiranë, që të ishte YLLI i Samitit dhe lavdia të cilën e kërkonte me muaj, nuk është autori i skenarit të goditjes se Berishës.

Por kam frikë se ai GRUSHT, edhe nëse gjenden autorët e skenarit, do të kthehet në ortekë i madh kundra kryeministrit në protestën që po përgatitet nga dyshja Berisha-Meta në ditët e ardhshme.

Tashmë GRUSHTI I Bulevardit do të kthehet në GRUSHT në kryeministri!

67 Komente

 1. S
  Sokoli

  Ti, Lesi me shume ke nxirur hakmarrjen se sa ke bere analize. Edhe mbrojtja qe i bene Rames eshte nxitje ndaj tij dhe kete everteton fjalia e fundit. Tashme GRUSHTI i bulevardit do te kthehet ne GRUSHT në keyeministri! Vetem fjalia e fundit le te kuptosh se eshte nje thirrje.

  1. T
   Tjetri

   Shum dakort me ju sokol

   1. m
    mergim tari

    Kjo qe thote Lesi verteton faktin qe grushtin ne surratin e Berishes e ka organizuar ose PD, ose LSI, ose Beogradi, ose Rusia, per te realizuar enderren e tyre dhe te Berishes, pra per te krijuar trazira duke sulmuar Kryeministrine me turma te cilat tani do te kene nje arsye per te qene te terbuara, sepse u eshte goditur ne surrat prijesi i tyre, kete here jo me peshtymen e te qenit non grata, por ne menyre antilogjore nga nje person I vene po nga vete ata.

    1. V
     Vranakonti

     Shume mire e thot Sokoli. Bravo. Nikoll Lesi i hedh benzine zjarrit.

     1. L
      Leshi

      Ky Lesi tani me mire te thirret Leshi. Flet si Kryetaret e kooperativave bujqesore

     2. B
      Babale e pergatirur nga i biri i Esat Pashe Toptan

      Video qe nxori gazeta Tema dje tregon qarte qe ky grusht eshte organizuar nga vete Berisha. Agresori u shoqerua nga nje person, qe dukej qe ishte pjese e PD-se, deri ne vendin e agresionit. Ky Sali Pashe Toptani pranon edhe te haje nje grusht vetem e vetem qe ta demtoje Shqiperine ne arenen nderkombetare. Por asnje nuk e beson. Te gjithe keta legena qe hedhin helm me shkrimet e tyre jane rrahur nga ky dobic serb dhe jane gjakosur por ja kane shitur shpirtin parase serbe apo ruse.

      1. L
       Lezhjani nga Bregu i Matës.

       Ky Nikoll lehësi profesionist , me këtë artikull si trakt , bën thirrje dhe nxit urrejtjen midis shqiptareve . Asnjëherë nuk janë vërtetuar broçkullat e kësaj mbetje të Komitetit të Partisë Punës të Lezhës . Ky e shikon që është bërë bozë dhe nuk ja var njeri dhe bën aluzione si për Ramën dhe për Salën , bile fut edhe Liken në mes . Me kë do ta bëjë ortekun Sala more Nikoll ? A e pe sa njerëz kishte në miting ? Sikur vetëm votuesit e Këlliçit në primare të kishin dalë , do ishin 4000 njerëz në shesh . Ky ja marrë fund me të tana , thonë shkodranët e mënçur, po jo lezhjanët si ti .

       1. O
        Osman Gazepi

        pasi lexova shkrimin e Nikolle Lesit, vecanerish kete paragraf, "Saliu është një verior i thekur dhe i mbrujtur me motive patriotike. Kushdo që thotë se e bën për politikë dhe pushtet kur flet për traditën, kulturën e vendit dhe kombin, e ka gabim. Saliu është Sali dhe nuk ndryshon në këtë pikë" ... mu kujtua ajo shprehja e vjeter, "me qi nenen te te them babe", e cila i pershtatet mesemiri zotit Nikolle!

        1. l
         lushi

         Dhe si gjithnje qeni Lesi fillon e leh sa here qe i zoti i behet keq!Imagjinoni nje pseudointelektual gazetaruc si ky qe edhe pse ka rreth 30 vite qe jeton ne Tirane perseri nuk eshte civilizuar!Me paragrafin e fundit i ve kapak te gjithe artikulit ku konkludimi eshte :Duhen edhe nja 30 vite qe keta te zbritun ne kryeqytet te civilizohen e te qyteterohen!Nje gazetaruc permend kanunin dhe se fundemi na tregon edhe pergatitjen e madhe dhe perfundimtare per te ridjegur Shqiperine a thua se ndaj edhe kane zbritur prej malit!sa turp edhe fatkeqesi qe edhe pse shoqeria shqipetare ecen perpara drejt emancipimit e civilizimit,media te caktuara qe nuk jane pak jane frymezueset e dhunes dhe ridjegjes se Shqiperise.Eshte turp te lexosh kete artikull qe artikullshkruesi jeton me Ramen dhe flirton me Salen. Ja dhe nje motiv me shume se perse nuk behet kurr ky vend o hej op hej o hej!

         1. .
          .

          Unë verio jame vet por lesi flet kote.

         2. T
          Tao

          Ik o Niko se hengre mut sa deshe kur Basha dogji mandatet e deputetit se do behej nami, do terhiqeshin trupa zvarre dhe cfare ndodhi, asgje. Vazhdoni te krijoni frike dhe tension tek njerezit se mire e keni, plehra.

          1. A
           Andrea

           Enver Hoxha tha:"Pas meje do te behet kijameti!" Dhe ja ku jemi, Shqiperia , ekonomia, kultura, shtypi dhe te gjitha fushat e jetes kane rene ne dore te malokeve, si puna e ketij Leshit.

          2. h
           hik er llapaqen qe s'dini gjo tjeter vetem me shka

           nuk mendon askush qe ky vend eshte i lodhur nga kto Pushtlleqe dhe se e gjitha kjo Lojee ndrye e ktyre Funderiave FakePolitikane qe morren Peng jeten e shqiptareve dhe i shkaterruan te ardhmen femijeve te tyre , jane te pasuportueshem me ne jeten e shqiptareve dhe politike .Ngelet duke derdellitur medieve mer plehra , per Dy Kryekurvat e Kombit qe jane shkerdhyer me Grekun e Serbib si njeri e tjetri ,ka falun Teritore Detare etj ,vetem e vetem qe te mbeshteten ne Pushtet ,pa c'i qi t'emen Shqiperise ,dy funderine qe jo per Politikane si merr kush por as per qytetare nuk mundet ti pranoshe .Vrane tradhetuan vodhen shkaterruan Shqiperine dhe perseri ,ju plehrat e Kazanit hane mut duke u bere pal ,e Maskardes Politike ,qe pengoj e pengon ala sot Shqiperine te heci ne rrugen e zhvillimit e civilizimit si gjithe Bota . Si mer nuk rrikeni dot pa Shkerdhata Tradhetare vrareses Esadiste ne kte jete ? Cfar mut rrace poaskeni qen mer funderina ti doni te keqen Atdheut tuaj dhe femijeve tuaj .Shkofshi ne djalle si Kazan e bashke me Dyshen Esadiste injorante te pashembullt .

           1. M
            Mesjetaret

            Berisha verior i thekur, thote.... Dhe Nikolla, nga menyra si e shikon ngjarjen, duket nje verior o aq primitiv.

            1. 1
             19

             Ik mor bythqim ai i ka gjujt vetem pse maloku shan erdoganin.dhe ska lidhje fare me politiken .kta jan nje tuf ekstremistesh qe bejne kto gjera mor kokra e kurves .

             1. D
              Dakord

              Personalisht nuk me plas pse e grushtoi. Thjesht e shijova pa fund ate GRUSHT TE FUQISHEM. Mori ate qe meriton. I lumte grushti gertit.

             2. R
              Red

              Ikni o shpellare o rrace e keqe.

              1. J
               Jugu

               Ne sa "shkame" ulesh o MALOKU Nikolle? Shkrimet tuja m kujtojne nostalgjine e kurves, qe kur dikush ja mshoi me zor, ajo pas ca vitesh, kur u plak, thoshte: "Vertet qe m kapi me zor, por ama m knaqi" Edhe ty, kur ta kallen redaksine, u bone 2 lek burre, sot kujton me mall se vertet ta kallen, por ta kan kalll mire.

               1. l
                lapsi

                Nkolle si gjithmone, si i thone pirdh pirdh se lirohesh. O nkolle ka ikur koha e berishes dhe berishisteve. Ato tani vetem duhen varrosur. Ka ikur koha kur berishistet vrane e shkateruan nje vend te tere. Cdo gje e ka nje fund. Ruaju edhe ti se me sa duket fundin e keni te perbashket.

                1. B
                 Bilushi

                 Afërmendsh Nikollë! Duhet të cënohej rëndë Berisha që të faktorizohej,dhe kjo duhet të bëhej në publik. Po si,një goditje me armë apo thikë mund të sillte dëm më të madh dhe të humbiste qëllimi,prandaj një grusht në fytyrë në mes të turmës ishte parë si më e udhës. Saliu po përdor çdo mjet për t'u faktorizuar,por ambasada amerikane e quajti " anëtar i Parlamentit",kurse Edi vetëm " drejtues i protestës"! Kaq. Dhe ti ,që ja fut shpesh pordhës me parashikimet e tua,si atëhere më 8 janar,mjaft tregove përralla me gogolin Sali. Lëre të qetë Veriun,nuk e përfaqëson dot as Saliu dhe as ti Veriun! Koha e Saliut ka mbaruar! Çdo gjë po bën prej një viti e këtej thjeshtë shton numrin e emisioneve humoristike,pas " Portokalli", " Klanifornia","Al Pazar" etj, shtohet edhe " Foltorja"!

                 1. B
                  BYLIS

                  PLEHRA E MALOQERISE JE OR NIKOLLOVIC KUR THUA PROFESIONISTE ME KLODIAN LALA APO PJERDHURINA ARTAN DERVISHHOXHA KJO ESHTE BABALEEEEEE DY OR SHURRAQET E SHPELLAVE NJE GRUSHT DHE JU QIU ROBT NGELET SI TE DHJERE SE ASHTU JENI OR TOK E XANUN PO TE KISHT PAS PISTOLET KU NE VER TE MALOQES DO KISHIT MBAJTUR FRYMEN????????

                  1. m
                   mallkuar qofshi per jete

                   Cfare haleje dhe ndyresije keni botuar: Saliu qe ka vrare njerez dhe historine e ketij kombi,ka vjedhur ka shpifur dhe ka shkretuar keta shqiptare dhe kete vend,dashka te na hakmerret,per nje grusht surratit,kur nuk i ka mbetur fare surrat. Por te falet ty katundar shpirt dhe surrat qen ,qe si shpellaret e saliut keni pushtuar kete vend,rrjedhur nga gjirizet komuniste te katundeve.

                   1. S
                    Shpellaret e saliut

                    SALI BERISHES po ti arrij ja ve vetes. Eshte djalli vet.

                    1. x
                     xhoxhi

                     Ky djalë duhet dekoruar për guximin që mori duke goditur Saliun.Deri më sot Saliu ka bërë çtë deshte deri edhe ka vrarë dhe sot një grusht nda tij quhet krim i madh.Deri sot nuk ka guxuar askush të thotë një fjalë dhe jë më ta godasë.Ja pra se ai djalë nuk ishte psikopat por kishte vendosut të mbetej në histori .Pse vetëm Saliu është goditur në këtë botë?Ka dhe të tjerë ka edhe viktima dhe këto ndodhin nga sistemi politik i cili drurin e ka si zgjidhje sepse ska drejtësi për ti parandaluar .Nikolla më shumë filozofon se sa thotë diçka.Tani që u godit Berisha mbaroi Rama.Tërë europianët vijnë Tiranë dhe dihet se kush është Rama ky debil na thotë se Rama mbaroi.Kjo europë ii dashur Nikoll të ven dhe të heq kur të dojë.Berisha ka marë fund për këtë dynja dhe të ketë kujdes në protestën tjetër sepse die mori grusht herën tjetër del nokaut...

                     1. T
                      Tironci

                      Ju malok shkerdhata e shkaterruat kte vend me ne krye kryemalokun tuaj , spaska pas faj Enveri me ju qe ju jepte kerbaçin dhe çiftelin ti kendonit beses se ju vetem bes nuk kishit , ja kush jeni ju ka 30 vjet kafsh parahistorik si ne kohen e dum babes . Prandaj shqiperia me mir te ishte ndar , jugu te jetonte jeten e vet mos rrinte mas kafsheve si ju qe se doni kurr shtetin , gjysma e kti vendi po çon jeten e vet dem me dythundrak si ju , vet e keni organizuar siç keni organizuar xhdo krim ne kte vend , ai djali karikohej para veprimit nga bodigardi berishes , esht e filmuar , ai qe e karikoj ai e qellonte me fort ate djalin , pun bastardesh duan anarshi mas meje qameti teori malokesh.

                      1. A
                       Aleksandri

                       Lesi, ky delenxhi vuanka vertete nga sindroma e stokolmit, adhuron dhunuesin e tij. Poshtersia e tij eshte se aludon dhe i fryn zjarrit te hakmarrjes kanunore, e deshiron shqiperine te digjet si gazeta e tij 97-ten.

                       1. K
                        Korabi, France

                        Në fakt nuk ja vlen me shkruajt ma tepër për Nikoll Leshin ( Lehsin) sesa komentet e masipërme por do ti shtoj : ha mut Nikolle ha se te ban mirë!

                        1. T
                         Tirona

                         Akoma me turinjte e Berishes merreni?! Me mire te kishte pistolete me vete dhe me kete rast qeronte dhe Meten dhe binim rehat.

                         1. K
                          Kelysh

                          Ke te drejte , do bije REHAT mbi karin e Edit ti .

                         2. E
                          Ermali

                          "Lesi" ishte nje qen besnik(kush e ka ndjekur kete film nga Rai Uno kur ishte i vogel),por ti Lesi jone je nje "qen" rrugesh qe me lehjet e tua do te ndersesh qente e tjere.E ke bere dhe here tjeter kete ndersim ne parlament (ndermjet te krishtereve dhe muslimaneve)dhe Sevet Pellumbi te tha:pusho o Les(qen).Dhe sot do ishte me mire te mos kishe lehur per ndersim te te tjereve

                          1. A
                           Albi

                           Shko mor pall vetem ti sje gazetar flet ti ai qe te dogji gazeten tende . Shko mor pall shko qe vetem gazetar sje ti nxit gjera ne ate gazeten tende qe askush sta blen e sta lexo kush . E kan organizuar vete kete gjest demokratet . Pastaj o pall pse genjenje qe gjitha tv nderkombetare e kane dhene kete grushtin ndaj sal berishes. E seshte e vertet ketu asnje tv ketu ne itali se ka dhene kete ngjarje . Vetem kan bere jehone e dhene samitin e liderve evropiane ne tirane .

                           1. D
                            Dora e zeze

                            I treguan se cfare ndodh kur do te besh malokun moterqir diten kur gjithe Europa mblidhet ne Tirane per te vene kombin shqiptar ne qender te vemendjes se Planetit. Mesazhi eshte i qarte per ketej e tutje! Per cdo malokeri ne lekure te Shqiperise dhe stabiliteti, qe mund ti shkoje mendja copes se mutit, do ta ndjeke ndonje incident nga hici, me ndonje nip a mbese, shkerdhen apo shkerdhit, brenda ndonje maqine ku te kene "djegur veten" me benzine nga depresioni. Me shkerdhatllekun e tij, tani bajga e Vicidolit se bashu me familjen e tij, kane perqafuar nivelet me te larta dhe makabre te reagimit te Dores se Zeze te NATOs, CIAs dhe rrjetit te tyre te reagimit te fshehte ne te gjithe Europen

                            1. T
                             Trotski

                             Mjaft Lehe o Lesi.Rames dyshja Hajdut-Vrases -Spiun do ti haje MUNE .

                             1. Y
                              Yxyxyx

                              Grushti në fytyrën e Berishës në një ditë të shënuar, ISHTE GRUSHT I POSHTËR, AQ MË TEPËR NDAJ NJË TË MOSHUARI DHE NË ATË MOMENT. Për mendimin tim, atë veprim të kryer e zgjidhin dhe duhet ta zgjidhin sa më shpejt Organet Ligjore duke sqaruar drejt publikun, pa influencime politike apo inatçore. Edhe ti Nikollë, nga fundi i shkrimit ushqen URREJTJE. Eshtë kollaj të nxitësh URREJTJE. Këtë duan ata që nuk i duan të mirën popullit shqipëtar. Është e vështirë të pajtosh, të krijosh harmoni në shoqëri dhe komunitet. Disa, MEDIA U THËNÇIN, lehin dhe nxisin sherr në popull, pa ose duke e ditur se kujt i shërbejnë. Lejani Drejtësisë këtë njgjarje dhe mos njgjallni Urrejtje në popull. Ai që goditi, nga diku është frymëzuar, ndoshta i porositur, ndoshta i paguar, ndoshta i përdorur POR NDOSHTA EDHE I INFLUENCUAR NGA URREJTJET E KOMENTUARA NË MEDIA. Pavarsisht inatit të momentit, e pa tolerueshme edhe kafshëria e treguar mbi agresorin. Ai u neutralizua në moment, sigurisht edhe do goditej në fillim për tu neutralizuar, të lidhej e të lajmërohej policia për ta arrestuar dhe jo të dërgohej në selinë e partisë e pastaj të lajmërohej policia. LARG URREJTJES, PRANË DASHURISË DHE SINQERITETIT.

                              1. U
                               USA

                               Nikoll Ke ngel po ai malok idiot sic te kam njohur ne fakultetin e shkencave ku ishe objekt humori Salih Ram Berisha do i rruaj karin Edi Rames . Ai qe do bente namin me protesten e tij " me madheshtore" dje mezi mblodhi 300 vete Askush nuk i shkon me mbrapa nje rrot kari si Salih Ram Berisha Ai grusht qe hengri qe hakmarrja e shumices se shqiptarve dhe te gjithe falenderuan ate djalin trim

                               1. U
                                USA

                                Nikoll Ke ngel po ai malok idiot sic te kam njohur ne fakultetin e shkencave ku ishe objekt humori Salih Ram Berisha do i rruaj karin Edi Rames . Ai qe do bente namin me protesten e tij " me madheshtore" dje mezi mblodhi 300 vete Askush nuk i shkon me mbrapa nje rrot kari si Salih Ram Berisha Ai grusht qe hengri qe hakmarrja e shumices se shqiptarve dhe te gjithe falenderuan ate djalin trim

                                1. S
                                 Shqiptar

                                 Kurr ky Leshi nuk shkroi nje shkrim per te qen. Njeri kot fare...!

                                 1. Y
                                  Ylli Pata

                                  Sipas Nikollës kriptomyslymani I Agime Malltezit, Karlua nga Lecce e ka pregatitur atentatin. Arsyeja eshte se Rama nuk ja fali Pallatin e Brigadave me 1 euro Karlos. Dhe ka të drejtë. Si guxon Edvini mos plotësojë kërkesat e agjentit te SIM-it pa çka se eshte katundar fushe.

                                  1. Y
                                   Y.H

                                   Neqofte se nje i cmendur qe goditi Saliun duhet denuar atehere Saliu i zgjuar duhet vrare.Sa mijra krime rendojne mbi Saliun te pakten qe nga 97. Dhe nje verejtje per ju gazetaret qe u moret die me nje te cmendur dhe nuk u moret me nje samit kaq te rendesishem per vendin tone.

                                   1. Z
                                    Zani Burimi

                                    Mire ia beri Gerti Saliut, por ata qente qe e rrahen te shkretin pse nuk duhen futur ne burg sa te jete jeta?

                                    1. Nikolle Leshi eshte nje qen i ikur per lesh.kaq

                                     1. L
                                      Lamja

                                      E ka porositur Nikoll Leshi.

                                      1. T
                                       Tata luigji

                                       Nikoll ti e kupton me mir se e ke provuar ne kurriz,tu te rrahu dhe te perdhunoj bashke me familjen Tani gerti ngelet ne histori, zoti ja befte mbar

                                       1. T
                                        Tata luigji

                                        Nikoll ti e kupton me mir se e ke provuar ne kurriz,tu te rrahu dhe te perdhunoj bashke me familjen Tani gerti ngelet ne histori, zoti ja befte mbar

                                       2. H
                                        Hasan Spahiu.

                                        Lehesi eshte qen besnik nga veriu.Verioret vleresojne gjakun?une them Jo.Po te ishte ndryshe ,trapajanet qe Berisha i vrau e gjakosi ,nuk do prisnin te gezoheshin me nje grusht hundeve Saliut nga nje i semure psiqik,por do e kishin vrare me kohe per gjakmarrje.Te cudit nje fakt.Saliu "cilesohet lider i opozites.Jo,eshte lider i krimit.Nese opozita pranon te Tille lider,atehere ajo eshte e implikuar ne krim."Saliun ,lider historine"shkruan njeri sot.Nese krimi eshte historik,atehere pranojeni si lider historik .

                                        1. S
                                         SBS

                                         O Les. A nuk të duket në këtë foto ish dhunuesi yt si në qen që po vuan dhimbjen e goditjes së grushtit të djeshëm, por jo vetëm atij grushti, por gjithë grushtave që i kanë munguar nga frikacakë dhe "trima" si ti?!

                                         1. A
                                          As mish e as peshk.

                                          Si gjithmone kurve. E dredh leshin sipas qejfit. Ben shejtan budallain. Hipokrit injorant.

                                          1. Çekiçi

                                           I lumt grushti Sala e gjeti ate qe e lypi A ka më turp se më u rraf matufi në pleqeri

                                           1. T
                                            Taulant

                                            O lesi fatkewesisht, te gjithe e dine qe je picke dhije e zgjebosur. Ty cfaredo qe te thuash, nuk te pjerdh njeri.

                                            1. A
                                             Artani

                                             Nikolle, Dmth protesta e djeshme me 300 petrita nuk ishte ajo qe pritej por ato qe po pregatiten ne te ardhmen do te jene te fuqishme, do rrezojne qeverine me nje fjale. Po o trap po, vazhdo shiko endrra me sy hapur.

                                             1. H
                                              Himarioti

                                              O Lesi, ti mbete një Lehës i keq, në të gjitha kohërat dhe regjimet. Sal Berisha dhe ti, pavarësisht se jeni nga vendi i traditave barbare, të hani mutin. Ti ke dhënë prova si mut që je, tek Berisha, kur të përcëlloi dhe të dogji si miun në çark. Edhe Berisha nuk e ka për herë të parë grushtion në surrat. Ai nuk ka turp, nder, as moral. Ashtu si ti. Mos i fry zjarrit se, do të digjesh vetë. Lehës i keq!

                                              1. M
                                               Marin

                                               Ik ore pis burre, o bythqir lulishte. Orteku i pidhit te motres tende berishes dhe metes bashk, e kupton ne c’derexhe esht katandisur berisha? I shpallur NON GRATA. Asnje diplomat i huaj nuk ja hedh me qurret. Tani po e rrahin si qen rrugesh, ik e mos na caj bythen shume ,

                                               1. p
                                                pokeristi

                                                Fantazi e lirë dhe keqdashëse një gazetari sharlatan primitiv.

                                                1. a
                                                 alphade

                                                 Pa shume derdellisje, Ky Koli i Lesit eshte nje PIS i ndyre gazetari ! KAQ sa per dijeni ! Shikoni surratin dhe do te nxirrni konkluzionet e duhur ! KY gazetaruc i shitet “pruresit me te pare”, shitet per 30 ASPRA…….!

                                                 1. M
                                                  Maje Mali...

                                                  Njerezit me te ditur kan thene se Shqiperia nuk behet

                                                  1. a
                                                   anti25642654censurë

                                                   "Saliu është një verior i thekur dhe i mbrujtur me motive patriotike. Kushdo që thotë se e bën për politikë dhe pushtet kur flet për traditën, kulturën e vendit dhe kombin, e ka gabim." o na hëngsh karin o nikoll leshi!! kjo ndyrësinë është patriot?? ky është hakmarrës i ndyrë dhe hakmarrja nuk ka lidhje me patriotizmin! o gomar i lindur!! ai është aq patriot se dhe ti o bërrllog!që nga përhapës i lajmit të lirë para '97 u këtheve në një hale të pa larë asnjëherë!! hy mall haleje!!

                                                   1. T
                                                    Tarrasi

                                                    SB,dhe IM,bashke me ty,bushatin,peken,shul-lakun,grida sumen,e kompani,jeni aq te diskretituar,dhe te dale boje,sa mileti me fjalen tuaj,nuk shkon as ne hale,se ju njohin cfare halesh jeni.Zakoni,burrnia,trimnia e pordhi kali,nuk kane met ke ty,I.Muti,dhe Saliplehu,se nuk i njef kush per burrni,vetem per pa besi,mashtrime,injorance,shkerdhatacion,e poshtersi.Ti ndoshta jo,po Sal Karaxhici,dhe Ilir spiuni,do kene kohe per te treguar berrerine,kur te ballafaqohen me njeri tjetrin,per akuzat publike qe kane bere,po me kryesorja do te jete,kur te ballafaqohen,me hakmarrjen e viktimave te tyre,sa per Ramen dhe Qeverine,e dine mire se do lane veshet,po tentuan gje.Ti te jesh i sigurte,se nuk do kene nevoje per kllufa,si puna jot

                                                    1. f
                                                     feridon

                                                     super nostradamus !!!!!!!!!!?????????

                                                     1. F
                                                      FATMIRI

                                                      RAMES DO TI RRUANI TOPET TI SALIU DHE ILIRI JU FISQIRAT KATOLIK NJERZ PA DIN E IMAN PA KARAKTER DHE BURRERRI SALI KRIMINELI KAQ EKA PAK NJE BURR 80 VJEÇAR DUKE BREDHUR RRUGVE SI QEN KETE MERITON RRAC QIRI

                                                      1. P
                                                       Paraja buz liqenit

                                                       Nikoll o qelbesire..kur u bere dhe prokuror ti more apo nga grushtat e Saliut qe te ka lene si debil rrugeve.

                                                       1. G
                                                        Goni

                                                        Kol o Kol, ha mut e mos fol. Rames ti ruani topet, plera.

                                                        1. b
                                                         bashkimi per drejtesi

                                                         Po more zotri a sihit ju qe 32 vite kukatni për veprimet e Salihut ndja jush dhe tash për një grusht /që nuk e pëlqej aktin/, për një njeri që /ndoshta është i porositur pikërisht nga Berisha apo stafi i tij/ për të prish imazhin e Shqipërisë në një ditën historike ku e tërë Evropa ishte në Tiranë. Tash në Shesh e MEDIE bëni tërë ketë gjamë për Berishën që solli gjita ato fatkeqësi shtetit dhe kombit, Dje dhe sot, a nuk ishte ai Salihu që shtini flakën Shqipërinë sa e sa herë dhe me veprimet tija mori jetë e mija qytetarëve të pafajshmëm më 1991, 1997 – 98, bëri skemës piramidale –plaçkitëse të popullit, aktor i fatkqësisë Gerdeci i Janarit etj. etj. A ishte po ky sharllatan që theu embargon e OKB për të ndihmuar kriminelin Millosheviq e kjo neve na përkujtojnë ulurimat shovinisteve dhe nacionalisteve serbomdhenjë - gjonocid që vitet e 80 e 90 kërkoni armë me vra shqiptar. A ishte po ky Salihu që theu embargon OKB dhe ndihmoji gjenocidin kundër shiptarëve dhe fqijëve tjerë në Ballkan dhe ishte në krye të të institucione që burgoste e vriste drejtuesit e UÇK por edhe të PD-s së Shqipërisë dhe sorollatej me Fazliqin. Arkanin e RUBL-ovët etj nëpër Shqipëri etj. Mos vajtoni sepse duke njohur Salihun çfarë u bëri shqiptarëve dhe Shqipërisë nuk mund e as nuk duhet të shpëtoji me një grusht për atë që ka bërë gjithë jetën kundër kombit dhe shtetit por është dash me kohë dhe menjëherë të merret drejtësia shqiptare dhe ti jep denimin e merituar që të mos shohim këso far skena turpi.

                                                         1. P
                                                          Pensionisti

                                                          Ne fjaline e fundit kemi te bejme me nje cytës te Malesise sipas zakonit te hakmarrjes, qe edhe pse grushti ishte nga nje i semure me probleme mendore ndaj nje njeriu te ikur nga kjo bote si nje poteremadh, njeri me probleme te shumtë ne çdo drejtim, i mbaruar, na ''parashikohet'' se grushti do te kthehet ne Kryeministri! Cfare lidhje ka kryeministria me grushtin?! Me grushta dhe me pushke nga frengjia do te zgjidhen problemet e sharlataneve te opozites, per te ardhur ne pushtet?! Ku eshte vota e lire? Ku jane idete nxitese, qe terheqin popullin? Ku eshte kultura demokratike? Tek saliu? Tek trupat e tij te rojes, qe bene shfaqjen me te shemtuar, duke e mbytur ''agresorin'' e shkrete dhe duke e lene zbathur nje te semure? Dhunuesit e vertete gjate ketyre 32 vjeteve jane dy: Sali Berisha dhe ortaku i tij, Ilir Metaj (koka e krimit nderkombetar - sipas saliut dje, i quajtur prej tij, perveç epiteteve te tjere, ''Ilir floriri''). Nese keta te padeshiruar dhe te pangopur me pushtet do te organizojne ''grushte'' ndaj Kryeministrise, atehere nuk ka nevoje per sisitem drejtesie, hajde ta bejme sipas ''Kanunit,, dhe kthehemi ne mesjete... Kjo nuk mund te ndodhe. Ata grushte do te biene mbi kokat e tyre. Dhuna eshte e denueshme nga e gjithe bota e qyteteruar. Lesi shkruan si cytesi per gjaqet ne Malesi, qe duhen marre per te çuar nderin ne vend...

                                                          1. S
                                                           Sara

                                                           Edhe pse jam kundër çdo lloj dhune duhet të them se atë grusht e meritonte, por ishte i vonuar. E meritonte atëherë kur thoshte mirë bënë shkodranët që nuk i lanë socialistët të hyjnë ne Shkodër. Dhe e thoshte nga pozitat e presidentit të Republikës. E meritonte atëherë kur rrahu opozitën në shesh pas zgjedhjeve të 26 majit në Tiranë. E meritonte në 1997 kur dërgoi avionët për të bombarduar Jugun. Dhe KY betohej për të marrë mandatin e dytë si President. E meritonte në 1998 kur me arkivolin e Azem Hajdarit sulmoi kryeministrinë . E meritonte kur vrau në Gërdec dhe gënjente në Parlament se nuk dinte ku binte Gërdeci. Kur i biri i tij e baxhanaku menaxhonin këtë biznes. E meritonte kur vrau në 2011 në bulevard dhe mburrej se mund të vriste edhe 300 se i kishin sulmuar kullën dmth Kryeministrinë. Pra ky ka qenë një grusht që do tja jepte çdo shqiptar dhe e meritonte. Por atij nuk i dhemb grushti në fytyrë, por grushti që mori nga braktisja,injorimi,përbuzja,mospërfillja që e goditën shqiptarët. Dhe ky i dhemb më shumë. Akoma më shumë do ta përbuzin shqiptarët në rast se del ky sharlatan.

                                                           1. j
                                                            juli

                                                            Mos ja vini re NikollLESHIT se e ka te shkruar ne balle qe eshte daun.

                                                            1. A
                                                             Arber

                                                             Nikoll Lehësi, atë grusht duhej t'ia jepje ti saliqenit më 1997 kur të dogji gazetën "Koha jonë". Të paktën mos u ndje; rri dhe struku në paburrërinë tënde! Ky Gerti paska një sëmundje më dinjitoze se Sindromi yt i Stokholmit, sepse Gertin e bëka t'i japë grusht një krimineli e dhunuesi, kurse sindromi yt të ka bërë ty të "dashurosh" dhunuesin tënd. Je më keq se Gerti, pra. Ndaj, pusho Les, lëri ham-hamet!

                                                             1. A
                                                              Arber

                                                              Nikoll Lehësi, atë grusht duhej t'ia jepje ti saliqenit më 1997 kur të dogji gazetën "Koha jonë". Të paktën mos u ndje; rri dhe struku në paburrërinë tënde! Ky Gerti paska një sëmundje më dinjitoze se Sindromi yt i Stokholmit, sepse Gertin e bëka t'i japë grusht një krimineli e dhunuesi, kurse sindromi yt të ka bërë ty të "dashurosh" dhunuesin tënd. Je më keq se Gerti, pra. Ndaj, pusho Les, lëri ham-ham-et!!!

                                                              Lini një Përgjigje