Minjtë e lanë anijen. Po ju?

8 Mars 2023, 15:24Blog Nga Azmi Stringa

Minjtë e lanë anijen. Po ju?

Këta kanë harruar për ca u ndanë?

U ndanë se u përjashtua Berisha. Dhe s’ka bashkim me Berishën. Por asimilim gradual.

Do qe vetvrasje. Por dhe ai se do më tashmë. Tani do llogoren. Sepse nuk është në termat e tij. Të cilat do qenë asilimilim total, sapo ti bashkoheshin.

Kaq e thjeshtë është.

Disa qenë me Berishën. Disa ju shtuan rrugës, se e menduan fitues apo qenë me të që në fillim por të infiltruar.

Shumë po i ikin rrugës Berishës tani që pikun e intensitetit lëvizja e kaloi. Sa më shumë kohë kalon i bie pushteti, minjtë ikin ose thjeshtë bëjnë “check”.

Cdo bashkim pa u shprehur për temën “Berisha” është “hipokrizi”. Cdo gjë tjetër është mundësi e re për PD.

Nëse doni të shihni Berishën në kohën më të keqe shihni fotot e takimit dje me Pedagoget. Bosh. Minjtë e lanë anijen. Po ju?

31 Komente

 1. T
  Tajari

  Me pedagoget????? E çfar mund te mesojne keta nga Berisha??? Pedagoge leshi.

  1. p
   pilo lala

   Pedagoget e Argita Berishes, dhe te atij zevendesit te Shefit te SHIK te famshem Gazidedes... Ata qe dolen gjoja nga sindikatat, por pastaj shpejt e kuptuan qe do i pushonin nga puna, dhe u futen si minj halesh ne auditore per te marre rrogen. Asnje prej nxenesve nuk ju bashkua ne greven e tyre.

   1. p
    pilo lala

    Ku gjendet parate per keto shpenzime te Saliut? Fondin e PD e ka Alibeaj. Ky takim, te pakten kushton 500 Euro.

    1. D
     Dakord

     Pilo pse ben pyetje retorike mor burre??? Parate e tua, te mijat, te shqiptareve. Pak ka vjedhur familja e tij e ndyre???

     1. p
      pilo lala

      Pyes, se behem merak mos ngelen pa buke Argita dhe Xeni.

   2. L
    Lavanteria

    Gungaçi para ca llaxoreve !

    1. D
     Dardan

     Gungen e gungacit kryekriminel dhe kryehajdut, Sali Sheqere Vuk Berisha, e shtron vetem burgu, hajt i qofte udha e mbare!

     1. Vjosa.al

      Drune e shtrember, e ndreq zjarri!

    2. M
     Millo

     Bravo Z. Stringa! Bukur e ke thene, por pak si heret! Prit edhe pak kur ta shohin qe eshte mbytur krejtesisht, kur te fillojne minjte te shfaqen dhe te ngrene krye dhe te fillojne te shkruajne kujtimet e tyre te shenjya dhe te shtrenjta, si per shembull: Une dhe Sali Berisha; ose Si ia dheva une Sali Berishes; ose dy fjale per Sali Berishen (mbas vdekjes), ose Sali Berisha ne vitin 1997; ose Si e ndalova une Sali Berishen te nxiste luften Veri-Jug, e shume e shume te tjera. Vetem pak durim!

     1. T
      Tanguli

      U shjefsh sere ne fyte o delenxhi,kush Jane minjte o legen,Jane Njeres qe aderojne edhe mendojne ndryshe nga ti o shpi e dhjetor ti edhe gazetari qe te ka qire mendjen ty edhe gjithe ata qe mendojne edhe gjykojne si juve. Kaqe kisha per mendjedhjeret si juve.

      1. M
       M_K

       Tangi...arsyetojnë , së pari , së dyti , nga ç'rreze a ç'rrënjë këta një herë që bien në çark , thonë ,- na fal ama e rixha sa ti bëjmë dhe pak temena - rat , se nuk kemi me kë merremi , e , sa u t'hedhin një çap , e pa lesë kjo'kje'tyre , meqë , e nde , meqë , me q'i kan ndryshe , e , ngrysen a naden për tjatro , me e a pa , tapë a në mos edhe shufë pudrosur feçka , shndërohen në Mikey t'argëtoratorisë e shfrenetikës e rikthehen , këtujmi , me na bonun , me zhure oratororinourinologët fekondëmiuqër , hë , epidemiollogjikisht të dëmshëm e dëshmues të rëndomtë t'historisë që me histerinë njërëzaçe , pa pasur zor - fshehmas - , në lëndi të bindjes e ekstremë , po të njëjtë , na i hedhin si zarkat , e n'vetmi turren n'gojë t'mices , këtu , ç'ç'kërmitën , atje tej , prapë të joshur nga shtypi i " lirë " për të na dëndësuar bymesën ambientale , që edhe kaq sa - më tepër seç është distanca higjenike , një pashë - normale , e , n'a ka , normë , a ka narati n'narativë - kundërmon gzofi djersitët . Pun'e pa frytë ?! Po cak ? A ka një cak ? Ka de ka . Ka . Djersët çurkë , e mbar'punët . Ç'e lagu minë mbi kuvertë ! Çarku kuar është . Ka sa , ka cak t'ash pa tu fry bullçia .Po n'a do me hongër , thonjtë , nuk i kini ba rrafsh t'dhjtë . Pa tu harru , kjo , me kthimë kthjellë thomëmi torus : Po cak , po cak , po cak , po cak .....O si lakër lakër lakë - rë ne dyqanxhixha e kur kur ktheneç në shtëpi shpie jo ç'pure . Ja kështu Tan Guliverni , po re nga kiçi , bën blum , e rrathë @ . Ç@rkun kujdi e ujdisu më mirë .

       1. T
        Taulanti

        Po ku keni tru juve te mendoni ndryshe. Jeni kavie te saliut.

      2. M
       Millo

       Bravo Z. Stringa! Bukur e ke thene, por pak si heret! Prit edhe pak kur ta shohin qe eshte mbytur krejtesisht, kur te fillojne minjte te shfaqen dhe te ngrene krye dhe te fillojne te shkruajne kujtimet e tyre te shenjya dhe te shtrenjta, si per shembull: Une dhe Sali Berisha; ose Si ia dheva une Sali Berishes; ose dy fjale per Sali Berishen (mbas vdekjes), ose Sali Berisha ne vitin 1997; ose Si e ndalova une Sali Berishen te nxiste luften Veri-Jug, e shume e shume te tjera. Vetem pak durim!

       1. D
        Ditmir

        Pedagoget jane ajka e kombit ne cdo vend te botes por mos e ke fjalen per minjte si ju qe mblidhen ketu ne gjirizin e Meros. Ndjese per fjalorin.

       2. M
        Millo

        Bravo Z. Stringa! Bukur e ke thene, por pak si heret! Prit edhe pak kur ta shohin qe eshte mbytur krejtesisht, kur te fillojne minjte te shfaqen dhe te ngrene krye dhe te fillojne te shkruajne kujtimet e tyre te shenjya dhe te shtrenjta, si per shembull: Une dhe Sali Berisha; ose Si ia dheva une Sali Berishes; ose dy fjale per Sali Berishen (mbas vdekjes), ose Sali Berisha ne vitin 1997; ose Si e ndalova une Sali Berishen te nxiste luften Veri-Jug, e shume e shume te tjera. Vetem pak durim!

        1. k
         k

         Kush ndjek non gratan, është me të meta(j) mendore.

         1. E
          Eni

          E ka kte Shqiptari o Azmi....pikes I ke rene....

          1. M
           Majko Bregu

           I nderuar Z. Stringa! Pak e sakte! Mire ky Kulla e Pizes (Gungaci), apo Fytyra e Vrerosur qe nuk ka turp e as cipe, po keto gra (burra), si nuk jane turp dhe i mblidhen ketij njeriu! Po burrat, prinderit apo te afermit e tyre, cfare mund t’u thine atyre qe kane dale aty brekdhjera! Turp dhe fatkeqesi!

           1. S
            Shkelqimi.

            Nuk e di se c’ fare mund ta bashkoje antikomunistin Myslim Murizi me komunistin Sali Berisha? Po qe se Myslimi e lexon komentin te na ktheje nje pergjigje mundesisht.

            1. M
             Murizi

             Komunistat behen antikomunistat me te eger o Cimi.

            2. v
             vuvi

             Na e trego ate sallen o miu stringa? Quelle kanalist i forte!!

             1. F
              Fabre

              Quelle .. cherchez la...pse jo , l'Alba Lise .

             2. D
              Dikush nga Viçidoli

              Kryekrimineli i kombit tonë, Sali Shpellar Berisha, ka vdekur. Atë vazhdojnë ta ndjekun aq sa mund të merrnin pjesë në varrimin e tij. Edhe ata pas tij, të vdekur janë. Pas varrimit të Berishës, edhe nëse nuk kthehen më në shtëpi, askush nuk pyet për ata.

              1. N
               Noke

               Turpi i zotit tere ato gra mesuese nese jane vertet mesuesee harruan kohen kur i merrte me detyrim ne Tirane sa here bente opozita protesta ai te nesermen anti-proteste i mblidhte tere mesueset e infermieret e vendit per te shprehur dashurine per Sali qen Berishen tani shkojne e degjojne nje te marre qe nuk ka lene gje pa i bere ketij populli turp per ato gra qe akoma shpresojne tek nje i vdekur .

               1. r
                rilindjotizim-sensibilizim

                Minjte e gjirizeve dhe Mizat e mutit jane mbledhur aty ku hane, tek WC e kryeministrise.

                1. V
                 VISI

                 GUNGAÇI KA MBLEDHUR KURVAT

                 1. Q
                  Qytetari jo dixhidal

                  Udheheqes i "madh" ky Berisha ! Ky ia "mblodhi" Enver Hoxhes. Qe kur vajti ky ne Bllok, te gjithe i rrinin " gatitur" sa i ka dale kurrizi. Ja shikoni foton !

                  1. C
                   Cubi i menderosur.

                   Lideri i hajdutllekut bajga Sali ka shkuar tek pedagoget per ti treguar bemat e tij te Zenit Gites me idiotin abi apo si te krijojne shoqata fitimprurese si ajo e kucedres Liri. Po qe se ndonje pedagog eshte si ata te plepave qe e ka pare shkolla eshte ok por po qene real nuk duhet te rrine afer se ka semundje e zgjebes(hajdutit) dhe eshte ngjitese.Nuk di edhe sa koe do shikojme fytyren e tij neper gazeta.Vendi i tij eshte burgu dhe turpi ta mbuloj per jete.

                   1. 1
                    19

                    Nuk jan budallenj po kan vjedh ne kohen e kti malokut dhe tani skan nga ja mbajne se u ka vidiot ai .

                    1. "
                     "BOHOTINA"

                     Frrok! Mos u trishto nga ca frymore qe dine 36 germat e shqipes dhe hane brume. Nje lab te simpatizon per mendjen...

                     1. E
                      Enxhi

                      Berisha ka futur në lojë rezervin e përjetshëm Meta/j, ky i pa cipe si krijesë, lëviz me qese prostate, me qesen e Nexhos. Mallkimet e fukarasë, do ti bëjnë të vuajnë dhe krijesat e tyre.

                      Lini një Përgjigje