Një përgjigje për analistët e majtë që sot janë dishepuj të Foltores dhe kanë gjetur shpëtim tek Berisha

15 Mars 2023, 17:24Blog TEMA

Një përgjigje për analistët e majtë që sot

Nga Desada Metaj

Në këtë rrugëtim të vështirë të PD vitet e fundit ajo që më çudit më së shumti është egërsia dhe vulgariteti që shoh tek disa analistë, ideologjikisht të majtë që e kanë projektuar çlirimin nga regjimi i Ramës tek foltorja.

Hey çuna… edhe Doktori është më koherent se ju në qëndrime. Jam e sigurt që ai vazhdon të mendojë njësoj për ju, përfshirë dhe akuzat personale që nuk jua ka kursyer. 

Si dishepuj të rinj të foltores mirë është ta ulni pak dozën e zellit se veç mungesës së koherencës, kam hall se do dukeni të përdorur. Me gjithë inflacionin e madh që ka pësuar kjo fjalë së fundmi.

Ndërsa mendoni se Ramën mund ta rrëzojë opozita kam një lajm për ju: Rama është shumë i fuqishëm ekonomikisht. 

Përdoreni mllefin ndonjëherë dhe ndaj atyre që Rama u fal pasuri publike e me tej u mbledh taksën. Për oligarkët e kam fjalën. Për ata që mbajnë median dhe interesat e saj gjallë.

Nuk ua kanë demokratët fajin se Rama ju ka uzurpuar PS. Luftoni dhe merrjani. Bashkë me të dhe pushtetin. 

Me revolucion apo jo, si të zgjidhni ju! E keni modelin e Ramës në 91, e përzuri Doktori nga PD dhe ju mori PS-në.

Tani PD-në se di a ja merrni demokratëve dot me revolucionin sistematik. Demokratët boll halle kanë mbi kokë.

30 Komente

 1. h
  hik maj lepirse bolesh e gjej non qe i ngrihet

  ja dhe bordellua mediatike qe shkaterroj gjithcka ne shqiperi . degjoheni idioten primitive se eshte kohetente pa breke cuna hej !

  1. S
   Sahale-Shpellari

   Ke shume te drejte, nje karaputane bastarde qe tregon realitetin e hidhur te nivelit te mediave Shqiptare

   1. R
    Raimond vlonjati

    O Desada bajga ! Berisha eshte i vetmi qe nuk e akuzon dot per vjedhje, sic eshte ai hajduti juaj , Rama qelbesira qe po vjedh dhe po i shkaterron jeten Shqiptareve . Ke sy e surrat flet ti moj palaco , e neveriteshme

  2. M
   Muzaka i Ri

   Drejt e ke, jane bere tamam si ato breket e perdorura qe shiten te Gabi. Ne fillim i blinin se ishin firmato qe te dukeshin bukur ne plazh, packa se kishin ndonji vrime, pasi benin ndonje xhiro i hidhnin ne kosh. Edhe keta lloji analistesh atje do shkojne.

   1. F
    Fajtori.com

    Kjo të na shpjegojë njëherë tenderat që fiton burri i vet!

   2. F
    Fiqirete Çepanllari

    “Ani kush flet, kjo bijë horri, le e rritë, n’xhubletë malcori”….. Desada, je shumë e përdorur nga familja Berisha, aq sa ka shumë gëjëdhëna në Tiranë, që nga “shokët e pas kuintave” Besnik Mustafaj, Damir Fazlliç, dhe…. vargu është i gjatë….. Edhe letra e bythës, është një përdorimshme, ndersa ti je jashtezakonisht shumë e përdorur, sa nuk të vjen njeri prapa edhe si femër, je këthyer në baxhellë….

    1. D
     Dakord

     Fiqirete të lumtë. S'kam ç'të shtoj në komentin tënd.

    2. B
     Boston

     Kjo qan gallon e PS apo te PD…….. Je shume e percarte ne mendime….. kjellou pas ulu e shkruaj sakte dhe jo si kjo paçavurja jote. Per sa kohe nuk kini guximin te pranoni damken e USA ndaj Berishes ju do te shkoni poshte e me poshte dhe do faleni per Rusin tju shpetojne… O njerez fallco ndaj mirenjohjes per USA

     1. P
      Populli

      Hall i madh është ky që të ka zënë Desi. Dhe bukur ke shkruar si hartim. Por, do ishte më bukur që të na shkruaje më bukur se cilat "halle kanë mbi kokë" demokratët? Mund të shkruash më bukur për halle që duhet të zgjidhen në Hagë, siç janë psh: përdorimi i ushtrisë së Shqipërisë për të genociduar popullin shqiptar me ushtri në ’97, Gërdec, 21 Janar, etj. Do jesh shumë bindëse.

      1. R
       Raimondo nga Selita

       Ja dhe zarbat e pushtetit, filluan te kthejne sherbimet per pagesat qe kane marr. Pika qe nuk te bie mu ne koherencen qe na tregon moj gazetare kazani. Po turp nuk te vjen iur kthen koken mbrapa dhe shikon se çfare ka bere ishullin yt, ka vrare njerez moj , ka vjedhur çdo cep te vendit, ka shkaterruar aresimin e Po nuk di ke te te kujtoj me pare.

       1. A
        Arskush

        Pyetja ime per Meron: Si ka mundesi qe gjen ne Tema hapsire kjo gjëja?!?!!??

        1. H
         HeadQuarterTema-Peshtan AL

         Mero hyn tek lista e palluesve te Desades, qe per hir te vertetes ka nje liste impresionuese per nga shumllojshmeria e hajdareve. Eshte interesant fakti qe ka shpenzuar per arredimin e apartamentit te saj tek ish-British Council ( bllok) 350 000 euro. Vetëm arredimi !! Po interesant eshte fakti qe ne shtepine e saj takohen Mero, Lulqimi dhe Tao Tualeti apo sic I therret Rama - Lenini I Librazhdit.

        2. L
         Lana

         Qyqja mi goce, sa perçart qe flet.... Asigjo nuk mora vesh çfare ke dasht me thane. Lere kete pune se nuk eshte per ty mi goce...asnje llaf te mençur per at'Zot!

         1. Vjosa.al

          Uh mi Lana, qenka kokrra e debiles dhe e injorantes! Akuzon dhe i ben thirrje Desades qe ta lere se beri opinionisten, sepse nuk qenka per te dhe vet cfaq modelin perfekt te analfabetes funksionale, qe lexon dicka dhe nuk merr vesh fare se perse behet fjale ne ate tekst, njelloj si analfabeti klasik qe nuk i ka rene rasti te mesoje te lexoje, me gjase sepse eshte deficent. Ti mi Lana, paske mesuar te lexosh dhe te shkruash, tani te ka mbetur vetem qe te mesosh se si te kuptosh ate qe lexon, sigurisht duke filluar me tekste te thjeshta dhe jo drejt e me parabola inteligjente si kjo qe ka shkruar Desada sot. Por, mos u streso shume, sigurisht nese arrin te kuptosh se cfare te thashe deri tani, dmth qe je nje analfabete funksionale, dmth qe je vetem nje shkalle me lart se sa ai qe eshte analfabet literal, dmth qe nuk di te lexoje fare ose qe ben sikur e lexon librin apo gazeten duke i mbajtur ato se prapthi. Merre me sportivitet sepse 90% e ketyre komentuesve te ketueshem jane analfabete funksional sharlatane ose, me keq akoma, e kuptojne fare mire se cfare shkruan Desada, por nuk ja bejne dot vetes me hile, dmth nuk pranojne dot se tashme jane kthyer intelektualisht ne impotente te pa shprese.

         2. L
          LORA

          Nuk ka sherim ne kazan,qofte edhe me kallauzin e desada metaj,,,sepse,,, te gjithe jane nginjur me corben e antishqiptarizmit te perbetuar. Ky eshte lajm shume i mire per shumicen puntore dhe patriote ne Shqiperine tone.

          1. D
           D. Pavli i shastisur nga habia

           Lora brekët I ke harruar tek Lame. Këllirë I kishe !! Laje veglën moj gocë pasi urinon...

          2. I
           Ish komshiu

           Kur flet dhe ti baxhelle e bija e Bardhit qe nuk la gje pa vjedhe ,sa per mamane Fatmiren gjynah qe eshte gruaja e Bardhit dhe manaja jote ,ti moj baxhelle qe nuk u ngope asnjehere ,ku dhe me burre ne shtepi ti prap zanstin tend kurverie ,deri sa u ndave nga burri ,kjo eshte e keqe ketu ,qe nje funderine si ty e babai yt Bardhi japin moral ,moj funderine na ke turperuar lagjen ,ish komshiu yt ne pallat Kombinat

           1. E
            Era

            Ik moj baxhell, të kanë ngelur shokët e PD pa lekë nuk kanë me çfarë të të paguajnë. Me Sali kriminelin në krye do ta japësh pa shpërblim veten,nuk vini në pushtet.

            1. R
             Relax

             C'eshte ky vrer? Analiza eshte koncize dhe e sakte. A po ju vjen keq per Andi Bushatin, Fatos Lubonjen e Kac Islamin? Me nder, prostituta-meshkuj..Mos e beni dem veten, or miq te inatosur!

             1. A
              Arjan Cani fshatar i pagdhendur.

              Qenka lodhur shume kjo injorantja sikur ka shkruar nje peralle per femijet e fillores.Pergezime , por kujdes se ke konkurent shumete forte si idioti i lindur Nard Ndoka.

              1. r
               robi

               vetem nje shpulle futja Besnik kokeqypit o Desi se eshte bere servil i peshtire i foltores.

               1. N
                Noci

                Ata analiste qe permend kjo goca nuk kane qene kurre ne nje drejtim se kush ka qene i majte ka mbetur i majte.Sa i takon largimit te Rames ,ai hyn ne numrin me qindra qe Berisha ka larguar nga PD qe nuk kane pranuar t'a lepijne.PS qe nga viti 92 e mbrapa ka ardhur duke konsoliduar elektoratin kurse partitë e tjera kane arritur ne kete derexhe qe jane sot

                1. D
                 Dauti

                 Desada mos u merzit! Zgjove folene...jo te grenzave, se ato jane te pastra, por te njerezve pa personalitet, bythelepiresve te Rames, te cilet paguhen per tu masturbuar ne internet, per fat te keq ne faqen e Meros. Keta kane frike nga Berisha dhe Meta. Sot goditen Moniken me nje lajm te EU Reporter. Por ne kete moment lajmi eshte fshire nga faqja e gazetes. Te presim te gjithe edhe ca. Te presim sa te mbaroje gjyqi i McGonigal...Pastaj flasim. Ti shkruaj si ky shkrim, keshtu i sherben nje shoqerie qe eshte ne agoni, por nje dite do zgjohet. Dhe jeta komentues te ndyre, qe paguhen nga taksat tona, do dalin ne shesh. Pastaj do kthejne rrogat qe marrin per te goditur ata qe shkruajne te verteten.

                 1. A
                  Ahmeti

                  O Daut po coj deri ne fund ate mut mendimi qe pos bythlepirsve te Rames,u zgjuan dhe topelepiresit e koqeve te fishkura te Sal spiunit

                 2. P
                  Phoenix

                  Nuk ekziston termi analist i majte. Te majtet jane dy kategori. Ose idiote te lindur, indoktrinuar e te pagdhendur, ose ekstremiste terroriste, gje e cila merr shume forma e ngjyra, kjo sipas kerkeses dhe ofertes..

                  1. D
                   Dajti

                   Eshte mendim i drejte dhe e ka shprehur sic duhet.NUk eshte per tu share e ofenduar. Kemi shprehjen me katolik se papa apo pa qene anetar partie me i zellshem se n je komunist, spiun pa pagese etj.Te gjitha keto epitete vlejne per larote e neveritshem te mediave

                   1. T
                    Tironsi

                    Kjo Desada ka qene “ Mesimorja” e shume demokrateve te rinj per shume vite.

                    1. T
                     Tik katnari

                     Hahahah... tamom..hyp zdryp:)

                    2. R
                     Rovi dhe tiku

                     Kur flet dhe kjo mbetje mediarike dje njerezore!!!

                     1. J
                      Jonuz

                      Cudi keta ,qe i servilosen Rames dhe flasin me nji fjalor te ndyre si vete Rama.Keta jane kahile si dhe nji these me mute tju jape Rama do te jene te lumtur.

                      Lini një Përgjigje

                      Blog Tema