E afërmja e familjes së Blerina Metës: Pëllumbi ishte egërsirë, e ka torturuar gruan! Xhaxhai i tij ka vrarë djalin

26 Shkurt 2024, 14:22Kronika TEMA
E afërmja e familjes së Blerina Metës: Pëllumbi ishte

E afërmja e familjes Tuga, familja e Blerina Metës, gruaja e Pëllumb Metës që u vra nga fëmijët në Durrës, ka treguar se ajo ka vuajtur.

Në një intervistë për Report Tv e afërmja ka treguar se burri e ka torturuar e dhunuar e shpesh herë shkonte në shtëpinë e të atit, e nxirë. Por sipas saj, i gjithë fisi i Pëllumb Metës ishte i ashpër, pasi xhaxhai i tij ka vrarë djalin Sabri Meta.


"Ajo vajzë ka vuajtur sa ka vajtur në atë derë. 4 fëmijë që ka bërë ajo 9 doktorë ka lënë. Murin me gjak e ka larë prej atij, ai ka qenë egërsirë. Blerina ka raportuar te prindërit dhe askund tjetër. Vinte te prindërit, 2 herë ka ardhur natën, nuk kishte forcë, e kishte forcën më të madhe i ati.

E ka pas mbytur, e ka torturuar, trupi i saj ka qenë i nxirë. Për fëmijët nuk di a i dhunonte, por Blerinën e ka torturuar së tepërmi, të burgosur nuk ka që të ketë ngrënë tortura më shumë se ajo fëmijë. Shpirti më ther për ata fëmijë, shpirti më ther edhe për Blerinën se e kam si fëmijë, ra në vuajtje, ra në siklet, ra në egërsirë.

Doja ta takoja t’i thoja të ruajtë zoti ata fëmijë, se më keq nuk ka për tu bërë. Ishalla sjell Zoti fat. Nuk e di a është ankuar ndonjëherë në polici, por ne e dimë një për një se ç ‘tortura ka pasur ajo vajzë.

Si racë janë shumë racë e egër, se xhaxhai i atij ka vrarë djalin e tij, Sabri Meta, janë fis i tmerrshëm janë egërsira, vajzën tonë e morën në qafë"- tha ajo.

10 Komente

 1. K
  Ku do në botë::

  Ku do në botë jo veç në Shqiprie, Muslimanët jane egërsira, si do mose me atë që javë kanë forcën siç janë gratë dhe fëmijët, kjo vjën për shkatë të Fesë që këta (njerzë) praktikonë ..

  1. P
   Prec Ulaj

   Kur babai nuk ka me goje, ata ngrene versione qe te shpetojne gruan bashke me femijet nga krimi qe kane bere. E verteta do ali ne shesh. Nje gje eshte e qarte, ai prind e ka cuar vajzen ne shkolle, kjo eshte nje fakt i pamohueshem . Tjeter fakt eshte qe femijet apo gruaja e vrau ne gjakftohtesi, jo ne perleshje m,omenti

   1. L
    London

    Ik more rrace muti po ne gjermani dhe ne venede te tjera qe I kane perdhonuar dhe mbajtur per 20 vete duke bere dhe femije me vajzen e vet fajne katoliket e kane. Çfare muti ke more kopil greku

    1. p
     papafrançeskushkerdhyesidjelmoshave

     Muslimantë të qifshin familjen ty kopil Janulle. Lexo pak me teper dhe sheh se çfar mostrash janë Janulla dhe Papa Françesku me asqeret e tyre.

    2. S
     Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

     A nuk ecin ne traditen gjaxore te birazereve te tyre otomane te cilet nder shekuj kane vrare apo azgjesuar birazere,baballare a kusherire mes fiseve te tyre.... gjaku uje nuk behet: jo gjithe muslims jane kriminele por gjithe kriminelet jane muslims!

     1. R
      Rrahmoni

      Jo te gjithe kristianet jane, por ti je rast më unikal që njihet pernnga psikopatia e nje kristiani. Ke 10 vjet që komenton te Tema kundra myslimanëve. Mjerim.

      1. V
       Vjollca. K

       Une e kapercej shkrimin e ketij, sapo lexoj sunitet, me perzihet ne stomak. Budalla, injorant, pa pike llogjike dhe kuptimi ne ato qe zhgarravit. Varja.

     2. F
      From Haven with Hate

      Thash une, do e nxjerrin fajtor viktimen. Pellumbi dhe Liridona po perqeshin nga Parajsa.

      1. V
       Vjollca. K

       Exactly! Biles, para nje ore lexova se Liridonen tani e nxjerrin si swinger!!! :(

      2. D
       Dari

       Vetem pallavra, asnje fakt per dhunen ne familje, asnje prove, as foto as rregjistrim, as nje mesazh ne telefon qe kercenohen nga babai, as denoncim, as shenja ne trup dhe asnje deshmitare. Flet kjo e afermja, per vrasje ne familje, kur e ema e Blerines ka gjuj me pushke me vra burrin e vjerren. Krimi dhe vrasja rrjedh ne gjak ne adn, brez pas brezi...

       Lini një Përgjigje