E kanë ndarë në 6 pjesë? Flet "njeriu" i Berishës: Nuk e gjen gjë mbretin, Vis Martinaj as për një milion vjet nuk kapet

20 Gusht 2022, 12:00Kronika TEMA

E kanë ndarë në 6 pjesë? Flet "njeriu" i

Ditën e djeshme u raportua se Ervis Martinajn e kanë vrarë dhe se trupi i tij është parë i ndarë në 6 pjesë, së bashku me mikun e tij. 

Sipas mediave, të shumëkërkuarin e drejtësisë e kishte tradhtuar një afërt i tij, duke e nxjerrë nga fortesa ku qendronte në Fushë Kuqe dhe e kishte çuar tek rivalët.

Lajmi ka shkaktuar shumë reagime në rrjet.

Njëri prej tyre është edhe taksisti Uljan Kolgjegja i cili shprehet se Vis Martinaj është mbret dhe mbret do ngelet, pasi nuk e gjen gjë mbretin. 

Sipas tij, Ervis Martinaj nuk kapet as për një milion vjet.

Kolgjegja nëse e mbani mend, ka bërë pak kohë më parë edhe një tatuazh me emrin dhe inicialet e Martinaj. 

Madje ai ka dalë edhe në një foto me të.

"Nuk Kan shance me kap Visin ai esht mbret kurse per kundershtaret ai i ka lepuj. Keto frikacakt qe jan kundershtaret te futen bunker se nuk keni shance per visin, as sot as nje milion vjet nuk kapet. 

Keto Visi i ka milingona, nuk i llogarit fare kundershtaret. Zoti e bekofte Ervis Martinajn, Uljan Kolgjegja jam. 

Dhe mos u gezoni ju qe e keni inat nuk e gjen gje mbretin, ai eshte mbret dhe mbret do ngelet." ka thënë Kolgjegja.

Ky i fundit, kush e mban mend, është një fans i flaktë i Berishës.

Ai madje bëri edhe foton e Berishës tatuazh në gjoks.

Për ata që nuk e dinë ndërkohë, Martinaj ka lidhje familjare me familjen Berisha, nga ana e Lirisë.

34 Komente

 1. M
  Me emër

  Sa gjynaf Kolgjeka ! Tesh e kan vu në shënjestër ....

  1. N
   Naim Frashëri

   Ai nuk kapet, po Familjaret e tij po ja Kpusin, Personalisht me vben keq per çdo Njeri qe Vritet,qoft ky edhe Vis Martinaj, i Uroj te jete gjalle, Por ama jam edhe Ligjin ,nese ka bere dem ,te pergbigjet deri ne nji.

   1. l
    lexuesi

    tash po bajn copash milingonat ...

   2. 1
    19

    Ik mor gamor .

    1. D
     Dardan

     Uljan Kolgjegja ka te drejte: nuk ka bir nene dhe kelysh kurve qe t'i hedhe prangat Evis Martinajt te Vicidolit! Ate e mbron Sali Berisha o budallenj!

     1. D
      Demokrati me mend ne koke

      Tamam shqiptar tipik. Zoti e mbrojte kriminelin thote. SHqiptaret gjithmone krijojne idhuj nga te keqinjte. E cuditshme. Per nje gje te jeni te sigurt. Zoti nuk i do ata qe bejne ngaterresa ne Toke. Keshtu qe dhe ky bossi mbas qafe e ka. Si gjithe te tjeret nga vitet 90 e deri sot.

    2. T
     Thuj “mbretit”te dali.

     Shko qiu mer kokrra legenit.Prit Kur ta ngjojm ene ty emrin ke lista e te humburve.Do qash qumshtor,e do dridhesh si miu.Hiku koha cublliqeve te juaja.Mqn ky qe qeka “mbret”dhe te tj I ka milingona,pse nuk del,sepse ngadal jamkan zhduk më shoqni dhe me fis.Yt ju shkerdhata,qe nji ore e me pare te zhdukeni nga kjo jete,qe i boni hije tokes kot.Mas qafe e keni,por prisni.Keni vra e prere te pafajshem e zoti ju ka denu.

     1. F
      Fatosi-kosove

      Edhe taksist edhe magar ka kohe qe skam par,ne fund te fundit i duhet sali berishes qe ti hipi se tash eshte plakur dhe smund te eci edhe dhembet i kan ra dhe nuk mund ti kafshon, te gjithe kriminelet ne nje parti-qenef.

      1. U
       Usa

       Ky i paska merak tatuazhet ,le ta bej dhe tim kacurrelin me krah duke fluturuar!

       1. r
        romeo

        Ja kjo eshte partia e Sali non grates....

        1. N
         Naim Frashëri

         E pyten nje Çune ,ne qote se Nena do ishte Kurve dhe Baba Kurvar ,çfar do beheshe Ti? Shofer Taksibe thote Djali.

         1. Dorzo liçencën !

          Ketij taksistit t’i hiqet liçenca , që mos marë ndonjë pasagjer të pafajshëm në qafë .

          1. S
           Shaban

           Shume lajm cilesor.

           1. J
            Ju fshifte kolera

            Pse s'na e tregon te verteten te gjithe, o palle? Sala a ishte ne ceremonin e varrimit te shkove qe u shoshen nga plumbat? Sala po punon shume t'ju zhduk ju...te shpetoj Zenin dhe Argiten...tani qe u zbuluat tani vec plumbi ju pret...si nga kundershtaret dhe nga miku juj i madhe Sal...Gjera te bukura do shohim!!

            1. E
             Emigranti i paligjshem

             Se çfare lidhjeje familjare ka ervis martinaj me Znj. Liri Berisha vetem gazetarë te letres higjenike me mbishkrimin tema mund ta dini. Ervis martinaj nga burreli ndersa Znj. Berisha nga Gjakova. Nje mortje qe nuk ju ha o rrace e shpifur

             1. P
              Para Laci

              Lidhja eshte sepse Martinajt e Fushe-Kuqes ne Lac jane me origjine nga Kosova. Ata u larguan nga Kosova pergjithsisht para luftes se dyte boterore per shkak se ishin ne gjak. Visi ose ka Lind ne Fushe-Kuqe ose eshte kushuri me Martinajt e Fushe-Kuqes.

              1. M
               Mal Cori

               Sal Berisha, asht pi Berishe të Pukës, or mec.....

               1. P
                Përmetari

                Mos e dhëntë Zoti të jetë prej Pukës ai katil e kriminel!

               2. D
                Dakord

                Emigrant per ke u revoltove kaq shume? Qe ofenduam visin duke e bere kusheri me lirien apo jo???

                1. S
                 Sali gerdeci

                 Po' se Jan kosovar te ardhur me kohe o loqe emigrant,,ik vil rrush anej se esht koha e rrushit

                2. D
                 Drejtesia (në mos e shtetit do të jetë e zotit)

                 Heret a vonë (po qe se ka vrarë) ky mbret qenefi do ta ketë një fund të sigurt, prandaj lereni kohën të bëjë punen e vet.

                 1. K
                  Kola

                  Shifeni cfare mostre,dhe cfare geni ka Sali plehu

                  1. N
                   Niku

                   Kapelen e paska te Edi Rames ne foton me Ervisin.Si duket do ti beje qefin me mikun e tij.

                   1. t
                    tori

                    Edhe ti tatuazhin e saliut ke bo,,apo ti ke idhull zenin e babit,

                   2. G
                    GEZUAR BAFTJAR

                    Pune kriminelesh

                    1. G
                     GEZUAR BAFTJAR

                     Pune kriminelesh

                     1. k
                      kopi

                      lereni more se nuk e gjen gje kete se eshte kokrra e budalles. eshte komplet i semure. nuk ndyn duart njeri me kete. do rroje sa rrojne idiotet

                      1. D
                       Dajti

                       Burri që është burr del në shesh dhe nuk fshihet si miu, uro që të jetë shëndoshë e mirë se është i ri në moshë.

                       1. P
                        Petrela

                        Hahaha Burrë goxha i mirë ky Dajti, me sa duket qenka gamar si ky që bëhet fjalë...ec para buri se mirë je, në drejtimin e duhur..

                        1. P
                         Policia qe (s)duam

                         EUREKA - Fisi i Vis Martinaj pra paska lidhje me fisin e Lirise se Saliut! Kjo qenka arsyeja pse Policia e Rames nga 2013 nuk po e kap Visin...per hater te fisit te Lirise!

                         1. L
                          Lani

                          Po me flamurin shqiptar ç’kanë këta kërmat?!

                          1. T
                           Te tille jini , sa here qe hapni gojen

                           Sa mbreter do nxjerre nga shpellat e Veriut Shqiperia ?! Deri tani ka provuar Toptanet , Zogollet , Berishianet , njeri me idjot se tjetri !

                           1. I
                            I tille je , sa here qe hap gojen

                            Le te rrije si mut , fshehur neper ferra si cubat prej nga ka lindur . Atje jeton me mire shpellari , neper shpella , neper ferra e mocale , si specie e rralle .

                            1. L
                             Likja

                             Mbreti vet esht gjalle,dhe ndoshta nuk e kapin kurre,por milingonat po' i hane shoket dhe fisin,,,dhe ky mbreti po' numeron xhenazet nje e nga nje,

                             Lini një Përgjigje