FOTO: Kush është 19-vjeçari në Gramsh që dhunoi dhe i zhvati një të moshuari një shumë parash

3 Tetor 2023, 13:47Kronika TEMA

FOTO: Kush është 19-vjeçari në Gramsh që dhunoi dhe i

Një 19-vjeçar i identifikuar si Klajdi Jaupi është vënë në prangat e policisë së Gramshit pasi dhunoi dhe grabiti një të moshuar në qytet.

I riu i grabiti 55 000 lekë të moshuarit 82-vjeçar banues në fshatin Gjerë, të cilat Policia i ka gjetur dhe i ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale.


I moshuari ndodhet në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

2 Komente

 1. O
  Odi

  Kthejani pensionin plakut të gjorë, lërini provat materiale se ka nevojë për ilaçe dhe ushqim!

  1. J
   Jetmita

   Gramshi mban rekord kombetar per numrin e perdoruesve te heroines. Normale qe te ketilla ngjarje do ndodhin. Shyqyr qe plaku qenka mire...

   Lini një Përgjigje