FOTOT: Brenda ambienteve të SPAK, dosjet hetimore arrijnë deri në tavan. Zyrat e zbukuruara me simbole patriotike

28 Shtator 2023, 17:48Kronika TEMA
FOTOT: Brenda ambienteve të SPAK, dosjet hetimore arrijnë deri në

Nëse nuk je nën hetim, i thirrur për të dëshmuar, apo pjesë e drejtësisë, është e vështirë të të dish se çfarë ndodh pas xhamave të një prej godinave më hijerëndë në vend, SPAK-ut.

Shumë pak janë pamjet që rrjedhin nga kjo ndërtesë hermetike, dhe pse para saj qëndrojnë ditë e natë gazetarë e kameramanë të shumtë. 

E sot, është Ambasada amerikane në Tiranë që ka shpërndarë disa pamje nga brenda ambienteve të SPAK.

I ngarkuari me Punë në Ambasadën e SHBA David Wisner është takuar sot me kreun e SPAK Altin Dumani dhe zyrtarë të tjerë teksa ka shpërndarë disa pamje nga vizita.

Ajo që bie në sy janë zyrat e mbushura me dosje dhe materiale të ndryshme, në disa raste të vendosura në dysheme dhe herë-herë mbi raftet që arrijnë deri në tavan.

Po ashtu, Dumani dhe prokurorët e tjerë duket se janë kujdesur që t’i zbukurojnë zyrat e tyre me motive patriotike, simbole kombëtare dhe me bustin e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

9 Komente

 1. Z
  Zaza

  Paralajmerim per dumanin qe eshte ne gjume akoma. Vila lalezit. Go

  1. F
   Frikacaku.

   Dumani ka frikë nga sala

   1. B
    Belshjoti

    Jane zbukuruar e mobiluar bukur u jane krijuar kushtet financiare dhe pune,por SPAKUT lere cfare hiqen ju shpeton shura prokurorve nga SALA dhe ILIRI tek te tjeret fryen si gjel behen trima.

    1. y
     yyy

     Busti heroit kombetar ,,,,,haha ,,,,ai eshte serborthodhoks ,,,,

     1. E
      E verteta

      Serbi i sateme, i tyteti e i surratit tend o gjakprishur mendje tredhur!Ai ka qene iliro-epirioto-arberor, me pak fjale puro shqiptar si nga e ema ashtu edhe nga i ati. Shko ha çorben e prishur tek kishat serbo-greke se duket qe te kane bere shume mire.

     2. D
      Dok

      Po si te mos shkojne dosjet ne tavan?! Ato mund te shkonin ne qiell nese vertet do hetohej gjithe zorra e trashe qe terheqin zvarre rama-veliaj.

      1. M
       Mire

       Une nuk shikoj asgje deri tani. Saliu po rinohet e une po plakem.

       1. A
        Agimi

        Zbukuruar me simbole kombetare thote ky,kjo gomari...Po te ishin grkoserbe do heshte.O ku ka mberri kjo e shkreta shqiptari?

        1. i
         ida

         SPAK, kerko ndonje buxhet per rafte, mos kerkoni vetem rroga. Si mund te punohet ne keto ambjente! Kjo eshte kultura e punes ne kete ambjent.

         Lini një Përgjigje