VIDEO: Si ranë në pranga 12 anëtarët e bandës së Laert Haxhiut

28 Shtator 2023, 16:27Kronika TEMA

VIDEO: Si ranë në pranga 12 anëtarët e bandës së

Policia e Shtetit ka shpërndarë pamjet e operacionit “Never Forget”, falë së cilit u zbardhën disa ngjarje të rënda kriminale.

Operacioni që nisi mbrëmjen e mërkurës dhe vijoi deri në orët e para të ditës së sotme, u finalizua me ekzekutimin e 12 urdhërarresteve. 4 persona të tjerë u shpallën në kërkim.


6 vrasje, 5 shpërthime me tritol, grabitje me dhunë dhe 3 tentativa për kryerje vrasjesh janë zbardhur nga Policia e Shtetit falë të penduarit, Artan Tafani.

39-vjeçari është anëtar i grupit të Laert Haxhiut, kundërshtar i Aldo Bares dhe ka zbuluar 19 ngjarje të rënda kriminale.

 

1 Komente

  1. L
    Lala i Lushnjes

    Po të ishte jashtë Aldo do të krijonte bandë evgjiti?

    Lini një Përgjigje