Grabitën dhe dhunuan për vdekje të moshuarin në Mallkastër, lihen në burg 2 autorët

23 Nëntor 2022, 12:54Kronika TEMA

Grabitën dhe dhunuan për vdekje të moshuarin në

Gjykata e Fierit vendosi sot masën e sigurisë “arrest me burg” për dy autorët e grabitjes me dhunë në Klos të Mallakastrës, ku humbi jetën si pasojë e dhunës së ushtruar 89-vjeçari Caush Shehaj. Dy autorët 22 dhe 28-vjeç u arrestuan disa orë pas ngjarjes.

Një prej tyre Musa Gudo nuk është një figurë e panjohur për blutë e Fierit pasi kishte pak kohë që kishte dalë nga burgu ku vuante dënimin për përdhunimin e një 23-vjeçarje në Fier.


Sakaq, dy autorët e grabitjes në Mallakastër Ervis Halimi dhe Musa Godo kanë mbërritur në gjykatë të shoqëruar nga forca policia, ndërkohë familjarët e të moshuarit kërkojnë dënimin maksimal për autorët.

3 Komente

 1. T
  Terrorista

  Këta që në fetyre duken terrorista, keta shoqrija duhet ti luftoje

  1. P
   Plehrat ,se lane Popullin te jetoje normal..

   Plehrat , Jevgjit e Fierit ... Ska Ajo Familie meshkuj ,tjua shpertheje trute ketyre Plehrave mbas Burgut ... Normal kure vjedhin dhe vrasin Politikanet ,,edhe keta mbeturina mendojne...duhet Eleminuar nga Politika ata plehrat e Politikes Serbin Sali dhe Ilirin Floririn e Kerrabes njehere, pastaj dhe bishtat e ketyre...

   1. s
    shqip

    Ne fakt, ne kohen e xhaxhit, keta trimat do ti shikonim te lekundeshin ne litar ne majen e ndonje peme. Te na rroje demokracia se me sa duket demokracia eshte per kriminelet, pasi edhe kur kapen dhe dergohen ne burg, parate per ti mbajtur ne ato hotelet me 5 yje qe sot i quajne burgje, i paguajne viktimat. Po te kishim denimin me cdekje si dikur, Shqiperia nuk do ishte bere vater infeksioni me kriminele qe vrasin e presin diten per diell.

   Lini një Përgjigje