Kush është shefi i Krimeve në Komisariatin numër 6, i arrestuar me urdhër të SPAK?

21 Nëntor 2023, 09:37Kronika TEMA
Kush është shefi i Krimeve në Komisariatin numër 6, i

SPAK ka arrestuar shefin e Krimeve të Komisariatit numër 6 në Tiranë, Dedan Gjoni.

Ndaj këtij të fundit janë ngritur disa akuza për vepra të rënda penale.

Një prej akuzave të ngritura është ajo e sigurimit të kushteve për të kryer vrasje.

Pra ndihmonte grupet kriminale, për të kryer vrasje, ndërkohë që paguhej nga shteti për të mbrojtur qytetarët.

Mësohet se mes të arrestuarve janë edhe 7 efektivë policie.

27 Komente

 1. S
  Shoku

  Jam i bindur se po te germosh (Jo thelle) ne jeten e shqiptarit, edhe tek ai me i thjeshti ne dukje, rralle do te kete mbetur ndonje i paster. Natyrshem me lind pyetja: Pse ndryshuam kaq shume pas viteve 90?

  1. K
   Kalec Dega Numero uno

   dy arsye shoku: 1) komunizmi i ngulitur thelle te ty, qe ka trazuar ADN-ne e shqiptarit ne breza, plus edhe ajo 'vakisa e fundit', lol 2) komb e bageti pa asnje taban e kulture me mentalitet klanor e taliban, pasoje e ndotjes nga ushtria otomane. pra: pellazg shqipfoles mesjetar ne mes te evropes, lol

   1. T
    Turpi eshte pak...

    Jo, karkalec, jo ju jeni fara qe ka mbjelle dikursh ne Shqiperi, si mbolli Karaxhiçi faren ne lendinen e Sheqeres dhe na poftisi Saliun. Por tani globalizmi ben punen e tij. Te jeshe kurve eshte nder, po ashtu dhe kriminel apo hajdut. Ket mbolli ne fund fare koha . Do durojme dhe pak sa te vdisni ju osa ne .

    1. T
     Tetovari

     Jo o kalec lol, por pershkak se Zotit fuqiplotit ju ndalue nga sistemi stalinist Enverist, ideollogji e rusve e jo e Otomanve, me depertue edhe ne zemrat e juve, e te ti akoma nuk gjen vend Zoti i lartmadhërushem,.

    2. P
     Prec Ulaj

     Cdo shtet e komb ka njerez te tille. Problemi eshte sa i lufton shteti ata. Ne keto 32 vjet nuk i ka luftuar, perkundrazi i ka pasur ne pozite. Sot qe erdhi SPAKu , ne keto 11 muaj ka nisur lufta, po fshihen si minjte, janer kriminele te poshter, bashkpunetor te Saliut.

     1. T
      Tetovari

      Shum i ndeuri njeri ke shtrue nji pyetje shumë dimenzionale, jam nga Tetova, do mundohem pakës me nji analiz të vogemël, nga viti 1991,deri 2000, perlashtim 97, i kam kalue pushimet me familje në Shqipri nga malli që maheret nuk kishim mundsi nga regjimet komuniste apo socialiste, saher që vishim dhe ktheheshim ne Tetov perjetojshim maltretime nga Policija e Shtetit Amë, me gjoba të kota, na thojshim 5000lek për Sal dreqin 5000lek për lalën, dhe tash nji pergjigje per at shprehjen tuaj, pershkak të abuzimit komunist me besimet fetare, perfundimisht vriten njerzit per pak lek dukr mos e dijt se jeta e njeriut esht shum e shtrejt, tfl mir mbeç.

     2. A
      Asd

      Dmth eshte monster. Atehere gjeni edhe menyren dhe njerezit qe e ndihmuan te mberrije aty ku eshte dhe i shkarkoni e hetoni te gjithe. Pastrojeni qelbin deri ne fund te infeksionit.

      1. B
       Berti

       Ouuuuu, te shkretit ne, sa te pasigurte jemi , sa e rëndë !

       1. l
        libofsharaku

        Po te gjith e dinim por ja se si te duket kur plas puseta menjehere e i nxjer te tera, kalbje ne themel, oh cfar shthurje e cfar bordello shtet i krimbur deri ne palce. Brecani i saliut dilte ne televizor si ish polic i dekoruar qe jepte opinionet e tij te vyera neper studio televizive, o zot!

        1. k
         k

         Shteti shqiptar eshte ne dore te droges, krimit, korrupsionit, bandave maloke mafjoze me non gratën në krye. Mallkuar qofshin te gjithë per 100 breza.

         1. f
          frok

          E tmershme shefi i krimeve kriminel vrases,ky duhe varur te dera e drejtorise se policise.

          1. M
           Miri

           Vine re me vemendje emrin....Dedan Gjoni....no koment!

           1. B
            Buke

            E ka fajin Beleri dhe Himarjotet. Iliro-pellazget nuk merren me krime, jane patriote

            1. s
             sali tymuesja

             Ka mundesi qe te gjithe keta jane te grupit Cifteleia, qe Rama i mori me doren e tij dhe i vuri ne poste te rendesishme. Policia eshte me ne.....

             1. P
              Populli kerkon drejtesi

              Shoku : Filloi te ndihesh nje fare liberlizmi qe pas vdekjes te Enver Hoxhes te dukej sikur thoshin po lirohemi nga e keqja , cdo vit duke ndryshuar nga ana liberale ca edhe ekonomia kish rene per toke ne cdo sektor kishte mungesa dhe njerzit e shkrete kerkonin derman filloi miku per te mbaruar pune jepej nendore ai qe skishte si afrohej sherbim deri sa erdhi 90-ta dolen sheshit fare hateret. Filloi Sali Berisha te fliste se donte mbeshtetje per te aritur ato qe tashme dihen dhe njerzit e shkrete e besuan se kishte ardhur fukaralleku dhe thane shpetuam dhe keshtu me dy gishta larte “Liri Demokraci “ u gezuam se me ne fund erdhi DEMOKRACIA ? ! Cudi se edhe Saliu po kete shpreje thote edhe tashti do ju bie Demokracine po me votoni mua. 33vjet kaluan edhe sa vjet do Saliu te bjere Demokracine? Prandaj prishja erdhi nga LART deri ne popull eshte bere me laps ne dore kjo pune nuk ka faj populli por ata qe ishin vene per te mbrojtur kete popull fakir , popullin e bene te fliste me vehte duke ju krijuar plot probleme qe nga germimi per biografi dhe renimi i ekonomise . Ramizi vdiq pa dhene llogari por mos lini te vdese Saliu te jape llogari nje me nje perte gjitha te keqijat qe i ka bere ketij populli bashke me banden e vete .

               1. T
                Tetovari

                Bravo shok i nderuar pajtohem me te gjitha argumentet e tua, hiku komunizmi erdhi sali dreqi ma i zi se gjith regjimet komuniste ane mban botes e la popullin e shkret me gishtt ngoj, dhe akoma nuk angi 33vjet kalun asnji gjyq nuk e prek me dor, çfar fatkeqsie te populi i jon i shkret.tfl mir mbeç.

               2. P
                Populli kerkon drejtesi

                Shoku : Filloi te ndihesh nje fare liberlizmi qe pas vdekjes te Enver Hoxhes te dukej sikur thoshin po lirohemi nga e keqja , cdo vit duke ndryshuar nga ana liberale ca edhe ekonomia kish rene per toke ne cdo sektor kishte mungesa dhe njerzit e shkrete kerkonin derman filloi miku per te mbaruar pune jepej nendore ai qe skishte si afrohej sherbim deri sa erdhi 90-ta dolen sheshit fare hateret. Filloi Sali Berisha te fliste se donte mbeshtetje per te aritur ato qe tashme dihen dhe njerzit e shkrete e besuan se kishte ardhur fukaralleku dhe thane shpetuam dhe keshtu me dy gishta larte “Liri Demokraci “ u gezuam se me ne fund erdhi DEMOKRACIA ? ! Cudi se edhe Saliu po kete shpreje thote edhe tashti do ju bie Demokracine po me votoni mua. 33vjet kaluan edhe sa vjet do Saliu te bjere Demokracine? Prandaj prishja erdhi nga LART deri ne popull eshte bere me laps ne dore kjo pune nuk ka faj populli por ata qe ishin vene per te mbrojtur kete popull fakir , popullin e bene te fliste me vehte duke ju krijuar plot probleme qe nga germimi per biografi dhe renimi i ekonomise . Ramizi vdiq pa dhene llogari por mos lini te vdese Saliu te jape llogari nje me nje perte gjitha te keqijat qe i ka bere ketij populli bashke me banden e vete .

                1. g
                 genci

                 Pyesni verdalle se sa eshte tarifa per t'u emeruar shef komisariati dhe vriteni mendjen sa vjet duhen per ta pkotesuar shifren me rroge. qe ketu prishet komplet filli, i shefit, vartesve shefave te medhenj dhe dreqit e te birit. trafiku i droges dhe krimet qe lindin prej tij nuk do rreshte e nuk do ndalohet kurre. thjeshte do vije "Dedan Gjoni" i radhes dhe keshtu cikli vazhdon...

                 1. c
                  ce

                  E paska te shkruar ne balle cfare monstre e neveritur qenka ky militanti i foltores Dodan Gjoni , duhet te jete tip Gjin Gjoni dhe shoku i Ervin mataj dhe mafiozit Brecani. Deri ne polici ka hyre krimi i mafias, bravo Taulant Balla, nxirri ujin e zi., pastroje policine nga mbeturinat e foltores se vicidolit qe akoma jane ne detyra.

                  1. l
                   lesh e li

                   Policia eshte institucion i korruptuar. Ka shume arsye, po kryesorja se aty del lek i madh, duke i bere presion kriminelit apo duke e liruar ate nga akuza. Policia, perfshi drejtoret e deri ministri, kemi rastin e denuar, kane bere akord me kultivuesit dhe trafikantet e droges.

                   1. D
                    Daullxhiu

                    Krimineli shef krimesh? Hajde shtet hajde. Ikni o popull nga syte kembet se ju kan vene kriminelet tju mbrojne nga kriminelet.

                    1. D
                     Dauti

                     Po nuk doli nje malok i hajrit? Paskan qene kriminel ne gen kjo rrac muti.

                     1. L
                      London

                      Si malok a po laluc nje rrace jemi ore nuk e di per ty o Daut por mendohu mire para se te flasish

                      1. T
                       Tetovari

                       O Daut tê gjith në krye e deri në fund banda kriminele si maloku si jugu nji pleh, kur nuk ka gjigj dhe drejtsi, do vazhdon edhe shum koh per te keqen e popullit Shqiptar.

                     2. R
                      Rrnofte LEXHENDA ! dhe ZAGARET

                      Kush eshte. Nje mutual muti I Vampirit. ...LEXHENDA.

                      1. F
                       Fitorja eshte e sigurte.

                       Me mire se kushdo e di doktori, se plaga po nuk u pastrua e te kruhet mire, nuk sherohet. Po nuk u pastruan te gjithe ata qe kane bere krime keto 33 vjet, mos u mundoni kot. Zere se nuk keni bere asgje. E ne Shqiperi eshte shume e veshtire te pastrohet cdo gje ne rrenje. Do te durojme sa te marin fund funderinat e te dy kraheve. Ardhte sa me shpejt ajo dite.

                       Lini një Përgjigje