Rrahu për vdekje fqinjin per një vend parkimi, punonjësi i RTSH-së lihet në burg! 51-vjeçari: Isha i dehur

3 Gusht 2022, 13:10Kronika TEMA

Rrahu për vdekje fqinjin per një vend parkimi, punonjësi i

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Alban Menerin, pasi vrau fqinjin e tij Nikolin Stakës, duke e goditur me grushte dhe shkelma.

Përpara togave të zeza 51-vjeçari nuk e ka mohuar konfliktin, por është shprehur se ai ka qenë në gjëndje të dehur.

Por, ky pretendim I tij është hedhur poshtë nga akuza, pasi sipas prokurorisë nuk ka rezultuar se ai ka qenë I dehur kur është konflikutar me viktimën.

Ngjarja ndodhi pasditen e 30 Korrikut në rrugën “Sulejman Pitarka” në kryeqytet, ku autori fillimisht do debatonte me një parukuiere.

Shkak i debatit u bë një vend parkimi që Meneri pretendonte se e zotëronte dhe se ishte pronë e tij.


Në këto momente ka dalë në dritare 56-vjeçari, Nikolin Staka me profesion mësues, e në përpjekje për të shuar konfliktin, viktima i ka kërkuar 51-vjeçarit të mos debatonte me një grua.

Meneri i ka kërkuar 56-vjeçarit Staka, të vinte poshtë për ta sqaruar. Sapo viktima ka zbritur, është goditur me grushta në fytyrë e qafë, ku pas disa orësh si pasojë e hemoragjisë së brendshme humbi dhe jetën.

6 Komente

 1. K
  Kjo vrasje ështe një lloje si në plazhe

  Jo po ta lirone Kjo vrasje ështe një lloje si vrasja në plazhe. Të dy këta njerze punone në Shtet njëri police tjetri në Telivizjonin komtar këta Jane pra (elita?) E jone komtare dhe shtetrore. Njër vret një femi për krapiqozet e tija tjetri vret komshiun për një fjale goje. Dhe munsisht këta të dy duhet të kishin qëne njerze të shkollume me kulture dhe dinjitet njerzore Por ja që të dy Talibane mostra poshte mentaliteti Turke Otomane Talibane. Pse nuke pati ragime dhe protests kure u bë Kjo vrasje por pritem atë të plazhit në thelbe jane një i njëjti mentalitet

  1. .
   .

   shumë dakord me komentin vetëm një gjë, të punosh montazhier në televizion ska asgjë elitare, maksimumi është punë mediokre

  2. P
   Pilo Lala

   Po e gezon vendin e parkimit Meneri, i dhane dhome falas ne burg. O idjot je 51 vjec, mos bej si adoleshent, te zihesh me cdo njeri ne lagje. Perfundove aty ku e meritoje, se u nxive jeten fqinjeve.

   1. A
    Albert

    Dy ngjarje tronditese u shenuan ne kete nderrim ditesh mes korrikut e gushtit, vrasja e nje mesuesi ne Tirane nga nje perbindsh me mbiemrin Meneri dhe vrasja e nje vajze 7 vjecare nga nje tjeter perbindsh me rrobe policie. Ve re qe ngjarja e pare kaloi thuajse pa zhurme, si nje grindje ku s'merret vesh e verteta, ndersa per ngjarjen tjeter po zhurmohet sidomos nga politika. Vrasja eshte krimi me rende ndaj personit. Si kualifikohet njera e tjetr vrasje, me dashje a nga pakujdesia, eshte detyra e drejtesise ta gjeje e te jape edhe denimet e merituara. Por ne opinionin publik shfrytezimi i ketyre ngjarjeve per interesa politike, eshte nje turp i madh, eshte me shume se turp, eshe dhembje se me cfare "armesh" po lufton opozita jone e cartur nga mendte te godase qeverine, mazhdorancen, pushtetin e stabilitetin. Dhe ngjet keshtu, ndersa akoma nuk ka dale ne drite pergjegjesia per vrasjen nga struktura te armatosura te PD e nje mjeku para zgjedhjeve te vjetshme ne Elbasan, i trajtuar si kundershtare politik, dhe ngjet keshtu kur per vrasjen e nje te riu nga policia ngaqe theu oraret e vendosora nen pandemi, gjithashtu u be aq zhurma sa u dorehoq nje minister i brendshem. Lereni, zoterinj, drejtesine te beje punen e vet. Opinioni i njeh te gjithe politikanet me dhembe e me dhemballe.

    1. l
     lereni te lir ,se po e presin surratBythen ta deko

     Lereni se jane bo gati tu e prit Miqte per ta falenderuar me nji Dekorate surratit prej qeni haleshe

     1. I
      Iliri

      Albanin une e njof qe ne femijeri dhe kam pare ke ai nje djale te edukuar me shpirt dhe zemer artisti ashtu sic e ka dhe profesionin e tij ( vjolinist) . Ai gjithmone ka qene i sjellshem e i komunikushem me shoqerine. Jam shume i tronditur dhe me vjen keq per kete ngjarje qe i ka ndodh. Njekohesisht shpreh ngurshellimet e mija per familjen e te ndjerit.

      Lini një Përgjigje