Fundi i trishtë i shqiptarit në Itali, e copëtuan dhe e hodhën në kanal

2 Gusht 2022, 20:19Kronika TEMA

Fundi i trishtë i shqiptarit në Itali, e copëtuan dhe e

Trupi i pajetë i gjetur në Itali mëngjesin e 28 korrikut është identifikuar nga autoritetet atje dhe i përket një shqiptari.

Viktima është Shefki Kurti, 72 vjeç, banues në Rovigo, i martuar dhe pensionist.

Trupi i shqiptarit u copëtua dhe u vendos në qese plastike të cilat u hodhën në një kanal. Zbulimi i parë i trupit të pajetë ishte të enjten në mëngjes kur u vu re një këmbë njeriu.

Pak më vonë u gjetën koka dhe pak më pas edhe krahët, të mbyllura në katër thasë të zinj. Ende nuk dihet shkaku i kësaj ngjarjeje të rëndë, megjithatë autoritetet atje po punojnë për zbardhjen e plotë.

Policia italiane ka ftuar të gjithë ata persona që kanë informacione të dobishme për viktimën të paraqiten në komisariat.

Lini një Përgjigje