"Sakrifikuan babanë që të mos dilte sekreti" - Priten arrestime të tjera për vrasjes e Pëllumb Metës, ja çfarë dyshon policia

27 Shkurt 2024, 10:57Kronika TEMA
"Sakrifikuan babanë që të mos dilte sekreti" - Priten

Shumë shpejt, duket se do të kemi arrestime të tjera në lidhje me vrasjen e Pëllumb Metës. Policia e Durrësit po vijon me intesitet hetimet në lidhje me zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur më datë 10 shkurt.

Burime nga grupi hetimor pohojnë se ka dyshime të forta që bashkëshortja e Pëllumb Metës dhe njëkohësisht nëna e tre fëmijëve të arrestuar të jetë iniciatorja kryesore në vrasjen e 50 vjeçarit dhe asgjësimin e kufomës.

Blerina Meta është lënë qëllimisht e lirë nga policia për të zbuluar detaje të tjera që grupit të hetimit i nevojiten për të zbuluar të vërtetën. Hetuesit po mbajnë në survejim me metoda speciale Blerina Metën.

“Nuk e besojmë që shkak për vrasjen të ketë qenë historia e fejesës.

Ne mendojmë se diçka tjetër fshihet. Ata sakrifikuan kryefamiljarin që mos të dilte ai sekret nga gjiri i familjes.

Po punojmë me intesitet, me metoda aktive dhe proaktive.

Kemi dyshime të forta se iniciatorja kryesore e kësaj ngjarjeje të jetë Blerina Meta”,- thanë burime nga grupi hetimit për ABC News.

23 Komente

 1. P
  Parruca

  O cna kenaqet ore police prej kartoni. E keni lene kastile te lire qe ta pergjoni dhe e thoni kete ne media. Po pse ajo nuk i lexon portalet?

  1. D
   Dakord

   Hahahahahahahahahaha ashtu është një muhabet. O zot sa kam qesh o Parruca, me lot hahaha

   1. T
    Tirona

    Nuk e ka thene Policia se e ka lene te lire per ta gjurmuar , keto fjale i nxjerrin gazetaret qe i kemi dhe polica, gjykates, hetusa , prokuror prite kur te na behen baba dhe nene, keta palo gazetare

    1. t
     tigri

     po keshtu thone keta gazetaret BQ se nuk thote keshtu policia

    2. T
     Tetova

     Parruca Ke drejtë. Punë amatorësh që nxjerrin në publik mësheftësi të profesionit Keq

     1. V
      Vari pambukun

      O parruca edhe ti tip kazani,,,e Kan then kazanet,,,jo policia,,apo ai polici ke dera komissriatit,,policia del me deklarata ne TV kur zbardhet ngjarja,,dhe ai epror qe jep deklaraten Ka emer dhe mbiemer,,,policia kush,,, palla ata qe e shkruajne,dhe palla ata qe e lexojne,besojne dhe komentojne,

     2. S
      Spiro Terbufi

      Sekret i madh paska qen sa doli dhe ne gazet.Hajde survejim hajde

      1. t
       tetovari2

       Ha ha haaaaaaaaa,kësaj i thonë të të them një fshehtësi por të lutem,të, përgjërohem,mos i trego kujt!

       1. p
        pjeter

        Po ndoshta pergjimet jane bere,detajet e pergjimeve i kane dhe po shofin perputhjen e tyre me faktet, dhe ndoshta gazetari i artikullit ne fjale,ashtu si u ka hije koheve te fundit,i ka futur edhe stilin e tij,e rezultati eshte ky artikull qe lexojme, futja tia fusim!!

       2. P
        Pasues veterani

        Jane duke zbatuar mosbindjen civile nen shembulin e PD -isteve dhe vencanrisht deputeteve te foltores. A nuk po bene thirrje KELLICI per te djegur Parlamentin, pasi shkaterruan seline e tyre ?

        1. M
         Maks

         A u hegert mortja ju me kete sekret hetimesh qe po beni Kush ai hetues idjot qe ju thot ju qe po ndiqet ne menyr sekrete gruaja kur tani e mori vesh gjith shqiperia

         1. I
          Ilir

          Perse djali, Hyseni u kthye nga Italia dhe e ema e motra, sa dhe si kane komunikuar me te kur ishte ne Itali. U duhej edhe prezenca e tij per te kryer planin? Dy grate... ne bashkepunim, kane manipuluar edhe djemte duke i perfshire ne krim. Nena vajzen, pastaj te dyja edhe te tjeret. Vajza e madhe ishte me e veshtire per t'u perfshire,e mund t'i prishte planin se èmes.,ndaj nuk e kane perfshire.

          1. K
           Kristi

           O gazetare pazari, Po cfare sekreti ...kur ju vini tellallin,..apo nga grupi hetimor,....keshtu e ashtu,terci e verci.... Hajde hetime hajde.. Nje zhurme e madhe mdiatike,na lodhet,po na e beni jeten shume stresante,... Gazetaruce mjerane ne media sharlatane....

           1. S
            Sekreti

            Vellai ka qen tu pallu motren dhe i ka kap baba

            1. S
             Shkodrani-Belgjike

             Se ka vra gruja e din edhe gomari, por duhen prova se monstra është vështirë të zbulohet.

             1. R
              REZART

              SAKRIFIKUAN BABANE///??????JO GAZETARESK DASHNORI I GRUAS BASHKE ME GRUAN E TIJE E VRAN TE NDJERIN U PREFT NE PAQE E ZOTI I MARTE HAKEN AMIN ATE E VRAU BUSHTRA TE CILES NUK I DILTE NATA ME JARANIN POR I DUHET DHE DITEN DENOJENI VAJZEN QE E MER PERSIPER VRASJEN ,,,,,,,,,,,,, ME DENIM TE PERJETSHEM E TA SHOH VRIMEN E NENES SI E TREGON VRASJEN QE KA BERE BUCJA ME JARANIN QEVERITAR

              1. m
               mati mati .175 @gamil com.

               Fiks Vrasesi i Pellumb Metes ky zoteria ,GRUAJA E TIJ E KA VRARE E PLANIN ME DASHNORIN E SAJ ,LE KOMENTET E KOMSHIEVE NE LAGJE DURRES ,VET GRUAJA KY PUNONTE DUKET NJE TIP NDJESTE PASTE PIRANEC PUNTORE I THJESHTE ,GRUAJA E TI E TIJ E DASHUR ,DASHNORIN KUPTONI PUNTONTE ARREN FSHAT QE KUPTOHET VET SI SHQIPTARE QE EUROPES I HYME SI BOTA JASHTE LIDHJE TJETER TIP RANGALLE NGA MENDJE KY TIP PIRANECI SE DUKET ,PLANI I GRUAS SE TIJ E DASHNORI AFRIMITRT ME FEMIJET VRASJEN GROPOSJEN E MIRUPSFSHIM PELLUMBE GARANTE MBROJTE CDO GJE DASHNORI ,AJO NJE RROTE KURVE E BURRI PELLUMBI LUMADHI GROPA E MORI E GRUAJA E TIJ E GARANOCINE FEMIJET SE FEMIJET TE DASHNORIT OH CUPA OH DJALI I MADH OH I VOGLI TE DASHNORIT E BABI I TYRE I DYTE KY NE PUNE LUMADHI E INSKINIMI KA HUMBURE E POLICIA JONE AGJENENTET TANE POLICIRE FEMIJET CUPA PASTAJ DJALI I MADHE E I VOGLI E CUPA JA FLISNI MUABET E VRASJA GRUAJA E DASHNORI E VRISNI BABIN JENI FEMIJET E MI MUABETÈ E MAMI E DO JU NDIMOJE UNE BABI I JASHTEM DASHNORI PER MOS DAL ZBULUAR ,E MESS FACB GRUAJA E TIJ FEMIJET E DASHNORIN SKANE FAJ FEMIJET GRUAJA E DSHNORI KARI TJETRE NE DURRES

              2. F
               Flamuri pa shtizë

               E tash,pasi ta ket lexuar kete lajm sekret zonja do shkoj te marr azil diku. Sa t'trashe qe jeni..

               1. A
                Arku

                E kam thënë që dotën e parë që ajo është përgjegjsja kryesore ne vrasje.

                1. U
                 Ura e bahcallekut

                 Gazeta ban mire qe shkruan keto artikuj, sepse jane shume nena qe per te mbuluar pisdheqet e tyre e familjes se saj nga vjen ushqen femijet me lloj lloj maskaradheqesh, duke u bere nje fabrike ku prodhohen vete felliqsira, eposhtersina duke i bere femijet me te keqi se nena e me te poshter se vedja. Ndaj ushqeni femijet me edukaten shqiptare, larg veseve te keqija te mos perfundojne se kjo familje kriminele, duke vrare edhe njerzit e familjes. Thirrja eshte e sinqerte larg poshtersinave e te vazhdohet rruga e mursjelljes e harmonis, Ishalla eshte rasti i fundit qe ndigjojme

                 1. 5
                  555

                  Bravo e gjithe media qe keni cdo dite qe turullosni njerzit me turli lloj idiotlliqesh rreth kesaj vrasjeje duke ia kaluar edhe Big Brotherit! Kulmi eshte se po na dalin te gjitha materialet qe paska dosja sikur tr ishte leter higjenike qe kushdo mund te fshije bythen! Ne se nuk do ishin te verteta e botimit te te dhenave te dosjes,pse nuk nderhyn prokuroria apo policia? Turp dhe rrumpalle eshte ky palo shteti yne!

                  1. H
                   Hrtl

                   Shefi I policise okay, respected, per kete ngjarje te vrazhde per shoqerine e prapambetur dhe nuk eshte me mbush lajmet ne TV por mendjet e burrave grave e femijeve sa e tmerrshme vrazhde mbetet ne kujtese per kedo dhe sa do vuajne autoret vete per kete ne gjendje depresive dhe denimin sipas ligjit. Cdo gjeje I behet halli dhe kurre mos tento vrasjen se nuk mbulohet gjaku i babes dhe kujdo qofte qe ka lind Nena. ne jete perballohen te gjitha sic vijne jo qellimisht per ti mbuluar keshtu.

                   1. b
                    boss

                    Femrat jane djalli vete dhe tni ka dale moda qe hiqen si viktima dhe bejne cdo lloj poshtersie ndaj meshkujve sepse keshtu i mesojne organizatat feministe te derguara dhe te formuara nga Amerika qe jane tashme ne Shqiperi. po shkaterrove femren ke shkaterruar nje komb dhe tani femrat Shqiptare duan vetem lek dhe kar pra llum dhe ndyresi. te merren masa me ligje shume te forta ndeshkuese ndaj femrave qe bejne keto gjera sepse ligji eshte i bute me to dhe shpesh nuk denohen fare. ka dy rroge ose te merren masa ose te fillojne njerzit ti vrasin bushtrat vete me vetgjyqesi por tia nisin nga politikanet ne fillim dhe nga organizatat feministe to Sorrosit

                    Lini një Përgjigje