"Vendosëm përgjues për trafikantët, por erdhi ministri në tavolinë" - Artan Hoxha tregon çfarë i tha oficeri italian (por fotot nuk i publikoi)

23 Prill 2024, 09:15Kronika TEMA
"Vendosëm përgjues për trafikantët, por erdhi ministri

Artan Hoxha ka treguar një takim me një oficer të Guardia di Finanza, i cili i ka treguar se gjatë ndjekjes së trafikantëve dhe përgjimit të tyre, janë surprizuar kur në tavolinë ka qenë një ministër dhe një politikan. 

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, Hoxha tha se oficerët italianë janë shumë prezentë në Shqipëri dhe janë në dijeni për ngjarjet dhe lidhjet e krimit edhe me politikën. 

"Një oficer drejtues i Interforce, më kërkon takim nëpërmjet një kolegu që punon për mediat e huaja. Takimin e bëmë në Rogner. Ai kishte ndjekur zonat problematike të kanabisit, nisi për këtë histori dhe në bisedë e sipër, oficeri i Guardia di Finanza, më thotë po ndjekim një organizatë kriminale, kemi dyshime që policia shqiptare nuk e godet dhe ne po e bëjmë vetë.

Në një moment, më nxjerr një foto, pak e zbardhur dhe më thotë nga dyshimet, një lokal në Gjirin e Lalzit, trafikantët takoheshin me pushtetarë të rëndësishëm dhe kishin vendosur përgjues. Përgjuesit i vendosëm për trafikantët, por aty erdhën politikanët shqiptarë.

Më thotë, a i identifikon fotot? I thashë duan që kjo gjë që publikohet, që të bëhet zhurmë. Ai e dintë kush ishte, por për çfarë po ma tregonte?

Në foto ishin dy trafikantë të rëndësishëm, të dënuar në Itali, i kishte shpëtuar atje sepse kishin ndërhyrë politikanë shqiptarë.

Në tavolinë ishte një ministër dhe një politikan tjetër shumë i rëndësishëm.

I thashë këtë foto po ma jep që ta nxjerr unë?

Pra italianët janë shumë prezentë në Shqipëri. Detyra funksionale e tyre është që të skanojnë territorin, të tregojnë dhe të ndihmojnë Shqipërinë.

Në rastet kur kemi të bëjmë me organizata që kanë aktivitet shumë të rëndësishëm, të bashkëpunojnë për ti goditur në të gjithë vendin. Italianët thonë nuk i sjellim dot të gjithë informacionet, sepse nuk kemi besim", tha Hoxha. 

23 Komente

 1. K
  Koke patate

  Ky eshte qesharak vjen nje momente jo qe behet i pa besueshem po i peshtire ku per c'do ceshtje ky palo burre pretendone sikur i divtd gjitha . Koke patate terrhiqu pak se deshira per te qene i pranishem nd studiot kszan te ka humbur llogjiken e te qenit njeri

  1. .
   ...

   Shumica e dermusë e (politikanve?) osë më mirë ti quashë bandit të veshur me imunitet ligjorê janë të lidhur me krimin dhe trafiqë të ndryshmë. Prandaj Shqiprija ështe cope cope. Por nëse i thani veti gazetar këta bandi duhët ti denensoni puplikishtë

   1. B
    Baca-Bajram

    Po ky i di te gjitha, tek ky koketuli falen te gjithe... Shume kurjoze fakti qe tregon per pergjimin e nje ministri dhe politikani shume te rendesishem..., Po a kane emra keta njerez. Pra duhet te presim deris sa te daki dhe nja 100 here neper emisioni me te njejten histori dhe prap s'kemi per te marr vesh se kush ishin keta politikan,,, Hajde gazetari talibanash qe vetem ne Albanistan mund t'i degjosh.

    1. D
     Dragobia

     Nuk ka gje per tu cuditur. Eshte bere dhe ky gjobaxhi ...

   2. V
    Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

    Po or gru pallum po, ama nuk trego perse te zgjodhen dhe jo nje tjeter? E kishe bere dhe here tjeter apo e kish per here te pare? Cfare roli kishte gruaja jote ne kete histori?

    1. E
     Eva

     Me the te thashe, i ka fotot por si tregon. Duket me shume si gjoba se sa...

     1. S
      Sqepari

      O lango pazari, fol e shkruaj me emra, ndryshe nuk te beson kush. Ne ke frike, ik, sje per kete mission!

      1. S
       Sula

       Artan Hoxha eshte mbret i gjysem te vertetave. Me intuiten e nje njeriu te zakonshem: Ai mund te jete prezantuar me nje oficer te GF. Ketu fillon e mbaron e verteta.

       1. N
        Nikla

        O sule ky osht nji rrote Kari o byrazer!!

       2. T
        Treni

        Krimi i lidhur me politikanët? Po çfarë thua o burrë, e dimë që politikanët tanë janë qelibar.

        1. P
         Parruca

         Ky hoxha pa xhami eshte bere si ato fallxhoret, qe te thone gjera te pergjithshme qe ka shume gjasa te jene te verteta. Keshtu klienti, ose ne rastin konkret publiku mund te thote: « e gjeti , shume i forte qeka ». Te gjithe e dine qe politikanet shqiptare jane te lidhur me kriminele. Olldashi, Hajdari, Mediu, Meta, Doshi, Balla dhe lista vazhdon pa mbarimisht, jane vetem disa nga ata politikane qe jane pare ne publik duke ngrene e pire me kriminelet (ose disa kane qene dhe jane dhe vete pjese e krimit). Ky hoxha nese ka dicka te vertete ta publikoje ne media dhe jo te llapi si fallxhore.

         1. Z
          Zaza

          Tan je bere si qen rrugesh po ja kalon ydhi raqipit bla bla po ne lalez dihet qe meta dhe zeni i saliut i benin keto pune me trafikantet e kokaines se ke mbet bole o tan hoxha. Budalla fare

          1. B
           Bari

           Po Ylli Raqipi ishte atje???? Tan Hogja ashte ba si dikur ne monizem nje fare Pal Vata kur deklaronte se : Une dhe Enveri nuk dim gja ,por mundet ta ket ba Mehmeti ne koken e tij.Ylli Raqipi ashte ba me emisionin "Mergata e qyqeve" si nje njeri qe mban akoma gjalle mafien me nje nga ditaret e kazanit mediaik,ku sot ndoshta duhet ti kishte ardhun radha per pasurite e vena ne Shqypni dhe London.

          2. Z
           Zina sallaksja bythe palara

           Po nxirr pra emrin. Jo keshtu kot. O fol dhe çoje deri ne fund ose hesht Une besj qe ke informacjon te sakte po nuk ta mban ti nxierredh gjerat???

           1. C
            Cimi vlora

            Gf italiane eshte organi me i dobet ,ku ne itali evazioni fiscal eshte shume ilart, kush i lejon keta te bejne pergjime ne territorinshqiptar ,apo jane shoket e ketij kazani, dhe ky gjithmon flet pas te vjelit kush epaguan kete nastradin?

            1. B
             Ben

             Po mire o koqe gazetar apo analiste! Perse ti nuk i nxjerr emrat por vetem perhap fjale? Mos i perdor edhe ti per shantazh apo ju dhe media Shqiptare jeni te felliqur?

             1. Q
              Qatipi

              pra, trafikantet shqiptar kane shpetuar nga drejtesia ne Itali sespe kane "nderhyre disa politikane shqiptare" ??? Po atehere problemi kryesor na qenka Italia, o Artan bolja, se kur paska perfunduar Italia qe te nderhyjne politikanet shqiptare dhe te shpetojne trafikantet ne Itali, atehere spaska me shprese gjithe Europa. Keto idiotizma vetem ti mund t'i thuash. Thuaj emra, o hajvan. Ishte filani, ishte fisteku, shpetoi ky, nderhyri ai. Perndryshe, historia jote eshte si mashtrim 7 vjecari qe nuk do te shkoje ne shkolle dhe thote se i dhemb barku

              1. M
               Mafia-pordhitike

               Te gjithe pordhitikanet tane jane shefat e mafias duke nisur nga ripjellsit e don edvinit,demokartet e saliut dhe lul bythes,leshelistet e ilir hajdutit,rrepublikanet e fatmir gaz mahmut mediut,dhe te tjeret plehra politiqene si erjon casa nostra flamur udbashi etj

               1. T
                Toni M.

                Shqiperia dhe shqiptaret jane lule... po te krahasohemi me qytetet si Napoli,Sicilia,Catania, Bari etj.etj ku krimi eshte ulur kembe kryq.. Mqse te pelqen vetja si njesh... provo e numero resortet.. hotelet.. resorantet etj.etj e Ilir M. po pate prapanice... dhe jo perralla idiotesh...tha ky.. tha ai perralla me mret i thone ketije muhabeti.

                1. E
                 E di

                 "shkova te bleja speca dhe pashe komshiun me te dashuren 12 vjet me te madhe se vetja...". Ky gjytrym edhe historite qe mund te kene nje berthame interesante, i kthen ne muhabete grash shtepiake nga Patosi...

                 1. M
                  Marin

                  Ti je ber per ti pare filxhanin njerezve. Muabete me the te thash dhe asgje konkrete, nxirr fakte o baxhell mashkull. Leri gjobat qe mendon se mund ti vendosesh njerezve. U bere gjithollog o te qifja koken temde si uturak, c’do gje kalon nga ty , ti e dije ,ty te thane… o te thente Hoxha prapa veshit . Qe na e ke shpifur tv

                  1. D
                   Dedektori

                   Trap zalli.

                   1. A
                    Adem

                    Nuk eshte ashtu .kjo eshte nje strategji e hajditeve Berisha Meta per te ndotur Shqiperien. Ndjekin Parimin : shpif shpif se dicka mbetet. Kjo Strategji po jep sukses ne dem te Shqiperise por ju qe i beni te gjitha gjerat ne numrin shumes ose jeni kokrra injorantesh ose jeni spiune te dy Plehrave qe kane vjedhur Shqiperine. Saliu po jep 1 miliard dollare per te shpetuar vehten. Nga i mori keto para ky katundarr i Vicidolit? Po keshtu dhe ai qe ben gjasme si i cmendur Meta. Turp

                    Lini një Përgjigje