Vrasja e Arjan Gosës, gjendet në Durrës arma e krimit dhe makina që përdori Habib Rexha për t’u larguar

24 Maj 2023, 10:23Kronika TEMA

Vrasja e Arjan Gosës, gjendet në Durrës arma e krimit dhe makina

Policia ka arritur të gjejë mëngjesin e sotëm makinën dhe armën e krimit me të cilën Habib Rexha, ekzekutoi pasditen e së dielës Arjan Gosën.

Mësohet se automjeti me të cilin Rexha u largua nga vendi i ngjarjes dhe arma e përdorur janë gjetur në zonën e plazhit në Durrës.

Habib Rexha u vetëdorëzua pasditen e djeshme në Komisariatin e Kavajës, dy ditë pas ngjarjes së rëndë ku në ambientet e një lokali qëlloi me armë në kokë Arjan Gosën, i cili ishte udek konsumuar një kafe me të atin.

Gjithashtu, pas vetëdorëzimit të Rexhës u arrestua edhe miku i tij Elvis Kurti, pasi në dëshminë e dhënë 31-vjeçari pohoi se u largua nga vendi i ngjarjes me ndihmën e shokut të tij.

Lini një Përgjigje