Vrau vjehrrën me thikë në prill 2021, Miranda Markja dënohet me 25 vite burg

23 Nëntor 2022, 19:12Kronika TEMA

Vrau vjehrrën me thikë në prill 2021, Miranda Markja dënohet

Gjykata e Dibrës dënoi me 25 vite burg, Miranda Markja, e cila në prill 2021, vrau vjehrrën e saj me thikë. Ngjarje ka ndodhur në fshatin Burim të Maqellarës. 

Markja u gjet fajtore për kryerjen e veprës penale të “Vrasjes për shkak të marrëdhënieve familjare” të parashikuar nga neni 79/c të Kodit Penal dhe u dënua me 25 vjet burgim.

Miranda disa orë pas ekzekutimit të vjehrrës ka telefonuan bashkëshortit, duke e njoftuar për çfarë kishte ndodhur. 

Djali i Nazmie Markjas, sapo ka marrë lajmin është kthyer në shtëpi dhe e ka gjetur nënën të pajetë. Ndërkohë, në banesë ka gjetur gruan e tij, e cila as fliste as reagonte pas ngjarjes.

1 Komente

  1. S
    Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

    Kjo eshte rraca perverse turkoshqipfolese keta njethundrake arabe nuk kane limit,kriminele femra e meshkuj...... Nje tjeter vrasje makabre me makine dhe braktisje viktime,nga kriminel(siguro tourkoalvanos) i nje 21vjecare ne rruge ne Thessaloniki....

    Lini një Përgjigje