Masakrimi i çiftit Pasho në Itali, e dashura e djalit: S’i vrava unë, me Taulantin kam dy fëmijë

23 Nëntor 2022, 14:32Kronika TEMA

Masakrimi i çiftit Pasho në Itali, e dashura e djalit: S’i

Dje në Itali është zhvilluar se seanca gjyqësore për për vdekjen e çiftit shqiptar Pasho, në Paolieri në Firence. Kujtojmë që për vrasjen e tyre akuzohet Elona Kaleshit e dashura e djalit të çiftit Taulantit. Pra drejtësisë Elona tregoi detje të pathëna më parë ajo tha se ka dhe 2 fëmijë (përveç një të treti të njohur prej disa kohësh nga një lidhje tjetër):

“Janë fëmijët e mi dhe të Taulantit” të cilët janë dhënë për birësim në lindjen. Ndërsa e pandehura rindërtonte të vërtetën e saj, ish i dashuri në sallën e gjyqit tundi kokën, derisa kërkoi që ta linin të dilte nga salla e gjyqit për disa minuta.

Më pas, pak para zhdukjes së Pashos, 38-vjeçarja kishte pasur edhe një shtatzëni të katërt. “Me Taulantin – thotë e pandehura – kam mbetur shtatzënë (herën e fundit) edhe në vitin 2015. E kemi ngjizur në zonën e gjelbër të burgut Sollicciano. Dhe më pas kam abortuar më 27 tetor. Për shtatzëninë e dinte vetëm Taulanti, prindërit jo”, thotë Elona, ??e cila mund të ketë qenë një nga personat e fundit që ka parë çiftin para zhdukjes së tyre. “Isha në shtëpi, më thirri Teuta për të më kërkuar një hekur dhe një karrocë, i arrita rreth orës 14.00’, ka vijuar më pas rrëfimin e saj.

Ngjarja e rëndë u raportua më 15 dhjetor nga mediat italiane. Burrë e grua u gjetën të copëtuar dhe të futur në tre valixhe, pesë vite pas zhdukjes.

Ata u gjetën pranë burgut ku ka vuajtur dënimin djali i tyre për trafik droge, nga ku mendohet të ketë marrë shkak edhe vrasja. Çifti Pasho u zhduk më 2 nëntor të 2015, ditën kur djali i tyre doli nga burgu./Republicca

Lini një Përgjigje