Florian Binaj: Unë jam krenar për artistë si Bujar Asqeriu, jo për ata që u shitën tek Edi Rama. Ju mund të jeni artistë të mëdhenj, por jeni njerëz të vegjël

27 Dhjetor 2022, 11:46Kulturë TEMA

Florian Binaj: Unë jam krenar për artistë si Bujar Asqeriu, jo

Aktori i humorit Florian Binaj, ka reaguar pas videos që i bënë Bujar Asqeriut, në të cilën ai fliste për prishjen e Teatrit Kombëtar dhe se si ai nuk u shit si aktorët e tjerë.

Binaj thotë se është krenar për Bujar Asqeriun dhe jo për aktorët që u shitën tek Rama.

“Ne i kemi bërë një kamera të fshehtë gazmore artistit të merituar, mjeshtrit të madh të skenës Bujar Asqeriu.

Ne u bëjmë shaka gazmore personazheve që i vlerësojmë, por kamera e Bujar Asqeriut ishte më shumë se sa një kamera gazmore sepse pa e ditur që po xhirohej Bujari na dha një analizë therëse të problemeve të Shqipërisë, artistit dhe lirisë dhe gati-gati nuk e dinim ç’të bënim të qeshnim apo të qanim dhe diskutimi i tij ishte thjesht shterues.

Madhështia qëndron te fakti që kur kjo kamera po montohej, një grusht artistësh dhe njerëzish të sjellë aty me detyrim duartrokisnin kryeministrin para gropës varr të Teatrit të vërtetë Kombëtar.

E duartrokisnin që ai bashkë me ta dhe gjithë ushtrinë e tij të shërbëtorëve e vranë atë teatër.

Duartrokisnin çmendurinë e një njeriu që kur ishte ministër Kulture, gjëja e parë që donte të bënte ishte ta shembte teatrin!!!

A thua se Tirana kishte teatër në çdo lagje dhe ç’u bë po e prishëm këtë Kombëtarin! Dhe u mor me shaka atëherë.

Shumë kohë më pas kur erdhi në pushtet tha s’keni parë asgjë akoma, u mor prapë me shaka dhe ja ku jemi sot.

Duartrokitjet e tyre ngjanin si dy pika ujë me pleniumet e Partisë së Punës së Shqipërisë që çfarëdolloj budallallëku thonte parti, duhej duartrokitur.

Dhe kush duartroket marrëzinë, merr dhe leverdinë. Ato duartrokitje treguan që ata nuk do ishin dot aty pa e kryer atë krim, natën, pa gdhirë, fshehurazi, si hajdutët.

Atë teatër që pasi nuk e shembi dot tërmeti me studimet e shërbëtorëve të tij thanë se duhet shembur sepse rrezikon ta shembë era.

Atë teatër që i rriti, i bëri aq të mëdhenj…‘të mëdhenj’ dhe këta për t’ia shpërblyer e vranë. E vranë që të hanë.

Kjo ngjarje nga tregoi se arti, vlerat qytetare dhe e vërteta janë gjithnjë e më të rralla nga anët tona dhe natyrshëm lind pyetja: a mund të jesh artist kur je një njeri i vogël?

A mund të bësh art të bukur, kur ke një sjellje qytetare të shëmtuar? Në këto kohë, po! Madje më shumë se kurrë.

Prandaj kamera e fshehtë që ne pamë na tregon që në krah të kundër të atij grushti shërbëtorësh të vënë në rreshtore qëndron Bujar Asqeriu e disa të tjerë pak guximtarë si ai.

Janë të shumtë artistët të lënë në hije, jo sepse nuk janë të aftë, por sepse nuk e ulin kokën e të pranojnë t’i shërbejnë këtij sistemi i cili do që artisti të mos i shërbejë atdheut, por t’i shpëtojë qeverisë.

Nëse arti është më i fortë se pushteti, atëherë jetojmë në demokraci, por nëse pushteti është më i fortë se arti, atëherë jemi në diktaturë.

Dhe në vend që të merremi me artistët që hyjnë në vathë e po shpërblehen me tituj e lloj-lloj gjërash, duhet t’i kthejmë sytë, vëmendjen dhe respektin tek ata pak që kanë mbetur ende të lirë dhe që kanë ende guximin ta thonë të vërtetën në sy.

Unë besoj se kanë lindur ata historianë që do ta shkruajnë nëpër libra shkollorë për dëmin që i ka bërë kjo shtresë e ndyrë politike Shqipërisë dhe shqiptarëve këto 32 vite pas komunizmit.

Artisti i vërtetë i përket kombit, jo politikës, kështu që z. Bujar Asqeriu unë jam krenar për ty!”, shprehet Binaj

144 Komente

 1. s
  s'ka turp , ka edhe Koken binjake me bolet e KM

  po e ke Koken binjake me bolen e KM more kokbole ,por asnji cudi .e ka pas tradite ky vend mbushur me bij bushtrash antishqiptare .yyyyyyyyyt karaktere kurvash

  1. G
   Gamorët e Salës

   Hajt mër çuna, mos ja vini re. Nje koqe kandari është krenar per nje koqe kandari tjeter. Ku është problemi ketu? Është e drejta e tij të jetë koqe kandari. Demek ky është aktor i pavarur. Varet vetem nga rroga e Top Channel. Edhe Bujar Asqeriu nuk shitet tek qeveria, sepse ka pensionin 700 mije lekë të vjetra, qe ja jep .... qeveria. Ore, per zotin, këta .... mendohen kur flasin? Te pavarur jemi ne o Kungulli Binaj dhe Bujar Asnjeriu. Jemi ne qe per 30 vjet nuk duam t'ja dime as per Saliun, as per Nanon, as per Metën, dhe as per Ramen. Ndersa ju të dy? Ju jeni dy koqe kandari qe vini na bëni qyfyre kur s'juakemi.ngenë. Paska mesuar Florian Lule Kungulli plenumet e Partise. Ku i mesove mor kaqol, tek Foltorja e Sali Komunistit?

   1. P
    Pickaxhiu

    Ky qenka kar kompletamento

    1. D
     Dymi

     Roli më i mirë i Flor Bojaxhiut është ai i policit. Pse? Sepse është si polici i barsaletave, në kafkë ka tallash e qeliza gomari në vend të truve.

     1. D
      Dymi

      Të jesh krenar për një person pa dinjitet dhe namustër si Bujari është tëpkë si të jesh kranar për një viç të palëpirë.

     2. H
      Humoristi

      Pse, ekzistoka hala Florian Binaj ?............................ Mua më kanë thonë se ka hik në Angli, punon në shtëpi bari................................................................... Braktisi Portokalinë, shikuesit e dinë të vdekur......

      1. B
       Bari i Miut

       Edhe ky Binaj e paska pi Barin e Miut! Lavazh trurit

       1. B
        Bari i Miut

        Edhe ky Binaj e paska pi Barin e Miut! Lavazh trurit

        1. N
         Na rrujc trapin o Flori?

         Ti je nje mutmuti te duket vetja dikush…

         1. L
          L.Xh

          Ti or “mik” o Flor Binaj, je BOLE KANKARI. Kaq, asgjë më shumë. Je si AI MIKU, që kur fërkohet, fryhet e duket i madh, por futi një thupër të lehtë në kokë, e bëhet i squllët, duke quajtur LOQE KANKARI… Të fala,kush të pyesë. Kujdesu për pulën tënde, e zogjtë e tu, e mos u merr me pulat e botës.

          1. T
           Tanguli Porcelani

           Ti je nje mut muti o koqekandar !

          2. A
           Abazi

           Kushtu ndodh kur disa shiten e disa blihen.O florian,je i vogel dhe nuk e di cjane plenumet prandaj kur sdi gje me mire mos fol fare.

           1. b
            ben

            Paska shku edhe Flori.Gjynof

            1. C
             Celo Mezani

             Kaq e pati dhe arti i ketij. Tani ngjan si djali i adoptuar i Zef Dedes.

            2. K
             Koti, por e vertet

             Mire e ke, edhe ti ne ate rruge je. Ai shkelqeu kur duhej dhe ra...poshte si grindavec dhe pijanec, pasi donte te behej i Madh ne politike.. Ti, nje artist i Madh, sa hape gojen dhe futesh ne politike, ne ..Kosh plehrash do te shkosh. Shqiptari e do artistin pa ane politike, sepse eshte i te gjithe popullit/ Por ti, qe gjyshi yt dhe babai yt kane lindur e rritur ne Roskovec (qytet i vogel ne Fier) duket se delli i Labit kokelart... te paska mbetur ne tru te vogel...dhe nuk ke marre asgje nga treva e njerezve te urte dhe punetor dhe, mbi te gjitha larg protagonistit per tu dukur....

             1. M
              Myzeqari

              Hej Koti , kot........ Roskoveci labëri? ........ Labëri është Lushnja, por jo Roskoveci, pazari më i madh i Myzeqesë..............

              1. G
               Gamorët e Salës

               Myzeqari, mos u nxeh. Me avash. Roskoveci është Myzeqe. AI me lart i thotë: "Dielli i Labit Kokëlarte (besoj Edi Rama) të paska Rene ne tru të vogël". Them unë nashti.

               1. E
                Ed

                KY FLORI PE BAKERI MOS ME DOW SYNDROME SE ASHTU DUKET NGA FYTYRA DHE NGA ATE QE FKET

              2. B
               Beratsi

               Jane Laluce ne Rroskovec o shoku. Ngadale mos merr kot.

              3. p
               pirro

               TI FLORINA MIRE QE JE NJE KOKERR INJORANTI PORSE PO TE SHFRYTEZOJNE TE TJERET PRAJ BUDALLALLEKUT TEND. kTHEHU ORE NE PORTOKALLI DHE MERRU ME POLICET. E KEMI NJE ZHELENSKI QE E FUTI UKRAINEN NE LUFTE SEPSE E TERHEQ AMERIKA PREJ HUNDE. eDHI DO TE LUFTE?

               1. I
                Illo

                Pirro, Flori dhe Zelenski jane si nata me diten, ngado qe ta marresh. Zelenski bir i dy prindereve intelektuale, doktore shkencash, pinjoll i nje familje hebre shumica te vrare ne kampet e perqendrimit naziste, gjyshi tij hero i luftes se dyte. Si student i fakultetit juridik filloi tr luante ne skecet e fakulteteve, qe deri sot jane shume te perhapura ne Rusi e gjithe vendet postkomuniste, ku ndriçoi mr talentin e tij. Diplomuar ne drejtesi. Producent dhe drejtor i pergjithshem i nje nga kompanive me te medha ne Ukraine e Rusi. Filmat e prodhuara nga ai edhe sot shikohen kudo ne vendet e ish-bashkimit sovjetik. Fati e deshi te ishte ai ne ate post, te cilin e zgjodhi 75% e popullesise. Mire apo keq, vendi i tij. E gjykon populli i tij. Kete po ta them per te te shpjeguar kush eshte Flori ne krahasim mr Zelenskin, qe shume gabim e quajne humorist, nga keqdashesia apo injoranca, nuk di te them. Ndersa, Flori, ky gjysem humorist banal, qe sdi te lidhe dy fjale, jo me te beje skenare filmash. Nje parodist, qe as per te qeshur ste bente. Nje humorist, qe as nuk vihet afer te medhenjve Fadil Hasa, Koço, humoristet e shkodres, e shume e shume te tjereve. Ndriti dhe humorin ai, tani do ndrise shoqerine civile e politiken, ku do me u fut.

               2. p
                pjeter

                Florian Binaj kush!!????Ne shqiptaret jemi te gjithe krenare per diçka,por jemi difiçitare persa i perket virtytit te perulesise, nuk e kuptojme,dhe e shkembejme shpesh me gjunjezimin.Ne kemi krenari te tepruar per ç'do gje,aq sa nuk arrijme te frenohemi edhe kur shkojme pertej dhe trasformohemi ne arrogante vullgare me njeri tjetrin.

                1. p
                 pirro

                 Pjetert Nuk duhet te perbeje lajme nje kokerr injoranti qe vetem sepse eshte pjese e medias i japin te drejte per tu bere lajm. Turp .

                2. S
                 ShkelXeni bythqir

                 Ti more djale cfare fitove nga humori po I humb nga llapa. Te vleresosh Bujar alkool madhin eshte nje renje pikiade ne mut. Ke mbaruar me te tera flori.

                 1. 1
                  19

                  Ik mor kokra e katnarit se ju dalloheni nga qytetaret se vdisni per gjerat e vjetra dhe te pista nuk e doni gjen e re dhe te bukur se nuk e kuptoni prandaj .jeni me te vjetren si pleqt qe mbajne ato te vjetrat 50 vjet .mazalla se duan te rene nostalgjia e fshatarve eshte ndryshku dhe vjetersirat .dhe ti je copa e katnarit nga fshatrat e vlores .per humorin nuk ta mohoj ke shume humor biles jam tifoz me ty .por me kte qe je ne politik qe je me sale malokun dhe me ca pijanec ordiner nuk ta fal .

                  1. C
                   Cobani

                   Cke me katundaret ,o pashaport gojore,,ja pyeti njehere xixellonjat edhe zjarrfikset e shtepise ,,cfar duan te hane per darke,, ate te Cobanit e hane me gjithe opinga,,ptyyy pjelle e keqe “qytetare “ burdelloje ,,,,k@@@n ja doni katundarit,,llagapin nuk ja duan,,

                  2. K
                   Kurrizi I dushkut

                   Po ka të drejtë Floriani ca u shitën tekë Rama kurse ky u shit tekë Berisha dhe meta se ata kanë flori

                   1. B
                    Bardha

                    O zot na fale edhe ky gomar artist,ky kemi shkuar

                    1. D
                     Demo Leshi

                     Ky "artist" që ka bërë vetëm rolin e policit ka mbetur me të meta mendore pasi nuk di të bëjë asgjë tjetër. Kur të japin mënd dhe kokëboshë si ky skerfyelli është ti thuash dheut "hapu".

                     1. I
                      Ilir

                      Po ky mbaroi qe kurbkujtoj se mund te behej zhelinski i shqoperise. Ky ka pjerdhur nga trute. U be nje me Mehdiun qe e komandon byth jo koka. Turp ku mbrriti.

                      1. D
                       Dsjlani

                       I ngjashmit përkrah të ngjashmit.

                       1. s
                        spata

                        O Florjan . Degjo mu se ma ka thene baba . Une e due shuma popullin e Orikumit .I lashte sa bjeshket e mija por mos harro, Edvin droga, do ti prishi te gjitha .Mue me ke ne krahe .Dyerte e Pd jane te hapura per djem si puna jote . Te jap fjalen se kur une te hypi ne maje te plehut do te beje bashke me Asqeriun krytar te artit shqiptare .Do me thuash pse kryetar e jo Ministri i kultures . Minister kulture ashte percaktue .U perket bjeshkve kreshnike te shqipenise .

                        1. D
                         Dymi

                         Me siguri që ministër kulture ka menduar të bëjë më idiotin e PeDe-së. E gjeni dot? Mos bëni sikur nuk e dini. Mu..lin.

                        2. m
                         mirel

                         Iku dhe Flor polici...vajti ne fis.

                         1. A
                          Adriatik

                          O flori ti je koke loqe.Ti nuk ke tru por tallash.Je bere qe tani i pa vlere dhe i rendomte.Jazek te qofte kur meresh me nje pijanec si b.a.

                          1. T
                           Tata luigji

                           Ti byhqir nuk je sa nje qime bythe e Ndrenikes, gjatesia jo gjithmone qellon te jet pozitive skuth

                           1. M
                            Ms

                            Mirë Kapexhiu që e ka nga mosha, Bujari nga pija, po ky i shkreti rrëshqiti shpejt, pa e shijuar pjekurinë!

                            1. C
                             Celo Mezani

                             Oh sa kam qesh me kete komentin tend !

                            2. F
                             Fatmiri.

                             O rrapatush,je i ri te vleresosh artistet.Duhet pune e studime ,per te bere analiza kritike!

                             1. H
                              Hajduti

                              Palaco, e shikon zhvillimin si prapambetje, kokrra komunistit , te balloreve tribunes, ushhttt

                              1. J
                               Jetojmë në një kohë, kur rëndon bishti më shumë se

                               "Bujar Asqeriu unë jam krenar për ty!”- thotë Binaj !!! Ç'do të thotë të jesh krenar për z. Bujar Asqeriu? Z. Binaj, nuk e di kuptimin e fjalës krenar apo i duket vetja si profesor i z. Asqeriu? Sidoqoftë, fëmijët dhe adoleshentët kënaqen me humorin tënd dhe kjo nuk është pak për ty.

                               1. M
                                Meti

                                Ti i ashruquajturi artist flori, bashke te tjeret qe jane ne nje mendje te cunguar si ti, nuk u shemb Skala e Milanos, kryeveper arti, por garazhi i Tiranes qe e paten bere per ndertese teatri. Ti bashke me te tute, kurre mos e futshi kemben ne teatrin e ri modern!

                                1. m
                                 mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

                                 bravo flori ... ka dhe njerez te tille ne shqiperi sjane te gjithe budallenj

                                 1. G
                                  Gamorët e Salës

                                  Mos ki merak. Nuk të keqkuptuam. Kuptuam qe ishin dy gomerë, tani me ty jane tre.

                                  1. S
                                   Sefer Daja

                                   "mos me keqkuptoni thjesht nje opinion"! E paske birinxhi "ironine" o "thjesht opinjon". Ka shume si ti?

                                  2. N
                                   Noci

                                   Po qe se duhet te heqim nga piedestali Kurtin ,Ndreniken e te tjere per te vendosur Asqeriun une terhiqen nga gjithe humori yt qe ka qene i pelqyer dhe mungon tani por mendoj se mbase eshte nje kerkim falje mbase per ate qe i vute videon,por nuk eshte faji juaj per gojen e shthurur te " njeriut te mire" se per ato role e njeh publiku

                                   1. L
                                    Likja

                                    Te ngresh lart Bujar mediokrin dhe te ulesh aktoret e medhenj si Robert Nrenika, M.Xhepa etj. e ti quash te shitur, ke marr fund, o karagjoz aktor.

                                    1. B
                                     Boston

                                     Koment i sakte…… nga “Likja” Vlera e artiste te medhenj qe kane plejaden e kohes para 1990 nuk varet nga ajo godine pa histori ndertimi por nga loja e paperseritshme e tyre……qe nuk mund te krahasohen me aktoret si ju “Flori” te nivelit medioker……,

                                    2. u
                                     uskania

                                     Të shajë ky karafil Robert Ndrenikën me shokë?Ku kemi mbërritur nga liria, që i i jepet injorancës.

                                     1. B
                                      Beni

                                      O Flori po kur Bujari kerkonte ta ndeŕronte teatrin me nje apartament se i takonte si aktor i madh si nuk fole nje fjale oburr i dhehut apo shpresoje ndonje gje nga tasi i ķm.

                                      1. T
                                       Teti

                                       Kur u bëre aktor dhe ti dhe flet për art dhe për teatër o i degjeneruar që gjith jetën një rol polici të lodhur ke bër

                                       1. T
                                        Tutu

                                        Je bere dhe ti si çuni i Zefit… !!

                                        1. Labi

                                         Eshte rritur kungulli ka mare ugare ! ! !

                                         1. H
                                          Haka Tekizoti

                                          Ja si kanë ardhur punët: ata që mendojnë se çoç janë ndihen krenarë me gomarët, që i përdor për t'i mbajtur iso antishqiptari më i madh i këtyre kohëve, të cilin e njohin edhe matanë oqeanit dhe nuk e njohin vetëm këta që i shërbejnë me një zell të çuditshëm e të dyshimtë. Tani publiku ka rrezik të trembet edhe nga Flori, se, si krenar që është për gomarin ka shumë mundësi të përdorë fjalorin e tij prej rrugaçi.

                                          1. A
                                           Anisa

                                           Florian lere politiken se smer vesh Mesa duket me shum se portokallija nuk shkon dot e sa nje polic Sa per Bujarin ti thuash qe mos shaje si rugac se do ti humb te gjitha

                                           1. r
                                            robi

                                            O Florian hunderri, bere mire qe ike nga portokallia se na cave trapin me ate policin cfo jave dhe ne fund u bere i neveritur kurse tashme i urryer , artist fallco dhe i falimentuar. Nuk ngrihesh dot duke i shkuar prapa foltores, ke mare fund.

                                            1. J
                                             Jim

                                             Ky Bujari pordhi si njeri pak si vone ndoshta nga mosha ndersa Ju Flori shume i ri Me vjen keq !

                                             1. J
                                              Jimi

                                              Ndersa ti je klloun i vogel, por njeri i "madhe" !

                                              1. I
                                               Inxhineri

                                               Nuk e di por ketij Florit sikur i ka hipur vetja ne qejf. Artisti duhet te jete vetem per art dhe po u mor me politike at'here nuk eshte artist, por nje person pa vlere. Ti nuk mund te japesh definicione per artistet, qe ti nuk u vjen as ne majen e kepuces sepse nuk u mbeshtet nje pianec si B.Asqeriu dhe hedh poshte punen e artisteve qe kane lene gjurme tek te gjithe ne. Teatri i vjeter per mendimin duhej te prishej sepse si nga ana funksionale dhe konstruktive ishte nje karantine.

                                               1. E
                                                Ed

                                                Te pranosh gjuhen rrugacerore te Bujar Aqeriut , pa hyre ne detaje se ka apo s’ka te drejte per teaterin dhe te flasesh per art e kulture do te thote se o je i marre o je I blere nga ata qe nuk duan te kete kulture ne kete vend

                                                1. S
                                                 SADIU

                                                 Njerz që u pëlqen vetja si këtij humoristik idiot janë fatkeqsi por për një moment se pastaj populli ja u bënë mu në kokë siç ja u bëri kur ishte "udhëheqës i madh" i lëvizjes pa këmbë por me kokë idiote që i zbythi. Pocaqi njerz.

                                                 1. M
                                                  Muzaka i Ri

                                                  Bravo levendi, vertet je madh , i gjat, por jo artist qe e do artin te bukuren, edhe pse shkarravit ca si piktura po prape do te rrish e te punosh ne mizerje, sic ishte i ashtuquajturi theater kombtar. Sepse vjen nga mentaliteti i mizerjes zotrote e nuk shkeputesh dot lehte, nuk eshte kemishe qe po nuk te pelqen e hedh,do vite e vite ta ndryshosh.

                                                  1. T
                                                   Thimanox

                                                   Sado paralele të heq midis partisë 5 ☆ , prapë kur filloi lufta në Ukrainë prapë aktorë në skenë politike . Nuk jam kundër , por më duket pak si i njëjti batak : dyqan pëshku komshiu dy dyqane pëshku tjetri . Thymar ti rigon thimar çaj mali tjetri ....them të bej dhuratë nëpër maternitete ca zhgaravina ca skica në kornizë , makinën e kuqe t'ia fal zjarrfikses torbën në shpinë e mos të kthehem më .

                                                   1. A
                                                    Analisti

                                                    Nga koka k..re Nga mendja koqe U rrite dhe su poqe Ngele nje koke loqe

                                                    1. M
                                                     Mara emigrante ne Itali

                                                     Po ku mer vesh ti nga politika mor koke tas dhe ti njesoj si bujari je di vetem te hash petlla ,ta futi likja te tha mos dil me ne proteste ,dil kur te themi ne o haivan ku ke bythe ti te meresh me politike mor gomarvetem samari te mungon ate tà vene sala dhe iliri .

                                                     1. H
                                                      Haku

                                                      Esht nje si bicim falje, apo thjesht nostalgji... besoj e para, se per te dyten je shume i ri. V.k

                                                      1. d
                                                       dyshuesi

                                                       Ore po ceshte kjo pune keshtu,te gjithe keta kaptin lakrat boshe jane me salen sikur ai tu kete bere ndonje seance te gjate seksi.Allahi na ruajt

                                                       1. S
                                                        Sula

                                                        Ju artister surrogato (perfshire Asqeriun) tmeroheni nga teatri i ri pasi e keni llogaritur mire qe me mediokritetin tuaj do te dukeni si milingona ne ate ambjent madheshtor. Ju doni teatrin e vjeter e te akullt qe mbante era myk e shure qe te mund te fshihnit mediokritetin tuaj e per tu dukur te gjithe njesoj, per te "merituar" shperblime te barabarta.

                                                        1. p
                                                         per sherbetoret e pushteteve ka vetem neveri

                                                         Artistet e tregojne vehten se jane te tille ne raportin qe kane me Pushtetin - Ata Artiste te vertete jane gjithmone ne Opozite me Pushtetin e rradhes, ata qe jane pseudo-Artiste gjithmone zene vendin e Shiltes ku ve by...Pushteti.

                                                         1. p
                                                          pjeter

                                                          Varet! Per c'fare opozite behet fjale? Dhe ne rastin tone,a ka opozite??!!! Sepse me sa duket,ata qe shtyen me njeri tjetrin me duar e me qysqi ne duar per "vulen" e partise,jane vetem nje konglomerat hafijesh e mafijesh.

                                                          1. U
                                                           Une

                                                           Ne opozite me Pushtetin or Pjetrush...as kaq gje nuk po don te kuptosh apo ke lezetin te budallallepsesh per hir te lepirjes se pushtetit edhe ti!

                                                           1. p
                                                            pjeter

                                                            Uauu me te vertet!? Nuk e kisha vene re qe pakemi pasur nje opozite,qe per pasoje,ben edhe oponence pushtetit!!! Ok plakooo,pasi te mbaroje filmi,rifutu ne shpelle deri sa te pergatisin tjetrin,me qetesi e dashuri!!

                                                            1. p
                                                             per ty Pjerdho pjeter

                                                             O Pjeter budalli, te duhet mjaft pune per te shplare trurin e baglosuri aty ne shpelle, te vetmen bote qe njeh.

                                                         2. V
                                                          Vjosa

                                                          Kush eshte ky floriani nuk e njoh ?

                                                          1. t
                                                           tirona

                                                           Si ka mundesi qe dhe te quhesh artist dhe te jeshe kaq injorant! Po pse te madhin Robert Ndrenika qe mostra si ju as nuk duhet ti permendni emrin e beri artist dhe ai qe eshte ajo far godine e teatrit apo talenti i tij i lindur se figura te tilla mesa mbaj mend une kane luajtur me shume filma qe nuk luhen ne ate godine .Sipas teje ti ke qene nje kokerr injoranti por studioja portokallise te beri artist,por te pakten mos u merni me te tille figura qe sju kane lepire si puna juaj as majtas as djathtas por kane aq kulture qe te kuptojne kush eshte e mire dhe kush duhet ndjekur.Per ta kompletuar shkrimin duhet te kishe shkruar dicka dhe per artistin tjeter te pa varur nga rama Bujar Kapexhiun..............................

                                                           1. T
                                                            Tiransi i pa angazhuar me politike.

                                                            Ky vend qenka i mallkuar sepse spiunet ketu jane pa leke ose me cmim te ulet. Flori ka mndimet e tij . Pse duhet ti versulemi me fyerje qe nuk i permban fjalori. Jam i bindur se edhe diktatura jetoj te ne kaq gjate dhe me e egra se diktatura staliniane se ne ishim te keqinj dhe te ligj ne gen brenda llojit. Ishim ne gare kush e kush te spiunonte shokun dhe mikun per ti bere qefin diktatorit. Te njejten gje bejme edhe tani. Si ka mundesi brenda nje kohe kaq te shkurter te leshojne vrerr gjithe keta i thencin komentus me nje shqipe te bastarduar. Me siguri jane patronazhiste qe paguhen me rroge. Me keta patronazhiste ne do hyjme te fundit ne Europe sepse per ta ka rendesi kocken qe lepijne dhe jo vendosja e shtetit ligjor dhe demokratik.

                                                            1. T
                                                             Tropojan i angazhuar në politikë

                                                             Ti tiransi i pa angazhuar në politikë , me këto që ke shkruar dukesh sikur je një gazetar i foltores , po nga ata më militantët që nuk mund të shkëputesh nga ideologjia berishiane . Komunizmi shqiptar ka 32 vjet që si teori nuk funksionon më e jo më praktikisht dhe ti jeton me bëmat e tij , duke na kujtuar spiunët e bashëpuntorët e sigurimit . Ndoshta je ndonjë mbeturinë e atij sistemi dhe je nostalgjik për atë kohë , prandaj komenton për spiunët e sigurimit të cilët janë me shumicë në opozitën e sotme , por të shpartalluar nga shoku Sali . E gëzofshi dhe i pafshi hajrin .

                                                            2. R
                                                             Rrok Cubi

                                                             Edhe ty,tu mbush mendja qe je artist i madh,po na dole karabush,harrove misionin,dhe ty mbush mendja qe nga qe imitoje Ramen,je me i zoti se ai,kepucar,rri te kepuca-tha ai mendja,se qe kur ke dale nga rroli,je ba si rrole,he trap.Kot nuk kandidove per kryetar dhe ti,se do fitoje,ate qe fitoje ai kolegu jot,nder tre,me te gjatin

                                                             1. U
                                                              Universi shprsa ime

                                                              Komente negative dhe aspak realist. Tjetri thot I keni bër dëm shoqëris dhe Shpitarëve në kto 32 vjet e ju e Shani. Po ti vini Kamara të fshet ktyre politikanëve tanë e kan fjalorin 100 her më të pisët se Bujari. Po mir thon : komunizmi shkateroi familje dhe bazën e liris , si në të menduar po ashtu edhe në veprim, krijoi nji shoqëri Servile dhe intrigantësh që vazhdon edhe sot e ksaj dite pas 32 vjetësh gjasme demokraci . Ndaj dhe kush ikën as ka ndermend të kthehet që të bëhet pjes e Servilizmit shqiptar. Jeni per të Arthur keq se jo vetēm që nuk perparoni po mundoheñ të shtrëmtoni e të ofendoni këdo që shan " ithullin ' tuaj. Dje qoftlargu e sot lumadhi. Përça e sundo o Sulo. Rrini kafeneve e flini gjum me debate pòlitike .

                                                              1. U
                                                               Universi shprsa ime

                                                               Komente negative dhe aspak realist. Tjetri thot I keni bër dëm shoqëris dhe Shpitarëve në kto 32 vjet e ju e Shani. Po ti vini Kamara të fshet ktyre politikanëve tanë e kan fjalorin 100 her më të pisët se Bujari. Po mir thon : komunizmi shkateroi familje dhe bazën e liris , si në të menduar po ashtu edhe në veprim, krijoi nji shoqëri Servile dhe intrigantësh që vazhdon edhe sot e ksaj dite pas 32 vjetësh gjasme demokraci . Ndaj dhe kush ikën as ka ndermend të kthehet që të bëhet pjes e Servilizmit shqiptar. Jeni per të Arthur keq se jo vetēm që nuk perparoni po mundoheñ të shtrëmtoni e të ofendoni këdo që shan " ithullin ' tuaj. Dje qoftlargu e sot lumadhi. Përça e sundo o Sulo. Rrini kafeneve e flini gjum me debate pòlitike .

                                                               1. S
                                                                Sjam me asnje parti

                                                                Po clidhje ka komunizmi ketu qe flet kot ju ka ngel mendja ke komunizmi ai teater a ishte i komunizmit u prish fo behet i riu ,a ke qen ne teater nonjeher qe duhet te veje me batanije me vete , gjith bota evoluon ju rrini akoma ke komunizmi , bujar asqeriun e njohim mir ne te vlores aktor i mir shum por pijanec dhe imoral shum , vendi jot te njeh me mir se kushdo keshtu ky polici i pordhokallis nuk mund te denigroj figurat si robert ndrenika e tinka kurti se i ka buzet me qumesht , mendoni cfar flisni se smbushni.

                                                               2. U
                                                                Universi shprsa ime

                                                                Turp per ju që ofendoni dikë për mendimet e veta. Edhe doni të shkoni në evrop. Ju skeni iden e liris, as në mendim e as në veprim . Ferkoni duart kur komsiut I ngorth lopa ose I bie një e keqe. Komunizmi plaga më e keqe e shoqëris. Edhe per të bër njo gardh duhet të marsh leje nē bashki. Morti që sju ha juve me kêtë mentalitet të mbjell me terror e dhun nga komunizmi. Servila.

                                                                1. A
                                                                 Arjani

                                                                 Na cat bythet komunizmi , ska lidhje komunizmi me teatrin o qe smbushni fare si mund te flas ky palaco cirku per aktoret e medhenj te skenes son dhe ekranit shqiptar kur vet esht karagjoz dhe e politizon apo breshka ne ferr esht mesuar te ri.idjot i lind qe i duket vetja vip por esht rryp.

                                                                2. N
                                                                 Neritan Liçaj aktor

                                                                 Or Flori( Cari ) qe ke qene budalla e dinim te gjithe ,por qe je bere hajvan kete nuk e dinim ,e mesuam dhe nje te mire qe ke ,na dil me shpesh te maresh ndonje epitet tjeter ,mor ( hajvan ) lexo komentet dhe shife veten si je katandisur ,dhe sa per ate pijanecin e rrakise çoje ndonje shishe se eshte bere per te qare hallin ,na turperuat Vloren mor funderina

                                                                 1. V
                                                                  Vezhguesi

                                                                  Nga nahija jone kur takon nje te njohur,pershendetja eshte"ku je o flori".Besoj dhe nga krahina e F.Binajt.Megjithate kjo nuk do te thote qe meqenese e ke dhe emrin Flori je vertet I tille.Gjithsesi nese te ka ngelur nje fije thjeshtesi,per te cilen dyshoj,nuk duhet apo nuk je ne nivelin per te vene perballe aktore te medhenj si Ndrenika etj.me tallava aktore te katandisur si B.Asqeriu. Meqenese ra fjala ky pijaneci,jo pijetar per te cilet kam respekt,me ze te ngjirur ka thene se eshte gati te behet fli per aktore te kalibrit te R.Ndrenikes.Atehere i ashtuquajturi aktor Binaj,dizenjator ne fakt,per cilin nga keta duhet patur respekt per tallavane(fjalor vulgar)apo per kolloset e artit skenik,Ndrenika,Kurti, Paja etj?

                                                                  1. D
                                                                   DUSHK LUSHNJE

                                                                   I Madhi tek filmi Perballimi ndjes se i kame harruar emrin thote iku edhe nje bajge sote na u shtua edhe nje bajge

                                                                   1. k
                                                                    korcari

                                                                    Pandi Raidhi.

                                                                   2. p
                                                                    petrit

                                                                    sa e weshtire eshte te triumfoje e reja mbi te vjetren ne Shqiperi, keshtu ka qene gjithmone.Tirana -qytet europian, jo me me kasolle dhe rrenoja E gjithe europa eshte perpara nesh. Lufte kunder "kullave" lufte kunder parqeve, lufte kunder zhvillimit, lufte, lufte ...

                                                                    1. S
                                                                     Sqarim

                                                                     Ju turren llapaqenet , si kope qensh lagjeje Florianit , vetem se guxoi te vleresoje qendrimin e Bujarit . O rob te tredhur , asnje artist ne bote nuk jep pelqimin per prishjen e teatrit TE VETEM ku ka luajtur me qindra role . Kuptojeni kete njehere e mire dhe mos bini prehe e Abizimit se “Kush nuk do nje teater modern” . Asnje po asnje , artist , artedashes apo qytetar i tiranes e gjithe shqiperise nuk qe kunder nje teatri te ri dhe modern, por i vjetri, i vetmi nuk duhej prishur. Tirana po gjen plot hapesire per kulla , pa problem mund te gjendej hapsire edhe per nje teater modern . Disa artiste dolen kunder vetes dhe arsyet mund te jene vetem PERFITIMET nga pushteti. Kjo eshte turp.

                                                                     1. V
                                                                      Vej menjen kokes,e gishtin bythes Floriana.

                                                                      Gjynof sa ska per ty kok loqe,qe u rrite dhe su poqe.Pranej nuk hecen ai ven,se dalin shum kurva si puna jote,dhe cunit zefit,qe nga gjoja “artiste”,fusin hunet dhe ne mutin e politikes.Qeke kurve njeri.

                                                                      1. S
                                                                       Shkodrani-Belgjike

                                                                       Aman se le nam Florjan, vetem atij idiotit mos i del zot se eshte njeri pa moral. Mos e ul moralin tend.

                                                                       1. U
                                                                        USA

                                                                        Ky “aktori “ erdhi në Tiranë dhe kerkon që Tirana të bëhet si Roskoveci!!!Po më mire eshte që të shkosh në Roskovec dhe bëje si Tirana merr dhe idhullin tend Bujarin !!!!Kjo vlen për të gjithe ata kur vijne në Tiranë u duket vetja që dinë gjithshka!!!!

                                                                        1. g
                                                                         gimi

                                                                         ketu tek tema jane vetem lexues te majte qe shajne bujarin tek lapsi vetem te djathte qe mbrojne bujarin........ ja cfare i ka bere politika ketij vendi ........

                                                                         1. U
                                                                          Universi shprsa ime

                                                                          Fiks fare e ķe thën. Përça e sundo. Komunizmi zbatohet me perpikmëri nga të gjitha partit. 147 parti per 2milion e gjys popullsi ku vetem 40% voton. Ju qofshi po kurr skeni për tu bëŕ njerëz të lir në mendim , vaj halli në veprim . Prisni nga partia tju jap nai cop pun Administrat që i perket servilave.

                                                                         2. Y
                                                                          Yxyxyx

                                                                          O Flori ! Na pëlqeje si polic. Po si ore u bëre kaq budall. Të mori Bujar Asqeri Rrota, i cili është nga trutë "koqe" dhe të bëri ty "loqe". Po Bujari nuk është as sa "thoi i këmbës" të Robert Ndrenikës, Tinkës apo të tjerve. Ai "loqja" që luan "xha brahon", Bujari dhe një rrotë bjonde e ashtuquajtur "avokate" e teatrit, duket që janë kokrrat e pianecve dhe ti kujton se luftojnë për teatër. Në të ardhmen, mbro kujtimet e mira që ke lënë si "polic" tek kalamajtë e vegjël. Të na fali publiku për fjalorin, por të lartpërmëndurit, e kanë shumë hak.

                                                                          1. z
                                                                           zeni i biri kurves

                                                                           Qe ne daljen e par e kam quajtur nje cop kari i pa bere synet dhe ngeli i tille Ky eshte nje pleher qe per hir te shkelzenit fut neper dhembe artistat e medhenje te vendit tone. Absolutisht ky do qir

                                                                           1. h
                                                                            hektor

                                                                            Ja dhe ky koqia qe fluturon me pras ne bythe, per cfar teatri flet mor idjot per ate prej thallashi perse je dakort me Asqeriun dhe nuk je dakort me ikonat e teatrit si te medhenjte Tinka Kurti, Robert Ndrenika, Luiza Xhuvani e plot te tjere. Ky gomari Binaj qe "shkelqeu" me rolin e policit nuk ka luajtur asnje rol ne ate teater qe vetem myk dhe minj kishte.

                                                                            1. z
                                                                             zana

                                                                             Kush u shit te Edi Rama o injorant karagjoz gjigandet Tinka Kurti dhe Robert Ndrenika e plot te tjere. Cfar plerash ka ne kete vend, u ngriten kembet ti bien kokes..... Te pergojosh keta dy gjigande eshte nje maskarallik dhe Zoti ju denofte ashtu si e meritoni.

                                                                             1. I
                                                                              Ilir Meta

                                                                              Si eshte e mundur mor idioit qe ti dhe ai gomari Asqer qenkeni te zgjuar se nuk e donit te prishej teatri dhe Ndrenika ,Tinka Kurti e plot te tjere qe ishin per prishjen e tij jane te shitur.mor idiot un kam shkuar ne ate teater qe ne 1970 kur isha 18 vjec dhe me vinte ndot kur ti nuk ishe as ne bolet e tyt eti dhe mer persiper ne qytetaret e thjeshte qe ishim per prishjen se qenkemi te shitur mor idiot paske qene gomar i madh bashke me ate asqerin tend qe i duket vetja si De Niro me flok palare .

                                                                              1. L
                                                                               Labi

                                                                               O rrote kari , e para kupto , pastaj mundohu te mendosh me koken tate. Bej dallimin mes PRISHJES dhe NDERTIMIT TE NJE TEATRI TE RI. Çdonjeri e do teatrin e ri. Askush nuk ishte kunder. Pyetja eshte A DUHEJ PRISH I VJETRI? Dhe si mundet ata qe kishin nje jete te lidhur me ate ndertese e NDERRUAN qendrimin duke mbeshtetur qeverine?

                                                                              2. A
                                                                               Alush Gajtani

                                                                               O Flori o gomar po na can trapin me budallalleqet qe ke filluar e po derdelis keto kohet e fundit nuk ngeli ne doren tende qe te quash tradhetare aktoret e medhenj shqiptare Robert Ndeniken Tinka Kurtin Margarita Xhepa e te tjere ti duhet te dizifektosh gojen me alkol 100 grade kur te permendesh emrat e tyre nga kjo gje shoqeria shqiptare po shkon ne djall sepse dalin ca fytyra si puna tendeneper televizore dhe na bejne moral Ini bere me keq nga Enver Hoxha kush nuk eshte me mua eshte tradhetar po e coni shoqerine shqiptare 50 vjet mbrapa

                                                                               1. C
                                                                                Cen shijoksi

                                                                                JU QE SHANI E FYENI FLORIN E BUJARIN PA ASNJE ARGUMENT, JU KAMIKAZ TE PAGUAR TE ED RAMES DHE ERION VELIAJT JENI SPECIET ME TE NDYRA NE PLANET. JEPINI DHE MOTRAT E MAMATE PER HARREM ED VELIAJT MO NDYRESIRA

                                                                                1. L
                                                                                 Loqka

                                                                                 O shijaks plot argumenta kane dhene siper. Lexo o idiot edhe kur te mbarosh ik merr mamane te haremi se mbaroi pune velia

                                                                                 1. L
                                                                                  Likja

                                                                                  O CEN KOK MODHI,,,,NE FAKT TI SI SHIJAKS JE KE DHON MOTREN ME KOHE SALIUT DHE AZEMIT,,,,QE NGA VITET 1992,,,

                                                                                 2. V
                                                                                  Vlonjati

                                                                                  ky nuk eshte as aktor lere pastaj te gjykoje Robert Ndreniken ,Margarita Xhepen dhe ti krahasoje keta me nje pijanec si Bujar Asqeiriu,nje idioti qe nuk e gjen njehere esell

                                                                                  1. L
                                                                                   Loni

                                                                                   Si mund të jetë i djathte dikush qe është me PD-en.... s'e kuptoj, mund të ma shpjegoje kush...

                                                                                   1. N
                                                                                    Na myten

                                                                                    Lexo komentet te kuptosh Shqiperine.

                                                                                    1. N
                                                                                     Nje pijanec te oborri i Shqupit

                                                                                     Sa turp kur ngre vlerat e nje pijaneci faqekuq, nje burre imioral, ul vlerat e tu. Ai gjithe kohes rrin te oborri i Shqupit, te lokali e gjen. Te ishe asnjeanes dhe te gjykoje me ndershmeri, ok.Do ta mesojme ku fle lepuri yt. ... prit pozicionin o Zelenski shqiptar. .. sa te vije kolera

                                                                                     1. V
                                                                                      Veri

                                                                                      Me bejne pershtypje patronazhistet e Rames ka 5 dite jane sulur si hienat kunder Bujarit dhe Florianit. Pse? Sepse thone te verteten dhe e verteta djeg. Sala, Rama, Meta dhe gjithe politikanet jane nje bajge e madhe qe ia moren frymen Shqiperise. Bujari dhe Floriani kane kurajon te nxjerrin koken jashte bajges dhe te marrin fryme te lire. Ju komentuesit e ketij portali rrini poshte bajges se ju mban ngrohte. Aroma bajge ju vjen. Popull i shitur dhe legen. Hani mutin e politikaneve perdite.

                                                                                      1. V
                                                                                       Veri gishtin kokes

                                                                                       Ti Veri je nje krric gamori qe bie brenda me ato qe thua ! Pse , a nuk po han mut vicidolas , te nje plaku matuf edhe Bujar Asqeriu , qe e rendit veten me te fortet e lagjes , apo ky palo burre , qe e therrasin Flori ?!

                                                                                      2. K
                                                                                       Koli

                                                                                       Respekt Flori.

                                                                                       1. L
                                                                                        Loni, ish dashnori i Grides.

                                                                                        Pasja pherdh edhe ky, bolja, gjynah se eshte i ri

                                                                                        1. A
                                                                                         Arben

                                                                                         Po pse aktor je ti? Une di qe je polic!

                                                                                         1. e
                                                                                          enter""

                                                                                          Morali i gjithe kesaj eshte ky: Berisha mut Rama mut

                                                                                          1. C
                                                                                           Cuni i Vuk Karaxhicit , Dobicit nga VICIDOLI

                                                                                           Jo pa qellim te keq , ti "enter" i fut ne nje thes Sali kadavren , bajraktarin serb te Vicidolit me mangesite ne qeverisje te Edi Rames !

                                                                                          2. S
                                                                                           Shqiptari

                                                                                           Fatkeqesi kur njeriu (narcist)mbytet ne Pellgun e bukrise se tij,Lavdise pasi ka ngrene nje luge çorbe te prishur te politikes.Zoti e ruajtet Florin

                                                                                           1. A
                                                                                            Aron

                                                                                            Ky Binaj eshte nje BQ qe u shit tek Berisha dhe Meta. Kur e pa qe po i vinte fundi i karieres pa asnje talent, beri zhurme qe ta merrnin ne ato televizione qe jane kundra Edit.

                                                                                            1. k
                                                                                             kasemi

                                                                                             Te lumte Flori! Mos u shqeteso se cfare shkruajne injorantet, hajdutet, te ligjte, idiotet, shih punen tende. Mjafton te shikosh si shprehen per te kuptuar nivelin mendor dhe karakterin e shpirtit. Kur nuk kane dot argumente se per cfare shkruhet merren me fyerje per ate qe shkruan. Cdo te mire per ty Flor!

                                                                                             1. M
                                                                                              Miloni

                                                                                              Kësaj rradhe, ke mar rrolin e Shabon Qoses, ku kërkon me u na me zor. Kaq e di ti, që, në kohën salës rrifeshe si gomori në duhan, të digjesh studio dhe nuk të gjineshin kockat për të patur nji varr. Kët liri duhet ta pranosh ti dhe kushdo tjetër, se vetëm me Ramën mund ta shash me themel shtëpie, dhe nuk asht marë kush me ty. Sigurisht që rama nuk asht i pa gabueshëm, por krahasimi me berishën, ku ti kërkon ti njitesh atij njeriu me sofizmat që paraqet dhe ja shet publikut, asht si nata me ditën. Kjo tregon se niveli yt, ishte deri aty ke një polic plepash, me diplomë juridiku të marë aso kohën e berishës, vetëm pse bojaxhiu kishte lyer universitetin, për efekt të mos likuidimit me lekë, i jipnin diplomë. Ke meta dhe berisha, mund të shpresosh se mund të bëjnë ndonjë gjë, por mos shpreso, se mund të vijnë ndonjëherë në pushtet. Për ramën dhe ne që bëjmë vlerësimin, dhe herë herë na quajnë dele, u gabove me ato ç’të dhanë dhe spate sukses. Ndodhi sepse u lidhe me njerëz të kaluarës dhe me dënime ndërkombëtare, ku opinjoni publik, prer më shumë nga drejtësia, për atë 32 vite ç’ka i bënë këtij populli.

                                                                                              1. E
                                                                                               Emigranti A

                                                                                               Po ky binaj sa ishte ne portokalli dukej djale i mire po pasi iku ne nje emision kurvash e zbuloi vteten ( paska qene nje koqe kandari ) qe se paska shokun . Muti shkoka ne halja i mer intervite nje rrjedhuri nga trute , po ska faj ai pensionisti i minieres merr 200 mije palacua na marrka 700 000 mije e na ben opoziten

                                                                                               1. T
                                                                                                Tironsi

                                                                                                Ik more funderrine, simpatizant i kryekriminelit Berisha e hajdutit Ilir Floriri.

                                                                                                1. T
                                                                                                 Te tille jini sa here qe hapni gojen

                                                                                                 Artistet e vertete jane vlere kombetare , jo vlerfa parciale partiake , sikurse sillet Bujar A|sqeriu ! Me ato qe ai deklaron publikisht , tregon se nuk ka me shume tru se sa budalla "humorist " i Zef Dedes ! Kam neveri per te tille "artiste" , qe perpiqen t`i shtojne vlerat e tyre me dhune , me forcen e muskujve , jo me talentin dhe forcen e trurit !

                                                                                                 1. M
                                                                                                  Mu pergjigjiq ,

                                                                                                  Nuk e konceptoj dot idiotesine e ketij "mender "njeriu,vertet as klloun cirku nuk mund ti thuash,e neveritshme per ,me falni,mender bujar asqriun,turp..........turp...per te ,pa familjen nuk ja njoh,lexojini fjalet qe perdor,po keshtu do te kete femijet e tij,bastard njeri,po e takova rasterisht do ti them qe shyqyr qe te qeruan nga ekrani,origjinal tek filmi "njeriu ne duart e tjetrit"

                                                                                                  1. J
                                                                                                   Jari

                                                                                                   O LLAMARINE BINA. ...bej nje Parti me BULLAR ASNJERIUN se nga te treja ate me te gjatin keni per te mare. .........Bole aktore qe te dy

                                                                                                   1. A
                                                                                                    Alex

                                                                                                    Ky qënka komplet IDIOT..Je shum i vogël që të gjykosh njerëz që nuk i arrin as tek gjunjët e as tek bolet e tyre.Ata janë AKTORË kurse ti je një karagjoz dhe do përfundosh karagjoz.

                                                                                                    1. M
                                                                                                     Ms

                                                                                                     E paska fshirē postimin nga profili i FB, Floriani! Ishallah zē men, se la kokrrën e namit!

                                                                                                     1. t
                                                                                                      taso kume

                                                                                                      Race servilash,mjafte te shikoni S e madhe qe u be ne hyrje te VLORES, Italjanet e bene transballkaniken drejte ,nga moli O deri ne drejtim te Gurit çifutit, e kuptoni ,konfliktin e interesit ,mua sme plasi K...... per Florin per SHPELLARIN, dhe per gjithe politiken e qelbur SHqiptare si dhe PIANECIN e teatrit te vlores, Dua te them dikush ve ne dukje per konflitin jo se nuk do diçka te re ,mjafte te shikoni SHqiperine qe boshatiset ,NDRENIKEN e kemi nga Qeparoi i VLORES dhe qendron shume larte nuki vihet ne diskutim, shikoni portet te VLORES DHE TE DURSIT kujt ja kane dhene, te gjithe thone ka korupsjon ju me komente beni eljozhe politikes, te gjitheve u pelqen shkelqimi por jo polariteti qe po thellohet .

                                                                                                      1. U
                                                                                                       Universi shprsa ime

                                                                                                       Ju të administratës ja u paguan partia tlfonat dhepun tjeterskeni veç fb e komente pa pik llogjike. Hanit mutin e qoftlargut. Pastaj te Tosit, Salës , Metës e Tani të ktit shalokut. Servila mbetët e ashtu do vdisni. Legena pa dinjitet .

                                                                                                       1. e
                                                                                                        eno

                                                                                                        Ky karagjozi Binaj fluturon me pras ne bythe, ti dalesh krah te cmendurit BUJKAR Asqeriu duhet te jesh K..... komplet....

                                                                                                        1. S
                                                                                                         Sadina

                                                                                                         Paska rreshqit dhe Binaj…. Te lavderosh Bujar Asqeriun ne cilin aspekt, ate te aktorit?- kurre nuk ka shkelqyer ne ndonje rol, apo te individit qe eshte njeriu me ordiner. Florian bej ate qe di te besh me mire- humoristin. Se po i hunbet te gjitha e do ngelesh pa asnjeren.

                                                                                                         1. q
                                                                                                          qazim

                                                                                                          Ik mor pir..u trap djale.Dukesh qe je mendje e vjeter,paçka moshes qe ke. Video qe i keni bere Bujarit me teper e poshteron ate.Bujari eshte aktor i mire por i fryre dhe delirant se eshte bosh ne formim.E sa per menyren se si kerkon te denigrosh Bert Ndreniken e te tjeret qe ishin ne perurim,te te vije turp se me mendje je veç nje derrase e kalbur e teatrit te vjeter qe u be mire qe u shemb.

                                                                                                          1. z
                                                                                                           zgalem

                                                                                                           Ky lloj Floriani e quan veten artist . Artisti presupozohet te bej eart . C'fare arti ben ky , kur nuk ka minimumin e kultures komunikuse . Ky eshte thjesht nje Bujar brutal , pa fjalor te zgjedhur , por te vleresuar si rrugacor . Teatri eshte privat . Bashke me Bujar pijanecin krijoni nje shoqate private teatrore . Atehere ke te drejte te flaseh si te duash dhe jo vetem , per rrugacin e rrugaceve , Bujarin tend. I thoni dhe vetes artista . . Artista ne thojza . Kam parandjenjen se dhe si aktor nuk do te mund te mbijetosh . Tyj nuk te ka thene kush , "puna mbare " . Artistet e medhej te skenes ti nuk duhet t'u zeshe emrin ne goje . Je thjesht nje Sanco , pas Bujarit . Ketu eshte fundi yt . Zgalem

                                                                                                           1. p
                                                                                                            pretorian.

                                                                                                            Ky polic mbeti tere kohen. Nga ata police qe dalin nga zyrat e politikes. Bujkar Anjeriu eshte nje medioker si artist dhe nje plehre si njeri. Turpi me i madh per kete lloj artistash si Bujkar Asnjeriu, eshte se qeverite politike vleresojne rrumpallen dhe jo kontributin duke shperdoruar paret e taksapaguesve ne emer te gjoja artit. Arti eshte nje hobi, jo nje profesion qe krijon te mira materiale dhe duhet trajtuar si i tille. Arti nuk mund te njehsohet me parazitizmin dhe njerezit e artit nuk duhen trajtuar njesoj.. Si ka mundesi, qe plehrave si Asnjeriu tu jepet goxha pension me nje kontribut medioker ne art? Kjo eshte fyerje per njerezit, qe kane punuar, profesioniste ne çdo sektor dhe qe kane prodhuar te mira materiale, te cilet marrin pension qesharak. Ky BUJKAR ASNJERIU, kjo plehre shoqerore eshte artist dhe duhet te marr ate pension qe merr? Per çfare ky dhe lloji i tij parazit duhet te paguhet me pension te larte apo pa punuar? Politika kurve ka ngritur ne piedestal me tituj dhe paga nje sere larosh gjoja artiste, medioker dhe i paguan me leket e taksapaguesve dhe njerez te tille flasin dhe bejne politike sikur kryeministri aktual u ka shkerrdhyer familjen mbare e prape? Politika e ka degjeneruar shoqerine shqiptare, meritokracine dhe kontributin. E keni pare shkerrdhaten Meta si i ndante titujt apo me mire paret e taksapaguesve? Pragun e shtepise ku ta kete ky lamash, kjo plehra Bujkar Asnjeriu, Si thoshte nje mesues i famshem ne Vlore: Ky eshte me i vene nje kallep ne sume dhe ta leshosh nga Kuzbabaja si sorre.

                                                                                                            1. r
                                                                                                             reni

                                                                                                             O Binaj !! Tinka Kurti Robert Ndrenika = Ju te githe bythqimat bashke me ty dhe me asqeriun.

                                                                                                             1. N
                                                                                                              Ne

                                                                                                              Artist quhet ai qe luan Hamletin. Ai qe luan policin, cfare quhet? Rrrrrrrrr. Kkkkkkkk .

                                                                                                              1. U
                                                                                                               Une

                                                                                                               Bo, bo, gjynah!! Do behet si Bujar Asqeriu kur te mplaket.

                                                                                                               1. S
                                                                                                                Spak

                                                                                                                Nje aktor i deshtuar! Te kundershtosh teatrin e ri eshte provincializem!

                                                                                                                1. w
                                                                                                                 www.youngtribune.com

                                                                                                                 Kush I shit e kush u ble nga artistet e Portokallise ? Kush ju hoqi nga portokallia Florian Binaj ? Kush te hoqi rolin ne minuten e fundit te shfaqjes Florian ?

                                                                                                                 1. D
                                                                                                                  Deda

                                                                                                                  Edhu ku që doni mend prej binajt POLIC është nga mendja por ta kishte bërë ma parë artikullin që ta kishte futur sala ke primaret

                                                                                                                  1. S
                                                                                                                   Ska proble

                                                                                                                   Eshte regjizura e programit te portokallis qe ju jepmindesi te rijve qe mund te fillojne nje karriere ne art , por sa largohen humbin si Agron llakaj qe filloi si imitues dhe po e mbyll si imitues , Julian Deda qe vetem humor nuk ben me dhe i hyri politikes apo Gjini portokallis qe zdi se cben bredh si pordha neper brek e shum te tjere qe jo vetem nuk jane artiste por i ngjisin vetes epitetin VIP po kollaten e Edi Rames e ke ruajtur re Flori besoj te ka mbetur hatri diku

                                                                                                                   1. l
                                                                                                                    lesh e li

                                                                                                                    Sa me shume flasin, aq me mire i njohim keta te humorit. Diference e madhe mes publicitetit te tyre dhe kultures se tyre. U eshte mbushur mendja se meqe dalin neper TV jane qenie superiore. Por kur flasin, me fjale banale dhe percmuse, kupton mjerimin e tyre.

                                                                                                                    1. M
                                                                                                                     Mat(i)lda

                                                                                                                     Këta mbase nuk dalin dot nga roli . Më kujtoi një Disc Joker kur u ndodha në një banket...- i them kemi ca të ftuar që duan të dëgjojnë .... , Ça re ça ..nga muzika nuk dëgjonte mirë ....marr stilolapsin i bëj një pentagram i vë ca nota që t'a kuptojë dhe i shkruaj kërkesën. UAhaAhahaA , si laraskë , - edhe unë muzikant jam thot , - po mirë mo mirë , po ..., - i tregoj të ftuarit , i bëj shënjën e dëgjesës , dakort thot , prit ata të dëgjojnë , hiç , as studim klientele as program tipi ca disqe dhe aq . Më vonë morra vesh që ishte Ermal Mamaqi laraska e famshme .....Ah hëm , Flore mbase të vete syri te ky i komenti 137 - të . Thank's për lulet . Sikur më pulsplusove , vërtet m'a plotësove .Të kam lën'më nj'anë ndër preferenca një zambak royal (i) nuancë blu . Më shkrehen trarët e binasë kur më përdjek injoranca . Larskat , si shpëndë , i dëgjoj me ëndë , e kur më lodhin u bëj shënjzë e shokjnë.... e prap vijn'e ulen mbi pishat që sytë e mië shonë përballë .

                                                                                                                     1. N
                                                                                                                      NEO

                                                                                                                      Qënkan bërë lajthit .......

                                                                                                                      1. S
                                                                                                                       Selitasi

                                                                                                                       Ik o klloun, mos dil më se na çave dërrasat, i ke lexuar komentet që janë bërë, asnjë nuk të vlerëson, e kupton se sa i pa dëshiruar je. Nuk ke shkëlqyer as tek "Portokallia" e jo të bësh politikanin apo opinionistin. Fytyrë e ndyrë o b...q...i m..it.

                                                                                                                       Lini një Përgjigje