Bujar Asqeriu: Të gjithë shitën by*****, unë s’e rruaj k**** fare. Edhe kryeministri dh*** gjak nga mua

26 Dhjetor 2022, 17:02Kulturë TEMA

Bujar Asqeriu: Të gjithë shitën by*****, unë s’e rruaj

Aktori Bujar Asqeriu ka rrëfyer në një kamera të fshehtë që i është bërë nga emisioni “Piranja”, pasojat e qëndrimit të tij publik kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

Asqeriu thotë se pasi doli kundër shembjes së TK, për katër vite rresth, nuk iu dha asnjë rol në teatër.

Madje aktori tregon edhe se i është kërcënuar djali që ka mjek në Gjermani, duke i kërkuar që të kthehet në Shqipëri.

Kjo sipas tij ka ardhur për shkak të deklaratave që ka bërë kundër qeverisë lidhur me Teatrin Kombëtar.

“Kam dalë në pension miku im, kam 4 vite i kam shkëputur marrëdhëniet me Teatrin e Turbinës.

Pasi dola unë në mbrojtje të Teatrit kjo qeveri e gjithë atë drejtor qelbësirë që është atje nuk më ofruan më punë këta, më quajtën armik.

Më lanë në tako ata, unë nuk rri në tako se lajm lojtar që i bie topit e bëj gol nga mesi i fushës, dhe nuk e rruaj fare për atë m*t teatër atje.

Unë kam 700 mijë lekë pension, se rruaj k****… ata nuk marrin dot rrogën aq sa marr unë pensionin.

Të gjithë shitën b***** pastaj, kush me lekë, kush me një hyrje, kush me pallat… të tërë e shitën b****… unë kam karakter u thash.

Ashtu s’të fal unë, s’e rruaj k**** fare, edhe kryeministri dh*** gjak nga mua, sepse unë kam guximin të them të vërtetën.

Ke vilë 10 mln euro, Bujar Asqeriu jeton në një dhomë e kuzhinë akoma, në kat të gjashtë, pa ashensor… çfarë? Mos ta them unë këtë realitet? Shtet shk*****…

Këta donin të fusnin edhe djalin tim në burg. Kam një djalë kirurg, që punonte te Ushtaraku. Punoi 6-7 vjet atje dhe iku në Gjermani. Me leje me të gjitha.

Këta i thoshin kthehu nga Gjermania, ma stresuan djalin, deri sa më tha o baba të lutem mos fol më. Më kërcënuan me fëmijën, prandaj mu neveritën këta mua”, shprehet Asqeriu.

93 Komente

 1. A
  Arben

  Paske qene gomar o zoreri! 'Artistet" nuk flasin me kaq shume mlef..Po ate pensionin qe mbyrresh kush ta ka dhene? Perse o Zot o Madh kane kaq shume inate dhe mllefe Shqiptaret? Ndihmoji o Zot te clirohen nga ligesite qe kane ne tru!

  1. E
   Ekuadoriani

   O Ben droga i çliruari nga mllefet

   1. V
    Vranakonti

    Sa keq! Bujar Asqeriu ka qene artist qe e donin dhe e simpatizonin te gjithe shqipetaret per rolet e bukura qe luante ne filma,por tani qenka katandisur per t'u ardhur keq qe eshte bere si langaraq,i pir e drogaxhi. Nuk e pirsnim qe Bujari te shprehte keto fjale kaq banale e te turpshem per nje artist ne moshen e pjekurise,pensioni. Te gjithe ata qe kane shkuar e jane futur ne vathin e Sali Berishes,keshtu kane degraduar.

   2. X
    Xhindi

    Per te bere pak avokatin e djallit... Pensionin ja dhane shpatullat e tij duke punuar gjithe jeten, si edhe ligji i cili parashikon x pension per x kontribute. Prandaj Arben i dashur, ha mut ha, se te ben mire.

    1. A
     Arben

     Mut ha vet bashke me ate Asqeriun! Mbase jeton ne Shqiperi dhe nuk e di se cfare eshte kultura e te shkruarit sepse ne Shqiperi vetem me te share dine te flasin. Akoma nuk keni mesuar te jetoni ne shoqeri te hapur dhe te lire. Kur u mbyrrka me ate palo pension qe nuk eshte sa paga javore ne perendim! Lereni sharjet she shtrohuni punes!

     1. I
      Inxhinjeri

      Pensioni eshte nje e drejte e cdokujt per vitet e kontributit kur personi ne fjale ka qene ne pune dhe cdokush qe ka kontribuar, nuk ka se perse te falenderoje qeverite per pensionin qe i takon, por bashkohem me juve kur permend fjalorin prej rrugaci qe ka perdorur ky zoteri. Po ashtu, keni te drejte kur thoni se sharjet dhe ofendimet ne publik jane nje fenomen i shemtuar ne shoqerine e sotme shqiptare. Mjafton qe te shikosh nje debat ne cdo kanal televiziv, ku te ftuarit nderpresin njeri tjetrin dhe fillojne te shahen me liber shtepie. Fakt eshte se ajka e inteligjences ka vite qe ka emigruar dhe ne Shqiperi kane mbetur vetem nje pakice e mbytur nga mediokriteti, qe ka zene vend ne cdo institucion. S'ke c'ti besh, keto jane pasojat e emigracionit masiv. Do te duhen shume vite qe te krijohet nje elite e re intelektualesh, por me pare duhet te rregullohet niveli i shkollave qe pregatit kuadro te afte dhe me kulture. Keta te sotmit, me diploma te Kristalit apo doktorratura te fallsifikuara, e kane zhytur vendin ne nje erresire te madhe kulturore.

   3. K
    Koli

    Qe je pianec dhe kar kete e dija por qe je rrot kari tani ma mbushe mendjen por me vjen keq qe paska rritur vlora rrot kari si ty.Shteti ne fakt ka faj qe ju jep 700 mije pension dhe kini vegjetuar me minjt e haleve neper kembe ne teatrin e vjeter dhe prandaj jini kunder te riut se jini rritur me minjte dhe buburrecat ne teater.Shtetii ka bere shume gabim qe nje njeriu si ky rrota e karit qe gjithsej tete jeten e tij ne pak role e kemi pare ne teater dhe merr pension 700 mije dhe nje inxhinjer qe ka punuar ne Fierz merr pension 200 mije.Keto jane padrejtesite e shtetit qe ky rrota e karit e shan dhe turfullon

    1. L
     Lala i Myzeqesë, pa Myzeqe

     Në rastin e këti koqes mirë bëri "demokracia,, me lirinë e fjalës. Nuk ia le ekranit, e mer vesh dor e parë se sa idiot e koqe kandari është. Tani e besoj pse e urren Ramën, ia prishi burdellon ati dhe burdellove të tjera si ai.

     1. m
      miri

      Koli Dakort jam po vetem nje sqarim Asqeriu esht i ardhur ne Vlore nga Gjirokastra nuk eshte vlonjat

      1. A
       Ari

       C'rendesi ka o Miri se nga eshte. Ai eshte jashte kordinatave. Kjo mjafton. Se njerezit nuk mendoj qe karakterizohen nga vendi qe vijne...as te mire, as te keq. Per te dyja versionet ka boll kudo...

       1. M
        Muzaka i Ri

        Rrofsh o miri qe nuk e perzjen me vlonjatet kete fytyr, ku ka vlonjat si ky. Po rendesi ka kush je, dhe jo nga me. Ky nuk u ofrohet vlonjateve as te thoji I kembes.

       2. I
        Ilirjan

        Gjirokastra... jo Vlora. Ky ka zbritur nga Mali i Nemerckes pa frena dore, dhe akoma si paska rregulluar! Keta qe zbresin nga mali e katapultohen aty ku s'e meritojne, behen te rrezik shem per shoqerine. Kur zbret Katnaria n'qytet, Atdheu osht n'rrezik... thote i madhi Ndrenika tek "Prefekti".

        1. K
         Kunadhja

         Koli ha plotesisht dakort me ty

         1. G
          Gent

          O zot sa servila ka toka shqiptare po tu thote partia edhe Grat ja japin per tu qir

         2. K
          Kunadhja

          Koli plotesisht dakort me ju..

          1. N
           Noci

           T'i veç role me komuniste ke luajtur mire,prandaj nuk te kane marre.Karakteri i Labit nuk eshte siç tregohesh ti eshte me burrëror ,kurse ti nje llafazan mesa duket edhe i poste.Nuk besoj se i mungon teatrit tani qe je pensionist.

           1. N
            Një qytetar

            Ky eshte i roitur, i ka ikur bleta fare.

            1. L
             L.Xh

             Na ishte një herë Bujar Asqeriu…… Tani është Pijanec Njeriu…. Tani është njeri i pa karakter, i fryrë si plëndës me bajgë lope, që kutërbon e tërbon njerëzinë me broçkulla pijaneci duke leshuar dufmë fjalësh ordinere,që turpërojnë familjen e tijë në rradhë të parë, e mandej të tjerët me rradhë. Turp të keshë i Pijanec Asnjeriu.

             1. S
              Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

              Prototip laro pordhac e i pacipe......turk i qelbur!

              1. G
               Gazetari, opinionit dërrdërrist, i pavarur krejt..

               Po shko o Bujar, pirdhu !........ . Të paskan kërcënuar ! Ja shiko, ti vet thua, " kryeministri dhjet gjak nga mua". Që do të thotë, se kryeministri nuk merret fare me ty, pavarësisht se çfarë thua . ................................................... Sepse po të ishte kryeministër SRB-i, atëherë e shifje ti se kush dhiste gjak...................................................................... E sa për teatrin, kam frikë se kur të mbarojë, do të lutesh që të të japin një rol figuranti, vetëm e vetëm që të kesh mundësi të luash një herë në atë skenë.............................. Dhe në fund................--------------------------------------------------------- Bujar, dukesh se të ka shpërthyer kosherja, të kanë ikur bletët................. . Ke pithitur, lajthitur, ke shkarë komplet........... Gjynaf.......

               1. K
                Kdo

                Ishe me verte aktori madh. Tani e prishe fare muhabetin

                1. J
                 Jari

                 O Bujar A, je kokrra e K,,,,t , kur i plas për ty, po nga Sali Non Grada të rrruhet apo dhjet gjak, o ndyrësirë, ke gojë e flet ty b/qirëë.

                 1. p
                  prandaj kap bolet me dor KM saher shikon kte

                  e besoj . e kam pa disaher KM qe te krruj bolet pandalim saher ka pas surratin e ktij trapi perpara edhe pse -n ,s'kam arritur ta kuptoj asnjiher . Duhet pyt KM vallahi

                  1. Z
                   ZOROOS

                   O O O Bole si flet keshtu sikur ke te gomarit ne vrimen anale!?????

                   1. H
                    Himarioti

                    Ti thua se ke karakter. Unë them, duke u nisur nga shkrimi i yt, ti je një dykëmbsh pa karakter. Je një njeri banal, vulgar, sharlatan, shpifës i rëndomtë.

                    1. A
                     Akroqeravnos

                     Ti qe perdor “Himarioti”,ti do jesh ndonje kuciot,vranishiot etj mbrapa maleve.Dmth je nga keto qe pellasin dhe proklamojne“Himara e re” POR ka vetem nje Himare dhe ajo eshte Himara tradicionale historike jo nga keta kelyshet e rinj e lidhur me kliken e Tiranes. Ndersa per Bujarin thote te verteta pavaresisht banalitetit por ne kamera te fshehte nuk e ka ditur qe po rregjistrohet.Po nga ana tjeter e folura vlonjate ka shume bagazh me te gjere per keto fjale dhe perdoren me shumice 1 ne 3 fjale,prandaj konsiderohet “karakteristike e zones ku banon”dhe nuk ka nevoje per vizore qe ti masim fjalet

                     1. b
                      ben

                      Pra sipas zotnise tende, kur do dalesh ne TV duhet me u paraqit ndryshe nga nje dalje pa dashje? Keta njerez, qe ndryshe flasin kur dalin para kamerave dhe ndryshe ne shoqeri, quhen hipokrite. Nje njeri qe ka nje edukate familjare te shendoshe nuk ja lejon vetes qe te flase sic ka folur ky palo aktor, packa se nuk e ka ditur qe po incizohet. Cdo njeri ka te drejten e fjales se lire dhe revoltes kur e sheh se gjerat po shkojne jo sic duhet sipas tij, por askush nuk ka te drejte qe te ofendoje te tjeret me flajol rrugesh. Edi Ramen mundet te mos e duash, por nuk mundet te flasesh per K.Ministrin e zgjedhur nga shumica e popullit me fjalorin e ketij tipit. Kur Presidenti amerikan hyn ne sallen e Kongresit, te tere kongresmenet e te dyja partive ngrihen ne kembe duke e duartrokitur. Mjafton ky shembull per te treguar se sa larg te qenurit te qyteteruar jemi.

                    2. M
                     Mondi

                     Sa njeri Ordiner,qysh nga ky Fjalir e kupton cfare Aktori i madh ka qene.Nje aktor shume i dobet ne kohen e Socializmit,por shume Pordhac njeri,sikur ky ishte A-ja ne Teater,dhe te tjeret Ndrenika,Ljarja,Zhusti,Roshi,etj,ishin Plehna para tij.Nuke kame pare ne jeten time nje njeri kaq Pordhac dhe Mendjemadh sa ky Koqe.Ha ate Pension Qyl ir Idiot,se nuke eshte e drejte nje Aktor Leshi merr 700,000 dhe nje Puntore Minjere merr 200,000,shikojini Pensionet or Qeveritar,se nuke jane te drejta fare.

                     1. G
                      God bless America!

                      Te dinim se ishe artist aktor por na dole gomar fare

                      1. L
                       Lultul

                       Bujar apo rotkar.bythlepyres shoku bujar leskaj drogaxhinj te dy wanted ta merte bujar leskaj ne tiran jur lesskat iahte min i kuktures de e mori.njeri i uryer ode me mir dypijanecat e vlores duble bujar karet

                       1. T
                        TAIPI

                        PIANEC KOT NUK THONE KUR RA MIU NE KAZANIN E RAKIS DOLI DHE BERTISTE KU ESHTE MACOKU SE DO TI QI MOTREN

                        1. b
                         beso

                         Ketij gomarit ka kohe qe i ka ikur truri...

                         1. T
                          TURIEMIGR

                          SI AKTOR ASNJE HERE SME KA PELQYER NDONJE HERE NJE AKTOR I ZAKONSHEM. DHE DICKA SKUPTOJ PSE KERKOJNE NGA SHTETI SHTEPI KETA ? DHE AJO QE ME BENE PRSHTYPJE ESHTE GJUHA , FJALORI I PERDORUR, DHE N.Q.S KA QENE I PIRE NUK I FALET , JO ME ESELL, .POR GJERSA KA RENE DAKORT TI PUBLIKOHET VIDEO ATEHERE QENKA KATANDISUR NE LEGEN NJERRI

                          1. J
                           Jari

                           KY ESHTE BULLAR ASNJERIU ........Ka qene "i persekutuar "MUTI. ...........O koqe gomari kur ke qene dhe ti MUT aktor dhe u shofshin ......NEVOJTORE PUBLIKE

                           1. z
                            zgalem

                            Nga ekrani e njof aktorin Bujar Asqeriu . Nuk ka sanje njgjashmeri me aktoret e brezit te famshem shqiptar , qe nga Sander Prosi , Ndricim Xhepa . Ndrek Luca e tte tjere te kesaj sere . Njeri fodull , i pa permbaqjtur , delirant , mosperfilles , per mjedisin . Jep pershtypjen se eshte njeri pa kulture , madje dhe pa kulture profesionale . E shan kete shtet dhe permend se merr pension 700 mije leke . Perse duhet ky aktor. Le te rrije i mbeshtjelle , me narcizmin e tij maximal. Nuk kam degjuar ndonje aktor , te jete kaq gojecthurur . E quan trimeri , gojecthurjen , kur fjalor i paster , duhte te karakterizoi c'do aktor , qe ka fjalen mjetin kryesor te komunikimit publik . Zgalem

                            1. K
                             Kosta

                             Nuk shitesh se pensionin e ke aq sa nje ish inxhinier gjeolog apo ndertimi nuk ka marre kurre rrogen dhe ka dhene me shume se ti.

                             1. S
                              Shqiptari

                              E paska kaluar pak me rakine sot ky Jari!

                              1. E
                               Emma

                               Palle Asiqiri, Nuk ke qene ndonje talent. Beke pordhe me pseudo pensionin por nuk te dalin parate as per fasule e raki ne kotecin e katit te gjashte. Dashke ashensor qe te trashesh bythen ca me shume.

                               1. A
                                Analisti

                                Të jesh vlonjat dhe të katandisesh në një legen e llapaqen të ndyrë nuk është për ta besuar. Fatkeqësisht asnjëherë nuk ke qënë burrë o mirë o Bujar. Njerëzit e fisëm, që fatmirësisht ky vënd i ka me shumicë, kurrë nuk shprehen kështu. Ti je një sahanlëpirës, një njeri që bën kot hije mbi dhe dhe nuk e kupton dot ti se je një pijanec për të qarë hallin por ti jeton kot dhe më vjen keq por je i tepërt në.këtë jetë. Keqardhje për djalin tënd që e paske në kurbet se ja paske ulur fytyrën përtokë me trapllëqet që thua.

                                1. 1
                                 1

                                 Zoteri "artist holliwodjan" po ngateron datat.Akoma nuk ka filluar fushata elektorale ,po ti si pijanec nuk mban mend datat.Nje pyetje kam per pushtetaret qe i kane dhene pensionin e vecante duke bere qoken e radhes me parate tona.Duke lexuar kete interviste me kete fjalor banal a nuk ju vret ndergjegja per firmen qe keni hedhur qe ky drogmeni te mari pension te vecante?Turp tu vij.Ai eshte ne te drejten e tij te mari ci japin po ju plehra shikoni fytyren tuaj ne pasqyren qe quhet Asqeri Edhe nje here jeni plehra njesoj si Asqeriu, ku Shqiperia ka plot bura dhe gra qe kane derdhur djers e gjak dhe ulin koken e marin ate pension modest

                                 1. D
                                  Dino

                                  Ja dhe Çami i Vlores na ben Trimin ,o Qelbes nje mut me PPSHne e Rames je edhe ti..

                                  1. B
                                   Bobi

                                   Ti te rruan topet. Mjafton pak plonc e naj gote raki. Ju kane rene trute ne qafe.

                                   1. B
                                    Bejkushi

                                    Mbaje veten Bujar,shif shendetin,dhe doren mbrapa,po sa per teatrin as te pordhi kush,dhe as te pjerdh,he Bujar trimi

                                    1. 6
                                     600 vjet nuk u poqe , o shqiptar ................

                                     vetem karakter nuk tregove me keto "karizma" qe thua

                                     1. L
                                      Lugu gjat

                                      Karakteri jot ska lidhje fare me ate profession. Edhe pse LEGEN disa role I ke luajtur mire.

                                      1. b
                                       bajate

                                       Ti nuk je artist, Bujar por zoorazxhi sepse ju Bujaret jeni ,njerezit me te keqinj qe te shisni per pese leke, muter stremuti jeni. Diktatura te beri ai qe nuk je me sot, prandaj je bere i tille. te pashe ne agjedhjet e fundit me Ilir Meten ne Vlore ne nje lokal. Per artin bisedonit? Qelbesire!

                                       1. M
                                        M

                                        Mos Pi raki plepi o jet

                                        1. Çekiçi

                                         Ky është Bujar Faqeziu Qfar aktori ky gomar më kësi shprehje Turpi e mbuloftë Më i thënë gomar e ofendoj gomarin

                                         1. S
                                          Shaqo

                                          Si ke mundur qe ke futur ne rubriken e kultures kete asqerin e Saliut, qe vetem bythe, kar e s'e rruaj fare e ai dhjet gjak... Cfare rubrike kulture ke i gazete e Meros?

                                          1. s
                                           spata

                                           Mos tju duken cudi keto fenomen psikopatije. Sistemi i mbyllur,( komunist ), i edukoje njerzit te privohen nga jeta dhe aktiviteti i natyrshem njerezor .Demokracija, qe erdhi si rezultat i faktorve te jashtem,i beri shqiptaret te shqyen nga te katerta anet .Ne cdo fushe te jetes dhe aktivitetit dolen ne pahe ato qe njeru i shkonte nder mendje por si realizonte . Te jetosh me normat e shoqerise se emancipuar e demokratike duhet ti kalosh keto, qe jane cfaqur dhe cfaqen ne shoqeine tone,te pakten per nje kohe te caktuar shume vjecare . Sic nenvizon Frojdi ,njeriu eshte qenja me e pa parashikueshme ,kur mbi te nuk veprojne forca qe e mbajne si frreri kalin. Beni durim.Brezat qe dote vijne, do jene me normal ,se keta sot ,qe jane me shumice ne cdo sfere te jetes sone .Te paret, qe vuajne me shume e kane simptoma psikopatije, jane politkanet.Te dytet ata qe mendojne se prodhojne dicka per shoqerine .Te tretet vrasesit dhe hajdutet qe i kemi me bollek. O Zoti i madh ne qiell, me shperon nga keta njerez , qe merrethojne sot e me kane mberthyer per gryke ? Zoti heshti e nje moment dhe u pergjigje .Po me kerkon nje gje qe as une se ndryshoje dote. Beju edhe ti si ata qe te mos e kuprosh nga se po vuan .

                                           1. V
                                            Vjosa

                                            Sa faqore raki kishte pire ky IDJOTI perpara se të hante nje M të madhe?

                                            1. K
                                             Ky duhet mjeku,nga psikiatria.

                                             Ti je kokrra debilit mer legen.Ti i rru qolet Rames debil.Shko vej menjen kokes,dhe gishtin bythes mer sumqim.Je MINUS si njeri,dhe i bo hije tokes kot,pranej se rru njeri per ty,ne je gjall apo ne pidh te somes.

                                             1. a
                                              asrtiti

                                              e vertete bujar edi te ka shume frike .e shpreh kudo ai .bujarin shume frike e kam thote ai . te gjithe si puna jote i ka frike . sidomos kur i afrohesh .me gromesimat e tua te tmershme ti mund ta dehesh dhe ate .prandaj te ka shume frike .tani qe dhe fytyren te skuqur nga padrejtesite qe te jane bere te cilat mundohesh ti fshish me avullin e rakise . e ke tmeruar edin . i shkreti ti bujar kopje e vogel e don kishotit. mblidh mendjen pastro gjuhen e mos e baltos veten ne rrokullime se do te qeshin bota vella nuk te themi te lesh pijen se kete beteje se fiton dot se e ks marre fera uraten po mos u mat me malet se ti sje ujk qe te rish mes tyre

                                              1. D
                                               Demi i Zeqos

                                               Ky te ha mu.in. Ky dhjet gjak nga gruaja e tij. Rama s’e rruan per ty, sa te jesh gjalle. Me duket se alkoli e ka bere punen e vet, ja ka ngrene trut e mendjes. Aktor bythe, shko rrukullis ndonje gote raki, se sa per Ramen, ai nuk fshin bythen me ty, se e ka pare c’fare budallai je, o trap me brire. Poshte pijanecet si Bujar Faqeziu. Naten e mire dhe gjume te embel Bujar Kapexhiu, se nje premje jeni. Ai kerkon revolucion, ti kerkon alkolin.

                                               1. O
                                                O shtet jemi ne demokraci nxirri privat le marrin

                                                Qe je rrote k . . i dukesh qe nga gjuha qe perdor po thuaj popull budalla paguan taksa te ushqeje ca plera si puna jote e vec asaj te kethehen te cajne edhe bythen si ky panxbari asqeriu apo vellezrit budina , malka ai turi shtrembri . . . . . . apo regjizori cipa

                                                1. T
                                                 Tanguli

                                                 Shof shum komente qe nxjerin vrere kunder Z Asqeriu,Po pse e keni kete mllefe xhanem?aaaa ju shau Bujari Partine,sistemin e korruptuar te patronazhistave,kundershtoi shembjen e Teatrit apo pse eshte i drejteperdrejte,shkoni pra ja Peshoni Topet Bujarit se tjeter sveni cfar ti beni..

                                                  1. D
                                                   Dani USA

                                                   Nje bravo te madhe Koli njerzit si puna e tije jane me keq se minjet pa pike llogjike me njerez te tille nuk ekzistone kombe ne kembe.

                                                   1. D
                                                    Dibrani

                                                    Mos ja vini veshin ketij gorilles pijanec!Nje mi I ujrave te zeza mburravec dhe genjeshtar.Turp,turp......

                                                    1. E
                                                     Erdogan

                                                     Se rruan ty o Asqer (Ushtar turqisht". Se edhe emrin turk e ke Bujur (Bujar).

                                                     1. L
                                                      Lumi Vlores

                                                      Ky mavria eshtee delirant e pordhaman,nuk eshte kar por klluf kari komplet bidivi

                                                      1. S
                                                       Sheshi i Kateqit.

                                                       Paska mbaruar edhe ky. Iku...kaq e pati! Dukej normal dikur, por i hyri vetja ne qejf. Aktor i madh, medemek! Mjeshter i madh! Tani kampion pijanec. Rrugaç. Goje-halè. Gaz i botes. Mos dil me ne rruget e Vlores!

                                                       1. N
                                                        Ndershmeri

                                                        Je i peshtire

                                                        1. R
                                                         Rina

                                                         Te gjithe meshkujt shqiptare ne muhabet tavoline kane fjalor 10 here me te keq sesa Bujari. Fakt eshte qe Bujari nuk e ndryshoi qendrimin per teatrin pavaresisht se te tjeret e drodhen muhabetin perfshi ketu dhe Robert Ndreniken. Bujari ate mendim qe pati e mbrojti deri ne fund. Tamam koke labi dhe per kete bravo i qofte. Sa per talentin e tij ishte aktor filmi dhe teatri. Ka bere filma dhe shfaqje ne numer te konsiderushem per ta merituar titullin aktor. Me ben pershtypje lukunia e patrozhanisteve te Edi Rames qe jane sulur pa meshire kunder Bujarit. Dmth i ka djegur fjala ne kafe e nji pensionisti. PSE? Sepse pavaresisht fjalorit te perdorur, Bujar Asqeriu po thote nje te vertete. Dhe e verteta djeg.

                                                         1. A
                                                          Artibr

                                                          Kush eshte ai rrrr der qe shantazhon artistin e popullin ne kete lloj mynyre te peshtir dhe ai njeri eshte ne jete private mund te shpehet si te doj dhe ju kerkoni spiunat e sigurimit ja ku i keni po para vullnetar po dolem te fjala e gjermanit kudo qe shkova I pagova spiunat pervec se ne shqiperi atie i gjeta pa lek parajse spiunesh ae e di ai qe ka ber vidion mund te vej ne burg per shantazh dhe prishje te imazhit te artistit te popullit.

                                                          1. E
                                                           Emira

                                                           OZotni te paska mbajtur Enver Hoxha se paske qen familje koti

                                                           1. a
                                                            adashi

                                                            ja dhe nje idiot qe i duket vetja si Robert De Niro apo si Bruce Uillis.Mjere ne per keta budallenje qe na ngjiten neper kembe.

                                                            1. Q
                                                             Qytetar i thjeshte

                                                             Ne vend qe te perkrahin revolten e aktorit Bujar Asqeriut ndaj regjimit te Rames, regjim qe eshte teresisht ne funksion te oligarkise dhe jane keta te fundit qe emerojne drejtore, shefa komisariat, qe perpilojne Ligjet e tj , komentuesit e paguar me profesion patronazhiste, ku disa prej tyre nuk njohin drejtshkrimin e gjuhes shqipe, po marin guximin ti bejne analize aktorit. C'keni me aktorin? Ai ka shprehur hapur nje pakenaqsi ndaj regjimit dhe kjo eshte nje e drejte kushtetesuese. Me vjen keq per Redaksine e kesaj gazete qe i boton keto komente me fyerje te personalitetit te ketij artisti. Nuk kam as nje vrejtje per artikujt qe botohen nga gazeta,ku sejcili autor shpreh pikpamjet e tij, komentet me fyerje nuk duhet te lejohen.

                                                             1. t
                                                              tata luigji

                                                              Te afermit ti qendrojne sa me afer ne keto dite te veshtira, fjalori i perdor nga ky njeri tregon se gjendja eshte e rend,doktori duhet ta keshilloj qe ilaqet ti marr me orar dhe para rakise, se di cfare te them po do zoti e kupton shpejt se euforia e tij ne kete menyre i ben dem dhe familjes, se ky tani e ka ka ngrene mutin

                                                              1. h
                                                               http:youngtribune.com

                                                               Edhe artistet kane frike nga Edi Rama. Lab hesapi dhe dhjet ne breke nga qeveria e korruptuar deri ne gryke .

                                                               1. U
                                                                USA

                                                                aktore te realizmit socialist. Vari karin! Tani nje pijanec ordiner qe bredh mbrapa nje dopio raki qyl

                                                                1. V
                                                                 Vlonjati

                                                                 Dava cami Vari karet!

                                                                 1. L
                                                                  Loni, ish dashnori i Grides.

                                                                  Ky paska pjerdhur fare!

                                                                  1. b
                                                                   blenard

                                                                   Vetem aktor nuk ka qene dhe eshte ky njeri. Zéro talent rroft pushteti popullor para '90 qe i dha emer dmth Enver Hoxha.

                                                                   1. L
                                                                    Loni pe Bostoni

                                                                    Çfarë bëni bre, e zgerlaqet fare trimin...

                                                                    1. S
                                                                     Stipe

                                                                     Ruje asqero se t'zë morri , se higjena s'të bon keq se pastaj thua më kruhen shalët nga myku . S'djersit ti Bujo ? Si gjith bujargjargarët . T'u ka shtup tapa ene ty . Rol pa rol luje e n'daç roit me ra n'sy . E ke ti kët .

                                                                     1. L
                                                                      Loku

                                                                      E turperove doktorin o ditzi.

                                                                      1. a
                                                                       alphade

                                                                       Edhe ky pederasti ; MARIKON !

                                                                       1. A
                                                                        A. Cani dhe A. Krasta dy bolet e Sali kriminelit

                                                                        Degjenerim total fizik dhe psiqik.Rakia i fryre, jo vetem surratin dhe barkun.por edhe trute.Kjo Qeveri te dha pension 700,000 mije leke o rrugac, pijanec shkerdhate, legen ,i rjedhur, qenie e ndyre e neveritshme .

                                                                        1. L
                                                                         Likja

                                                                         EPO TI JAPESH KTIJ PALLES 700 MIJ LEKE PENSION,QE NE 30 VJETE VETEM KA PIR RAKI ME QOFTE TEK QEBAPTORJA BRENDA TEATRIT,,,E BEN TEATRIN KLUB PIJANECESH,,,,BURR LOQE

                                                                         1. z
                                                                          zabiti

                                                                          Çfar roli kërkoje ti për 4 vjet. Rolin e paske pasur: palaço.

                                                                          1. B
                                                                           Bardhok Shpani ( Span - Spani )

                                                                           Se u shemb një ndërtes e vietër për një të re nuk u be nami . Në se ndërtesa teatrale ka qën e regjistruar si monumet kulture dhe nuk ndërtohet si e tillë kjo përben shkelie penale . Shkelje penale nuk esht kur proteston për një kauzë apo mendim ndryshe , por kur qarqe të caktuara partiake për të shtypur mendimin dryshe përdorin lloi - lloi metotash përgjuese dhe vezhguese kundera fialës së lirë . Nuk mund të përgjosh dhe survejosh një person apo personalitet pa një autorizim të posaqshëm duke shkelur keshtu dhe mbi jetët familiare , mbi tavilinat e një shoqerie . Kjo quhet krim dhe nderhyrie në jetët shoqërore njerzore . Si esht e mundur kjo që dikush duhet të mar për baz perallat ose provikimet e një bisede shoqerore brenda një tovoline private ?.. Në për bisedat private shqipëtarët historikisht kan folur me grep fialesh dhe kundera pesha bisedash ndërkoh që dikush duhet mendon se njerzit duhen kapur për gjuhe pa e kuptuar fare bisedën vetëm se qfar tha dhe foli ?.. Ku jemi ketu neve ? Mos vallë jemi rikyer në sistemin më të eger të diktaturës kundera fialës dhe mendimit ndryshe ?...

                                                                           1. A
                                                                            Ari

                                                                            Kam qene fans i tij, jemi rritur me ata filma..POR, tani ky eshte per gjynah..Eshte kthyer ne Trap si dhe kolegu i tij Bythdina....

                                                                            1. N
                                                                             Nje mik qe ju do te miren

                                                                             Te verteten ke thene o Bujar, pavaresisht se ne menyren tende. Ky vend ne 30 vjet pervec se urrejtjes per njeri tjetrit dhe vlerave antikulturore nuk solli gje tjeter. Dikur arti mbrohej nga artiste te vertete sot pseudostudentet e viteve te arta ne emrin tuaj po vjellin dhe prishin ate cka u ndertua me shume mund prej jush. Nuk e di kur do kuptojme qe ate qe mbjellim sot do korrim neser.

                                                                             1. p
                                                                              pretorian.

                                                                              Ky eshte Bujkar Asnjeriu. Ky eshte ai qe eshte, qe s'eshte asgje dhe ben sikur eshte gjithçka. Thjesht nje pseudobajge e vogel pseudoartistike. Ketij vlonjatet ja shkerrdhejne te katermbedhjetat.

                                                                              1. x
                                                                               xhoxhi

                                                                               Si mund të quhet një njeri si ky artist kur mëndja don të mbajë vjetërsirën.Artistët duhet ta kërkonin vetë një teatër modern dhe jo të luftonin që të mbrohej një gërmadhë thjesht për të luftuar Edi Ramën.Teatri do bëhet po kush do luajë .Ky hajvan që flet si rrugaç?Në Shqipëri muzikë,teatër d.mth art nuk besoj se do ketë më ...Artisti duhet të shklqejë në rrugë,në kafene,në teatër,para kamerave dhe kudo dhe jo sikur është çoban me bagëti...

                                                                               1. J
                                                                                Jimi

                                                                                Ore ti mire e ke , qe ata e shiten bytthen. Po edhe ti nuk eshte se nuk do ta shisje, po ti nuk ke bythe fare, keshtu qe nuk ke cfare shete !

                                                                                1. D
                                                                                 Drina

                                                                                 Si mund te vere veten baraz me gjigandet, intelektualet,aktore qe edukuan per dhjetra vjet popullin Si Loro I madh Sandri gjigand Frasheri eRoshi I paarritshem ,te cilet nuk I degjuam te flasin keshtu as ne rini e as ne pleqeri por veç mencuri e urtesi. Me fal more zotni ,po ti qenke zhele .Jam e bindur qe edhe yt bir kur te te lexoje doti vije tirp prej teje . Megjithese kam frike se dhe yt bir si ti duhet te jete se me kete fjalor duhet te jete rritur ai kulishi yt .Kafshe para historike.

                                                                                 1. Z
                                                                                  Ziguri

                                                                                  Tangul, te vjen keq se te shan budallane e fshatit, edhe ti si Bujar rrumpalla je. Meqenese ka kundershtuar ndertimin e Teatrit te Ri, kur ai te ndertohet, Bujar Llapa, jo nuk duhet te hyje, por as qe duhet t’i afrohet Teatrit te Ri, se zene me dru kete klloun, kete futyre hipokrite qe shkon andej ketej, njelloj sic te con gota e rrakise.

                                                                                  1. I
                                                                                   Injoruesi

                                                                                   Ti je nji kokerr shk.....si se ke shokun por ti nuk ke ken kurr aktor more legen mosmirnjohes per ata qe te futen ne teater ty

                                                                                   1. S
                                                                                    Spak

                                                                                    Une do te shqetesohesha po te fliste Ndrenika apo Kadri Rashi keshtu,por jo Asqeriu apo Binaj apoBudinat e te tjere aktore te deshtuar! Edhe ne na plasi Kari per keta!

                                                                                    1. H
                                                                                     Hasani

                                                                                     Nuk jam dakort me shume komentues ketu.Jane versulur thjesht ofendojne.Medemek i pire kur njeriu ne situata te tilla nxjerr lloj lloj fjalesh qe me duket se Bujari eshte lule ne kete rast.Por sjam aspak dakort per kete kauzen e ketyre loqeve ne mbrojtje te teatrit.U prishen me qindra objekte u rrafshuan dhjetra platacione vreshtash e frutash dhe te gjitha keto si lufte kunder komunizmit dhe askush nuk protestoj por per nje stalle kuajsh qe qe ne ate kohe eshte perfolur me ndertimin e nje teatri te ri keta nismetare te mbrojtjes se teatrit aktore me medioker te skenes shqiptare te vjen me vjelle kur i shikon.Zoteri e tha qe ne fillim qe do te prish kete germadhe dhe beri realitet nuk ka kurfare hipokrizie ketu hipokrite jane mbrojtesit me demek parimoret e leshit.Bujari ishte aktor i madh kjo kamera e fshehte nuk e cenon personalitetin e tij sepse thjeshte ka qene i pire.

                                                                                     Lini një Përgjigje