Hipokritët që bëjnë sikur mbrojnë Kosovën se i iku Sunny Hill

16 Qershor 2022, 18:21Kulturë TEMA

Hipokritët që bëjnë sikur mbrojnë Kosovën se i iku

Nga Vjoldi Danaj 

Sunny Hill, një aktivitet që i shtohet Shqipërisë dhe si aktivitet tjetër të këtij dimensioni ka shumë të mira por normalisht dhe probleme që lidhen me mirëorganizimin.

Të mirat e këtij festivali janë ekonomike dhe marketingu mbi Shqipërinë dhe Tiranën. 

Por të lexosh që edhe disa persona që e mbajnë veten për sipërmarrës të sukseshëm reagojnë në mënyrë primitive vetëm thjeshtë për populizëm politik duke menduar se kështu mund të ngrenë nivelin e tyre mediokër politik, tregon jo vetëm se politikisht janë të paformuar por ngre dyshime të forta dhe për mënyrën e arritjes së “suksesit” në sipërmarrjet e tyre. 

Reagime të tilla nga këta persona që në pamje të parë duket sikur mbrojnë Kosovën nuk bëjnë gjë tjetër vetëm sa nxit përçarje ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës. 

Sa më shumë të vijnë dhe të organizohen në Shqipëri aktivitete të tilla aq më mirë është për vendin. 

Mjaftë më me këto Hipokrizi, nga njerëz Hipokrit.”

6 Komente

 1. S
  Sara

  ky me siguri eshte ndonje filiz i Rilindjes me gjithe kete nivel akademik te formuar ne Perendim dhe tani me publikime shkrimesh ne media po pergatitet per t'u emeruar diku titullar... (...barku i hapur...)

  1. N
   Na mbyten idiotet e Komunistit Sali

   Nuk e morem vesh ku ishte hipokrizia. S'na e tha. Vetem tha hipokrite dhe kaq. E kishte edhe per vete me duket. Se perse Metro Baze boton keto shkrime, nje Zot e di, por si duket do kete Babin minister. Kane filluar të shkruajne adoleshentet neper gazeta.

  2. T
   Tirona Re

   Ti Sara duhet te jesh ndonje kurve lokale e PeDes besoj

   1. T
    Tirona Re

    Ti Sara duhet te jesh ndonje kurve lokale e PeDes besoj

    1. v
     veterineri

     Kam pas nje mace me emrin Sara,por ishte e nercme nuk e linte te vellain ta pallonte

     1. D
      Dan

      E moren me qafe cunin e shkrete me ket emer, Vjoldi. Rrezik ketej i vjen dhe stresi qe shkruan sikur eshte kaps

      Lini një Përgjigje