Ndahet nga jeta ikona e cirkut shqiptar

9 Qershor 2022, 13:53Kulturë TEMA

Ndahet nga jeta ikona e cirkut shqiptar

Ikona e cirkut shqiptar, Vitore Sallaku është ndarë nga jeta ditën e sotme.

Akrobatja e shquar mban titullin “Mjeshtre e Madhe” dhe ka qenë pjesë e trupës së cirkut që në moshën 11-vjeçare.

Vitore Sallaku u nda nga jeta në moshën 81-vjeçare. Ajo ishte edhe bashkëshortja e aktorit Skënder Sallaku. 

3 Komente

 1. A
  Avni Rustemi

  Ngushellime Familjes.

  1. "
   "BOHOTINA"

   Na ka kenaqur qe te vegjel me talentin e saj. E pa harruar. Ngushullime...

   1. A
    Agimi

    Ngushellime familjes te aktores se madhe dhe te pazevendesueshme , I Lehte dheu ,qofte e parajses.

    Lini një Përgjigje