Ndahet nga jeta në moshën 82-vjeçare ylli i ‘Godfather’

7 Korrik 2022, 20:28Kulturë TEMA

Ndahet nga jeta në moshën 82-vjeçare ylli i

James Caan, aktori legjendar i cili luajti në filma duke përfshirë “The Godfather” dhe “Brian’s Song”, ka ndërruar jetën në moshën 82 vjeçare.

“Me pikëllim të madh ju informojmë për ndarjen nga jeta të Jimmy-t në mbrëmjen e 6 korrikut”, -thuhet në një deklaratë të postuar në Twitter e Caan-it të enjten.

“Familja vlerëson dashurinë dhe ngushëllimet e përzemërta dhe kërkon që të vazhdoni të respektoni privatësinë e tyre gjatë kësaj kohe të vështirë.” Shkaku i vdekjes nuk është zbuluar ende.

Gjatë gjashtë dekadave të Caan-it në Hollywood, ai luajti në filma duke përfshirë “El Dorado”, “Misery”, “Elf, “Bottle Rocket” dhe shumë të tjerë.

1 Komente

  1. U
    U preht ne Paqe...

    Nji nder Artistet me Simpatike te Hollivood-it te grezit te tij . Ndoshta s'ka luajtur gjithmon Rolin Kryesore ,por ka qen nder Aktoret me simpatike per dashnoret e Filmit ,natyrishte ata tipa qe shikonin ke Aktori i Shquar dicka te perbashket ne gjithcka ai ishte e luante . Ngushellime te afermeve ...

    Lini një Përgjigje