Në ’90 iku me Ambasadat, aktori shqiptar fqinj me presidentin e Gjermanisë: Më pyeti nëse kisha pistoletë

30 Nëntor 2022, 11:21Kulturë TEMA

Në ’90 iku me Ambasadat, aktori shqiptar fqinj me presidentin e

Kasem Hoxha është aktori dhe producenti shqiptar, që shoqëron prej 3 ditësh presidentin e Gjermanisë. Madje, ata kanë edhe një raport të afërt me njëri-tjetrin pasi janë fqinj.

Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, ai tregoi të gjitha sfidat e jetës, nga largimi për në Gjermanin në 1990 me Ambasadat, si u bë pjesë e kinematografisë dhe deri te marrëdhënia me të parin e Gjermanisë.

Kjo ishte një sfidë e jetës time që nuk e zgjova vetë, por regjimi i atëhershëm më detyroi. Por mu dha mundësia të ndjekë ëndrrën time dhe pse jo mos ta vazhdoja.

Ka qenë një tmerr i vërtetë. Sepse hyrja në ambasadë ka qenë një akt i rëndësishme që do të ndikonte në jetën tënde. Vinte duke u përforcuar dhe pyesja veten pse e bëra unë këtë, çfarë dua unë këtu.

Unë kam një citat që them gjithmonë, edhe pse nuk dua ta them se do ta tregoj më 2 korrik. Por që fal ambasadorit jam këtu ku jam.

Ata më kanë kërkuar përmes agjencisë së aktrimit time. Ata kontaktuan dhe më thanë: ‘Faleminderit Kasem që pranove, kemi parë intervistat e tua dhe kemi vënë re sesa me këmbë në tokë je’.

Unë  e kam edhe komshi presidentin, kemi folur edhe në avion, është shumë i thjeshtë. Më tha me shaka ‘a ke pistoletë me vete’, nga që më pa kështu. Nuk patëm shumë kohë për të folur se ishin 50 veta në avion”, u shpreh ndër të tjera Kasemi.

13 Komente

 1. E
  E verteta dhemb....

  Gjermoni: nje kasom perhere duhet te dyshohet nese ka kobure,hanxhar apo dhinamiti....... pamvaresisht se tregon i qeshur apo si zhapik!!!!!

  1. N
   Na myten

   "Loqe me dhimbje" s'e ke fajin ti por gazetari gjytyrym nga mendja qe ben gjysme lajme ("ngaqe me pa keshtu" thote) I thote "ku e ke pistoleten" per shkak se Kasem Hoxha ka luajtur rolin e nje polici ne serialin "Split Homicide".

   1. N
    Neandertali i shpellave bizantine te mesjetes

    Jo jo ai e ka dhembjen diku tjeter, e ka te farfalla ,po sdo ta tregoje

   2. A
    Arbërori

    Ehhh more grekqir gabel, nuk ju rrihet juve pa ngrënë mut shqiptari, ju pëlqen shumë. Ai mund të quhet Kasëm, Hasan apo Abdyl, por është borë i bardhë, kurse ju grekqirat vërtetë keni emra "europianë" (emra fetarë) por jeni ngjyrë asfalti, keni gen pakistanez (as arabë nuk ju quaj dot sepse kam parë edhe arabë me ngjyrë të çelur). Punë grekqirash gjellë qensh, vk..

    1. A
     ASD

     Hahahaha sakte

    2. .
     .

     Turko-Fagos .... duken si shaka te tepruara keto qe thua, por ja qe vertetohen mese te verteta. $$$$$$ Nuk e prisja kete pyetje te Gjermonit, por ja qe ai di me shume se vet Shqipot. $$$$$$ Jam i sigurt qe te njejten pyetje qe beri tek Hoxh Kasemi nuk do ta bente tek ndonje Konstandin Kristo-foridh. $$$$$$ Kjo thote shume ...

     1. H
      Hahahahaha

      Kostandinit.....do ti bente pyetje tjeter....e di ti........hahahahaha...ndoshta Kostandinin e "ftonte"edhe per caj.....sic ftoheshin dylberet greke tek Sulltoni....per pastrim ochaku.......

     2. A
      ABC

      Ti o grekofon ri urtë. Do thesha shtetit tënd, por ju grekofonet jeni njerëz pa komb dhe pa identitet, kështu që do flas vetëm për Greqinë dhe grekët ku gjermanët ja dinë dhëmb e dhëmballë sepse kanë plot 70 vjet që emigrojnë në atë shtet, dhe ashtu ja u vunë dhe kapelën duke ja marë të gjitha.

     3. H
      Hazer-xhevap

      Jo mor Walter nuk kam. Po ti ke ruajtur ndonje dhemb çifuti nga lufta? E kam me shaka mor i uruar.

      1. p
       pse nuk ike ne turqi

       nga emri qe ke kasem,te gjithe kujtojne se je turko arab.

       1. T
        Tani

        Po pse te ikte ne Turqi. Vetem nga emri ore koqe.Njeriu eshte i lire te shkoj ku ti doje trapi nese ka mundesi. Une pershembull kam emer francez dhe jetoj ne Turqi. E cfar pastaj.

        1. N
         Neandertali i shpellave bizantine te mesjetes

         Megjithese ka fe tjeter, Kasemi eshte europian, ndersa ti....(me gjithe respektin per popujt e tjere por eshte ceshtje gjeografie dhe origjine )

        Lini një Përgjigje