Në gjendje jo të mirë shëndetësore, Ermonela Jaho anulon dy koncertet në Spanjë

18 Tetor 2022, 10:18Kulturë TEMA

Në gjendje jo të mirë shëndetësore, Ermonela Jaho

Sopranoja e njohur shqiptare Ermonela Jaho ka anuluar dy koncerte në Oviedo dhe Bilbao. Shkak për këtë anulim të koncerteve është bërë gjendja shëndetësore e sopranos.

"Dua te shpreh me gjithe sinqeritet, nga thellesia e shpirtit, trishtimin e madh qe ndjej tani qe detyrohem te anulloj dy koncertet e mia ne Oviedo dhe Bilbao per arsye te pashmangshme shendetesore. 

Spanja është një vend për të cilin ndjej një dashuri të madhe dhe më bëri iluzion të veçantë për të qenë në gjendje të transmetoj në një mënyrë kaq të afërt, përmes muzikës, të gjithë afeksionin që ndjej për publikun tuaj, që me këto fjalë ju kërkoj falje dhe vlerësoj shumë ndernë këmbë.

Ne te njejten menyre dua te falenderoj edhe mbeshtetjen qe kam ndjere perballe kesaj situate te veshtire nga keto dy Teatro te medhenj per te cilet ndjej shume respekt. Oviedo Filarmonia, Tetro Arriaga Antzokia. 

Faleminderit me gjithe zemer dhe shpresoj te kem mundesi te te perqafoj shume shpejt ne Spanje, nje vend ku ndihem si ne shtepine time.'- shkruan sopranoja.

6 Komente

 1. h
  halimi

  te behesh sa me shpejt mire ERMONELA!!! ti ke qene perhere me kembet ne toke dhe e respektuar!!! ca plehra qe u duket vetja se jane ne nje karige dhe nuk i kap gje, ata duhet ti denoje Zoti

  1. S
   Shendeti e nderuara Artiste qendron mbi gjithcka

   Do t'i uroja ne radhe te pare shume Shendet e permiresim te shpejte Artistes Sopranos tone te shquar Ermonela Hajo dhe thoshja se Shendeti eshte i pari per te gjithe ne ,jo se kte s'e di njeri ,por qe ne ,si shqiptare e sidomos tipa te cilet te rrembyer nga Pasioni neglizhojme shpesh her Shendetin dhe i kushtohemi ne cdo rast punes e etj ,por qe me vitet kujdesi duhet te jet me i madhe ne cdo rast . Shendeti meriton Kudesin e preokupimin me te Madhe per cdo njeri . Sherim te Shpejte Artistes Shqiptare ...

   1. S
    Shendeti mbi gjithcka

    Pardon per gabimin ne mbiemer erdhi nga shpejtesia ne tastiere .Ermonela Jaho desha te shkruaj natyrishte .

   2. M
    Mira

    Ermonela shiko shendetin, se ti e ke treguar me punen dhe zerin tend brilant se je bije e denje e popullit shqiptar!

    1. L
     LORA

     Te shkuara Ermonela dhe sa me shpejt . Uroj te rrije e mira ne krah,ty vajze e shquar e Kombit tone.

     1. A
      ALBAN

      SHERIM TE SHPEJTE,JE IDHULL JO VETEM NE MUZIKE QE JE YLL BOTEROR POR AJO QE TE LARTESON ME SHUME ESHTE QENIA JOTE NJERI. RESPEKT PA FUND ..........!!!!!!!!!!!!!

      Lini një Përgjigje