5 ushqimet që ju bëjnë të dukeni më të ri

17 Mars 2023, 18:03Lifestyle TEMA

5 ushqimet që ju bëjnë të dukeni më të ri

Një doktor i cili pretendon se trupi i tij është 20 vite më i ri sesa mosha e tij aktuale, ka treguar se cilat janë ushqimet që ju duhen për të pasur një jetë më të gjatë dhe për t’u dukur më i ri.

Dr. Mark Hyman, 63 vjeç, ka postuar një video në TikTok ku tregon 5 gjërat që duhet të konsumoni për të qenë të shëndetshëm dhe për të shmangur plakjen.

“Këto ushqime janë ilaç”, thotë ai.
Në fotogalerinë e mësipërme zbuloni 5 ushqimet që rekomandon doktori amerikan.

8 Komente

 1. E
  Emër

  Mirë e ka doktori, po mjaltin ku e gjen?............ . Sepse në Shqipëri nuk ka.

  1. n
   nigjoni mue ju Daktorr Adhamidhi

   mos guxoni me e onger at'koqe se do penoheni rond

   1. T
    Tir Vasili

    Kety jane vetem 4 foto i pesti i bie te jete Pidhi

    1. L
     Lakja

     Tit Vasili jane pesë foto, por nëse nuk i shikon te pestën mbetesh të jesh ti pas p… si k…!

     1. J
      Juli

      Ku i njohin shqipot se cfarë janë ato të pestat(blutë)

    2. Y
     Ylli

     Cilësoni 5 ushqime, por keni paraqitur vetëm 3 ushqime. Përse këto paqartësi, kur ju si gazetë jeni në përgjithësi të saktë.

     1. P
      Pesimisti

      Ate te paren dikur e hanin lopet ne Shqiperi nuk kam pare ndonje lope te bukur.

      1. J
       Juli

       Ashtu mendoni ju vicat ,mëndje katunari

      Lini një Përgjigje