Ai 15 ajo 40-vjeçe, Brigitte Macron tregon pse priti 10 vjet për t'u martuar me Emmanuel Macron

17 Nëntor 2023, 17:58Lifestyle TEMA

Ai 15 ajo 40-vjeçe, Brigitte Macron tregon pse priti 10 vjet për

Një intervistë shumë detajuese dhënë për revistën “Paris Match”, Zonja e Parë e Francës, Brigitte Macron ka zbuluar shumë nga jeta e saj private. Ajo ka rrëfyer edhe dyshimet që kishte për zyrtarizimin e lidhjes së saj me Emmanuelin, 25 vjet më të ri.

Në një rrëfim të rrallë personal, 70-vjeçarja shpjegoi se e shtyu martesën me Macron për gati një dekadë sepse kishte frikë se kjo do të shkatërronte jetën e fëmijëve të saj, të cilët janë rreth të njëjtës moshë me Macron.

Macron ishte 15 vjeç kur ra në dashuri me Brigitte, e cila asokohe ishte e martuar. Brigitte jepte mësime për dramë në shkollën katolike dhe vajza e saj ishte shoqe klase e Macron.

“Kjo mori dhjetë vjet. Mund ta imagjinoni se çfarë po dëgjonin fëmijët, por nuk doja të humbisja rastin për të jetuar e lumtur”, tha ajo.

“Romanca” e nisur mes tyre u konsiderua skandal në provincë. Si rezultat, prindërit e Emmanuel Macron e dërguan atë në Paris për të ndjekur një shkollë tjetër, por dëshira e tij për të qenë me mësuesen mbetën të gjalla brenda tij.

Ajo pranoi se në atë kohë i tha vetes se Emmanuel do të takonte dhe do të dashurohej me një grua të moshës së tij teksa ishte në Paris, por kjo nuk ndodhi. Djali i Brigitte është tre vjet më i madh se Macron dhe vajzat 46 dhe 39 vjeç sot janë mjaft afër në moshë presidentin francez.

Çifti më në fund u martua në vitin 2007, pas divorcit të Brigitte nga burri Andre-Louis Ozier.

69 Komente

 1. p
  priti t'i ngrihej makaronja /

  makaroni u ngrit dhe profesoresha e gelltiti

  1. O
   O

   I pelqen kremi i bardhe i ri

  2. T
   Tit Vasili

   No qofte se ka bere sex kur ky skilipici ishte 15 vjeç , atëherë kjo i bie te jete pedofilë

   1. T
    Tuti

    Ka qene vetem dashuri platonike, jo seksuale. Prandaj zgjati aq shume. Po te kishte bo seks qe ne fillim, do ti ikte meraku Macronit.

   2. F
    Fiksim

    Sa here do ta milni lajmin per martesen e ketyre? Eshte e pazakonte po kjo pune ka 20 vjet dhe nuk jane ndare. Lerini njerezit te jetojne rehat si te duan.

    1. I
     Ina

     Po te ishte njohur me nje grua shume me te madhe si i rritur, nja 30 vjec, nuk do ishte ndonje gje e madhe. Po ishte minoren. Gjthsesi, prape vazhdojne te martuar prej nja 15 vjetesh dhe nuk jane ndare. Boll i rate po me nje vend. E dime. Merruni edhe me burrat pleqte qe martohen me vajza sa mbesa e tyre. Ky te pakten nuk e do per para.

     1. S
      Stili A la francaise

      Kur i hipen vala e dashurise francezeve, nuk kane c'bejne.

      1. F
       FR

       Franca eshte ekzemplar per keto pune. Pa komplekse, plazhe nudo, qejf o qejf, oh la la, voulez vous couchez avec moi, dashuri, vere, romance, kruasant, fromage. Jepi jepi

       1. I
        Ingrid

        Intrigues nuk eshte thjesht mosha. Po te ishte ndonje varfanjak shemtaraq qe u martua me nje grua shume me te madhe e te mbajtur, edhe do kuptohej. Po ky nuk eshte thjesht i ri, eshte i pasur, nga pamja simpatik, ka status te larte eshte president dhe zgjodhi Brigiten. Bravo zysha qe e kapi zogun te ri. Hahaha

        1. P
         Psikologu

         Po mire, eshte grua epshore qejflie qe ka nevojat e veta seksuale dhe e do mishin te ri, te forte dhe energjik. Ndoshta i shoqi i vjeter s'kishte takat t'ja permbushte nevojat e forta e te shpeshta seksuale as me Viagra dhe u hodh tek i riu energjik. Shihni more punen tuaj se ata kane 10 vjet te martuar spo ankohen.

         1. a
          ana

          Jo 10, por 17 vjet martuar dhe 27 vjet te dashuruar.

         2. B
          Brigitte Macron

          Une kam oreks per organ te ri mashkullor. Nuk i dua te fishkur e te lodhur qe mezi ngrihen me pertese. Ashtu e ka pasur tim shoq, ndjese paste. I dua ne gatishmeri qe te jene gati pronto sa te me vije dalldia per seks. Plasni mi gra me ato matufet pleq qe mezi i ngrihet nje here ne muaj me 7 pilula. Me hengshi mutin

          1. B
           Bonzhur

           Ty te lumte o Brigitte

           1. P
            Pyetje

            Sa here e zgjon picirrukun naten per mbushje moj qeflie plake? Mos e lodh se ka gjithe ate shtet per te drejtuar. Merr te tatepjeten Franca dhe Evropa se do ti shume seks.

            1. B
             Brigitte Macron

             Se harrova, edhe nje gje. Mos ma qani shume hallin se mos me thyhet ndonje gje gjate seksit se i kam kockat e forta dhe vogelushin te kujdesshem. Me hengshi mutin 2 here. Aurevoir

            2. I
             Ilias

             Cfare komentesh bajate. Ai ka 6 vjet president, se ka permendur nje here jeten personale, as gruaja nuk i fut hundet ne politike, ju vazhdoni i bini po ne nje vend me fiksime se cfare bejne ne dhomen e gjumit e sa here e bejne. Te tjere tradhtojne gruan nr 3 shtatzane, me aktore pornoje, po u be nami se nje grua me e madhe mori nje burre shume me te ri. I vetmi problem eshte mosha kur e njohu. Po tani keta kane me vite te martuar. Mbaroi ajo pune. Ai u be president, nuk permenden me koherat e gjimnazit para 30 vitesh.

             1. A
              Amour

              Ore jane epshore te medhenj francezet.

              1. V
               Vezhgim

               Pertej shakave, nuk me duket e arsyeshme te ofendosh per ceshtje moshe nje cift qe duket se e duan njeri tjetrin dhe qe kane tashme mbi dy dekada bashke e te martuar, pavaresisht rrethanave paraprake kur u njohen para 30 vitesh. Gjersa kane gjithe keto vite bashke dhe nuk jane ndare, edhe pse e pazakonte, ka qene dashuri me te vertete. Sharjet e uleta me fjale te pista jane pa vlere.

               1. W
                WWW

                Keta kane 20 vjet bashke, ai eshte bere bankier, minister, president, ju prap me komente pa shije per rolet mesuese nxenes te para 30 viteve. Futja kot

                1. E
                 E

                 Pse ja more vogelushin vajzes o Brigitte? Mund ta kishte marre ajo per burre se u be dhe president. Ja more pretendentin nga bankat e shkolles dhe e rrembeve per vete. Ah cfare egoiste paske qene.

                 1. B
                  Brixhid Bardo

                  Po mire o Brigitte, te lumshin kembet, duret, suma, te gjitha qe e more. Hajt per te mira. E gezofsh vogelushin e ri. Te tjerat per tu bere zonje e pare martohen me pleq tinezare te korruptuar si Karushja Bruni. Te lumte o Brixhid ty qe perfitove gjithe paketen e plote.

                  1. A
                   Arabi

                   Po ca epshoresh amon!!! Ket e din gjith Franca qe esht bythqir, te rrinte dhe 1 dit tjeter do kishte 2 munci. E para Edi Rama do i shtrinte kabllin , dhe e dyta do e shikonit ne mengjes me Gaz Bardhin

                   1. W
                    We

                    Kur s'e pati tabu a problem te lidhej e te martohej me mesuesen e shkolles 25 vjet me te madhe, kujton se do e kishte problem te thonte jam gei?

                   2. T
                    Tour Eiffel

                    Eshte France ore, cfare pret. Nuk pyesin per rreglla. Po pati dashuri, mbaroi puna, mesues, nxenes, koleg, e me the e te thashe, s'ka rendesi, mon amour. Po s'besuat, pyesni Ramushin qe doli nga zinxhiret atje me byth jashte e me makarona

                    1. X
                     X

                     Po te kishte kryer marredhenie seksuale me nje adoleshent gjimnazist dhe te ishte thjesht per seks e te ishin ndare, do e quaja pedofile qe perfiton nga nje minoren sic do quhej nje burre me i madh qe perfiton nga nje vajze me e re, edhe pse kur i riu eshte mashkull natyrisht eshte me ndryshe, po me ligj njelloj abuzim konsiderohet. Edhe po te mos kene kryer marredhenie qe ne fillim, po te ishte thjesht platonike, quhet terheqja e nje te mituri pa eksperience. Po tani kane kaluar 30 vjet, ai eshte burre dhe keta ende jane bashke e te martuar. Eshte e rralle po lidhja funksionoi. Lerini rehat.

                     1. J
                      Jela

                      Kushedi cfare te mirash do kesh o Brigitte. Ose do i kesh bere magji.

                      1. I
                       I

                       Je qeflie ti. Te pelqejne te rinjte me energji ne krevat qe t'i plotesojne deshirat 5 here gjate nates me numerim. Mir e ben, po jo aq diference se e kalove cakun, le vajzen me gisht ne goje.

                       1. L
                        Lum Brigitte

                        Akoma ben seks edhe 70 vjec o Brigitte? Apo mezi e pret orarin e embel te nates se per ate pune e more te ri. E ke si burimin e rinise.

                        1. A
                         Alba

                         Cfare palacosh komente. Keni me mijera burra pleq neper bote qe ndjekin nga pas gra shume me te reja, sa mosha e vajzes, apo edhe e mbesave. Burra pleq si Mik Jagger dhe Mike Anthony jane nja 40 vjet me te medhenj se grate e veta qe i duan vetem per pare e s'i ben njeriu syri terr. Ketu s'behet fjale as per ceshtje paresh, as per post, dhe njerezit prap do hedhin helm vetem se jane ndryshe rolet gjinore. C'ju duhet juve kur ata e pelqejne njeri tjetrin dhe kane vite te martuar. Trecereku i keni martesat tuaja pertoke kshu qe ju rroft mosha e afert.

                         1. L
                          Lexuesi gazetës

                          Olsi Rama, Edi dhe Emanuel Macron, janë vëllezër .

                          1. S
                           Suela

                           Qe nje burre shume me i ri te martohet me nje grua shume me te madhe, edhe ndodh. Po ky nuk eshte vetem i ri. Ka status te larte, eshte president ne fund te fundit, eshte i pasur dhe i pashem. Shkurt pra, ka shume opsione. Prandaj terheq kaq shume vemendje martesa.

                           1. F
                            FRANCA

                            Toka e romances i nxjerr te gjithe ekzemplaret

                            1. E
                             E vetmja

                             Vetem ne France ndodhin gjera te tilla. Eshte pionere ne risi. E pasuron boten me inovacione dashurore.

                             1. .
                              ...

                              Sa per dijeni ky qihet ne bythe me shoqeruesin e tij arab. Zyshen e ka sa per cader shiu, e cila gjate fushates sefundit presidenciale deklaroi se mori nje mesazh ku i thuhej se i shoqi ne ate moment po qihej ne bythe

                              1. ?
                               ???

                               Pse i ke hyre ne krevat ti? Se paska marre e shoqja mesazh anonim nga talles qe tallin bythen, domethene qe eshte e vertet? Sa budallalleqe te tilla shkruhen per figura publike o rrote

                               1. R
                                Rusi

                                Ju eshte bere mendja cader e derezinj. Keto jane budallalleqe. Po te donte "cader shiu" per te fshehur qe eshte gej, nuk do martohej kurre me nje grua 25 vjet me te madhe qe e ka pasur mesuese. Kjo vetem sa nxit fjalet. Do rrinte beqar e s'do thonte njeri asnje fjale. Nuk eshte ndonje tabu te jesh gej ne France. Pastaj ai e ka dashur qe ne gjimnaz. Nuk u martua para se te zgjidhej president. Kane mbi 20 vjet bashke.

                               2. T
                                T

                                Oj, si shume e re dukesh per 70 vjec.

                                1. D
                                 D

                                 Aman, plaka ben sikur ju ngjit adoleshenti nga mbrapa e nuk ju shqit per 10 vjet. Dihet qe ti e ke joshur, ke perfituar nga nje gjimnazist i ri i papervoje, i je ngjitur nga pas aq sa nuk te shkeputen dot as prinderit e shkrete te Makrones edhe kur e cuan te birin ne Paris per ta hequr prej teje. I je ngulur atje deri sa ta merrje. E more po pranoje te pakten mos u hiq si e veshtire.

                                 1. J
                                  Jepi

                                  Moj, ti pallohu sa te duash, ne te gjitha pozicionet. Futja se njeriu nje here rron. Vetem kujdes mos te kriset ndonje gje.

                                  1. C
                                   Cafka Brigitte

                                   E le burrin e shkrete sa mosha jote per nje cunak te ri se nuk po te plotesoheshin nevojat ne shtrat, apo te mahniti aq shume truri i nje adoleshenti sa re ne dashuri. Besoj ishte ajo e para. Po nuk lihet burri per ca orgazma me te mira, o derezeze. I blije ca Viagra te shkretit, e mbaroi puna. E more vogelushin per seks e nuk ju shqite me. Do kete qene i embel mjalte.

                                   1. F
                                    Frengia e pangopur

                                    Ore, e dija qe francezet kane namin per romantizem e qe u pelqen shume seksi. Kot s'perdor bota shprehje "puthje franceze". Po edhe plakat qenkan qejflie atje? Qyqaaaa. Nuk ngopen me seks as plakat ne France.

                                    1. P
                                     Picka

                                     O Brigitte, ju pashe ne nje foto ne jaht ne vere ne jug te Frances dhe vogelushi rrinte te ledhatonte kembet e fishkura. Sa fat paske pasur moj kurvicke plake. Po te mos ishe kaq kurvice tinezare, tani do ishe duke dhene teater ne fshat, jo duke marre llokumin e ri nga presidenti i Frances.

                                     1. B
                                      Brigitte Macron

                                      Ato kembet e fishkura, m'i shiko mire me dylbi nga ekrani gjate pushimit te pjatalarjes. Qe te pelcasesh tamam, po te informoj se pasi u shkrep ajo foto qe pe ti nga haleja e pjatave, shkova ne dhomen e jahtit dhe ngrita kembet e fishkura lart per seks me vogelushin kurse ti shkove te laje enet. Pasi te mbarosh larjen, ma ha edhe nje here mutin mire per here te trete, se e kam me ere te mire. Adieu!

                                     2. H
                                      Histoire

                                      Kur isha ne France, ne Nantes, hyra ne bisede me nje plake te moshuar franceze ne lokal. Ne lokalin e vogel kishte nje televizor qe po jepte lajme per politike. Doli Macron qe atehere ishte minister i ekonomise i Frances. Francezja me tha me normalitetin me te madh qe ministri i ri tridhjete e ca vjecar, ishte martuar me nje grua 25 vjet me te madhe. Kur e pashe edhe simpatik, u cudita. Por ajo e tha sikur s'ishte ndonje gje e madhe. Aty e kuptova se i kemi mentalitetet shume ndryshe.

                                      1. B
                                       Bravo Brigitte

                                       Si ta fut kruasantin e ri, o Brigitte? Vetem majen dhe pastaj me ngadale deri ne fund? Apo e do te gjithin menjehere ti, se prandaj e braktise kruasantin e vjeter me Viagra. Te befte mire e shoqeroje me vere.

                                       1. M
                                        Mesueset e fshatit

                                        Në mbrëmje radion dëgjon njëra, Tjetrës në mend i vjen sërish, Shikimi i gjimnazistit Q’andej kaloi rastësisht. Po s’ngrënë ato botën në këmbë, Në krevat, në ministri! Ato të ngrehura gjer në dhembje, Qejflie gjer në madhështi! (Kaloresi i graduar I. Kadare)

                                        1. A
                                         Argos

                                         Keni nxjerre qingjin per flijim se i beri mutin Rames?

                                         1. M
                                          Mero skuthi

                                          O Mero tullaci, pse do qe ta shajme kete? Nuk te pelqeu si e trajtoi Ramutin? Po si mut i dhjere, sic e meriton te trajtohet cadermbajtesi drogaxhi. Atij i ben mutin greku dhe serbi, jo me francezi qe e ka hak dhe e ka arrogancen ne gjak, po Rames ja dhjeu mire.

                                          1. M
                                           Mjero

                                           Ah mor Mjero, paske nxjerre pinxhon e Frances per sharje nga hijenat se te dhjeu dashnorin me morra Ramush Droga, per dy ore nate. Mir ja beri, o mut pa floke.

                                           1. F
                                            Francezi tipik

                                            Ky eshte tip i but, ja zhyt ngadale dhe shume butesisht.

                                            1. M
                                             Magjistrice

                                             Moj dacke, mire qe ke marre nipin tend ne moshe, po te pakten mos bej gjasme sikur nuk deshe e te erdhi vogelushi nga mbrapa e s'kishe c'beje. Atij edhe mund t'i kishte hipur nje dallge e perkohshme sic i hipen shpesh nxenesve (djem e vajza) per mesueset e paraqitshme apo mesuesit e pashem. Nuk ka asgje per t'u cuditur qe nje nxenes naiv u dalldis pak nga nje zyshe e paraqitshme. Kjo ndodh shpesh, sidomos me tipat pak me te pjekur per moshen, ne krahasim me bashkemoshataret. Por pergjegjesia bie e gjitha mbi ty. Ne vend qe te silleshe si e rritur, aq me teper si profesoresha e tij, sa ke pare shenjat, ke perfituar si egoiste dhe i je qepur nga pas si rrodhe e pashqitshme nje te riu te papervoje, per plot 10 vjet deri ne Paris. Edhe vete prinderit, me te drejte, e hoqen nga shtepia, se ndodhej afer teje ku e therrisje gjasme per mesime e ne fakt doje dashuricka, dhe e cuan ne Paris, vetem per ta larguar nga ty. Atje i je ngulur si gozhde, se jetonte edhe vetem. Je nje egoiste tinezare po e zgjuar, se pastaj e bere kelyshin president.

                                             1. S
                                              S'te lene as pleqte

                                              Do e kishte marre bija jote per burre moj plake e babezitur se e paska pasur edhe ne klase. Po nuk te le radhe ti, ja perlave sic perlan dhelpra zogun e njome nga kafazi, tinezare e vjeter.

                                              1. m
                                               macron

                                               Francezi e ben seksin me avash dhe butesi. Nuk e ka me nxitim, se plaka edhe mezi hyn ne qejf.

                                               1. E
                                                E verteta

                                                Jam dakord me komentet se tashme jane te martuar dhe nuk duhen bere kritika bajate. Po disa gjera duhen thene: Brigitte perfitoi nga rasti qe u dalldis pas saj nje gjimnazist, dhe ne vend qe te sillej si mesuesja e tij, tha "oh sa mire" dhe i hodhi benzine zjarrit. Nje mesuese e pergjegjshme do e kishte trajtuar si nje kaprico djaloshare kur te vinte re ndjenja nga nje gjimnazist pa eksperience, qe bie lehtesisht ne dashuri (po te mos marrim skenarin qe flirtoi ajo e para, qe nuk do ishte per t'u cuditur). Per me teper, Brigitte perfitoi nga rasti qe i kishin shtepiat prane, dhe perdorte te bijen, shoqe klase te Macronit, per te therritur ne shtepi nxenesin Macron. Nderkohe qe prinderit e tij mendonin se po bente detyrat e shtepise me vajzen e Brixhides, moshataren e tij, mesuesja nuk e ka pasur fare mendjen tek detyrat shkollore. Duke pasur parasysh se jepte per mesim teater, merret lehtesisht me mend se cfare flirtimesh i bente mjeshtrja e vjeter atij te gjorit, me pretekstin se thjesht po bente rolin per teater. Kur prinderit mesuan per lidhjen me mesuesen, u alarmuan. E ema e Macron donte ta denonconte Brigitte edhe ne polici, po vendosi mos ta bente per te mos lenduar djalin. Sipas nje artikulli ne nje gazete franceze, e ema e Macron, ju pergjerua me lot Brixhides se martuar e me femije, qe te largohej nga i biri qe sapo kishte filluar jeten ne krahasim me te, dhe ta lejonte edhe ate te jetonte. Kur pane se ende nuk po shkeputej, prinderit e Macron e derguan te birin ne Paris, vetem per ta larguar nga Brigitte. Tashme qe Macron ishte nje student beqar qe jetonte vetem, Brigitte la punen dhe i shkoi nga mbrapa si shigjete ne Paris, dhe ngjarjet moren rrjedhen deri ne martese. Natyrisht, tani jane te martuar dhe nuk jane ndare, po kjo nuk do te thote se Brigitte nuk perfitoi dhe u soll egoiste, duke menduar vetem per lumturine e vet, ne kurriz te te tjereve. Edhe vete ne kete artikull, ende flet per lumturine e vet.

                                                1. K
                                                 Kim

                                                 Sa here ben seks me vogelushin o Brixhide? Keshtu nga pamja dukesh gjithmone shend e vere.

                                                 1. D
                                                  Dama e vjeter ne epsh

                                                  E perballon dot 25 vjet me te ri moj qeflie, apo si ekspert qe eshte, di si te merret me madamat e vjetra ai picirruku. Permbahet dhe ta zhyt ngadale, embelsisht dhe butesisht se mos te thyhet ndonje gje e shkon ne spital.

                                                  1. B
                                                   Bisou

                                                   Si e genjeve vogelushin moj dhelper plake, qe kur ishte zog i njome i pacelur nga veza. E more dhe simpatik e me leke e me post. Jepi ca mesime Kara Brunit qe e ka delenxhiun ne arrest shtepie dhe Melanoma Trampit me brekdhjerin me pampers qe e urren.

                                                   1. N
                                                    Nt

                                                    Une kam respekt per idealin e Makronit per Europen, per nje kontinent te pavarur dhe sovran, nga ana gjeopolitike, strategjike, ekonomike, ushtarake dhe teknologjike. E kam ndjekur ne debatet dhe fjalimet qe ka dhene dhe eshte nje politikan i formuar nga te gjitha anet dhe i ditur, qe e njeh me themel ceshtjen per te cilen po flet dhe nuk eshte si shume te tjere si Sunak i Anglise apo Bajden i Amerikes, qe nuk lidhin dot dy fjali pa i lexuar ne monitor apo leter, ose pa i mesuar permendesh qe perpara pergjigjet e pyetjeve sepse nuk mund te flasin dot natyrshem dhe rrjedhshem per idete e veta, po ngjajne si robote qe japin lajme. Macron eshte elokuent dhe i mireformuar. Persa i perket jetes personale, nuk e kam degjuar nje here te vetme ta vere ne vemendje ose ta perzieje me politiken apo ta ktheje ne shfaqje. Fakti qe eshte shume me i ri se gruaja, eshte midis atij dhe gruas se vet se nuk po i prishin pune njeriu. Pelqimi nuk ka te beje vetem me pamjen e jashtme.

                                                    1. V
                                                     V

                                                     Ah, moj France... c'na kenaq.

                                                     1. C
                                                      C'est la vie

                                                      Po te ishte ne cdo shtet tjeter te botes, do cuditesha, po eshte ne France, keshtu qe nuk cuditem fare. Vendi qe legalizoi aktet homoseksuale qe ne vitet 1700, kur Amerika akoma nuk ishte krijuar si shtet. Per reference, vendet e tjera perendimore europiane e legalizuan nja 150 vjet me vone. Vendi ku u popullarizuan per here te pare plazhet nudo dhe rehatia au naturel. Ku femijeve u jepnin te pinin vere ne shkolla. Per jete pa komplekse sociale, Franca eshte e para.

                                                      1. I
                                                       I graduari i Frances u zgjua

                                                       Pse i mbyll komentet per Kadarene o Meromuti? Ka filluar te llape shume kohet e fundit. I ka hipur vetja ne qejf plakut qe kur pinxhoja i Frances e gradoi kalores parizien. Zgjoi te fjeturin nga gjumi.

                                                       1. K
                                                        Kaloresia

                                                        Ore, arrogant i Frances. Thuaj te graduarit tend ta mbylle llapen ose merre prape andej nga erdhi meqe i the edhe "je bere per Paris ti, jo per keta". Erdhe, zgjidhe plakun nga litaret, edhe ike me vrap.

                                                        1. M
                                                         M

                                                         Mos u genjeni nga pamja e picirrukut qe te jep pershtypjen e nje vogelushi buzequmesht. Ne te vertete, e ka gojen brisk. I sjell te tjeret verdalle, sic solli dhelpren e vjeter Marine Le Pen, e la si mut me dosjet pirg siper tavolines.

                                                         1. E
                                                          EUROPA

                                                          Europen e drejton i vogli i mesueses dhe Olaf pilaf matufi. Angline me bythziun e vet e kane flakur ne qoshe prej kohesh, qe kur doli nga BE-ja. Per Biden nuk pjerdhin me hic se eshte brekdhjere. Nxenesi i dalluar me flete lavderimi nga mesuesja e aktrimit ne aktivitetet shkollore dhe sidomos ato jashteshkollore, dhe tullaci plak harraq tutkun Olaf, jane dy kokat qe drejtojne Europen.

                                                          1. f
                                                           francez

                                                           E kam inat kete skilipicin. Me duket tip mendjemadh dhe arrogant. Po francez fundja fundit.

                                                           1. H
                                                            Hexagon

                                                            Ti ore picirruk i krekosur, e perfaqeson shume mire Francen, vendin arrogant e bishtperpjete qe gjithmone ngrifet si pallua e shtyp te tjeret me kembe.

                                                            1. G
                                                             Gjeli

                                                             Po kot nuk kane gjelin si kafshe simbolike. Kush eshte tipari kryesor i gjelit? Qe vetem krekoset. Prandaj eshte edhe shprehja "krekosesh si gjel".

                                                            2. G
                                                             Gjeneral, kalores, kolonel

                                                             Pse na erdhe ketu per dy ore darke, o bishtperpjete mburravec? Qe te na gradoje kaloresin? Pastaj ike nga syte kembet sikur do te te zinin morrat.

                                                             1. D
                                                              Djajte e Europes

                                                              Ore picirruk hundperpjete, qe na erdhe ketu me nate serbes serbes, e na fole gjithe qesendi e arrogance sic e keni ju zakon, se paske qene edhe romantik i madh si adoleshent. Shko e jepi urdher dy marionetave te tua, serbit buzetrashe dhe gabelit cigan grek, qe te mos e kruajne shume me Shqiperine e Kosoven, e boll i rate ne qafe shqiptareve, more vesh??

                                                              Lini një Përgjigje